Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1eset: Az ECU nem tudja tönkretenni a trafóhidat, ezt lehet venni fizikai törvénynek :lol:

2eset: Trafóhíd CSAKIS abban az esetben tudja tönkretenni az ECU-t, ha ráküldi a vezérlőbemenetre

a 20000V-os gyújtófeszt. Ezt nehezen tudom elképzelni. Viszont ilyenkor tuti hogy az ECU többet

nem szusszan :)

Ezt így lehet tényként kezelni :huh:

hát nem....

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. És ha "kopogásjelet" ad, akkor az ecu elveszi az előgyújtást, de csak egy bizonyos

szintig tudja elvenni. Ezután ha még mindig "kopogásjel" van, gyújtáshibát fog dobni. :lol:

Méghozzá arra a hengerre fogja írni, amelyiknél éppen gyújtáspillanatban érzékel kopogást.

Nem azt mondtam hogy biztos ez a hiba, csak érdemes kizárni, mert ESÉLYES :huh:

ez sem igaz

Ennyit erröl.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. És ha "kopogásjelet" ad, akkor az ecu elveszi az előgyújtást, de csak egy bizonyos

szintig tudja elvenni. Ezután ha még mindig "kopogásjel" van, gyújtáshibát fog dobni. :lol:

Méghozzá arra a hengerre fogja írni, amelyiknél éppen gyújtáspillanatban érzékel kopogást.

Nem azt mondtam hogy biztos ez a hiba, csak érdemes kizárni, mert ESÉLYES :huh:

Tech 2 erre kopogás aramkör hiba jelenséget fog irni.

Link to comment
Megosztás:

ez sem igaz

Ennyit erröl.

Kíváncsian várom, mi a te verziód :lol:

De azt már látom, hogy igencsak nem vagy vevő okos ötletekre, makacsul ragaszkodsz az

elképzeléseidhez, pedig néha eléggé nélkülöznek minden alapot.

Az már biztos hogy hozzád nem küldök embereket szervízbe.

Az nem minden ám, hogy rájöttetek, hogy lehet dízel-adagoló-vezérlőt hekkelni... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tech 2 erre kopogás aramkör hiba jelenséget fog irni.

Nekem is már volt ecu csere után (típusváltás miatt) ilyen gyújtáshiba kódom, kiderült hogy

másik típusú kopogásszenzor kell ahhoz az ecuhoz. Az is működött ami volt, csak más tartományt

mért, és így "félreinformálta" az új ecut. Igaz ez még X-es motorban volt, de felteszem a Z-s

motorokban is követhették a hibakódok definiálását.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsian várom, mi a te verziód :lol:

De azt már látom, hogy igencsak nem vagy vevő okos ötletekre, makacsul ragaszkodsz az

elképzeléseidhez, pedig néha eléggé nélkülöznek minden alapot.

Az már biztos hogy hozzád nem küldök embereket szervízbe.

Az nem minden ám, hogy rájöttetek, hogy lehet dízel-adagoló-vezérlőt hekkelni... :huh:

Ebböl látszik ki milyen ember

itt a haverjaid irnak nem vagy te ilyen ember olyan ember stb

ne hozzatok nem kell küldeni.

Az meg nem hekkelés, javítás....

Link to comment
Megosztás:

be fogsz rosálni ismerem.

De na mindegy...

Akkor tudhatnád, hogy a vezérelt eszköz nem képes kárt tenni benne, csakis elég erős

túlfeszültséggel (kisebb túlfesz sem okoz neki gondot). Még zárlat esetén sincs aggodalomra ok :lol:

Szerinted akkor hogy tudja tönkretenni az ecut a trafóhíd? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ebböl látszik ki milyen ember

itt a haverjaid irnak nem vagy te ilyen ember olyan ember stb

ne hozzatok nem kell küldeni.

Az meg nem hekkelés, javítás....

ebböl látszik ki akar segiteni másokon...

Mi nem kifizetjük a vevövel a félmilliós edu-t, hanem megjavitjuk.....

pénztárcáját is nézzük....

