Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az jutott eszembe, hogy amit a szomszéd mesélt egyszer. Ő volt, hogy pórul járt az ABS miatt, alig bírt megállni, mert rosszul mérte fel az útviszonyt az ABS és alig fékezte a kerekeket.

Szóval ő - a Fábiájából - fogta és elmondása szerint kivette az ABS biztosítékját... és utána már nem működött neki.

Ott ABS nélkül sem tudott volna megállni... Tényleg rossz érzés, hogy nyomod a féket, és nem lassul, de az sem túl jó, amikor megcsúszik az egész, és ugyanúgy nem lassul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, hogy van a kocsimban ABS. Elvileg ha az ember jól ráfékez akkor az ember valamit érez a lábán nem? Bocs de nemtudom jobban megfogalmazni. Elvileg mit kell érezni? Mert egyszer még a nyáron próbálgattam, de olyan volt mintha pl egy fém valami teljesen belekapott volna a fékekbe. Legalábbis valami hasonló érzés volt. Ennek ilyennek kell lenni?

Köszi

Sziasztok!

Nemrég vettem át az autóm (Caravan 1.7 cdti) és mivel ez volt az elsö amiben ABS van így izgalommal vártam hogy fog viselkedni.Hát,lábérzet tekintetében nem erre számítottam.Tökéletesen azt éreztem amit a kolléga:"pl egy fém valami teljesen belekapott volna a fékekbe".Inkább valami tompább rugdosásra számítottam.De a fékezö hatással meg voltam elégedve ezért nem gondoltam hogy ez rendellenes lenne.Mondjuk az meglepett amit itt az egyik hozzászólásban olvastam hogy ha csak az egyik keréknek lenne szüksége a blokkolásgátlásra az jelentősen csökkenti a többi kerékre jutó fékerőt.Ezt jobb tudni mint akcióban megtapasztalni.Az elmúlt napok hideg reggelei az én autómból is érdekes hangokat csikartak ki induláskor.Csak remélni merem hogy ezek nem maradandó károsodások!

Link to comment
Megosztás:

Hali!Bejelentkeztem olajcserere a markaszervizbe mert 5000 km van az otoban.Kertem egy koltsegajanlatot es kb. 20000 Ft-ot mondott a pali a telefonban.Tenyleg ez a realis?Lehet ezen sporolni valahogy? 1.7 cdti motorrol van szo.

Hali!Bejelentkeztem olajcserere a markaszervizbe mert 5000 km van az otoban.Kertem egy koltsegajanlatot es kb. 20000 Ft-ot mondott a pali a telefonban.Tenyleg ez a realis?Lehet ezen sporolni valahogy? 1.7 cdti motorrol van szo.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Bejelentkeztem olajcserere a markaszervizbe mert 5000 km van az otoban.Kertem egy koltsegajanlatot es kb. 20000 Ft-ot mondott a pali a telefonban.Tenyleg ez a realis?Lehet ezen sporolni valahogy? 1.7 cdti motorrol van szo.

Szerintem attól függ hogy mijen olaj van 1000 forintos/liter is meg sokkal drágább is!

Én momentán olscón kapok olajat 1000 / liter de a boltba az 3000 / l + szürő (600 froncsi) és én cserélem ki igy 5600 ba kerül ami boltba 15600 lenne + munkadij! ennya

Link to comment
Megosztás:

BEHR tipusú a fűtőrendszered? Amúgy azt szeretném megtudni, hogy berakható-e a szelep nélküli a szelepes helyére?

Úgy emlékszem ilyen tipusú...

A szelepnek bizti van funkcioja, tehát kell...szerintem . :D

De hátha van nálunk okosabb is itt a fórumon.... :)

Link to comment
Megosztás:

És csak alapjáraton hallható, főleg kintről, a vezetőoldali első kerék mellől.

Nekem is dettó ugyanez volt: alapjáraton, felengedett kulungnál, vezetőoldali kerékhez hajolva lehetett jól hallani, de nekem pont fordítva: nyáron, nagy melegben csinálta csak. Már egész újkorában is észleltem időnként, csak akkor még nem jöttem rá mikor, milyen körülmények között és honnan jön a hang, mert ugye nem mindig csinálta. Azóta persze már kifigyeltem mikor csinálja... ahogy azt a fentiekben le is írtam. Annak idején próbáltam keresgélni neten a jelenség után, ezeket találtam a TC autódoktornál:

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/20010613/

Mondjuk azért azt nem hiszem, hogy az új G Astrámnak is ezen okból lett volna hangja.

Ez ugyan fabia, de még ezt találtam:

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/031106d/

Szal igazából sztem nem nagyon lettünk okosabbak a tekintetben, hogy mi adja ezt a hangot... Én ezek után belenyugodtam, hogy ez ilyen. Szétszedetni nem akartam a váltót e miatt. Ha nagyon hangos lett volna akkor talán.

