Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

helló!

http://www.bgm.hu/webshop/catalog/product_...products_id=218

ez a fagyálló ugye jó az 1.2 g astrába?

utántöltésre kellene

És még egy kérdésem lenne. Kell-e cserélni szerintetek bizonyos időközönként a fagyállót. Mert én hallottam olyant is hogy 3 évente kell, meg azt is hogy nem kell, csak ha valami gond van.

Köszi

Szerintem megfelel, ha még gyári van benne és nem más az alapja ennek a fagyállónak...

igen kell cserélni! azt pontosan nem tudom 2 vagy 3 évente, de kell.....ugyanígy a fékolajat és a kormány szervó olaját is tudtommal cserélni kell, de a pontos időközöket nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megfelel, ha még gyári van benne és nem más az alapja ennek a fagyállónak...

igen kell cserélni! azt pontosan nem tudom 2 vagy 3 évente, de kell.....ugyanígy a fékolajat és a kormány szervó olaját is tudtommal cserélni kell, de a pontos időközöket nem tudom...

nem kell a gyári piros szinü fagyállót cserélni...

Link to comment
Megosztás:

helló!

http://www.bgm.hu/webshop/catalog/product_...products_id=218

ez a fagyálló ugye jó az 1.2 g astrába?

utántöltésre kellene

És még egy kérdésem lenne. Kell-e cserélni szerintetek bizonyos időközönként a fagyállót. Mert én hallottam olyant is hogy 3 évente kell, meg azt is hogy nem kell, csak ha valami gond van.

Köszi

én gyári opel fagyállót tennék csak az autómba... koncentrátum, és van vízkőoldó benne azaz nem dugul el a hütő, ha sokáig használod. olyan 1500 ft / l és kell bele vagy 2-3 liter.

az enyémbe is csak ilyet töltök ha kell...

Link to comment
Megosztás:

nem kell a gyári piros szinü fagyállót cserélni...

Üdv.....a gyári biztos olyan patent? mert én nem láttam olyan főleg etillénglikol alapú fagyállót amin ne lett volna szavatossági idő...és a gyári sem lehet más...

itt egy kis olvasat a netről.....

"Elsőként a hűtővíz fagyállóságáról kell meggyőződnünk, amihez szerencsés tudni, mikor került utoljára friss hűtőfolyadék a rendszerbe. A hűtőfolyadék etilén-glikol és víz keverékéből áll, amelyhez korróziót gátló, habzáscsökkentő adalékot is kevernek. A hűtőfolyadék-csere dátuma azért lényeges, mert a motor működése során a hűtővízben lévő etilén-glikol bomlásnak indul, annak következtében pedig savszármazékok keletkeznek, korrodálva járművünk hűtőrendszerét.

A legújabb folyadékok emiatt már nitrit-, amin- és foszfátmentesek, így hosszabb ideig használhatóak, sőt a hűtőrendszer könnyűfém alkatrészeit is óvják a korróziótól. A hűtőfolyadékot futásteljesítménytől függetlenül két-három évente érdemes cserélni."

Na jó nem kell...érdemes :lol: motorolajat sem kell...ken az még...5 év és 50ekm múlva is...de már nem olyan....uhuhu mitől ilyen über kafa ez a gyári hűtőfolyadék, hogy nem kell cserélni? már az első G-kbe..(98) is piros színű fagyálló volt? mert úgy tudom ezt ksőbb vezették be....de lehet rosszul tudom...

Link to comment
Megosztás:

nem kell a gyári piros szinü fagyállót cserélni...

Ebben nem értek veled egyet, minden folyadék öregszik, nem árt az tuti, és annyit megérdemelm a kocsi. Ha jól emlékszek a motoromnál 3 év volt előírva, Japánok nem beszélnek hülyeséget.

Ugyanúgy a fékfolyadékot is elvileg 2 évente kell cserélni, elvileg....

Link to comment
Megosztás:

Üdv.....a gyári biztos olyan patent? mert én nem láttam olyan főleg etillénglikol alapú fagyállót amin ne lett volna szavatossági idő...és a gyári sem lehet más...

itt egy kis olvasat a netről.....

"Elsőként a hűtővíz fagyállóságáról kell meggyőződnünk, amihez szerencsés tudni, mikor került utoljára friss hűtőfolyadék a rendszerbe. A hűtőfolyadék etilén-glikol és víz keverékéből áll, amelyhez korróziót gátló, habzáscsökkentő adalékot is kevernek. A hűtőfolyadék-csere dátuma azért lényeges, mert a motor működése során a hűtővízben lévő etilén-glikol bomlásnak indul, annak következtében pedig savszármazékok keletkeznek, korrodálva járművünk hűtőrendszerét.

A legújabb folyadékok emiatt már nitrit-, amin- és foszfátmentesek, így hosszabb ideig használhatóak, sőt a hűtőrendszer könnyűfém alkatrészeit is óvják a korróziótól. A hűtőfolyadékot futásteljesítménytől függetlenül két-három évente érdemes cserélni."

Na jó nem kell...érdemes :) motorolajat sem kell...ken az még...5 év és 50ekm múlva is...de már nem olyan....uhuhu mitől ilyen über kafa ez a gyári hűtőfolyadék, hogy nem kell cserélni? már az első G-kbe..(98) is piros színű fagyálló volt? mert úgy tudom ezt ksőbb vezették be....de lehet rosszul tudom...

mantec elött volt épp a lexikon, ő gyorsabb volt :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben nem értek veled egyet, minden folyadék öregszik, nem árt az tuti, és annyit megérdemelm a kocsi. Ha jól emlékszek a motoromnál 3 év volt előírva, Japánok nem beszélnek hülyeséget.

