Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

T simple user!

"... hátsó ablaktörlő ..."
A karosszériából az ajtóba történő átvezetésnél szokott a vezeték eltörni.
A folytonossági hiány teljes kialakulása előtt lehet ilyen jelenséggel találkozni.

 

T Cs.Zoltán!

"... olaj ..."
Nem.
A gumitömlők - melyekben a hűtőfolyadék áramlik - kezdenek lebomlani.
 

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 27., astra írta:

üdvözlet. y17dt-m van caraván kicseréltettem a jobboldali abs csapágyat azota 2-3 naponta elöjön a kis jelzö a müszerfalon . ujrainditás után eltünik , mi lehet az oka uj a csapágy.

üdvözlet. y17dt-m van caraván kicseréltettem a jobboldali abs csapágyat azota 2-3 naponta elöjön a kis jelzö a müszerfalon . ujrainditás után eltünik , mi lehet az oka uj a csapágy.  ERRE VALAKI.

Link to comment
Megosztás:

35 minutes ago, astra írta:

üdvözlet. y17dt-m van caraván kicseréltettem a jobboldali abs csapágyat azota 2-3 naponta elöjön a kis jelzö a müszerfalon . ujrainditás után eltünik , mi lehet az oka uj a csapágy.  ERRE VALAKI.

Szia!

A csatlakozó nem lehet kontakt hibás?

Ez csak egy tipp a reszemről,dehátha...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
téli beteg:
Opel Astra G 2002 1.4 caravan z14xe  120000km
Autó ismét elkezdte kb 1 hónapja már a remegést.
Ma pl. a motorvezérlő lámpa 3.fokozatban 55 km/h óránál elkezd villogni majd elalszik.
20 km után üzemmeleg motornál is remeg az egész sebességváltókar is megmozgatja annyira.
Az előző hétén pedig ez volt: mindig éget a m.lámpa, Majd kb a 4. nap magától kikapcsolt a jelzőlámpa
Spurit tettem már bele fagyizás is meg volt  2x. is
Az autó eladásába gondolkodom már annyira lehangol ez a hiba..

+hibásodások hátsó csomagtartó teleszkópok romolhattak el nem tartja meg az ajtót?!
mennyibe kerülnek hol olcsóbb
--- sofőr felőli hátsó ajtó néha beregadn nem nyilik ki az jtó?:((

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, llaci89 írta:

Sziasztok.
téli beteg:
Opel Astra G 2002 1.4 caravan z14xe  120000km
Autó ismét elkezdte kb 1 hónapja már a remegést.
Ma pl. a motorvezérlő lámpa 3.fokozatban 55 km/h óránál elkezd villogni majd elalszik.
20 km után üzemmeleg motornál is remeg az egész sebességváltókar is megmozgatja annyira.
Az előző hétén pedig ez volt: mindig éget a m.lámpa, Majd kb a 4. nap magától kikapcsolt a jelzőlámpa
Spurit tettem már bele fagyizás is meg volt  2x. is
Az autó eladásába gondolkodom már annyira lehangol ez a hiba..

+hibásodások hátsó csomagtartó teleszkópok romolhattak el nem tartja meg az ajtót?!
mennyibe kerülnek hol olcsóbb
--- sofőr felőli hátsó ajtó néha beregadn nem nyilik ki az jtó?:((

Arra nem gondoltál, hogy ki kellene olvasni a hibakódot?

Autószerelő?

:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. X18XE1 G ASTRA  rosszalkodik. Alapjárat néha ingadozik, 1200 rpm a sebesség, ill fordulatszám tartás nem megy neki ingadozik bedadog. OP-COM p0505 hibakódot dobja: valami alapjárati motor hiba. Merre induljak el? Fojtószelep vagy ECU?  Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, llaci89 írta:

Jah. A szerelők felejtős. Azt hittem tud vki segìteni.

Hibakód nélkül senki nem tud Neked segíteni, a szerelő/a szerviz is azért olvassa ki hogy ne tippelgetős buli legyen valós szerelés/hibaelhárítás helyett (bár gyakran a hibakód is félrevezető lehet kellő tapasztalat/hozzáértés nélkül). Ez a hibakép (remegés) millió dologtól lehet, ezért szükséges a hibakód mint kiindulási alap. Lehet hogy csak gyújtógyertyát kellene cserélni, lehet hogy trafóhidat, de lehet hogy sokkal nagyobb a baj... Kár lenne tippelgetésbe belemenni.  

5 minutes ago, Tom82 írta:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. X18XE1 G ASTRA  rosszalkodik. Alapjárat néha ingadozik, 1200 rpm a sebesség, ill fordulatszám tartás nem megy neki ingadozik bedadog. OP-COM p0505 hibakódot dobja: valami alapjárati motor hiba. Merre induljak el? Fojtószelep vagy ECU?  Előre is köszi.

