Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok, üdv mindenkinek!

Eddig passzívan olvasgattam a fórumot, meg kell mondanom sok hasznos infot találtam. Most viszont a segítségetekre lenne szükségem. 5 éves G astra caravan 1.6 16v autóval dübörgök az utakon, kb másfél éve hajtom. Van benne 130K és az eddigi apróbb hibáit mindet orvosolni tudtam. Jó karban van a vas, költök rá ha kell. Szóval a lényeg. Debrecen-Siófok útvonalon, autópályán olyan 170-180-as tempónál a vízhőfok mutató szépen lekúszott, mintha kihűlt volna a moci. :shock: Tempó egyből visszafogva, erre szépen visszamegy 90 fokra. Megállok, checkolok mindent, de semmit sem találtam. Vízszint normális, fűtés megy ha bekapcsolom, folyás sehol. Elindulok, minden ok, de ha jobban kihúzatom, akkor megint "lefagy" a motor, a mutató lefekszik balra, ja és a fűtés ilyenkor is megy rendesen. Begurultam a siófoki Opelhez, de még ők sem hallottak ilyesmiről, egyenlőre nem volt műszeres vizsg., majd talán otthon. Ez tegnap történt, ma eléggé kímélve jártam vele, így minden normális, de majd kíváncsi leszek hazafelé mit mutat a pályán. Semmi egyéb jelenség nem volt, a hangja is rendben van, úgyhogy teljesen vakon vagyok. Ja, a külső hőfok olyan /+ :( / 18 fok körül volt és most raktam be egy direkt légszűrőt. Lehet ez kavarta meg a sz@rt?? :oops:

További fejleményekről beszámolok holnap. Várom a válaszotokat, előre is köszönöm!!!

A nap süssőn rátok, meg a pék!

Dolington

A direktszűrőnek majdnem biztos, hogy semmi köze a dologhoz. Szerintem a termosztát környékén lesz a baj. Nagy sebességnél nő a hűtő hatékonysága, és ilyenkor a termosztát hivatott kordában tartani a rendszert, azaz kevesebbszer kiengedni a vizet a motorból a külső hűtőkörbe. A termosztátod még nem halhatott meg, csak mondjuk az alsó hőtartománya tolódik lefelé. Normál körülmények között 95 foknál kinyit, és ha leesik (asszem) 88 alá akkor lezár. Nálad mondjuk 60-nál zár vissza, de nyitni jól nyit. Ez a jobbik eset. Ebből nagybaj nem lehet, max kicsit többet fogyaszt, mert a computer azt hiszi hogy még nem üzemmeleg a motor, és dúsit. Így még lazán lehet közlekedni, nem lehet hengerfejes.

Link to comment
Megosztás:

Hello Dark!

Köszi a gyors választ!!! Valami hasonlót sejtettem én is. :idea: Azóta szerencsésen hazaértem de 160 fölé nem mertem vinni útközben. :roll: Az elején hasonlóan viselkedett, aztán az út nagy részén szépen beállt 85 fokra. Kezdtem megnyugodni, de aztán itthon városon belül megint lehült, aztán vissza. Lassan már logikát sem látok benne, mert nagy menetszél nélkül is produkálja. Olyan mintha fordulatszám függő lenne... :?:

A termosztátot merre találom? Le lehet valahogy checkolni? Annak idején a fater 353W varbijával kapcsolatosan a sparherden rotyogó forró vízben csak azt néztük, hogy egyáltalán működik-e. :D

A fogyi 8.8-ra jött ki, 390 km-en, viszonylag kímélő üzemmódban, bár 3 óra alatt itthon voltunk.

Egyszer le kellene már mérnem, hogy mennyit eszik 120-nál, csak lenne türelmem hozzá.... :(

Dolington

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen, hogy "túlhült " a víz B Asciban. 80-nál 60°C-ra esett, 60kmes temponál pedig visszaállt a mutató a rendes értékre.

A termosztát rugója volt ferdén megakadva, ezért szinte mindig nyitva maradt. Visszapattintottam, kifőztem a terszmosztátot lábasban, nyit zár jól. Azóta nem hűl "túl" a víz. De majd ki is fogom cserélni , mert nem egy nagy költség, kb egy ezres. A hőgomba csatiját is megdrótkeféztem, mert be tud korrodálni, egyébként ezeket a csatikat a motortérben érdemes bekenni rézpasztával vagy befújni rézspray-vel drótkefézés után, a fölösleget meg letörölni, akkor nem korrodál.

remélem jókat írtam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy kis gondom. A müszefalon jelez a motorelektronkia lámpája.

