Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

igaza volt a mokusnak, van egy légzsák indító, az tárolja a hibát. Magát a zsákot láttad, ha a matrica nem sérült, pontosabban nem bántotta senki, akkor kicsi esélye van, hogy bármi baja lenne.

A csatikat rendesen össze kell dugdosni és nem szokott gond lenni vele. Az oldallégzsákosoknál szokott hiba lenni, hogy az ülés alatti csatinál kontakthiba lesz és ezért piroslámpázik.

ja, ha légzsákot szerelsz, akkor akksi le és nem lesz piroslámpa.

Ez egy elég fapados verzió :( Nincsen benne oldallégzsák. De még ABS sincsen. De no para... Ezelőtt 2105-ös Ladám volt. Ahhoz képest ez egy luxusautó :P 1.2-es GCC 2002-es évjárat.

Amúgy a matricák épek voltak úgyhogy szerintem sem nyúlt hozzá senki. A csatlakozót meg egyféleképpen lehetett beledugni. Úgyhogy akkor gondolom csak azért világít mert megjegyezte. Járkáltam vele amikor ki volt szedve, ha ez számít valamit. Nem lett volna szabad gyújtást adni rá amíg nem rakom bele az újat? :)

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Ha a légzsákindító a légzsákkal csak egy pillanatra is elveszti a kapcsolatot élesített állapotban, akkor kigyújtja a piros légzsáklámpát, amíg azt műszerrel ki nem törli. Addig nem is fog nyílni a légzsák, és az övfeszítő sem fog aktiválódni. Nem segít rajta az akkusarulevétele sem. Az övfeszítő hibáját képes tárolt hibába átteni, ha megszünik a kontakthiba.

hm öhöm-öhöm mondom uj astra-G nél ezt is törli a lámpára mondom

tárolt hiba lesz de csak annyi hogy "tárolt hiba nincs jelen"

csináltam ilyet tudom.

ugy hogy ha szereled gyujtás alatt a légzsákot ki és visszarakod akkor következőő gyujtásnál nem világit

de tárolt hiba lesz......

Link to comment
Megosztás:

elég sok égő légzsáklámpás autó jön be hozzánk nem jelen lévő övfeszitő áramkör hibával....

Sziasztok!

Nem akarok laikusként beleszólni a szakemberek vitájába, de nekem is kigyulladt a lámpa úgy másfél éve, egy üléstologatás következtében. Akkor minden csatit széthúztam, összedugtam, akksi saru levesz, stb., de nem tűnt el a hiba... Aztán másfél év múlva (!!!!!) egy szerviz alkalmával kitöröltettem, azóta nem világít.

Szóval mindkettőtöket tisztellek (uhuhu, wessz), ezért azt a demokratikus megállapítást teszem, hogy a normál G (2004 előtt) ill. classic II (2004-től) esetén másként működik :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kérdésem lenne ....2001es g astrám gyári aksija úgy néz ki megadni készül magát van valami extra ajánlat személyes tapasztalat alapján vkinek? Néztem bele Varta aksit, megfelelő?

köszi

Nekem Varta nem jött be a Corsánál pár éve. (blue)

Most vettem ebbe Banner-t, ez 58Ah-s, most 16e. Ami tetszik benne: 4 kivezetéses, tehát nem kell mókolni a gyári sarukkal, ha extra fogyasztót lógat rá az ember utólag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem akarok laikusként beleszólni a szakemberek vitájába, de nekem is kigyulladt a lámpa úgy másfél éve, egy üléstologatás következtében. Akkor minden csatit széthúztam, összedugtam, akksi saru levesz, stb., de nem tűnt el a hiba... Aztán másfél év múlva (!!!!!) egy szerviz alkalmával kitöröltettem, azóta nem világít.

Szóval mindkettőtöket tisztellek (uhuhu, wessz), ezért azt a demokratikus megállapítást teszem, hogy a normál G (2004 előtt) ill. classic II (2004-től) esetén másként működik :(

A miénk 2004-es Caravan, de ez még nem CL2. (ez még német gyártás)

Már kíváncsi vagyok, hogy is csinálhatja ez...

Szétkapjam a csatiját, törli-e a hibát? :P

No, inkább nem, nincs kedvem esetleg fizetni a kísérletezésért. :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Mai történésem: akartam indítani a kocsit, kulcs berak semmi nem tudtam elfordítani...szenvedés ...semmi vérnyomás 200:-) wd40 befújás mocskos szürke vmi ki próba és láss csodát indult....Mi lehet egyszerű koszolodás meg egyebek...Mit lehet csinálni megelőzés szempontjából, vagy ez a wd40es akcióm az teljesen megfelel? Mi van akkor ha ez nem sikerül legközelebb? Gyújtáskapcsoló csere új kulcs és betanitás? Mennyibe kerül egy ilyen akció? A választ előre is köszi!