Ugyanúgy a fékfolyadékot is elvileg 2 évente kell cserélni, elvileg....

akkó cseréld ki, ha megnyugszol tőle,.... én is igy szoktam olajat, meg minden egyéb szarságot cserélni, hogy ha én azt gondolom hogy kikell akkor az atyaúristen se magyarázza meg nekem hogy nemkell...

végülis az enyém, és én nekem jobb a lelkem tőle...

én még sose cseréltem egy autómba se fagyállót, főképp azért, mert sose volt meg olyan sokáig, hogy elöregedjen :lol:

ű

Link to comment
Megosztás:

akkó cseréld ki, ha megnyugszol tőle,.... én is igy szoktam olajat, meg minden egyéb szarságot cserélni, hogy ha én azt gondolom hogy kikell akkor az atyaúristen se magyarázza meg nekem hogy nemkell...

végülis az enyém, és én nekem jobb a lelkem tőle...

én még sose cseréltem egy autómba se fagyállót, főképp azért, mert sose volt meg olyan sokáig, hogy elöregedjen :lol:

ű

Nah ez nyomos indok, és igazad is van így! :lol:

"ose cseréltem egy autómba se fagyállót, főképp azért, mert sose volt meg olyan sokáig, hogy elöregedjen"

Link to comment
Megosztás:

Megint elő jött egy komoly problémája az autónak igy este. Nem tudok rteteszelni se távirányítóval sem kulcsal.Találkozott valaki hasonlóval?

Melyik oldalon szálltál ki? Ha a gyújtás levétel és kulcs kihúzása után nem nyitod ki a bal egyet, akkor nem reteszel.

nem kell a gyári piros szinü fagyállót cserélni...

és a szervó olajat kell cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Lenne egy problémám. Van egy 1.2 cm3 G astrám olyan problematika van vele, hogy elinduláskor a jobb első kerék elkezd rángatni. Annyira rángat amíg fel nem engedem a kuplungot , hogy berázza az egész váltót. Azt mondták nekem hogy hidegen azért :lol: csinálja mert azon az oldalt hosszabb a féltengely,de volt amikor meleg motornál elinduláskor is csinálta. Mi lehet vele a hiba? Lehet a kuplung elkopott vagy kagylósra kopott?

Előre is köszi a válaszokat.

üdv: SISKA

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Lenne egy problémám. Van egy 1.2 cm3 G astrám olyan problematika van vele, hogy elinduláskor a jobb első kerék elkezd rángatni. Annyira rángat amíg fel nem engedem a kuplungot , hogy berázza az egész váltót. Azt mondták nekem hogy hidegen azért :lol: csinálja mert azon az oldalt hosszabb a féltengely,de volt amikor meleg motornál elinduláskor is csinálta. Mi lehet vele a hiba? Lehet a kuplung elkopott vagy kagylósra kopott?

Előre is köszi a válaszokat.

üdv: SISKA

Bocsi...ilyen mocit még nem csinált az OPEL :) még jó hogy megy vele...vagy ez egy modell autó ? :P

csak a jobb oldali kerék rángat? mennyi km van a kocsiban? teleszkópok, féltengelyek OK?...a kuplung mind2 kereket rángatná...a féltengely pedig nem rángathat a hidegtől és a hosszától...neked előadtak egy hasba akasztós sztorit... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Lenne egy problémám. Van egy 1.2 cm3 G astrám olyan problematika van vele, hogy elinduláskor a jobb első kerék elkezd rángatni. Annyira rángat amíg fel nem engedem a kuplungot , hogy berázza az egész váltót. Azt mondták nekem hogy hidegen azért :lol: csinálja mert azon az oldalt hosszabb a féltengely,de volt amikor meleg motornál elinduláskor is csinálta. Mi lehet vele a hiba? Lehet a kuplung elkopott vagy kagylósra kopott?

Előre is köszi a válaszokat.

üdv: SISKA

Nem kérdezted meg őket, hogy melegen már egyforma hosszúak??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Javitok a motor 1200 cm3..

Kilóméter: 84000 km. A féltengely rendben, a lengéscsillapító rendben.

akkor amire én gondolnék az sajnos a váltó..illeve a difi része....de ezt így látatlanban nehéz megállapítani...de ha tényleg az akkor az zsebbe nyúlós dolog lesz...a féltengely csuklója másképp szokott jelentkezni,d e ha túl nagy a lógása az is csinálhat ilyen ütés szerű hangot, de akkor annál menet közben is jelentkezne, de más jellegű (búgó) zaj.....

próbáltad már hogy hirtelen kuplung felengedésre hogy reagál...mármint akkor is rángat?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Lenne egy problémám. Van egy 1.2 cm3 G astrám olyan problematika van vele, hogy elinduláskor a jobb első kerék elkezd rángatni. Annyira rángat amíg fel nem engedem a kuplungot , hogy berázza az egész váltót. Azt mondták nekem hogy hidegen azért :lol: csinálja mert azon az oldalt hosszabb a féltengely,de volt amikor meleg motornál elinduláskor is csinálta. Mi lehet vele a hiba? Lehet a kuplung elkopott vagy kagylósra kopott?

Előre is köszi a válaszokat.

üdv: SISKA

Ez a féltengelyes duma azért elég gáz, inkább nézd meg a motortartó rugalmas gumibakokat. Valószínűleg megadta magát, vagy készül megadni magát és induláskor a forgatónyomaték és a kuplung csúsztatása "mozgatja" azon az oldalt a motort. Ennek a rángatását érzed... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.