Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Merrefelé nézegetted a bontókat? Környéken?

Nekem is kellene néhány apróság. Például kesztyűtartó (el van törve a vezetőpálca, amelyik a lámpát kapcsolja benne), hamvveder (nem működik a mechanika, amelyik lassítja a nyitást), csomagtér ajtóra opel logo (lejött egy darabon a krómozás. Nem tudom, hogy csak ezt lehet-e külön venni, vagy csak ajtóval együtt), stb.

Köszi!

Ha pesti vagy akkor tudok adni egy hamutartót,van nekem 3dbkesztyűtartót meg lehet műanyagozni,ha megvan a darabja,kár venni másikat....

Link to comment
Megosztás:

X14Xe motor ha a külső hőmérséklet 20 fok felett van akkor indítás után 1500-as fordulaton pörög kb.: 30-45 mp-ig...

azután beáll a "normál" alapjárat.

Indítás után ha felpörgetem 2000-es fordulatra akkor viszont azonnal beáll a normál alapjárat. Melegen az alapjáraton szintén stabil.

Hidegebb külső hőmérsékletnél indításkor ezt soha sem csinálja.

Eddig 4 tulajt kérdeztem meg akiknek hasonló motorral szerelt autója van és ők is "panaszkodtak" ....

Folytószelepház és alapjárati motor tisztítva volt..az autó amúgy tökéletesen működik az átlag fogyi (sok várossal) 8 körül van.

Hőmérséklet jeladó cserélve volt...

Mi okozhatja ezt ??? Ilyen nagy melegben elég idegesítő tud lenni....

Én hasonlóan jártam annyi különbséggel,hogy néha felpörgött,néha leállt,kiderült hogy az alapjárati motor szarakodott,kicseréltem,az óta nincsen gond,mennyi km van benne?

Link to comment
Megosztás:

Én hasonlóan jártam annyi különbséggel,hogy néha felpörgött,néha leállt,kiderült hogy az alapjárati motor szarakodott,kicseréltem,az óta nincsen gond,mennyi km van benne?

110ekm...

de télen érdekes egyszer sem csinálta... csak akkor csinálja ha meleg van kint és csak indításkor

és miután beáll utána tökéletes az alapjárat

Link to comment
Megosztás:

Merrefelé nézegetted a bontókat? Környéken?

Nekem is kellene néhány apróság. Például kesztyűtartó (el van törve a vezetőpálca, amelyik a lámpát kapcsolja benne), hamvveder (nem működik a mechanika, amelyik lassítja a nyitást), csomagtér ajtóra opel logo (lejött egy darabon a krómozás. Nem tudom, hogy csak ezt lehet-e külön venni, vagy csak ajtóval együtt), stb.

Köszi!

A vateran láttam 1500ft-ért darabját mivel ez vezetőpálca külön cserélhető.

Link to comment
Megosztás:

Persze nem tudom, mik az igények, de én úgy oldottam meg - kevés pénzből - hogy megnéztem egy-két bontót. Tudom senki nem vesz kipufogót bontóból, de épp ezért! Elvégre új autókat is összetörnek. Szerencsém volt, találtam egy szinte zsír új hátsó dobot, 5-ezret kértek érte, lealkudtam 4-re és még garit is kaptam rá (örültek, hogy elvitte valaki). Tudom nem egy elegáns megoldás, de hát ha nincs pénz, akkor nincs pénz! <_<

26-ért vetem egy középső és egy hátsó dobot. Igaz hogy utángyártott, de nekem a gyári is merev rozsda volt 3 évesen....

Link to comment
Megosztás:

X14Xe motor ha a külső hőmérséklet 20 fok felett van akkor indítás után 1500-as fordulaton pörög kb.: 30-45 mp-ig...

azután beáll a "normál" alapjárat.

Indítás után ha felpörgetem 2000-es fordulatra akkor viszont azonnal beáll a normál alapjárat. Melegen az alapjáraton szintén stabil.

Hidegebb külső hőmérsékletnél indításkor ezt soha sem csinálja.

Eddig 4 tulajt kérdeztem meg akiknek hasonló motorral szerelt autója van és ők is "panaszkodtak" ....