Link to comment
Megosztás:

Eddig ilyet vettem, csak nem olvasgattam még sose. De az az igazság, hogy ezen a képen se tudom elolvasni a LL feliratot... ;) (de mégis...FuelEconomyLonglife) Én mán nem figyuzok ezekre a marketingszövegekre. :D

Ja, a tecsós olaj nagyon a. És cseréltem O-gyűrűt a leeresztő csavaron. De ügyes vagyok! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mi lehet a probléma 1.6 g asztrámmal nem veszi le aemelt alapjáratot (szivatót)

állandóan rajta van még a meleg motornál is

tud valaki segiteni?

Szia!

Néhány hozzászólással fentebb olvashatod az én hasonszőrű problémámat.........

Megoldás (nekem):

A légszűrő bal oldalán lévő vastag csőben (hengerfely irányába megy-jön) van egy érzékelő (sajna nem tudom mit érzékel) a csatiját lehúztam.... visszadugtam, a fordulatszám visszaesett az üzemmeleg állapotban megszokott 700-750 rpm körülire.... és ezután minden a megszokott módon működik (már jó néhány napja).

Hozzáteszem, hogy csak találomra húztam le a csatit, mivel a jelenség olybá' tűnt, mintha valami "fennakadt" volna, kontakthibás lett volna....

Persze ettől még egy TECH2-es műszerrel meg kellene nézetni.... (nekem is :-) )

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Néhány hozzászólással fentebb olvashatod az én hasonszőrű problémámat.........

Megoldás (nekem):

A légszűrő bal oldalán lévő vastag csőben (hengerfely irányába megy-jön) van egy érzékelő (sajna nem tudom mit érzékel) a csatiját lehúztam.... visszadugtam, a fordulatszám visszaesett az üzemmeleg állapotban megszokott 700-750 rpm körülire.... és ezután minden a megszokott módon működik (már jó néhány napja).

Hozzáteszem, hogy csak találomra húztam le a csatit, mivel a jelenség olybá' tűnt, mintha valami "fennakadt" volna, kontakthibás lett volna....

Persze ettől még egy TECH2-es műszerrel meg kellene nézetni.... (nekem is :-) )

Az nem a légtömegmérő lehet ?

Link to comment
Megosztás:

:D ;)

jaaa. azt hittem vettél már régebben is 5w30 ast.

a kásztrol meg csak a doboz. igazából teszkós olajat tőtöttünk bele... :)

tessék:

27268_0.jpg

Akkor ez a legjobb amit a Z1.7DTL motornak adhatok bejáratás után ugy hogy 30000km-es a szervizperiodus?És ennek ennyi a normál ára márkaszervizben?Általában nem városban rövid távokon használom.Az a havi 3-4000km 80%-a 50-100km-es szakaszokból áll össze.Ezért vettem dieselt.Szeretném legalább 10 évig a család hüséges szolgájának tudni és azt olvastam hogy ez erös függvénye az alkalmazott olajnak.Szóval?Mit gondoltok,Szakétők? ;)

Link to comment
Megosztás:

Jaaaaa... ;)

A dizilnél még nem találkoztam vele, de a légtöm. vackot már kellett cserélnem... :P

Hi!

Nekem mostanság aktuális azarohadt légtömegmérőőőő-csere... Már köbö minden lámpánál leáll a motorom ;) Sőt, magasabb fordulaton is rángat néha, de persze a leglehetetlenebb szitukban... Szponzorokat keresek... ;) :) :D

Peace

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem mostanság aktuális azarohadt légtömegmérőőőő-csere... Már köbö minden lámpánál leáll a motorom ;) Sőt, magasabb fordulaton is rángat néha, de persze a leglehetetlenebb szitukban... Szponzorokat keresek... ;) :) :D

Peace

Nem is olyan régen volt téma a légtöm. mérő...

A Vaterán árul egy fickó olyan 16e körül...

De különben nekem is van egy, kipróbálod és ha jó akkor majd eggyeszkedünk... ;)

Épp csak ki lett bontva és kipróbálva, nem az volt a baj... :P

Link to comment
Megosztás:

Nem is olyan régen volt téma a légtöm. mérő...

A Vaterán árul egy fickó olyan 16e körül...

De különben nekem is van egy, kipróbálod és ha jó akkor majd eggyeszkedünk... :D

Épp csak ki lett bontva és kipróbálva, nem az volt a baj... :)

Hey, Paja!

Pü. a ládikádban...

Peace

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az emelt alapjárati problémám megoldódott amiota jobb az idöjárás

azóta jól müködik.

csak mostmár azt nem értem hogy a motor hómérségletére reagál,

vagy a beáramló levegö hőmérsékletére,persze ez hüjeség

ughogy jó agép

egy éve van nálam agép semmi baja se volt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.