Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

a csomiajtón a két szélén van 1-1 gumis tekerős izé.

azokat tekerd kifelé, hogíy bezárt állapotban feszitse egy kicsit az ajtót.

[/quo

Nekem az segitet hogy bekentem szilikon zsirral a gumi kédereket nemcsak hogy megszűnt a nyikorgás,

de nem is engedte kirepedezni és télen nem fagyott be az ajtó. Ez talán segit. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

'98-as Opel astra GL x14xe motoros autóm néha villogtatja a "hibalámpát". Hidegen nem csak 80fok körül . Ez kb 2 hete kezdődött. Néha csak 5 másodperc de van hogy 1 percig tart. Tettem bele új gyári lambdaszondát mert volt. Hiba nemhogy megszünt, de 1500 körüli fordulaton rángat mint a fene. Kezd idegesíteni. Anyagilag most nem tudok kivitelezni egy diagnosztikát.Még alkatrész sem biztos.Amit eddig ellenőriztem -alapjárati mágnes,folytószelepállás poti, levegő hőmérő szenzor, map szenzor.Mind ok. Ezeket cseréltem át másik astráról ugyanaz a gond. Ellenállás értékek ok.

Valakinek valami tippje lenne megköszönném.Esetleg lehet-e ezen kivillogtatni hibakódot? :)

Esetleg AGR szelep hiba az tud hasonlót produkálni. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem az segitet hogy bekentem szilikon zsirral a gumi kédereket nemcsak hogy megszűnt a nyikorgás,

de nem is engedte kirepedezni és télen nem fagyott be az ajtó. Ez talán segit. :)

Ez jó tanács, mert a tekergetés segített ugyan valamit, de nem lett tökéletes.

Őszintén nem is vártam, hogy az lesz, mert ez csak az ajtót feszíti meg, de a gumikkal ugyanúgy érintekezik (még jó) és ugyan most már kevésbé "mozog" az ajtó, de ha igen akkor a jelenség még mindig fenn áll.

Link to comment
Megosztás:

hát nekem azonnal van,meg kellene nézni,hogy mennyire esik le az akksifeszkó inditásnál,ugye ha nincsen elég áram nincsen szervó sem......

Ez lehetséges, bár indít normálisan, de kb egy hónapja sikerül egy egész éjszakán át bulizni és az autóból szólt a zene, hát reggel nem kellett beindítani bikakábel nélkül. És azóra sem töltöttem fel, csak amit a gen töltött vissza, azzal járok. No rápróbálok, a hét végén felteszem tölteni.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem akkumerülés lesz, legalábbis nem függ össze az egy hónappal ezelőtti eseménnyel. Gondolj bele, ha a generátor nem töltené vissza rendesen, akkor hogy járnál hat-hét évig külső töltés nélkül? Egy hónap alatt simán leszívta volna annyira, hogy ki se gyulladna semmi, ha nem lenne töltés. Akkutöltő helyett inkább műszert rá, és megmérni a feszültséget járó motornál. 14V körül kell lennie.

Egyszerű próba: bekapcsolod a fényszórókat meg a szellőzőventilátort járó motornál, és megnézed, hogy amikor a motort leállítod, akkor csökken-e a fényük illetve lassul-e a ventilátor (hangján hallatszik). Ha igen, akkor van töltés.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem akkumerülés lesz, legalábbis nem függ össze az egy hónappal ezelőtti eseménnyel. Gondolj bele, ha a generátor nem töltené vissza rendesen, akkor hogy járnál hat-hét évig külső töltés nélkül? Egy hónap alatt simán leszívta volna annyira, hogy ki se gyulladna semmi, ha nem lenne töltés. Akkutöltő helyett inkább műszert rá, és megmérni a feszültséget járó motornál. 14V körül kell lennie.

Egyszerű próba: bekapcsolod a fényszórókat meg a szellőzőventilátort járó motornál, és megnézed, hogy amikor a motort leállítod, akkor csökken-e a fényük illetve lassul-e a ventilátor (hangján hallatszik). Ha igen, akkor van töltés.

Van töltés, ezt már onnan is tudom, hogy ebben a nagy hőségben ahogy beülök, gyújtás rá (de ugye megvárom a karácsonyfa elmúlását) közben aplakok már indúlnak is le. Kb fél úton elalszik a karácsonyfa és indítok, az ablakok meg begyorsulnak. De este leállításnál a pilácson is látszik, hogy járó mocinál erősebb.