Folytószelepház és alapjárati motor tisztítva volt..az autó amúgy tökéletesen működik az átlag fogyi (sok várossal) 8 körül van.

Hőmérséklet jeladó cserélve volt...

Mi okozhatja ezt ??? Ilyen nagy melegben elég idegesítő tud lenni....

Nekem ugyan ez a problémám. Folytószelepház kipucolva, benzinszűrő cserélve. Alapjárati motort még nem nézettem és hőmérséklet jeladót sem cseréltettem, de látom nem hiába ha ez sem segít rajta <_< . Ha valaki tényleg tud valami okosat azt tuti kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Merrefelé nézegetted a bontókat? Környéken?

Nekem is kellene néhány apróság. Például kesztyűtartó (el van törve a vezetőpálca, amelyik a lámpát kapcsolja benne), hamvveder (nem működik a mechanika, amelyik lassítja a nyitást), csomagtér ajtóra opel logo (lejött egy darabon a krómozás. Nem tudom, hogy csak ezt lehet-e külön venni, vagy csak ajtóval együtt), stb.

Köszi!

Én a kesztyűtartóra rendeltem gyári vezetőpálcát. olyan 1500-2000 körül volt (ami két műanyagért bizony sok), de még mindig jobb, mintha kicserélem az egész kesztyűtartót ami lehet, hogy bontottba már csak egy roncs lett volna és nem passzol a gyönyörű műszerfalamhoz <_< :) A többi passsz....

Link to comment
Megosztás:

Az a rózsaszín babacsörgő fontos kellék? <_<

Én egyáltalán nem értek az elektronikához, csak a francia akksit ismertem föl. Azt a rózsaszín izét műszerész (nem autóvill.) barátom sem tudta beazonosítani.

A második kép után jutott eszembe: milyen tipikusnak mondható CDTI hibákkal találkozol?

No meg persze a csokipapír és a kitámasztós gyerekbicikli :) :)

Link to comment
Megosztás:

Ha pesti vagy akkor tudok adni egy hamutartót,van nekem 3dbkesztyűtartót meg lehet műanyagozni,ha megvan a darabja,kár venni másikat....

Pest egy kicsit messze van tőlem, kb 200km. A kesztyűtartónak nincs meg a letört része, így vettem az autót.

atom, Jony G, Filewalker, K-G-za: Köszi a segítséget! Ezt a műanyag vackot megérdeklődöm boltban, hátha van nekik.

Link to comment
Megosztás:

Pest egy kicsit messze van tőlem, kb 200km. A kesztyűtartónak nincs meg a letört része, így vettem az autót.

atom, Jony G, Filewalker, K-G-za: Köszi a segítséget! Ezt a műanyag vackot megérdeklődöm boltban, hátha van nekik.

okés,bár póstán is el tudom köldeni ha érdekel,kifizeted a költséget,kb 2000pénz és nyertél egy hamutálcát,nos?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új fórumózó vok,nemrég vettem egy Astra G-t,és máris segitségeteket kérném!

Nos az autó megvan kb 2 hónapja,és máris gond van vele/jól kifogtam/!

egy ismerős szervizében van/fordos/,és az a baj,h nem tudják,h mi van vele!

a tünetek:a kocsi inditása után,egy olyan negyed óra után leáll a kocsi!aztán várok egy picit,beindul,és újraleáll!

rákötötték gépre,nem dobott hibakódott,megnézték a főtengely jeladót-jó,megnézték a motorvezérlőt jó!egyszerűen passzolnak ezügyben!nem tudják,h mi van vele!megnézették egy villamossági csávóval,kimért mindent,jó!

mi lehet a probléma?ti rutinos opelesek vagytok,segitsetek létszi!

köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új fórumózó vok,nemrég vettem egy Astra G-t,és máris segitségeteket kérném!

