Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a válaszokat! Ez sajnos pont az ebből a szempontból problémás 2005ös eresztés, most 105k van benne. Előttem nem tudom hogy vezették, én kifejezetten tata módon hajtom:) A karbantartáson nem spóroltak, bár a márkaszervizekről nem sok jót hallok olajcsere tekintetében.

Jövőre mindenképpen be volt kalkulálva egy esetleges lánc csere, de a nyugalom kedvéért lehet elviszem hamarabb megnézetni.

szpeki:
Nekem toronygumi csere előtt nézett ki így, de inkább kopogott rossz úton.

Link to comment
Megosztás:

Emiatt kérdeztem, mivel tudom hogy a H generációban nincs vízhőfok visszajelző de Te pontos adatokat tudtál megadni. De ha a TID tudja ezt, akkor a sok autós cikkíró miért sír a mutató hiányán???

Elvileg 150k km a lánc "kihordási" ideje (erről valaki már linkelt is valamikor egy videót), azonban a G-k esetében mikor nézegettem láncost is vásárlási szándékkal, már az órában 90k-130k km-es darabokon vagy volt vagy tervben volt a csere (folyamatosan csörgött melegen is). Egyébként a megnyúlt lánc ua át tud ugrani és ez pont egyenlő a szíjas (vagy láncos) szakadásával... Emiatt kell teljes szettben cserélni ha hozzá kell nyúlni => a teljes szett cseréje (olajjal együtt a láncosnál) 120 ezer forint környéke, annyiból pedig két szíjas komplett (vízpumpával) csere megvan szakszervizben...

Erre a linkre gondolsz?

XEP-nél ezt is megduplázták. :)

Elvileg 150k km a lánc "kihordási" ideje (erről valaki már linkelt is valamikor egy videót), azonban a G-k esetében mikor nézegettem láncost is vásárlási szándékkal, már az órában 90k-130k km-es darabokon vagy volt vagy tervben volt a csere (folyamatosan csörgött melegen is). Egyébként a megnyúlt lánc ua át tud ugrani és ez pont egyenlő a szíjas (vagy láncos) szakadásával... Emiatt kell teljes szettben cserélni ha hozzá kell nyúlni => a teljes szett cseréje (olajjal együtt a láncosnál) 120 ezer forint környéke, annyiból pedig két szíjas komplett (vízpumpával) csere megvan szakszervizben...

Azért 150e sem minden esetben igaz. Az első szériás XEP-knél nyúlt meg gyorsabban, vagyis ott a feszítő nem volt jó.

Az újabbak akár 200e+ km-t elmennek. Enyimben is 133e van, s semmi csörgés. persze ha valaki nem kímélve hajtja, nem tesz bele rendes olajat, akkor korábban kell cserélni. Én 200e alatt nem is gondolok bele, hogy cserélném....

Azért a fenti linken található szösszenetben 150ezer km hangzik el élettartamnak... Nem szentírás, mindösszesen csak érdekesség...

Nem zörög! Van egy kis tompa szuszogó hang menet közben. Egyenletlen útfelűleten! Akkor így marad. Úgy is kiakarom cseréltetni a szilenteket mert még a gyári van benne. Majd akkor kicseréltetem ezt is!

Köszi a nyugtatást! :)

Tudtommal a káros behatásokat csillapítja/a toronycsapágyat kíméli/védi a toronyszilent. Tehát ha elhasználódott, akkor mindenképpen érdemes mielőbb cserélni, mert egy szilent 2-4ezer Ft/db, addig a toronycsapágy szilenttel ennél drágább (szettben cserélni)...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy 2000. évjáratú Opel Asta G-m, és menetközben megállt a kilóméter,fordulatszám, üzemanyag és a vízhőfok órám is egy bizonyos szinten. A digitális órám ami a megtett km-t mutatná az sem működik, nem mutat semmit.

A biztosítékoknál nem találtam semmi hibát. Valaki bírna valamit javasolni, mit nézzek meg.

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Erre a linkre gondolsz?

Azért a fenti linken található szösszenetben 150ezer km hangzik el élettartamnak... Nem szentírás, mindösszesen csak érdekesség...

Tudtommal a káros behatásokat csillapítja/a toronycsapágyat kíméli/védi a toronyszilent. Tehát ha elhasználódott, akkor mindenképpen érdemes mielőbb cserélni, mert egy szilent 2-4ezer Ft/db, addig a toronycsapágy szilenttel ennél drágább (szettben cserélni)...

Van ahova ez le van írva? Én eddig nem láttam, s szervizben nekem nem azt mondták, hogy x km-nél pedig cserélni kell. Hanem akkor mikor hallom, azaz megnyúlik....

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

én pont most fogok láncot cserélni.

olyan 130-ból megvan gyári alkatrészekkel, tömítésekkel, vízpumpával, olajcserével.

majd elkérem a régi láncot, és vezetőket, és fogaskerekeket, ezekben 210e km van már.

Igen, ez hangzik reális csere km-nek. ;)

Nem a 150e.

De vízpumpát láncosnál miért is cserélsz? Igaz gondolom annyi km után nem árt, de ez nem olyan, mint a szíjaj, hogy a szíj hajtja.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!!!