Figyú :biggrin:, most vagy nekem volt nagyon hosszú a hétvége meg ez a nyavalyás vasárnap, vagy ha az alapjárati motorra van hibakód, akkor miért esnél neki a fojtószelepnek vagy pláne az ECU-nak???  (Mondjuk az x18xe motorról nem sokat tudok...) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, llaci89 írta:

Jah. A szerelők felejtős. Azt hittem tud vki segìteni.

Hibakód nélkül senki nem tud Neked segíteni, a szerelő/a szerviz is azért olvassa ki hogy ne tippelgetős buli legyen valós szerelés/hibaelhárítás helyett (bár gyakran a hibakód is félrevezető lehet kellő tapasztalat/hozzáértés nélkül). Ez a hibakép (remegés) millió dologtól lehet, ezért szükséges a hibakód mint kiindulási alap. Lehet hogy csak gyújtógyertyát kellene cserélni, lehet hogy trafóhidat, de lehet hogy sokkal nagyobb a baj... Kár lenne tippelgetésbe belemenni.  

 

Hibakódok:

P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás 

P0301=1. henger felismert gyújtáskimaradás

Tavaly a 3. hengert írta, a szerelő húszezerért csinált vele valamit minden alkalommal, aztán a hidegig megint jó volt.

Köszi előre a választ.

Pro tech olvastam vissza a fórumon, azt még nem próbáltam... 

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Ken%C5%91anyagok__Adal%C3%A9kok__Pro-Tec+adal%C3%A9kok__Classic+line?cikkkod=PROTEC+1101

 

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, llaci89 írta:

Hibakód nélkül senki nem tud Neked segíteni, a szerelő/a szerviz is azért olvassa ki hogy ne tippelgetős buli legyen valós szerelés/hibaelhárítás helyett (bár gyakran a hibakód is félrevezető lehet kellő tapasztalat/hozzáértés nélkül). Ez a hibakép (remegés) millió dologtól lehet, ezért szükséges a hibakód mint kiindulási alap. Lehet hogy csak gyújtógyertyát kellene cserélni, lehet hogy trafóhidat, de lehet hogy sokkal nagyobb a baj... Kár lenne tippelgetésbe belemenni.  

 

Hibakódok:

P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás 

P0301=1. henger felismert gyújtáskimaradás

Tavaly a 3. hengert írta, a szerelő húszezerért csinált vele valamit minden alkalommal, aztán a hidegig megint jó volt.

Köszi előre a választ.

Pro tech olvastam vissza a fórumon, azt még nem próbáltam... 

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Ken%C5%91anyagok__Adal%C3%A9kok__Pro-Tec+adal%C3%A9kok__Classic+line?cikkkod=PROTEC+1101

 

Piros spurival próbáld meg a fagyizást,ha nem segít első körben egy gyertya csere

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, Janó32 írta:

Hibakód nélkül senki nem tud Neked segíteni, a szerelő/a szerviz is azért olvassa ki hogy ne tippelgetős buli legyen valós szerelés/hibaelhárítás helyett (bár gyakran a hibakód is félrevezető lehet kellő tapasztalat/hozzáértés nélkül). Ez a hibakép (remegés) millió dologtól lehet, ezért szükséges a hibakód mint kiindulási alap. Lehet hogy csak gyújtógyertyát kellene cserélni, lehet hogy trafóhidat, de lehet hogy sokkal nagyobb a baj... Kár lenne tippelgetésbe belemenni.  

Figyú :biggrin:, most vagy nekem volt nagyon hosszú a hétvége meg ez a nyavalyás vasárnap, vagy ha az alapjárati motorra van hibakód, akkor miért esnél neki a fojtószelepnek vagy pláne az ECU-nak???  (Mondjuk az x18xe motorról nem sokat tudok...) 

Tudtommal egyes típusoknál (vagy minden esetben?) a fojtószelepben van az alapjárati motor. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, llaci89 írta:

Hibakód nélkül senki nem tud Neked segíteni, a szerelő/a szerviz is azért olvassa ki hogy ne tippelgetős buli legyen valós szerelés/hibaelhárítás helyett (bár gyakran a hibakód is félrevezető lehet kellő tapasztalat/hozzáértés nélkül). Ez a hibakép (remegés) millió dologtól lehet, ezért szükséges a hibakód mint kiindulási alap. Lehet hogy csak gyújtógyertyát kellene cserélni, lehet hogy trafóhidat, de lehet hogy sokkal nagyobb a baj... Kár lenne tippelgetésbe belemenni.  

 

Hibakódok:

P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás 

P0301=1. henger felismert gyújtáskimaradás

Tavaly a 3. hengert írta, a szerelő húszezerért csinált vele valamit minden alkalommal, aztán a hidegig megint jó volt.

Köszi előre a választ.

Pro tech olvastam vissza a fórumon, azt még nem próbáltam... 

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Ken%C5%91anyagok__Adal%C3%A9kok__Pro-Tec+adal%C3%A9kok__Classic+line?cikkkod=PROTEC+1101

 

Keress megbízható szerelőt.