Nos az autó megvan kb 2 hónapja,és máris gond van vele/jól kifogtam/!

egy ismerős szervizében van/fordos/,és az a baj,h nem tudják,h mi van vele!

a tünetek:a kocsi inditása után,egy olyan negyed óra után leáll a kocsi!aztán várok egy picit,beindul,és újraleáll!

rákötötték gépre,nem dobott hibakódott,megnézték a főtengely jeladót-jó,megnézték a motorvezérlőt jó!egyszerűen passzolnak ezügyben!nem tudják,h mi van vele!megnézették egy villamossági csávóval,kimért mindent,jó!

mi lehet a probléma?ti rutinos opelesek vagytok,segitsetek létszi!

köszi szépen!

Üdv a fórumon!

Szerintem fogsz kapni okos választ valakitől...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új fórumózó vok,nemrég vettem egy Astra G-t,és máris segitségeteket kérném!

Nos az autó megvan kb 2 hónapja,és máris gond van vele/jól kifogtam/!

egy ismerős szervizében van/fordos/,és az a baj,h nem tudják,h mi van vele!

a tünetek:a kocsi inditása után,egy olyan negyed óra után leáll a kocsi!aztán várok egy picit,beindul,és újraleáll!

rákötötték gépre,nem dobott hibakódott,megnézték a főtengely jeladót-jó,megnézték a motorvezérlőt jó!egyszerűen passzolnak ezügyben!nem tudják,h mi van vele!megnézették egy villamossági csávóval,kimért mindent,jó!

mi lehet a probléma?ti rutinos opelesek vagytok,segitsetek létszi!

köszi szépen!

hozd el ránézek nem kerül semmibe és még lehet a baj is meg lesz

milyen motorkodú?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új fórumózó vok,nemrég vettem egy Astra G-t,és máris segitségeteket kérném!

Nos az autó megvan kb 2 hónapja,és máris gond van vele/jól kifogtam/!

egy ismerős szervizében van/fordos/,és az a baj,h nem tudják,h mi van vele!

a tünetek:a kocsi inditása után,egy olyan negyed óra után leáll a kocsi!aztán várok egy picit,beindul,és újraleáll!

rákötötték gépre,nem dobott hibakódott,megnézték a főtengely jeladót-jó,megnézték a motorvezérlőt jó!egyszerűen passzolnak ezügyben!nem tudják,h mi van vele!megnézették egy villamossági csávóval,kimért mindent,jó!

mi lehet a probléma?ti rutinos opelesek vagytok,segitsetek létszi!

köszi szépen!

nyomd meg a féket gázt és villogtasd ki a hibát ha z motorkodú olyannal találkoztam hogy nem vezérelte ki bemelegedéskor az ac relét az ecu

Link to comment
Megosztás:

akkor van hozzár ecum ha az lenne a baj

de megcsinálhatnád a kivillogást mert érdekel nagyon

okés,majd megirom,mi lett!de az ecu-t megnézették,és az jó!!!

de ha mégis az lenne a baj,akkor lehet jól jönne!

köszike mindenkinek,most lépnem kell melóba!

további szép napot!

Link to comment
Megosztás:

akkor van hozzár ecum ha az lenne a baj

de megcsinálhatnád a kivillogást mert érdekel nagyon

Nem hiszem el, hogy a Ford szervizben ne volna Tech2! Kedves szerelő bácsik igazán megdughatnák vele!

A jeladót nem zárnám ki, nálam is hidegen jó volt, de ahogy melegedett rögtön meghalt. Még most is meg van a rossz jeladó. Kicsit kiteszem a napra és már rossz is.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem el, hogy a Ford szervizben ne volna Tech2! Kedves szerelő bácsik igazán megdughatnák vele!

A jeladót nem zárnám ki, nálam is hidegen jó volt, de ahogy melegedett rögtön meghalt. Még most is meg van a rossz jeladó. Kicsit kiteszem a napra és már rossz is.

én meg megfözöm tepsiben <_<

Link to comment
Megosztás:

nyomd meg a féket gázt és villogtasd ki a hibát ha z motorkodú olyannal találkoztam hogy nem vezérelte ki bemelegedéskor az ac relét az ecu

Okozhat a trafósor is melegedéssel hasonlót+ azért megnézném még, az üzemanyag szűrőt is a dugulás is csúnyán megtréfálja az embert.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.