Van egy csodás G Astrám és egyik napról a másikra behalt a központi zár távja vagy a vevő rész nem tudom hol keressem a problémát!! Elemet már cseréltem de már az újra okításra sem reagál a távirányító,megforrasztottam az elemtartót merteddig az volt a malőr de már semmire sem reagál! Help-Help!!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megérkezett az EGR lezáró Imy segítségével (Z14XE).

https://cromax.hu/110000000-motor/111220000-levego-rendszer/111220419-kipufogogaz-szelep-alkatreszei/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel

Tegnap be is építettem. Ma volt próba és 1-esben 2-esben gyorsításnál kerregő, reszelő hangot ad az autó. Mintha két fogaskerék darálná egymást.

Visszaalakítva a hang nem hallható. Szoftveresen nincs kiiktatva az EGR.

Valami ötlet? Aki zárta már le az EGR-t tapasztalt ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez hangzik reális csere km-nek. ;)

Nem a 150e.

De vízpumpát láncosnál miért is cserélsz? Igaz gondolom annyi km után nem árt, de ez nem olyan, mint a szíjaj, hogy a szíj hajtja.

kérdeztem a szerelőt, és az is akitől vettem az alkatrészeket, mindkettem mondták, hogy

elvileg nem kell, de nem árt neki, gondoltam ha már ennyit kiadok, a 16e vípumpára már belefér.

igaz a vízpumpából nem gyárit hanem Graf márkát vettem, az skf 20e lett volna, szerintem annyit azért már nem ér. elteszem a "régi" vípumpát is. meg persze lecserélik a komplett hűtővizet is, én gyári gm piros fagyállót veszek bele. 5L és a maradékot meg gondolom higítani kell.

Link to comment
Megosztás:

XEP-nél ezt is megduplázták. :)

Elvileg 150k km a lánc "kihordási" ideje (erről valaki már linkelt is valamikor egy videót), azonban a G-k esetében mikor nézegettem láncost is vásárlási szándékkal, már az órában 90k-130k km-es darabokon vagy volt vagy tervben volt a csere (folyamatosan csörgött melegen is). Egyébként a megnyúlt lánc ua át tud ugrani és ez pont egyenlő a szíjas (vagy láncos) szakadásával... Emiatt kell teljes szettben cserélni ha hozzá kell nyúlni => a teljes szett cseréje (olajjal együtt a láncosnál) 120 ezer forint környéke, annyiból pedig két szíjas komplett (vízpumpával) csere megvan szakszervizben...

Azért 150e sem minden esetben igaz. Az első szériás XEP-knél nyúlt meg gyorsabban, vagyis ott a feszítő nem volt jó.

Az újabbak akár 200e+ km-t elmennek. Enyimben is 133e van, s semmi csörgés. persze ha valaki nem kímélve hajtja, nem tesz bele rendes olajat, akkor korábban kell cserélni. Én 200e alatt nem is gondolok bele, hogy cserélném....

Az enyémben 178e van, minden probléma és hang nélkül. Először azt hittem hogy van hangja, de aztán egy cartárs linkelt be két videót. Az egyiken lánc csere előtt, a másikon utána volt. Az enyém hangja a lánccsere utánival passzolt össze.

Link to comment
Megosztás:

Félre van fordítva? Van elég hely a szelepnek ki-be mozogni?

Nekem nem volt probléma vele.

Igen, félrefordítottam és elméletileg a szelep is tud nyitni-zárni. Egyébként visszagondolva tényleg olyan mintha próbált volna nyitni, de valami oknál fogva nem sikerült. Megyek leellenőrzöm még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben 178e van, minden probléma és hang nélkül. Először azt hittem hogy van hangja, de aztán egy cartárs linkelt be két videót. Az egyiken lánc csere előtt, a másikon utána volt. Az enyém hangja a lánccsere utánival passzolt össze.

Az enyémnek sincs messze olyan traktorhangja mint amik a youtube-n vannak, de azért a vezérműlánccal nem szeretnék viccelni. Nem emlékszel esetleg, hova voltak ezek feltéve?

Link to comment
Megosztás:

Félre van fordítva? Van elég hely a szelepnek ki-be mozogni?

Nekem nem volt probléma vele.

Visszatettem az új EGR-t ugyanúgy darált. Rátettem a gyári (régi) EGR-t semmi darálás. Majd újra vissza az új EGR és láss csodát nincs darálás. A lezáró furata ovális, az EGR-t is lehet valamennyire tologatni. Úgy raktam föl, hogy minél nagyobb felületen feküdjön föl a lezárón. Lehetséges, hogy csak berezonált. Érdekes!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elektromos kérdésem lenne!

Már 2 légtomegmerőt cseréltem a kocsiban és még mindig fennál a hiba P0100..

Olvasgattam és talaltam zobb kilfoldi oldalon, h kulon testet kell adni a szerkezetnek.

Viszont ők SÁRGA SZINŰ VEZETÉKRE RAKJÁK RÁ!

4:fekete 3:zold/fehér 2:sárga 1:szűrke.

Megtudná nekem valaki nézni mondani, h melyik a test!?