Egyéb 5let?

Link to comment
Megosztás:

Azt azért ne hagyjuk szvsz figyelmen kívül, hogy caca 60 indítás volt a 2-szer jelentkezeő rendellenes szervó aktivitás vagyis inkább inaktivitás között.

Nem lehet, hogy mechanikus eredetű a probléma?

Szervószivattyú meg-meg szorul pl? és akkor nehezen indul be?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy mechanikus eredetű a probléma?

Szervószivattyú meg-meg szorul pl? és akkor nehezen indul be?

Ezt passzolnám, de akkor menet közben nem kéne előjönni a jelenségnek néha?

Minden esetre holnap leellenőrzöm az olajszintet, egyébként is esedékes lenne 2000km múlva rálesnem.

Nekem csak az a fura, hogy beindul, csak nagyon lassan kezd el felpörögni az elektronikus rásegítés.

Mondjuk ehez nem konyítok, szóval megnézem a szintet, az a tuti.

Addig is jó éjt minden bagolynak :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt passzolnám, de akkor menet közben nem kéne előjönni a jelenségnek néha?

Minden esetre holnap leellenőrzöm az olajszintet, egyébként is esedékes lenne 2000km múlva rálesnem.

Nekem csak az a fura, hogy beindul, csak nagyon lassan kezd el felpörögni az elektronikus rásegítés.

Mondjuk ehez nem konyítok, szóval megnézem a szintet, az a tuti.

Addig is jó éjt minden bagolynak :)

meg kéne nézni az akku állapotát...

Link to comment
Megosztás:

Ezt passzolnám, de akkor menet közben nem kéne előjönni a jelenségnek néha?

Minden esetre holnap leellenőrzöm az olajszintet, egyébként is esedékes lenne 2000km múlva rálesnem.

Nekem csak az a fura, hogy beindul, csak nagyon lassan kezd el felpörögni az elektronikus rásegítés.

Mondjuk ehez nem konyítok, szóval megnézem a szintet, az a tuti.

Addig is jó éjt minden bagolynak :(

A "hiba" oka a generátor....mivel a szervó csak onnan kap tápot...ami a köv lehet (szerintem :)):

1. aksi vagy kezdi feladni vagy csak annyira le van merítve, hogy indítás után oda megy a töltés, így nem jut a szervónak...gondolom a klíma is megy mostanában mindíg...

2. haldokló generátor...

3. haldokló szervó...(na ezt alapból kizárnám...)

első körben egy nem digit műszer kellene...amit rá teszel az aksi saruira...

1. mérés álló motornál..

2. mérés gyújtás alaphelyzet

3. mérés indítózás

4. beindult motornál figyelni hogy fut föl a fesz...annak egyból jelentkeznie kell, ha lassan mászik fel..az nem jó...

az aksi töltése mindenképpen javaslott, mert akár meg is oldhatja a gondot...és az aksinak sem tesz jót lemerűlt közeli állapotban lenni mindíg...

Link to comment
Megosztás:

A "hiba" oka a generátor....mivel a szervó csak onnan kap tápot...ami a köv lehet (szerintem :)):

1. aksi vagy kezdi feladni vagy csak annyira le van merítve, hogy indítás után oda megy a töltés, így nem jut a szervónak...gondolom a klíma is megy mostanában mindíg...

2. haldokló generátor...

3. haldokló szervó...(na ezt alapból kizárnám...)

első körben egy nem digit műszer kellene...amit rá teszel az aksi saruira...

1. mérés álló motornál..

2. mérés gyújtás alaphelyzet

3. mérés indítózás

4. beindult motornál figyelni hogy fut föl a fesz...annak egyból jelentkeznie kell, ha lassan mászik fel..az nem jó...

az aksi töltése mindenképpen javaslott, mert akár meg is oldhatja a gondot...és az aksinak sem tesz jót lemerűlt közeli állapotban lenni mindíg...

én is valami töltésra gondoltam,vagy ilyesmire..

Link to comment
Megosztás:

nekem egyszer volt ilyen,másnap be sem indult a szekér,megállt az akksi.....