Sokmindentől lehet égéskimaradás:

- nem megfelelő mennyiségű benzin

- nem megfelelő mennyiségű levegő

- nem megfelelő mennyiségű szikra

És/vagy ezek nem megfelelő összhangja.

Lehet gyengélkedő akksi/töltés (nekem emiatt volt pl.), injektor, üa.rendszernyomás, légtömegmérő, fojtószelep, gyertya, trafóhíd stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
 

Első lámpákat cseréltem, de a vetített kép nagyon érdekes lett! A bal oldali pont olyan mint a jobb, de tükörszimmetrikus. Tehát pont fordítva áll mint kellene, előbb a 15 fokos lejtő, aztán az egyenes szakasz. Magyarán szépen vakítja a szemből jövőket!

Próbáltam állítani a szélső csavaron (tehát ami a sárvédő felől van kívülről), mert azt olvastam hogy az felel a döntésért, de akárhogy tekergettem nem láttam változást.

Kérdésem, hogy mennyire kellene látványosnak lennie a tekerés hatására a fény képének (kb 10-et tekertem oda is vissza is)?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 29., astra írta:

üdvözlet. y17dt-m van caraván kicseréltettem a jobboldali abs csapágyat azota 2-3 naponta elöjön a kis jelzö a müszerfalon . ujrainditás után eltünik , mi lehet az oka uj a csapágy.  ERRE VALAKI.

kontakt spray megjavitotta.  kösz

Link to comment
Megosztás:

33 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Sziasztok!
 

Első lámpákat cseréltem, de a vetített kép nagyon érdekes lett! A bal oldali pont olyan mint a jobb, de tükörszimmetrikus. Tehát pont fordítva áll mint kellene, előbb a 15 fokos lejtő, aztán az egyenes szakasz. Magyarán szépen vakítja a szemből jövőket!

Próbáltam állítani a szélső csavaron (tehát ami a sárvédő felől van kívülről), mert azt olvastam hogy az felel a döntésért, de akárhogy tekergettem nem láttam változást.

Kérdésem, hogy mennyire kellene látványosnak lennie a tekerés hatására a fény képének (kb 10-et tekertem oda is vissza is)?

Véletlenül nem Angol lámpát vettél? Mert az fordítva vetít.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, outsider írta:

Tudtommal egyes típusoknál (vagy minden esetben?) a fojtószelepben van az alapjárati motor. 

Kicseréltem a fojtószelepházat és működik minden! A poti ami benne volt a házon belül az halt meg! Minden egyben van igen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ÜDV!

Segítség kellene!

Van egy X17DTL-em 1999-es

Ma reggel el akartam indulni az autóval, de már a központi zárat sem nyitotta ki a távirányító, így kulccsal nyitottam ki az ajtót.

Gyújtásra tettem az autót, minden okés volt, izzítás után elfordítottam a kulcsot és nem hogy nem indult az autó, de az összes check lámpa ill. a kis kijelző a középkonzolon is elaludt! Újra gyújtásra akartam tenni az autót, de akkor már se kép se hang!

Kicsit megmozgattam az akksi sarukat, majd megint működött minden, de köv. indítás után megint eljátszotta az előző műveletet.

Utána megint sarukat mozgattam és ok volt minden, egy indításig.

Eszembe jutott hogy előző nap tettem vissza az akksit mert már nem új és nem használtam két napig az autót.

Húztam az akksi sarukon és utána már indított rendesen!

akkor most lehet, hogy csak ennyi volt a gond, vagy számítsak még hasonlókra?

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hidrotőke csere előtt állok. Pár hónapja cseréltem olajat ( Castrol Edge Titanium Fst 5w40), rá néhány nappal/ héttel kelepelni, csattogni kezdtek, folyamatosan.

Ha (meleg motorral) kicsit jobban meghajtom, egy-két napig utána szépen ketyeg. Alapjáraton kB. egy perc után viszont halkan, egyre erősödve már neki kezd csattogni.

Ha ihletet kaptatok, örömmel veszem... :)

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam ugyanez volt a helyzet, de amikor váltottam GM 5W-30- ról  Castrol Edge Titanium Fst 5w40- re jelentősen csökkent a zaj, már csak reggel 1-2 percig fordul elő néha.

Arra gondolok - nem értek hozzá - a "hígabb" olaj nem marad fenn a hidrotőkéknél, ezért reggelre kell egy kis idő, míg felépül az olajnyomás és a kenés. Nyilván a láncfeszítésnél

is ugyanígy működik. Sokkal hangosabb volt 30-as olajnál melegen! Ezért van az, hogy 10W-40 olajjal legszebb a hangja a láncosnak:-). Csak az a fránya dexos2.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha most úgy el lennék eresztve időben és pénzben, lenne 4 l kiváló 10W 40 -es olajam szórakozni, beletenném pár száz km-re a Z14XEP-be próbaként.

Lenne rá 2 doboz prémium söröm fogadásból, hogy tuti doxa hangja lenne- nem traktor.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.