Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én azt Warwolf-nak írtam, az F Astra 1.4 és 1.6 16V külső gyári termosz ár volt - bocs hogy kicsit OFF volt...

Csergőben mindig kapsz kedvezményt ha klubtag vagy, de van szervízakció is ha sokat vásárolsz.

Az F Astra 1.6 16V termosztát nem ugyanaz mint a G Astra 1.6 16V termo? :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

A fütés gombokat megvilági izzóim közül sajna kiégett az egyik, kérdés, hogy az egész középkonzolt le kell e bontani hozzá hogy ki tudjam cserélni, ill. milyen izzó kell vennem a cseréhez? Olvastam a középkonzol kivétele topicot, de nekem a 3 fűtőrendszer gomb nem jött le így itt jelenleg el is akadt a dolog....

Előre is köszi az infókat :rolleyes:

Illetve ha valaki tudja mennyiért lehet utolag beszelni Multi Display Infot?

Link to comment
Megosztás:

A fütés gombokat megvilági izzóim közül sajna kiégett az egyik, kérdés, hogy az egész középkonzolt le kell e bontani hozzá hogy ki tudjam cserélni, ill. milyen izzó kell vennem a cseréhez? Olvastam a középkonzol kivétele topicot, de nekem a 3 fűtőrendszer gomb nem jött le így itt jelenleg el is akadt a dolog....

Előre is köszi az infókat :blink:

Illetve ha valaki tudja mennyiért lehet utolag beszelni Multi Display Infot?

1 van benne! A középső gomb aljánál.....

Erőssen meghúzod a középső gombot és le fog jönni.....Hidd el!

Pici csúszóérintkezős 1.5w-os izzó van benne. csipesszel ki lehet cserélni, vagy ha picik az ujjaid..... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem megfejteni a következő problémámat.

Egy 1,4-es G Astráról van szó. Miért van az, hogy a nyári gumival ( 195/60 ) többet mutat a km óra, mint a téli gumival ( 185/65 ). Elvileg ezek egymásnak váltóméretei, minimális %-os különbség van a kettő között. Az én mérésem szerint ez a különbség jóval több mint 10 %. Hogy méri egyáltalán a megtett km-t? Nekem csak sejtésem van, hogy a kerék fordulata alapján. Illetőleg hallottam vagy olvastam valahol, hogy a comp-ban be lehet állítani, hogy milyen méretű gumi van felszerelve, és ettől is függ a km számláló által jelzett szám.

Egy másik kérdésem is lenne.

A motor X14XE. A termosztát mellett található a vízhőfok jeladója. Ennek elromlása, hibás működése mire van hatással?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem megfejteni a következő problémámat.

Egy 1,4-es G Astráról van szó. Miért van az, hogy a nyári gumival ( 195/60 ) többet mutat a km óra, mint a téli gumival ( 185/65 ). Elvileg ezek egymásnak váltóméretei, minimális %-os különbség van a kettő között. Az én mérésem szerint ez a különbség jóval több mint 10 %. Hogy méri egyáltalán a megtett km-t? Nekem csak sejtésem van, hogy a kerék fordulata alapján. Illetőleg hallottam vagy olvastam valahol, hogy a comp-ban be lehet állítani, hogy milyen méretű gumi van felszerelve, és ettől is függ a km számláló által jelzett szám.

Egy másik kérdésem is lenne.

A motor X14XE. A termosztát mellett található a vízhőfok jeladója. Ennek elromlása, hibás működése mire van hatással?

Előre is köszi.

A gumi témában nem tudok állást foglalni, mert szvsz ezek váltóméretek.Túl nagy sebességkülönbség nem lehet közöttük.

A hőfokjeladó hibájából elvileg csak a műszered mutathat butaságot.Esetleg nem indul el a venti.De utóbbi nem 100.

Link to comment
Megosztás:

1 van benne! A középső gomb aljánál.....

Erőssen meghúzod a középső gombot és le fog jönni.....Hidd el!

Pici csúszóérintkezős 1.5w-os izzó van benne. csipesszel ki lehet cserélni, vagy ha picik az ujjaid..... :rolleyes:

ez úgy tudom,hogy csak a BEHR fűtésrendszerre igaz.A DELPHI-nél ki kell venni a középkonzolt!

Link to comment
Megosztás:

1 van benne! A középső gomb aljánál.....

