Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

igen, mert nem az nyikorog szerintem hanem a csomagtérajtód, vagy valamelyik hátsó ajtód szigetelő gumija.

Mikor lemosod, kissé nedves lesz és megszűnik a nyikorgás, aztán ha kiszárad visszajön.

Megoldás: szilikonzsír / vazelinnel bekenni a gumikat és láss csodát....

Nekem ugyanígy nyikorog a csomagtér ajtóm, csak még nem volt "kedvem" szilikonzsírt venni

szerk: tisztára olyan mintha a lengő nyikorogna

oké akkor lekenem az ajtók szigetelő gumiját körbe szilikonzsírral, vagy szilikon spray-vel!

Mert ez a zörej hátulról jön.....akkor valószínű hogy ez....

Link to comment
Megosztás:

eddig nem jelentkezett, csak most jött elő, ami a mosás után meg s szűnt... vagy szilent nem lehet?

Hát sokminden lehet ami ilyen nyikorgós, de ez az ajtógumi ez klasszikus. Bár talán CARAVAN-on jobban jellemző.

Viszont egy kis kenés nem árt a guminak akkor sem, de azért nem mindegy hogy mivel. A lényeg, hogy ne olyan anyag legyen ami kikezdi a gumit. A szilikonzsír az nagyon jó, csak veszett drága.

szerk: legközelebb bróbáld ki amikor nyikorog, hogy csak a gumikat áttörlöd vízzel. Ha megszűnik, akkor ez az oka. Persze a víz nem segít, de ki tudod szűrni.

Link to comment
Megosztás:

Hát sokminden lehet ami ilyen nyikorgós, de ez az ajtógumi ez klasszikus. Bár talán CARAVAN-on jobban jellemző.

Viszont egy kis kenés nem árt a guminak akkor sem, de azért nem mindegy hogy mivel. A lényeg, hogy ne olyan anyag legyen ami kikezdi a gumit. A szilikonzsír az nagyon jó, csak veszett drága.

szerk: legközelebb bróbáld ki amikor nyikorog, hogy csak a gumikat áttörlöd vízzel. Ha megszűnik, akkor ez az oka. Persze a víz nem segít, de ki tudod szűrni.

Oké, autósboltban lehet kapni gondolom szilikonzsírt, az a legjobb akkor, ha ez a baja....

Link to comment
Megosztás:

Amint az a szövegből is látszik, a középső fúvókákon legjobb esetben is csak "valamelyest fűtött" (vagy fűtetlen) levegő jöhet, ellenben a szélsőkkel ahol a fűtéskapcsoló állásától függően akár forró is.

Az ok ugyanaz amit már leírtál és ami az F Astránál (meg a Calibránál, D és E Kadettnél illetve A Corsánál stb.) is volt. Tudomásom szerint Opel sajátosság, más márkáknál nem tudok ilyenről.

hát nem tom, nekem szerencsére forró levegő jön onnan is !!!

Nem lehet, hogy a régi G-astráknál még úgy csinálták ahogy az F-nél is volt,de az újabbaknál (twinporttól mondjuk) már rájöttek, hogy nem okés ez így és változtattak rajta?

Nekem 2007-es a kocsi és egységesen ugyanazt a levegőt nyomja mindenhol.

A középső rollóknál szoktam húst sütni, pedig csak 2002-es (ráadásul dízel!) az autó... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma délután, mikor "csak" -3 fok volt betettem egy kartonlapot a hűtő elé, de 30 km után még így is csak a második jelzésig vánszorgott fel a mutató. Ellenőrizni fogom a csatlakozót, hétvégén pedig megnézem a radiátornak a sarkát, hogy langyosodik-e. Apropó, hol találom a radiátort?

A radiátort a csomagtartóban a bal hátsó lámpa kihajtható ajtócskája mellett balról kicsit lefele nézve a égők mögött... :rolleyes: ..

A hűtőrad. a kocsi elejében található, és némi járatás után nem szabad, h meleg legyen az a felső sarka ahol 1 jó kövér cső mén bele..

Még egy tipp:a fűtést tekerd le nukura s úgy nézd vízcájgert, miko mozdul meg és mennyi idő után mutat üzemmeleg állapotot..

Link to comment
Megosztás:

Fagyizás téma:

A mi autónk is alacsony fordulaton van működtetve....vagyis volt tegnapig... 3000 környékén történt eddig a váltás. Írogattátok ezt a fagyizás témát és tegnap megnéztem mit is csinál 3000 felett.....ezentúl 3500 alatt el sem fogok váltani!! :rolleyes: Úgy megered a gép, hogy csak naa....meg is lepődtem, hogy ilyen erő van benne.... mondtam is neki, hogy gyi paciii :blink:

Lehet, hogy furcsa nektek, de ennyire óvatosan bántunk eddig a géppel...

Link to comment
Megosztás:

Fagyizás téma:

A mi autónk is alacsony fordulaton van működtetve....vagyis volt tegnapig... 3000 környékén történt eddig a váltás. Írogattátok ezt a fagyizás témát és tegnap megnéztem mit is csinál 3000 felett.....ezentúl 3500 alatt el sem fogok váltani!! :rolleyes: Úgy megered a gép, hogy csak naa....meg is lepődtem, hogy ilyen erő van benne.... mondtam is neki, hogy gyi paciii :blink:

Lehet, hogy furcsa nektek, de ennyire óvatosan bántunk eddig a géppel...

Pedig ez a fajta óvatosság nem annyira a "jót tesz" kategóriában van :D

Mondjuk azért a 3000 nél váltás nem vészes azért városban..

De tény hogy jobban szereti a motor ha hosszútávnál kihúzogatod rendesen

Nekem 4000-nél kezd el húzni iagzán

Ami 5-ben azt jelenti, hogy 140 től :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát valószínű

Reggelt! :rolleyes:

Nálam nem mutatkozott töblet fogyasztás. 3000 - 3500 közt váltok jobban meglódul, nem erőlködik és nincs az a mormogásos műszerfal megremegés kuplung elengetés és gázadásnál. szal nem erőlnködik hanem "dinamikusan" :lol: megy

szal jaja gyiiiipaciii :D nálam így is 7,5 el megelégszik télen városban kis országúttal.

Szóval Cartársak csak bátran 3000 alat tilos váltani :blink:

Link to comment
Megosztás:

Reggelt! :rolleyes:

Nálam nem mutatkozott töblet fogyasztás. 3000 - 3500 közt váltok jobban meglódul, nem erőlködik és nincs az a mormogásos műszerfal megremegés kuplung elengetés és gázadásnál. szal nem erőlnködik hanem "dinamikusan" :lol: megy

szal jaja gyiiiipaciii :D nálam így is 7,5 el megelégszik télen városban kis országúttal.

Szóval Cartársak csak bátran 3000 alat tilos váltani :blink:

Úgy van. Lényeges fogyasztás-növekedést nem okoz a dinamikusabb használat. A 16 szelepes benzinesek jelleggörbéje - ésszerű határok között - is ezt kívánja meg: magasabb fordulaton jön meg az igazi vonóerő, ami azonnal hasznosul is, míg alacsony fordulaton kvázi ugyanannyi ÜZA-bevitellel a hajtáslánc "életben tartására" megy el az energia. Dízel más téma, ott alacsony fordulaton is nagy nyomaték ébred, nem szükséges forgatni a dinamikus haladáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.