Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen trafóhid van benne,már a csatlakozot is néztem ott is minden ok.Mennyibe fáj egy ilyennek a cseréje?50.000 körül?Bontottat lehet kapni?vagy akkor venni kell ujat?

Igen, bontottat lehet venni, nekem múltkor 15ezerbe fájt volna, de sajnos kiderült, hogy nem az a hibája a szekérnek. Újonnan már láttam vaterán 15ért is, de 30ért is.

Egyszer már kimértem a primer kör egyenáramú ellenállását, de most meg nem mondom mennyi volt. Azt hiszem Opel szervízdoksi szerint 5 Ohm alatt kell lennie, de lehet, hogy tévedek.

Ha nagyon érdekel akkor megmérhetem ismét.

Link to comment
Megosztás:

Ha bevinném szervizbe a kocsit diagnosztikával megtudják állapitani a pontos baját?Mennyibe kerülne egy ilyen átvizsgálás?

50 ropi egy ilyen. ebből csak gyárit vegyé...

bontottat se nagyon éri meg, mert ha az is megdöglik akkó feleslegesen dobtál ki az ablakon ennyi pízt.

amugy nekem 25-30 ért hozták utoljára a gyárit dobozba... garanciával...

az utűángyártott meg tönkreteheti a computert...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uhuhu!

Egyszer említettél egy spéci Astra G-hez kifejlesztett szervóolajat. Ennek van neve is, vagy csak simán bemegyek a szervizbe, és kérek egy egységnyit. Tényleg! Milyen kiszerelésben lehet kapni? Időnként ezt is cserélni kell? Mennyit kell az autóba borítani? :sowwy:

Más. Nemrég voltam szerelőnél átfésülni az autót, és javasolta a fékolaj cserét is. Ebbe milyen olajat kell tenni? Mennyi kell belőle? :lol:

Előre is köszi a segítséget! :lol:

Sziasztok!

Uhuhu: Mikor feltettem ezt a kérdést, akkor mondta Profile, hogy épp elutaztál. Látom, már visszatértél. Ezért megkérdezem most.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

ige, az astra G be zöld szervoolaj való, ami csak az electrohitraulikus szervoba való.

1 literes kiszerelése van.

és talán van vagy 2.000 forint...

a fékolajból fogalmam sincs milyen kell bele... mi gyárit teszünk abból is... talán 1.000 Ft/fél liter...

Ezt találtam: Központi hidraulika folyadék http://olajshop.hu/termekek/liqui_moly/hid...olaj/1l/details

Fék és kuplungfolyadék: http://www.valvoline.hu/downloads/kenoanya...gfolyadekok.pdf

Ezek jók az Astra G-be?

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam: Központi hidraulika folyadék http://olajshop.hu/termekek/liqui_moly/hid...olaj/1l/details

Fék és kuplungfolyadék: http://www.valvoline.hu/downloads/kenoanya...gfolyadekok.pdf

Ezek jók az Astra G-be?

A szervoba szerintem ha utánatölteni akarsz akkor gyárit (opel) tegyél bele, ha lecseréled akkor jo a valvoline is....keverni szerintem nem szabad, vagyis nem elönyös :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem már egy ideje,van egy idegesítő problémám.Ha tudtok akkor légyszíves segítsetek.

A motorvezérlő lámpám szokott kigyulladni.A gyújtógyertyák kicserélve,a gyújtó trafó is.

A diagnosztika során,ezt írta ki a laptop. 2-es henger gyújtás kimaradás. Ennyi.

Állandóan ezt írja ki. Lehet hogy a vezérlőegységben van a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem már egy ideje,van egy idegesítő problémám.Ha tudtok akkor légyszíves segítsetek.

A motorvezérlő lámpám szokott kigyulladni.A gyújtógyertyák kicserélve,a gyújtó trafó is.

A diagnosztika során,ezt írta ki a laptop. 2-es henger gyújtás kimaradás. Ennyi.

Állandóan ezt írja ki. Lehet hogy a vezérlőegységben van a hiba?

inkább szorul a szelep.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

cca 1000 km ezelőtt - 1 hónapja - vettem egy x12x Astra G 5 ajtós autót.

Eddig a gyertyákat cseréltem benne, persze fogom az olajakat, meg szűrőket is.

Nekem is előjött az a probléma amit itt többen is említettek:

- 1500 és 2000 között 'megtorpan' ha már teljesen meleg a motor

- az alapjárat (hidegen és most már melegen is) picit ingadozik, épp csak annyira, hogy a mutató megmozdul

- most már sárga lámpa is van

Nyilván kiolvasom a hibát, de kiváncsi lennék hogy másoknál ez a jelenség mitől volt.

Köszi a segítséget:

Jenő

ui: megnéztem a sokszor belinkelt ECU Fault.. oldalt, de abban nincs benne az x12x motor.

szerintetek ez a motor milyen típusú hibakódot ad vissza ?

Link to comment
Megosztás:

ui: megnéztem a sokszor belinkelt ECU Fault.. oldalt, de abban nincs benne az x12x motor.

szerintetek ez a motor milyen típusú hibakódot ad vissza ?