Link to comment
Megosztás:

Ebböl látszik ki milyen ember

Az meg nem hekkelés, javítás....

Mint ember, nem szeretnélek megítélni, de mint szerelő, nem az a kép alakult ki bennem, hogy

alapjaiban nagyon jól felkészült lennél villanyászati dolgokban. Bármennyire is próbálsz segítőkész lenni...

Felteszem egy hozott rossz adagoló-vezérlő egységnél egy este alatt én is megmondom mi a hiba. :lol:

Ettől még nem vagyok hasraesve magamtól :huh:

Link to comment
Megosztás:

Kár veszekdni fiuk, mert az, mkinket akik igazán bajban vagyunknem visz előre. ZTudom ez is önző szempont, de ezt gondolom. Az nekem is feltünt és írtam eről is ha emlékesztek, hogy csakis reggel fordult elő ez a hibakód, de meleg motorral sose, azzal vakár hónapogik is eljárhatok, semmi gond gyönyörű járás, de ha reggel hidegen melegítés nélkül indulok, úgy 2 kilóméter után P0300. Azt mondta szerelőm, hogyí Pesten valaki tudja javítani ezt az ecut. Ma utána jár, kb. 60-70000 ért.

Egy kérdés, kompresszióméréssel ki tudjuk szürni a szelepszorulást?

Tudjátok én is kb ötvenezret tettem a kocsiba az elmult 3 évben 5 kilóméterezéssel!

Link to comment
Megosztás:

Igen, érdemes lenne veszteségmérést csinálnod, mert lehet hogy beégett néhány szelep.

Ha ez drasztikus, akár lehet ez is oka a jelenségednek.

(bár ennek ellent mond az, hogy trafócsere után pont másik henger szarakodik. ez inkább

a trafót minősíti :huh: )

Ajánlott néha kihajtani a gépet, nem csak 5km-ket kis fordulaton menni.

Link to comment
Megosztás:

Mint ember, nem szeretnélek megítélni, de mint szerelő, nem az a kép alakult ki bennem, hogy

alapjaiban nagyon jól felkészült lennél villanyászati dolgokban. Bármennyire is próbálsz segítőkész lenni...

Felteszem egy hozott rossz adagoló-vezérlő egységnél egy este alatt én is megmondom mi a hiba. :lol:

Ettől még nem vagyok hasraesve magamtól :huh:

nem érdekel mennyire degradálsz le

és ezt utálom az emberekben...

ez nem engem minösit hanem téged...

azért mert nem válaszolok már ilyenekre nem azt jelenti hogy nem tudom..

nem egy hibakod olvasot..interface-t csináltunk már ennyit a villanyászati dolgokról

nem érdekel miket fogsz ezentul irni nem veszek rola tudomást

de az hogy másoknak is azt terjeszted majd hogy én igy meg ugy ez nem emberhez való

ennyi.Ja igen még sem csinálod az adagoló vezérlöegység javitását...És nem is kell ki magyarázni

Link to comment
Megosztás:

Kár veszekdni fiuk, mert az, mkinket akik igazán bajban vagyunknem visz előre. ZTudom ez is önző szempont, de ezt gondolom. Az nekem is feltünt és írtam eről is ha emlékesztek, hogy csakis reggel fordult elő ez a hibakód, de meleg motorral sose, azzal vakár hónapogik is eljárhatok, semmi gond gyönyörű járás, de ha reggel hidegen melegítés nélkül indulok, úgy 2 kilóméter után P0300. Azt mondta szerelőm, hogyí Pesten valaki tudja javítani ezt az ecut. Ma utána jár, kb. 60-70000 ért.

Egy kérdés, kompresszióméréssel ki tudjuk szürni a szelepszorulást?

