Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az mitől lehet, hogy ha felveszem 4-esre a keringetést, kúszik lefelé a vízhőfok? Termosztát?

A fűtés a hűtővízkörhöz csatlakozik. A termosztát elsőbbséget biztosít a motor üzemi hőfokának. Ha ezt elérte, akkor nyit a termosztát --> melegvíz áramlik a fűtőradiátorba is. Ha ilyenkor koppra teszed a fűtőventillátort a megnövekedett hőcserélőfelületen gyorsabban veszít a hűtővíz a hőtartalmából, mint ahogy arra a termosztát reagálni tud. Ezért rohan lefelé a hőmérő.

Próbáltam nagyon egyszerű és érthető lenni. Remélem sikerült :lol:

Régi fogás a melegedő hűtővíz kordábantartására (pl. huzamos hegymenet teherautó mögött,kettesben, Olymposzra, 40 fokban, régi keleti csodával) a fűtés bekapcsolása. Így nemcsak normális lett a vízhőfok, de rögtön egy guruló szaunát is kapott a szerencsétlen utazó! :) :huh:

Link to comment
Megosztás:

A fűtés a hűtővízkörhöz csatlakozik. A termosztát elsőbbséget biztosít a motor üzemi hőfokának. Ha ezt elérte, akkor nyit a termosztát --> melegvíz áramlik a fűtőradiátorba is. Ha ilyenkor koppra teszed a fűtőventillátort a megnövekedett hőcserélőfelületen gyorsabban veszít a hűtővíz a hőtartalmából, mint ahogy arra a termosztát reagálni tud. Ezért rohan lefelé a hőmérő.

Próbáltam nagyon egyszerű és érthető lenni. Remélem sikerült :lol:

Régi fogás a melegedő hűtővíz kordábantartására (pl. huzamos hegymenet teherautó mögött,kettesben, Olymposzra, 40 fokban, régi keleti csodával) a fűtés bekapcsolása. Így nemcsak normális lett a vízhőfok, de rögtön egy guruló szaunát is kapott a szerencsétlen utazó! :) :huh:

Ezek szerint amíg nem nyit ki a termosztát addig nincs fűtés? Hát nem! A motor hűtésrendszere két körre van osztva, van a kis kör, ahol viszonylag kevés víz kering, ebbe a körbe a motortömb és a fűtőradiátor van benne, és a termosztát választja el a nagykörtől. Ha kinyit a termosztát, akkor elkezd keringeni a víz a hűtőben is.
Link to comment
Megosztás:

A fűtés a hűtővízkörhöz csatlakozik. A termosztát elsőbbséget biztosít a motor üzemi hőfokának. Ha ezt elérte, akkor nyit a termosztát --> melegvíz áramlik a fűtőradiátorba is.

Ez hülyeség. A fűtőradiátor a kis körön van, amiben folyamatos áramlás van. Kivéve a gyári légkondis

típusokat, mert azokban van egy úgynevezett fűtéscsap, ami a kiskört is visszatereli a mociba, nem fog

átmenni a fűtőradiátoron, ha nincs fűtésre állítva a szellőztető egység kezelője.

Link to comment
Megosztás:

Elveszünk a részletekben! Nem konkrét típust említettem, persze igazatok van a köröket illetően. Bocsi, közben máshol járt az eszem. Ami a lényeg, hogy a fűtés használatával megnő a vízkör hőleadása.

OFF Öregem Rönyójába kerestem akksit azonnalra: 12V 47Ah. Szervízben 26 eFT és nincs is,helyette 40Ah 16.600 Ft. Kerskedőnél vettünk: 45Ah Varta 17.500 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok meg tudja mondani valaki, hogy melyik az index relé a biztosítéktáblán. És hogy ez kapható e minden autósboltban vagy opel szervízből kell venni GM-et :-) ?