A szokásos négyjegyű verziót... és szerintem csak az iratkapcsos-diagnosztikai portos megoldással tudod kivillogtatni.

Link to comment
Megosztás:

A szokásos négyjegyű verziót... és szerintem csak az iratkapcsos-diagnosztikai portos megoldással tudod kivillogtatni.

A négyjegyű verziót értem, köszönöm. Az iratkapcsost nem értem teljesen:

Gondolom, az iratkapoccsal rövidrezárt érintkezőkre gondoltál, de mért irtad a csak -ot?

Szervízben nem lehetne kiolvasni ?

Jenő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni a problémámra. Nekem van egy 2006-os 15000km-s még garis Astra G-m (első autóm), melynek van egy különleges problémája,aminek az okát a szervízben sem találják. A gondom az,hogy menet közben véletlen szerűen az utastérbe a szellőzőn keresztül bejön egy erős szag, ami szerintem kipufogóból jön, mert ha más típusú benzint tankolok (95,95Vpower,98) különböző kutatktól,akkor más a beáramló szag is. Nagyon erős tud lenni,mindig le kell engednem az ablakokat, mert elviselhetetlen az utastérben. Hideg és meleg motornál is érezni.Van, hogy 50km megtétele után jön először a szag, de van, hogy 400m után érezni már és van hogy 80km után sem érezni. A szervízben isfurcsán néztek rám ezen leírás után, míg nem mentem egyikükkel egy karikát és megérezte a szagot, erre ő " ez nagyon durva" megjegyzést tette. megálltunk motorháztető felnyit, de semmit nem láttunk éreztünk. Elméletileg a kipufogó nem fúj ki sehol. A szervízesek a szagot érezték,de nem tudták megmondani,hogy mi az és honnan származik. Ennyiben maradtak.

Ha valakinek volt valami hasonló esete,gondja vagy van ötlete,hogy mit tudnék tenni, annak nagyon örülnék, mert így nem lehet élvezni az autózást. A garim is lassan lejár és még nem találtak semmit a szervizesek sem. Kezdem azt hinni, hogy elhúzzák a gari végéig a problémám keresését, utána "fizess pari gyerek" alapon meg hirtelen megtalálják a megoldást.

Aki tud segíteni az ocsa1@freemail.hu címen elérhet.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Üdv, egy "kezdő" Opelos :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni a problémámra. Nekem van egy 2006-os 15000km-s még garis Astra G-m (első autóm), melynek van egy különleges problémája,aminek az okát a szervízben sem találják. A gondom az,hogy menet közben véletlen szerűen az utastérbe a szellőzőn keresztül bejön egy erős szag, ami szerintem kipufogóból jön, mert ha más típusú benzint tankolok (95,95Vpower,98) különböző kutatktól,akkor más a beáramló szag is. Nagyon erős tud lenni,mindig le kell engednem az ablakokat, mert elviselhetetlen az utastérben. Hideg és meleg motornál is érezni.Van, hogy 50km megtétele után jön először a szag, de van, hogy 400m után érezni már és van hogy 80km után sem érezni. A szervízben isfurcsán néztek rám ezen leírás után, míg nem mentem egyikükkel egy karikát és megérezte a szagot, erre ő " ez nagyon durva" megjegyzést tette. megálltunk motorháztető felnyit, de semmit nem láttunk éreztünk. Elméletileg a kipufogó nem fúj ki sehol. A szervízesek a szagot érezték,de nem tudták megmondani,hogy mi az és honnan származik. Ennyiben maradtak.

Ha valakinek volt valami hasonló esete,gondja vagy van ötlete,hogy mit tudnék tenni, annak nagyon örülnék, mert így nem lehet élvezni az autózást. A garim is lassan lejár és még nem találtak semmit a szervizesek sem. Kezdem azt hinni, hogy elhúzzák a gari végéig a problémám keresését, utána "fizess pari gyerek" alapon meg hirtelen megtalálják a megoldást.

Aki tud segíteni az ocsa1@freemail.hu címen elérhet.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Üdv, egy "kezdő" Opelos :sowwy:

Irass velük egy olyan lapot, hogy ahibát észlelték, de nem találták. Ha garancia után rájössz, akkor kötelessek megcsinálna, ha a gari lejárta elött nem jöttek rá!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni a problémámra. Nekem van egy 2006-os 15000km-s még garis Astra G-m (első autóm), melynek van egy különleges problémája,aminek az okát a szervízben sem találják....

Logikusan végiggondolva kipufogógáz nem igazán kerülhet a szellőzőrendszerbe.A szellőző a tűzfal mögül szív külső levegőt.Ha kipufogógáz szabadul el valahol, akkor annak hangja is van.Egy biztos, hogy a szellőző iszonyatos bűzt tud árasztani, ha megtelepszenek benne a gombák.Az enyémben is elviselhetetlen szag volt egy időben, de csak nyáron és klímahasználat után.Az tuti, hogy bekapcsolt klímával kb. 10 másodperc múlva elmúlt minden szag.Talán ezt próbáld még ki.Bár ezt egy szervizesnek kapcsiból vágnia kellene.HA mégis ez a gond, akkor egy alapos szellőzőtisztítás megoldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.