Tudjátok én is kb ötvenezret tettem a kocsiba az elmult 3 évben 5 kilóméterezéssel!

reggelente hallgasd meg hátul a kipufodobodat......Hideg motornál

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

Látom kicsit egymásnak estek a kollégák, úgyhogy lazításként szeretném elmondani, hogy egy olyan probléma

megoldása sikerült itt a fórumon keresztül, melybe már kezdtem belenyugodni. A bizonyos "klattyogó" , dízeles motorhangról van szó, ami egy 1.4-es motortól nem túl egészséges. A szerelők széttárták a karjukat, és közölték velem, hogy minden rendben, ez ilyen természetesen. Aztán elolvastam a 123. oldalon a kartergáz visszavezető tisztításáról szóló véleményeket, és hétvégén én is megtettem. Hát volt benne anyag ! És láss csodát, amivel 2 évig szenvedtem, az egycsapásra megszűnt. Szép, egészséges motorhang. Köszönöm mindenkinek a segítséget ! Láttam, korábban sok vitát váltott ki az Opel 10W40-es olaj is. Nekem a kezdetben Mobil1 volt benne, de aztán áttértem a GM-re. Nem vettem észre különbséget, és 100 ezer km eddig hiba nélkül bele ment a kocsiba. Igaz, 13-15 ezrenként le is cserélem a szűrővel együtt. Szóval nekem 3 alatt bevált.

Link to comment
Megosztás:

nem egy hibakod olvasot..interface-t csináltunk már ennyit a villanyászati dolgokról

nem érdekel miket fogsz ezentul irni nem veszek rola tudomást

de az hogy másoknak is azt terjeszted majd hogy én igy meg ugy ez nem emberhez való ennyi.

Ja igen még sem csinálod az adagoló vezérlöegység javitását...És nem is kell ki magyarázni

nagyon nehéz a neten fellelhető nagyon egyszerű kapcsolási rajzok alapján csinálni... :lol:

ha pl az én egyik munkám meg szeretnéd nézni, ajánlom a www.bcweb.hu portált :)

és akkor lehet gondolkodni, ki ért jobban az amperhez meg a forrasztópákához :)

szerintem is személyeskedés ez már, elmondtam a véleményem, részemről lezárva ezután

nem mondtam semmi ilyesmit, hogy terjeszteni fogom. egyszerűen ha valakit küldeni

kell valahova, az nem a te műhelyed lesz, mert vannak hozzáértőbb ismerősök is.

én ezt így látom reálisnak :D

Adagoló vezérlőegységet még nem javítottam tényleg. Mert van ezer más dolog, ami

jobban foglalkoztat, és valószínű jobban is keresek vele (fejlesztőmérnök vagyok, nem

szervizes). :huh:

Link to comment
Megosztás:

Abszolut nem a spórolás miatt váltottam. Többen is ajánlották, gondoltam egy próbát megér. Aztán ha rossz, majd a következő cserénél váltok. De tényleg nem éreztem különbséget. De az is igaz, hogy évente akkor is lecseréltem, ha csak 6 ezret ment a gép.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

Látom kicsit egymásnak estek a kollégák, úgyhogy lazításként szeretném elmondani, hogy egy olyan probléma

megoldása sikerült itt a fórumon keresztül, melybe már kezdtem belenyugodni. A bizonyos "klattyogó" , dízeles motorhangról van szó, ami egy 1.4-es motortól nem túl egészséges. A szerelők széttárták a karjukat, és közölték velem, hogy minden rendben, ez ilyen természetesen. Aztán elolvastam a 123. oldalon a kartergáz visszavezető tisztításáról szóló véleményeket, és hétvégén én is megtettem. Hát volt benne anyag ! És láss csodát, amivel 2 évig szenvedtem, az egycsapásra megszűnt. Szép, egészséges motorhang. Köszönöm mindenkinek a segítséget ! Láttam, korábban sok vitát váltott ki az Opel 10W40-es olaj is. Nekem a kezdetben Mobil1 volt benne, de aztán áttértem a GM-re. Nem vettem észre különbséget, és 100 ezer km eddig hiba nélkül bele ment a kocsiba. Igaz, 13-15 ezrenként le is cserélem a szűrővel együtt. Szóval nekem 3 alatt bevált.

nekem már a második autom megy vele télen nyáron gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.