Mert szerintem a fekete(mert barna nincs) z18xe a motorkod..

Hiba legtomegmero ellenalasa tul nagy!

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek sincs messze olyan traktorhangja mint amik a youtube-n vannak, de azért a vezérműlánccal nem szeretnék viccelni. Nem emlékszel esetleg, hova voltak ezek feltéve?

Most nem találtam meg, de van két youtube link.

Hideg indítás :http://www.youtube.com/watch?v=7SWsmL9lgNc

Másodszori indítás :http://www.youtube.com/watch?v=Yvnhiv6iP0Y

Eléggé szemléletes a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét

Opel Astra G 1.8 16v Z18XE

Olyankor mi a gond ha menetközben olyat csinál az autó amikor ki fogy a benzin es nem indul vissza es villog a motor hűtés vissza jelző meg a jet lámpa és le áll utánna vissza teszem gyújtás ra a jet lámpa villog meg az asr jelzés világít és nem meleg a vízfok 90 fokos meg van folyadék benne. Meg megy a venti is

A be indítás úgy jött össze hogy akku saru levesz vártam kb fél percet vissza tettem a sarut aztán be indítottam

Mi lehetet ennek az oka nem valami hő gomba vagy hűtő fokyadék szintjelző ?

Link to comment
Megosztás:

Szép estét

Opel Astra G 1.8 16v Z18XE

Olyankor mi a gond ha menetközben olyat csinál az autó amikor ki fogy a benzin es nem indul vissza es villog a motor hűtés vissza jelző meg a jet lámpa és le áll utánna vissza teszem gyújtás ra a jet lámpa villog meg az asr jelzés világít és nem meleg a vízfok 90 fokos meg van folyadék benne. Meg megy a venti is

A be indítás úgy jött össze hogy akku saru levesz vártam kb fél percet vissza tettem a sarut aztán be indítottam

Mi lehetet ennek az oka nem valami hő gomba vagy hűtő fokyadék szintjelző ?

Lehet bennem van a hiba, de én a kérdést sem értem :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megérkezett az EGR lezáró Imy segítségével (Z14XE).

https://cromax.hu/110000000-motor/111220000-levego-rendszer/111220419-kipufogogaz-szelep-alkatreszei/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel

Tegnap be is építettem. Ma volt próba és 1-esben 2-esben gyorsításnál kerregő, reszelő hangot ad az autó. Mintha két fogaskerék darálná egymást.

Visszaalakítva a hang nem hallható. Szoftveresen nincs kiiktatva az EGR.

Valami ötlet? Aki zárta már le az EGR-t tapasztalt ilyet?

Szerintem azzal a fekete, hőálló, sziloplaszt szerű tömítőpasztával kend be a vékony EGR alátét mindkét oldalát, és úgy csavarozd össze, akkor valószínűleg meg fog szűnni. Nekem is ugyanezt csinálta, de ez után megszűnt. (Nekem sincs leprogramozva, csak félrefordítottam.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne egy problémám, a változatosság kedvéért szintén Z14XEP motorral.

Pár hónapja a reggeli indításnál időnként egy rövid, de igen csúnya kerregő hangot hallat a motor. Ha már járt egy kicsit előtte akkor sose csinálja, akkor sem, ha rögtön leállítom és újraindítom. (meg akkor sem amikor fel akarom venni - egy hetembe tellett kb!)

https://www.youtube.com/watch?v=4GApv0wiOvA&feature=youtu.be

Emellett lehúzott ablakkal hallhatóan "csörög" az autó, ha elmegyek valami mellett.

https://www.youtube.com/watch?v=trDxS1Q5ZuU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=7X5P0CZ-2OE&feature=youtu.be

Szerintetek ez mitől lehet? Szar minőségű olaj került bele, vagy készüljek lánccserére..? Mennyire normális ez, főleg a menetközben csörgés? (ezt más Astráknál is hallottam már)

Májusban voltam éves szervízen, akkor elvileg "rendben volt" az autó.

Köszönöm!

Üdv,

Nekem a szíjas Z14XE motorom játssza ugyanezt... :(

Reggeli indításkor 1mp-ig van ilyen kertyegő-kalapáló hangja, utána rögtön elmúlik, aztán másnap reggelig szépen indul.

Após szerint vékony bele az 5W-40-es olaj (Castrol Magnatec egyébként), 10-es kéne bele. (De akkor meg szerintem hosszabb ideig lenne ilyen hangja, mert akkor a hideg olajat kezdetben nehezebben keringetné, tehát tovább nem jutna el az olaj mindenhova...)

A menet közbeni csörgést szintén produkálja, bár azt a jobb oldalon hallani jobban és főleg 2-3-4-ben, gyorsításkor. (Tnapelőtt voltunk kirándulni, és az erdei utakon sokkal jobban lehetett hallani, ahogy a fák és a sziklafal visszaverte a hangot.) Már kb. egy éve is hallottam ezt a csörgő hangot, de csak néha, most kezdett el idegesíteni, h az egész Mátrán keresztül hallgathattam hazafelé.

Engem is érdekelne a megoldás...

Én is köszi!

Uff

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.