Erőssen meghúzod a középső gombot és le fog jönni.....Hidd el!

Pici csúszóérintkezős 1.5w-os izzó van benne. csipesszel ki lehet cserélni, vagy ha picik az ujjaid..... :rolleyes:

Köszi :-) megpróbálom és bizom benne. hogy nem kell szétbuherálni teljesen :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem megfejteni a következő problémámat.

Egy 1,4-es G Astráról van szó. Miért van az, hogy a nyári gumival ( 195/60 ) többet mutat a km óra, mint a téli gumival ( 185/65 ). Elvileg ezek egymásnak váltóméretei, minimális %-os különbség van a kettő között. Az én mérésem szerint ez a különbség jóval több mint 10 %. Hogy méri egyáltalán a megtett km-t? Nekem csak sejtésem van, hogy a kerék fordulata alapján. Illetőleg hallottam vagy olvastam valahol, hogy a comp-ban be lehet állítani, hogy milyen méretű gumi van felszerelve, és ettől is függ a km számláló által jelzett szám.

Egy másik kérdésem is lenne.

A motor X14XE. A termosztát mellett található a vízhőfok jeladója. Ennek elromlása, hibás működése mire van hatással?

Előre is köszi.

Na, a 195-s méret 1,1 %-al kisebb papíron. De pl. nekem a nyári gumim, a gyári Dunlop a hiv.615mm-s átmérő helyett csak 605mm-s volt. Ha ez meg jól elkopik, könnyen lehet akár 4-5 % különbség is. De 10 %-t nem tudok elképzelni.

A termosztát melletti hőfokjeladó az ECU(engine control unit) felé adatot szolgáltató ETC (engine coolant temperature) sensort jelenti. Ennek hibája vagy elmászása egész sok dologot befolyásol. Tehát érdemes ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Nmi ötlet kellene. 14hónapos 1,4-es ASTRA G, előzmények nélkül vasárnap reggel nem volt hajlandó indulni. 10-15 próbálkozás után abbahagytam, mert mennem kellett. A hibajelző lámpa nem jelzett hibát. Kb. 4 óra múlva simán elindult. Ma reggel elvittem Schillerhez, újfent elsőre indult, BC nem tárolt semmi hibát. Schiller széttárta karjait. Mi a fene lehetett ez?

Link to comment
Megosztás:

Nmi ötlet kellene. 14hónapos 1,4-es ASTRA G, előzmények nélkül vasárnap reggel nem volt hajlandó indulni. 10-15 próbálkozás után abbahagytam, mert mennem kellett. A hibajelző lámpa nem jelzett hibát. Kb. 4 óra múlva simán elindult. Ma reggel elvittem Schillerhez, újfent elsőre indult, BC nem tárolt semmi hibát. Schiller széttárta karjait. Mi a fene lehetett ez?

Ilyen a családi corsánál is volt

aztóta se csinált olyat, és mai napig nem tudjuk mi lehett a bibi

Bár én a mosásra gyanakszom mert előtte mostam le, de este már rendesen indult

Link to comment
Megosztás:

ha a immo nem kap jelet, és azért nem indul, na olyan nincs.

akklor is beindul, de leáll, és villog a motorkontrol.

ilyenkor a computer tárolja a rossz immo jel - hibakódot.

ilyet pl a nyitva maradt AGR szelep okoz, de akkor is marad a computerbe egy nyitott szelep hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Na, a 195-s méret 1,1 %-al kisebb papíron. De pl. nekem a nyári gumim, a gyári Dunlop a hiv.615mm-s átmérő helyett csak 605mm-s volt. Ha ez meg jól elkopik, könnyen lehet akár 4-5 % különbség is. De 10 %-t nem tudok elképzelni.

A termosztát melletti hőfokjeladó az ECU(engine control unit) felé adatot szolgáltató ETC (engine coolant temperature) sensort jelenti. Ennek hibája vagy elmászása egész sok dologot befolyásol. Tehát érdemes ellenőrizni.

Az a fura, hogy nyáron azonos útvonal a távolság több mint 15 km, míg ez télen éppen üti a 13 km-t. A kettő között azért több mint 10 % az eltérés. De ezt tapasztaltam már hosszabb távnál is.

A jeladóval kapcsolatban. Néztem az Unixtrade-nél, de ott több fajta is van. Ezek közül melyik lehet jó egy 99-es x14xe-s Astrához?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.