Akkumulátoros válaszokat köszi! ja meg utánnanéztem van +4 akcióba akksicsere 20körül.....

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Mai történésem: akartam indítani a kocsit, kulcs berak semmi nem tudtam elfordítani...szenvedés ...semmi vérnyomás 200:-) wd40 befújás mocskos szürke vmi ki próba és láss csodát indult....Mi lehet egyszerű koszolodás meg egyebek...Mit lehet csinálni megelőzés szempontjából, vagy ez a wd40es akcióm az teljesen megfelel? Mi van akkor ha ez nem sikerül legközelebb? Gyújtáskapcsoló csere új kulcs és betanitás? Mennyibe kerül egy ilyen akció? A választ előre is köszi!

Akkumulátoros válaszokat köszi! ja meg utánnanéztem van +4 akcióba akksicsere 20körül.....

Szia!

Nemrég én is így jártam. Tréler lett a vége, aztán meg a szerelőnél beindult:-(

A szerelő srác hívott valami ismerősét, aki kemény kettő ezer forintért megcsinálta. Vágott a rugókból a gyujtáskapcsolóban.

Állítólag ez tipus hiba:-)

Azóta , mint kés a vajban!!! Azóta belement a gépbe 40e Km. és semmi baja a gyujtáskapcsolónak.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Mai történésem: akartam indítani a kocsit, kulcs berak semmi nem tudtam elfordítani...szenvedés ...semmi vérnyomás 200:-) wd40 befújás mocskos szürke vmi ki próba és láss csodát indult....Mi lehet egyszerű koszolodás meg egyebek...Mit lehet csinálni megelőzés szempontjából, vagy ez a wd40es akcióm az teljesen megfelel? Mi van akkor ha ez nem sikerül legközelebb? Gyújtáskapcsoló csere új kulcs és betanitás? Mennyibe kerül egy ilyen akció? A választ előre is köszi!

Akkumulátoros válaszokat köszi! ja meg utánnanéztem van +4 akcióba akksicsere 20körül.....

bajt nem csináltál a wd40-el. A lamellák lehet hogy megszorultak,a gyári zsir picit össze tudja szedni a port,szöszmőt,és egyszerűen mikor betolod a kulcsot felragad a lamella.Wd40 től meg tud mozdulni..... valszeg az a szürke akármi a felgyülemlett retek volt egy kis zsirral....

Link to comment
Megosztás:

hm öhöm-öhöm mondom uj astra-G nél ezt is törli a lámpára mondom

tárolt hiba lesz de csak annyi hogy "tárolt hiba nincs jelen"

csináltam ilyet tudom.

ugy hogy ha szereled gyujtás alatt a légzsákot ki és visszarakod akkor következőő gyujtásnál nem világit

de tárolt hiba lesz......

Helló!

Amit leírtam azt a saját autómon tapasztaltam, amikor kormány visszaszerelésekor elfelejtettem összedugni a csatit. 2005-s évjáratú az autóm. Lehet az ez utáni évjáratokon működik. Ismerősömnek pedig egy 1999-es évjáratú G astrában volt egy pillanatnyi kontakthiba az utasoldalon, neki sem segített az akkusaru levétele.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Mai történésem: akartam indítani a kocsit, kulcs berak semmi nem tudtam elfordítani...szenvedés ...semmi vérnyomás 200:-) wd40 befújás mocskos szürke vmi ki próba és láss csodát indult....Mi lehet egyszerű koszolodás meg egyebek...Mit lehet csinálni megelőzés szempontjából, vagy ez a wd40es akcióm az teljesen megfelel? Mi van akkor ha ez nem sikerül legközelebb? Gyújtáskapcsoló csere új kulcs és betanitás? Mennyibe kerül egy ilyen akció? A választ előre is köszi!

Akkumulátoros válaszokat köszi! ja meg utánnanéztem van +4 akcióba akksicsere 20körül.....

Én ha leállítom a kocsit, és kihúzom a kulcsot, akkor az indító nem akar kiugrani, a rádió szépen szól tovább, mintha bennt lenne a kulcs. Kicsit be kell nyomnom a kulcs helyét, hogy kiugorjon.

Szerelő befújta wd40-nel, de nem szólt. Miután zsebre vágtam a kulcsot, szépen nézett ki a nadrágom. De azóta sem jó...

