Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A rejtély folytatódik... a másik trafóval szép az alapjárat, de ami a pláne, a másik Astrán az enyém, és annak is szép az alapjárata... ezt rakd össze... hétvégén marad a csere, meglátjuk visszajön e a hiba... ha nem, hétfőn visszacsere és utána is meglátjuk... jó játék ez... még jó hogy nem vettem kapásból egy trafót... valakinek van egyébként tapasztalata után-gyártottal, vagy mindenki csak Bosch-ra cserélt, ha cserélt?

Csao nálam is hasonló a helyzet, elvittem autovillamos szrelöhöz...

nálam cseretrafóval is produkálta a rángatózást erősebb gázadásnál

aztán átcserélték két napja a gyertyát a 3- ból és 4 -be

(ja mert egyébként a műszer mindig a 4 henger írta ki hibásnak

azóta érzékeltem finomabban a hibát, viszont a motorjel nem

jelent meg....

Szerinted? , szerintetek??? - meguszom gyertyacserével?

Köszi: Rota

Link to comment
Megosztás:

Szia!

nem biztos, hogy nálad is ez lesz de nekem most újítják fel a hengerfejet, ugyanezek hibák produkálása után.

Hidegen ill. fél-melegen leragadtak a szelepek az egyik hengerben.

Persze előtte nálam is próbáltak trafót, gyertyát cserélni, sajna nem jött be, sőt a magas fordulatos meghajtás sem hozott eredményt. :lol:

Csao nem tudja valaki mi lett a véerdmény, ill. mennyibe került?

Mert engem is ezzel rémisztgetnek...

Köszi Rota

Link to comment
Megosztás:

Csao nálam is hasonló a helyzet, elvittem autovillamos szrelöhöz...

nálam cseretrafóval is produkálta a rángatózást erősebb gázadásnál

aztán átcserélték két napja a gyertyát a 3- ból és 4 -be

(ja mert egyébként a műszer mindig a 4 henger írta ki hibásnak

azóta érzékeltem finomabban a hibát, viszont a motorjel nem

jelent meg....

Szerinted? , szerintetek??? - meguszom gyertyacserével?

Köszi: Rota

Simán lehet, nálam is az első gyanú a gyertya volt, cserélve is lett, nekem sajna nem oldotta meg, de egyébként is ideje volt cserélni...

Z14XEP-hez a GM kódja 93176801 és volt vagy 1900 Ft darabja az Opeléknél... egyébként sem árt 40 ezrenként cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

tegnap már írtam Z16XE 2001 es 1.6 16v 151000 km el,elkezdett rángatni főleg 1800-2000 es fordulatnál.Amit eddig csináltam.

Egr tisztítás-negatív

Egr lezárás-negatív

Gyertyák tisztítása-negatív(Hétfőn cserélem őket fő a biztonság)

Fojtószelepház tisztítása-negatív

Kartergáz csövek kitakarítása-negatív

Akksisarut lehúztam pár percre,majd visszatettem hátha használ de -negatív

Amit még tervezek:

Üzemanyagszűrő csere

gyertyacsere

További ötleteket várnék ha van.

A kérdésem annyi hogy a fojtószelepház oldalán van az alapjárati motor a Z16XE nek??

mert a gyújtást ráadva és a gázt finoman nyomva nagyon akadozva megy a fojtószelep pillangórésze mintha rágna valami rugó vagy ilyesmi.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Na bocs hogy most jelentkezek!

Úgynézki mint a második képen.

Ja még lenne egy olyan kérdésem hogy az alapjáratom nyáron 1400-1500 kb:1-1.5 percig,

télen 1100-1200 rövid ideig. Ennek nem fordítva kellene lennie hogy télen melegítsen elő hosszabb

ideig? Persze mindkét esetben előmelegítés után beáll a normál alapjárat.

Szerintetek a vízhőfokjeladó döglött be? Pedig a műszerfalon normálisan méri a vízhőfokot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még elég új vagyok itt a fórumon, sok jó ötletet vettem innen, de már regisztráltam, mert szükségem volna segítségre!