Ugyanis a jobb oldali index kicsit "ragadós" lett: irányjelzés közben meg -megragad de leginkább akkor ha bezárom a kp zárat, ugyanis akkor tovább van behúzva és gondolom összeragadnak az érintkezők, tehát égve marad a jobb index (mind a három)

köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Ott tartunk az ecu-hibás autóval, hogy sikerült megdönteni a 100 oktánszámú teoriát, mely szerint ezzel a benzinnel nem áll le a henger. Ami viszont egyre biztosabb, hogy csak hideg, azaz reggeli motornál fordul elő. Ha szépen bemelegítem a motort semmi baja nincs, de ha nem akkor amikor néhány percet 2500-3000 fordulatszámon megy biztos bedobja. Most ismét elcseréltem egy tarfót és azzal is kodobta reggel. Direkt melegítetlen közlekedtem. Az is ki van tehát zárva. Ha viszont felmelegszik eégsz nap gyönyörűen elketyeg, még akkor is ha néhány órát áél napkozben,. Semmi baja. Érdekes!

Link to comment
Megosztás:

Hasonló a problémám (Astra g 1,4). Kihagy a gyújtás és kigyullad a mortorhiba kontroll-lámpa a műszerfalon.

Aztán alkalmanként 3000 Ft-ért megállapítják, hogy ez van és nem adja ki újra a hibakódot.

Cserélni kéne a trafókat de csak együtt lehet (ÉN MEM ÚGY VETTEM KI AZ íRÁSAITOKBÓL) és kb 50EFt.

A Kontroll-led elalszik idővel? Mert nincs mindig 3000Ft-om a szervíz hülyeségére.

Az üzemanyagra én is gondoltam, de olvasom, hogy ez sem igaz.

Egyébként nem érzem, hogy gáz lenne a motorral. Szépen megy.

Mit tegyek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok meg tudja mondani valaki, hogy melyik az index relé a biztosítéktáblán. És hogy ez kapható e minden autósboltban vagy opel szervízből kell venni GM-et :-) ?

Ugyanis a jobb oldali index kicsit "ragadós" lett: irányjelzés közben meg -megragad de leginkább akkor ha bezárom a kp zárat, ugyanis akkor tovább van behúzva és gondolom összeragadnak az érintkezők, tehát égve marad a jobb index (mind a három)

köszi

Vezető oldalán a kuszöbnél elöl a műanyag borítás alatt (a kerékív előtt a kicsi borítás) van egy zöld színű viszonylag nagy darab csatlakozó ami bontható. Ezen futnak ki kábelek az autóból előre, az ajtóba, stb. többek közt az index is a lámpákhoz itt megy. Ez szokott oxidálódni és így nincs kontakt (záráskor nem villan az index), a csati szétkapcsolható és ki lehet tisztítani kontakt spray -val.

Megér egy próbát.... :huh:

Vészvillogó, vagy ajtózárás esetén műkszik az index rendesen??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok meg tudja mondani valaki, hogy melyik az index relé a biztosítéktáblán. És hogy ez kapható e minden autósboltban vagy opel szervízből kell venni GM-et :-) ?

Ugyanis a jobb oldali index kicsit "ragadós" lett: irányjelzés közben meg -megragad de leginkább akkor ha bezárom a kp zárat, ugyanis akkor tovább van behúzva és gondolom összeragadnak az érintkezők, tehát égve marad a jobb index (mind a három)

köszi

a jobb oldali villogó a 7 számú relé, ami a rajz szerint a biztiknél van, a felső sorban jobbról a második, mellette, jobbról az első pedig a bal villogó

Link to comment
Megosztás:

Hasonló a problémám (Astra g 1,4). Kihagy a gyújtás és kigyullad a mortorhiba kontroll-lámpa a műszerfalon.

Aztán alkalmanként 3000 Ft-ért megállapítják, hogy ez van és nem adja ki újra a hibakódot.

Cserélni kéne a trafókat de csak együtt lehet (ÉN MEM ÚGY VETTEM KI AZ íRÁSAITOKBÓL) és kb 50EFt.

A Kontroll-led elalszik idővel? Mert nincs mindig 3000Ft-om a szervíz hülyeségére.

Az üzemanyagra én is gondoltam, de olvasom, hogy ez sem igaz.

Egyébként nem érzem, hogy gáz lenne a motorral. Szépen megy.

Mit tegyek?