Ez érdekes, nekem az F astramon anno soha nem tapasztatam ilyet még akkor sem ha az akksi már olyan szar volt, hogy alig akarta megforgatni az önindítót, mert cellazárlatos volt. Ha elektromos eredetű a probléma akkor nem akksi lehet szerintem a gond hanem inkább generátor.

Ha jól tudom a szervó és aklíma is közvetlen a generátorról kapja a feszt, így nincs is köze az akksihoz. Mindkettő csak akkor indul, ha jár a motor és van generátorfunkció.

De én is azt javaslom, hogy Qpack féle mérést el kell végezni, hogy ki lehessem mondani a tutit az elektromosság szemontjából.

Egyfelől képet ad az akksiról,még ha nem is releváns az ügy szempontjából, és a generátorról is ad infót.

Aztán ha ott nincs hiba, akkor kell továbbmenni a szervórendszer irányába.

Link to comment
Megosztás:

No akkor csak rápróbálok az akkura, mert mint írtam nemrég full kimerült, és aróta csak a gen hajtja, de nem volt töltve (töltő híján ugye). Megnéztem a szervóolaj szintet, a min-en van. Honnan tudom meg, hogy piros vagy zöld lötty van benne? simán kenjek belőle pl pzs-re és meglátom, tehát egyértelmű a szín?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vérátömlesztést eszközlök (motorolaj, szervo olaj, fékfolyadék, hűtővíz) kb egy hét múlva a kocsin (2001, Z14XE).

A szervo olaj cseréjét leszámítva volt már dolgom mindegyikkel többször is. :(

Az így csináldban megtaláltam a légtelenítésre vonatkozó intelmeket, de sajna nem találtam semmit arról, hogyan engedjem le a használt olajat. :)

A kérdésem felétek az lenne, hogy van e valami trükkje a szervo olaj leresztésének mert ahogy néztem eléggé eldugott helyen van a fedele...

A válaszokat előre is köszi!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vérátömlesztést eszközlök (motorolaj, szervo olaj, fékfolyadék, hűtővíz) kb egy hét múlva a kocsin (2001, Z14XE).

A szervo olaj cseréjét leszámítva volt már dolgom mindegyikkel többször is. :(

Az így csináldban megtaláltam a légtelenítésre vonatkozó intelmeket, de sajna nem találtam semmit arról, hogyan engedjem le a használt olajat. :)

A kérdésem felétek az lenne, hogy van e valami trükkje a szervo olaj leresztésének mert ahogy néztem eléggé eldugott helyen van a fedele...

A válaszokat előre is köszi!

Üdv.

Ez még akár engem is érdekelhet, lehet lecserélem (bár full tiszta) de sosem árt az újulás. Viszont továbbra is érdekel, hogy honnan tudom meg egyértelműen hogy piros vagy zöld lötty van benne. A papírzsepis "trükk" megfelel?

Link to comment
Megosztás:

No akkor csak rápróbálok az akkura, mert mint írtam nemrég full kimerült, és aróta csak a gen hajtja, de nem volt töltve (töltő híján ugye). Megnéztem a szervóolaj szintet, a min-en van. Honnan tudom meg, hogy piros vagy zöld lötty van benne? simán kenjek belőle pl pzs-re és meglátom, tehát egyértelmű a szín?

inkább egy vékony fecskendő,és kisziv belőle,de maxra kell tölteni...

Link to comment
Megosztás:

szevesztok

lenne hozzátok egy kérdésem. nekem egy 2006-os 1.4 16v astra-ám van.az a problémám hogy hideg motornál mikor el akarok indulni vele és a kuplongot engedem ráfele a kuplungpedál "lüktet".olyan érzés mintha nem tudna osszekapcsolódni a motorral. mikor teljesen rá van engedve a pedál normálisan müködik.ezt csak hideg motornál csinálja.tud nekem segiteni valaki?elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

na mik a hirek szervó ügyben?

indul a para:

Nem érek bele fecskendővel. hogy tudom meg, hogy milyen olaj van benne? Elvileg gyárit raknék bele GM-et, de vajon most milyen van benne? Vagy cseréljem le komplett? Hogyan tudom leereszteni?

Légteleníteni tudom (kormány 2x jobb, 2x bal feltöltött tartálynál zárva)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.