Vagy egy astrám ,x17dtl és lassan már ott járok, hogy felgyujtom :)

A hibajelenség, hogy bevillan a motorhibajelző, visszaesik a teljesítmény és amig világit a hibajelző nem is gyorsul. Miután eltűnik a hibajel, utána mintha mi sem történt volna és megy rendesen! Az egr ki lett tisztitva, le lett zárva, a vákumcső is le lett dugaszolva, kitakarítottam a légtömegmérőt is de sajna nem akar megszűnni a probléma! De amit megfigyeltem 120km/h felett nem jelentkezik a hiba... Bp- Gyöngyös között fel sem villant de 130 alatt nem is mentem, a másik meg az, hogy a motorhibajel az esetek 90%-ában 2000-es fordulatnál tűnik el... vagyis pont akkor amikor eléri ezt a tartományt. Azt hozzá kell, hogy tegyem, ez egr takarítás meg lezárás kb 1 hete történt...

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehetet a gond, mert én már nagyon tanácstalan vagyok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na bocs hogy most jelentkezek!

Úgynézki mint a második képen.

Ja még lenne egy olyan kérdésem hogy az alapjáratom nyáron 1400-1500 kb:1-1.5 percig,

télen 1100-1200 rövid ideig. Ennek nem fordítva kellene lennie hogy télen melegítsen elő hosszabb

ideig? Persze mindkét esetben előmelegítés után beáll a normál alapjárat.

Szerintetek a vízhőfokjeladó döglött be? Pedig a műszerfalon normálisan méri a vízhőfokot.

Lehet akár az alapjárati motor koszolódása...

1000 lenne az optimális fordulat hidegen,majd vissza esik 750-800ra

Kettő vízhőfok gomba van,egy az órának és egy a motorvezérlőnek (ECU).

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A bordás ékszijjnál veri ki az olajat a gépem....főtengely szijtárcsa és egyéb szimeringcsere megoldja a problémám? Mennyi egy ilyen beavatkozás?

Válaszokat előre is köszi!

Opelaner! Olajat kellett cserélnem!....

Igen, de ez nem szokot csak úgy kinyíródni...általában olajszint túltöltés vagy nyomás szabályzó szelep megszorulás következménye... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A katalógus száma 1338467

Egyet nem értek miért nem lehet a két jeladó helyett inkább egyet beépíteni és az osztaná az infot mindennek. A H astrába renaultba VAG csoport összesébe úgy van.

Kérdés hogy hol is található a második tehát nem a termosztátos jeladó Z14XE kódu motornál???

Link to comment
Megosztás:

Egyet nem értek miért nem lehet a két jeladó helyett inkább egyet beépíteni és az osztaná az infot mindennek. A H astrába renaultba VAG csoport összesébe úgy van.

Kérdés hogy hol is található a második tehát nem a termosztátos jeladó Z14XE kódu motornál???

Ez egy jó kérdés mert nem találom még,de most már engem is érdekel.

Lehet hogy csak egy van,de a C-s ,és X-es motornál is tudok olyat amikor kettő van.

De valójában lényegtelen a dolog,mert egészen máshonnan indult ez a történet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Eddigi kérdésekre sajnos nem kaptam választ de talán erre igen:D

Z16XE EGR szelepet lezártam de az én egr em en a szelep részen fel van peremezve,tehát nem tudom olyan lemezzel lezárni amin csak a csavarlyukak vannak kifúrva,semmi más,én csak az ovális részt tudtam lezárni,szerintetek ez igy is jó lesz? Nem lesz tőle semmi gond? nem fog igy beégni a szelep vagy bármi?

Link to comment
Megosztás:

Ez egy jó kérdés mert nem találom még,de most már engem is érdekel.

Lehet hogy csak egy van,de a C-s ,és X-es motornál is tudok olyat amikor kettő van.

De valójában lényegtelen a dolog,mert egészen máshonnan indult ez a történet. :lol:

Tévedtem,valóban csak egy érzékelő van, C-s motornál viszont van kettő,hogy mindegyiknél-e ....,nem érdekel. :)

Lehet hogy máshol is van,de ez szintén lényegtelen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.