Gyertya mikor volt cserélve?

Nem trafók vannak benne, hanem egy darab trafóhíd a gyertyák felett.

Ha van lehetőséged próbáljátok ki egy másik trafósorral, de előtte mindenképp a gyertyákat nézd meg.

60 e km -nél illik cserélni, csak eredeti gyári GM -T! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gyertya mikor volt cserélve?

Nem trafók vannak benne, hanem egy darab trafóhíd a gyertyák felett.

Ha van lehetőséged próbáljátok ki egy másik trafósorral, de előtte mindenképp a gyertyákat nézd meg.

60 e km -nél illik cserélni, csak eredeti gyári GM -T! :huh:

A gyertyákra nem írt ki a Computer semmit (mondta a szerelő...)

Link to comment
Megosztás:

Sárga lámpát a műszerfalom csak pénzért lehet kikapcsoltatni? Mert ebből van nagyon elegem.

Akku saru levétele megoldás? Csak akkor a rádiómat kell kódolni, ami nem baj, de más nem száll el?

Rádugnak egy Computert és 3000Ft (és semmi szöveg, vagy, hogy mi a baj, hiába kérdezem)

Más... Olvasgatok itt a fórumon, de buta vagyok. Miaz az ECU? Remélem nem az a baj (Metr azt vettem, hogy drága és macerás a cseréje)

Link to comment
Megosztás:

A hibakód pedig ismét ezzel a trafóval is amit tegnsap este tettem bele ugyanaz P0303. Hármas henger gyújtáshiba.

próbáld meg ezt:

ha sokat használod városban, akkor a szelepre lerakódás - koksz kerül, és ettő nem tud zárni rendesen.

Főképp hidegben ha nem zár, és nincs olankor rendes kompresszio a computer gyujtáshibát irhat be.

Szóval próba azt: üzemanyagrendszer tisztitót bele egy negyed tank benzinbe, és ki az autópályára jól meghajtani. a jól az legalább 5.000 fordulta környékáét jelenti.

ezt csak akkor szabad megcsinálni, ha épp minden henger megy!!! különben lehet katalizátort is cserélni.

Mi Dévó Kalosszal meg lacsettikkel szoktunk igy szopni, és ezeknél ez a megoldás szint 100% ban bejön.

egy próbát ez megér még egy computer csere elött.

illetve a trafóhíd csatlakozójánál a lábakat kell ellenörizni, hogy nincs e kicsuszva egy saru, érintkezik e rendesen...

Link to comment
Megosztás:

Sárga lámpát a műszerfalom csak pénzért lehet kikapcsoltatni? Mert ebből van nagyon elegem.

Akku saru levétele megoldás? Csak akkor a rádiómat kell kódolni, ami nem baj, de más nem száll el?

Rádugnak egy Computert és 3000Ft (és semmi szöveg, vagy, hogy mi a baj, hiába kérdezem)

Más... Olvasgatok itt a fórumon, de buta vagyok. Miaz az ECU? Remélem nem az a baj (Metr azt vettem, hogy drága és macerás a cseréje)

TECH-2 műszerrel lehet törölni a hibakódokat, ezzel a sárga lámpa is megszűnik.

Persze ez mit sem ér, ha nincs meg a hiba valódi oka és nincs kijavítva, egy idő után ha újra jelentkezik küldi a hibát az ECU -nak és lesz sárga lámpád is. Ez mindaddig jelentkezik míg a hiba nincs megjavítva.

Ha sokáig szarakodik (vagy a szerelő ...) akkor vészprogramra is átválthat az egész, azaz messze nem fog úgy menni az autód mint ahogy rendesen menne :huh:

Érdemes minél előbb egy hozzáértő szakihoz elvinned!

Helyedben megnézném a gyertyákat és megfogadnám Uhuhu kollega tanácsait, ez még azért anyagiakban bőven egy trafóhíd+munkadíj ára alatt van :lol:

A sok városi használatról árulkodhat a kartercsőben lerakódott sárgás trutyi, azaz az olajgőzök és a lecsapódott pára (víz) elegyét alkotó massza megjelenése is....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.