Hideg motornál minden rendben, és ha bemelegszik sem gyullad ki menet közben. Ha viszont melegen leállítom, és beindítom, rögtön kigyullad, és úgy is marad. Ha kihül a motor akkor megint jó, de csak az első melegindításig. Ezek alapján nincs valami tapasztalat, hogy melyik érzékelő szokik ilyet csinálni? A kocsin egyébként nem érezni semmi változást. Diesel motor, Z17DTL.

Link to comment
Megosztás:

Hello Dark!

Köszi a gyors választ!!! Valami hasonlót sejtettem én is. :idea: Azóta szerencsésen hazaértem de 160 fölé nem mertem vinni útközben. :roll: Az elején hasonlóan viselkedett, aztán az út nagy részén szépen beállt 85 fokra. Kezdtem megnyugodni, de aztán itthon városon belül megint lehült, aztán vissza. Lassan már logikát sem látok benne, mert nagy menetszél nélkül is produkálja. Olyan mintha fordulatszám függő lenne... :?:

A termosztátot merre találom? Le lehet valahogy checkolni? Annak idején a fater 353W varbijával kapcsolatosan a sparherden rotyogó forró vízben csak azt néztük, hogy egyáltalán működik-e. :D

A fogyi 8.8-ra jött ki, 390 km-en, viszonylag kímélő üzemmódban, bár 3 óra alatt itthon voltunk.

Egyszer le kellene már mérnem, hogy mennyit eszik 120-nál, csak lenne türelmem hozzá.... :(

Dolington

Városban meg azért hűlt le, mert aránylag kicsi a motor által termelt hőmennyiség, mert nem pörgeted annyira. Nekem anno F-astrán 2x halt meg a termosztát, mind2x ugyanezt csinálta. Fölösleges tesztelni, cseréld ki!

A másik meg, úgyse fogod letesztelni 120-nál, nekem se megy. :?

Link to comment
Megosztás:

A G-nél 30000km-nél kell cserélni, de 5-ös oil kell. 10-es nél 15000km. Ugye jól tudom?

Elvileg 10w40-ből is van longlife 30 ezres... Ha jól tudom, nincs különválasztva az 5w vagy 10w ilyen szempontból, és a 10w40 is gyárilag ajánlott olaj. Bár azért a gyakorlatban én nem várnám ki a 30 ezret vele. Meg egyébként a használattól is függ a csereperiódus... A 30 ezer az ideális körülményekre van meghatározva. Asszem...

Link to comment
Megosztás:

Elvileg 10w40-ből is van longlife 30 ezres... Ha jól tudom, nincs különválasztva az 5w vagy 10w ilyen szempontból, és a 10w40 is gyárilag ajánlott olaj. Bár azért a gyakorlatban én nem várnám ki a 30 ezret vele.

a longlife nem a 30.000 periodust jelöli haneem a 2 évet.

minden olaj 30.000 periodusu az összes Z motornál.

az XEP be + Vectras C Asztra H ba kell longlife, ami 5w30 as.

illetve a 2005 ös modellévtől minden motorba ez kell.

Link to comment
Megosztás:

a longlife nem a 30.000 periodust jelöli haneem a 2 évet.

minden olaj 30.000 periodusu az összes Z motornál.

az XEP be + Vectras C Asztra H ba kell longlife, ami 5w30 as.

illetve a 2005 ös modellévtől minden motorba ez kell.

Ezt jó hogy mondod... Eddig abban a hitben éltem, hogy a 30000-re vonatkozik a long-life elnevezés.

Amúgy régebben volt 10w40-esben is longlife, ugye? Vagy rosszul emlékszem? Vagy van most is? Vagy már csak 5w30-ban van? Hogyis vanez? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy kis gondom. A müszefalon jelez a motorelektronkia lámpája.

Hideg motornál minden rendben, és ha bemelegszik sem gyullad ki menet közben. Ha viszont melegen leállítom, és beindítom, rögtön kigyullad, és úgy is marad. Ha kihül a motor akkor megint jó, de csak az első melegindításig. Ezek alapján nincs valami tapasztalat, hogy melyik érzékelő szokik ilyet csinálni? A kocsin egyébként nem érezni semmi változást. Diesel motor, Z17DTL.

