Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Egy képet dobhatnál fel az elkészült kormányról.....

Rendben csinálok egy képet. de hogy hogyan kell feltenni ide még nem tudom de rájövök :lol: vagy akit érdekel vegyen fel msn-en ( seckcsongrad@freemail.hu) és átküldöm neki.

Egy kérdésem lenne:

Már 3xor merült le az aksim és elvittem egy szerelőhöz de nem volt ideje velem foglalkoznia csak megmérte valami cuccal. Azt mondja hogy: alapból 0,03 körül kell lennie ( annak, hogy mennyire szívja az aksit valami) de nekem 0,9. Tehát valami szívja az akkumulátoromat. Mi csinálja ezt szerintetek? Vagy szar az akksi?!

Link to comment
Megosztás:

Nekem "csak" a 8k+fa árral van problémám!

Nálunk rákospalotán van 1 kárpitos, 3k körül megcsinálja és egész szép, bár nem ennyire gyári hatásu, viszont majdnem a harmada!

Ha valakit érdekel, irok cimet!

esetleg tudsz képet felrakni róla? vagy mélben küldeni?

Link to comment
Megosztás:

Már 3xor merült le az aksim és elvittem egy szerelőhöz de nem volt ideje velem foglalkoznia csak megmérte valami cuccal. Azt mondja hogy: alapból 0,03 körül kell lennie ( annak, hogy mennyire szívja az aksit valami) de nekem 0,9. Tehát valami szívja az akkumulátoromat. Mi csinálja ezt szerintetek? Vagy szar az akksi?!

Az gondolom a készenléti áramfelvétel lehet, mert abból úgy 0,03A még normálisnak mondható, 0,9A viszont nagyon sok. Sokminden csinálhatja, ezt úgy lehet kideríteni, hogy elkezded kiszedni egyesével a biztosítékokat és közben méred az áramfelvételt. Amelyiknél megszűnik, ott van a fogyasztó. Akkor megnézni, hogy mik vannak azon a biztosítékon, és végignézni egyesével minden fogyasztót.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt cartársak

olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy hétvégén fel lett téve számítógépre az autó talált benne egy hibát P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség de nem világított a motor diag lámpám csak a gép látta.a kérdésem a kkövetkező ezzel a hibával kéne világítania a motor diag lámpának?

vagy ez régi történet lehet csak a csere után nem lett kitörölve a hibakód,és tárolta a computer?

amúgy ha cserés mennibe lehet ez x14xe

Link to comment
Megosztás:

valaki nem tudja hogy a benzin tank sapkáján lehet e állítani és hol?

kicsit eláll a karosszériától és beesik az eső. :lol:

valszeg valami értelmiségi szeretett volna 1 kis ingyen benzint, mert eddig nem állt így.

szerencsére a központi még bezárja.

próbáltam kicsit "ráhatni" de éreztem hogy műanyag elem.

Link to comment
Megosztás:

valaki nem tudja hogy a benzin tank sapkáján lehet e állítani és hol?

kicsit eláll a karosszériától és beesik az eső. :lol:

valszeg valami értelmiségi szeretett volna 1 kis ingyen benzint, mert eddig nem állt így.

szerencsére a központi még bezárja.

próbáltam kicsit "ráhatni" de éreztem hogy műanyag elem.

Kinyitod és a zsanér alatt és fölött van egy-egy torx csavar. Elég vacak a hozzáférés.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kérdésem az lenne hogy a fagyálló hűtőfolyadék fogyogat egy kicsikét úgy 2-3dl

csöpögést nem látok, az olaj is tiszta, a hűtőfolyadékban sincs olajfolt.

Ez normális

Előre is kössz a választ.

Mennyi idő vagy km. alatt fogyott el?

Hideg vagy meleg motornál nézed?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kérdésem az lenne hogy a fagyálló hűtőfolyadék fogyogat egy kicsikét úgy 2-3dl

csöpögést nem látok, az olaj is tiszta, a hűtőfolyadékban sincs olajfolt.

Ez normális

Előre is kössz a választ.

Nem normális. Nekem fogyogatott, fűtő radiátorcsere lett a vége. Az első ülések előtti szőnyeg nem vizes?

Lehet, h szivárog a radiátornál. Ez típushiba lehet, annyian írták már!

Link to comment
Megosztás:

Nem normális. Nekem fogyogatott, fűtő radiátorcsere lett a vége. Az első ülések előtti szőnyeg nem vizes?

Lehet, h szivárog a radiátornál. Ez típushiba lehet, annyian írták már!

A motortérbe szokott folyni ahol csatlakozik a cső a radiátorra.

Van valami hír?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt cartársak

olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy hétvégén fel lett téve számítógépre az autó talált benne egy hibát P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség de nem világított a motor diag lámpám csak a gép látta.a kérdésem a kkövetkező ezzel a hibával kéne világítania a motor diag lámpának?

vagy ez régi történet lehet csak a csere után nem lett kitörölve a hibakód,és tárolta a computer?

amúgy ha cserés mennibe lehet ez x14xe

De azt is kiírta hogy "not present" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

ha nem vagy messze akor kimennék megnézném. van müszerem motordiagnosztikára ha oly sürgös.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

attol még lehet akku halott, hogy nemrég vettétek...

próba, bikakábel, és indit.

szerintem ze lesz a baj.

Link to comment
Megosztás:

Jah, lehet cellazárlatos is az akksi.

Ajelek arra utlanak, hogy nincs rendes fesz.

Ez lehet akksi problem, de érintkezés is.

Nézzétek meg nincs-e elsavasodva a akksisaru.

Modgassátok át, pucoljátok, meg.

Meg próbáljátok meg amit uhuhu mondott.

attol még lehet akku halott, hogy nemrég vettétek...

próba, bikakábel, és indit.

szerintem ze lesz a baj.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is full ugyanez volt nyáron! Reggel pöccre indult utána DU hazajöttünk muterral, aztán Du menni akartam a kocsival próbálok inditani de az öninditó meg sem nyikkant. Annyi volt hogy mikor inditottam akkor minden elűnt a műszerfalról, mikor a kulcsot elengedtem akkor jött vissza. Már kezdtem is keresni mi merítette le de közbe jött szomszéd. Annak a kocsiáról meg akartuk bikázni de nem jött össze, annyira behalt az akksi hogy, mikor levettem a kábelt egyből le is fulladt. Hiába próbáltuk 10 percig rajta hagyni úgy sem volt jó. Már kezdtem félni hogy a generátor beszart. De gyorsan rájöttünk hogy, nem az mert a szomszéd hozott egy másik akksit, azt beletéve haloványan de elindult, meg szépen járt is. Multival néztük a feszt, meg is volt a 13,9-14,2 közötti érték. Azt mondta hogy maradhat mert neki ez már nem kell. Most is az van benne hát kicsike (45AH) dehát amíg indít addig marad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

Kotorjátok elő a garanciajegyet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.