Akkor válasz magamnak, hátha egyszer hasznát veszi valaki. A hibakód szerint izzítóelektronika hiba. De ma egyész nap jó volt, és a szervízben sem tudták reprodukálni a hibát. A szaki aki csinálta azt mondta, hogy ez a 3. ilyen autó, ami pontosan ezt csinálja. Törölte a hibát, és szerinte lehet, hogy nem is jön elő többet. Hát egyelőre ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm Prof. Uhuhu!!! :notworthy:

Debrecen általam favorizált Opel boltjában az utángyártott betétet 2400-ra mondták, a gyári komplettet pedig 16000-re. :shock: Alszom még rá egyet, aztán beruházok valamelyikre. Fejleményeket majd közlöm.

Felbuzdulva a segítségeteken, van itt még valami. Pár hónapja egyre jobban idegesít, hogy a váltógomb alatti műanyag gömbcsukló ki van kopva és van egy centis holtjátéka a váltóbotnak. Néha már hármasba pakolom egyes helyett. :evil: Az új ára, bármelyik darabjának horror, ráadásul nem lehet látni, hogy a gömb kopott-e meg, vagy a másik fele, a gyűrű. Tudtok erre valamit okosságot mondani? Gondolom ez kevésbé lesz eccerű mint a termo.

Dolington

Link to comment
Megosztás:

gyári fékbetétet vegyél, mert nem biztos, hogy a 2.400 forintos ezt a funkciot is tudja.

a fék nem játék.

ha nem is a gyári, akkor valami jobb minőségü, vagy jobb nevü fékbetétet vegyél.

a váltónál a gömb szokott kikopni.

váltokar ki, és a gömb be van vágva, mi oda szoktunk kis müanyagdarabkákat beletenni., hogy szétfeszitse a gömböt. igy egy darabig jó lesz megint...

Link to comment
Megosztás:

Akkor válasz magamnak, hátha egyszer hasznát veszi valaki. A hibakód szerint izzítóelektronika hiba. De ma egyész nap jó volt, és a szervízben sem tudták reprodukálni a hibát. A szaki aki csinálta azt mondta, hogy ez a 3. ilyen autó, ami pontosan ezt csinálja. Törölte a hibát, és szerinte lehet, hogy nem is jön elő többet. Hát egyelőre ennyi.

izzitógyertyát kel cserélni.

reggel majd ujra világitani fog....

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Nem a fékbetétet mondtam, hanem a termosztát betétet!!! :( Igaz én csak betétet írtam, ettől még lehetett volna intim is. :laughing6: A fékkel nem szoktam én sem viccölni, mindig a legjobbat rakom bele. Ez a termo betét gondolkozatott el, hogy minek vegyem meg a gyárit /házzal együtt/ amikor nekem elég csak a betét.

A "gömbbel" kapcs. köszi a tippet, majd megpróbálom kihézagolni!

Dolington

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy kis gondom a G Astrámmal!Méghozzá az,hogy menet közben,ha nyomom a gázpedált,akkor furcsa kattogó hangot hallok valahonnan a műszerfal mögül,de az is lehet,hogy a motortérből.De csak akkor,ha nyomva van a gázpedál,ha elengedem,akkor nincsen kattogás.Szerintetek mi lehet az?Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig leginkább csak olvasgattam a fórumot, most szeretnék segítséget kérni.

Az eset egyébként tanulságos lehet bárkinek. (persze lehet, hogy csak velem fordult elő)

Vizsgára vinném a gépet. (G Astra Caravan 1.4 16V 1999.10.-hó)

Többek között kanyarstabilizátor szilenteket kell cserélnem.

Elvittem a jól bevált szerelőmhöz, aki a megrendelte az alkatrészt. (rendes nagynevű és márka kereskedésben)

De mégsem tudta kicserélni, mert az új belső átmérője kisebb volt!

Nekem 20-as belső átmérőjű kellene, ez rá is van írva az eredetire!

Pedig számítógépben keresték ki, alváz- motorszám évjárat alapján.

Ezt még három alkalommal, három kereskedésben játszottuk el!

A helyzet most már kellemetlen, többször nem akarom eljátszani az

"alkatrészt nem veszünk vissza/pénzt vissza nem adunk/ezt adta ki a számítógép/levásárolhatod" szitut.

A lényeg: Légyszi segítsetek, hol tudok tuti pont ilyet vásárolni? (vidéken is?)

Amit keresek: kanyarstabilizátor szilent, aminek 20-as a belső átmérője.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.