Link to comment
Megosztás:

elég sok égő légzsáklámpás autó jön be hozzánk nem jelen lévő övfeszitő áramkör hibával....

Sziasztok!

Tegnap rá lett dugva a kocsi a számítógépre és ki lett törölve a hiba, de mindig visszadob egy "gyújtó áramkör ellenállása alacsony" hibát. Nem vagyok benne biztos, hogy szó szerint ez volt de ez volt a lényege. Ez mit jelent? Lehet, hogy még valamit kicsórtak a kocsimból? A másik kérdésem az lenne, hogy a légzsákindítót hol találom?

Előre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap rá lett dugva a kocsi a számítógépre és ki lett törölve a hiba, de mindig visszadob egy "gyújtó áramkör ellenállása alacsony" hibát. Nem vagyok benne biztos, hogy szó szerint ez volt de ez volt a lényege. Ez mit jelent? Lehet, hogy még valamit kicsórtak a kocsimból? A másik kérdésem az lenne, hogy a légzsákindítót hol találom?

Előre is köszi...

Helló! A légzsákindítót a kézifékkar mögött, a hátsó hamutartó alatt találod. Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Megtaláltam és benne van sértetlenül. Akkor már csak a hiba szövegére kellene valami segítség. Mert nem tudom mi lehet a probléma.

Helló! A pontos hibakódot meg tudod adni? Ha meglenne akkor utánanéznék, hogy mi lehet pontosan és mi okozhatja. Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Én ha leállítom a kocsit, és kihúzom a kulcsot, akkor az indító nem akar kiugrani, a rádió szépen szól tovább, mintha bennt lenne a kulcs. Kicsit be kell nyomnom a kulcs helyét, hogy kiugorjon.

Szerelő befújta wd40-nel, de nem szólt. Miután zsebre vágtam a kulcsot, szépen nézett ki a nadrágom. De azóta sem jó...

Igen, nekem is ez volt az előzménye, de mint írtam, a rugókkal megoldható ez is.

Link to comment
Megosztás:

Mi is pontosan ez a rugóból vágós mizéria, nem nagyon értem, pedig többször elolvastam azt a hozzászólásodat is.

Az a baj, hogy nem én csináltam, hanem haverom szerelőműhelyében egy srác.

Szétszedte a gyujtáskapcsolót, és a rugót elvágta benne rövidebbre.

Előtte nekem is azt csinálta, hogy kivettem a kulcsot és a rádió meg szólt, a kapcsoló belső karimája beragadva maradt.

Utána egyre jobban szorult a kapcsoló, végül úgy megszorult, mint mikor bezár a kormányzár.

Miután ezt a rugós dolgot megcsinálták, azóta semmi baja. Kb 50-60eKm-t beletettem azóta napi 18-20 indítással.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1. A kérdésem egy Astra 1.4 GCC hez kötődne.. Régebben mikor ráadtam a gyújtást akkor mindíg volt egy sistergős hang kb 1-2 másodpercig. olyan mintha valami feltöltött volna. Benzinpupma vagy hasonló. nem tudom.. Viszont egy ideje nem csinálja. teljes csend gyújtás ráadásakor.. Indul meg minden , a sárga lámpa sem világít csak furának tartom hogy egyszer csak abbahagyta..

Mitől lehet ez? Lehet köze ahhoz hogy akkumlátor ki lett cserélve esetleg?

2. A múltkor szervízben kicserélték a vízpumpát is. azóta valahogy jobban melegszik a víz.. értem ezalatt régebben alig kapcsolt be a ventillátor. Most meg szinte állandóan megy.ha nem mozog a kocsi. ha alapjáraton forog akkor még télen is simán bekapcsol. Igaz visszahúti a vizet, szóval olyan 89-92 fok környékén ingadozik. Ez lehet attól hogy esetleg nem megfelelő a vízszállítása apumpának?

3. Ködlámpát szeretnék előre beszerelni sk otthon. A kivezetések megvannak előre felszalagolva amotortérben. hátsó ködlámpa már van az autón. Az elsőket külön kapcsolóra kell kötni külön relével? vagy ha rádugom a lámpákat akkor azok már üzemelni fognak?

Köszi előre is a váalszokat és elnézést ha volt már valamelyik kérdés, sajnos még nem jöttem rá hogy lehet jól keresni a fórumban!

Roland

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1. A kérdésem egy Astra 1.4 GCC hez kötődne.. Régebben mikor ráadtam a gyújtást akkor mindíg volt egy sistergős hang kb 1-2 másodpercig. olyan mintha valami feltöltött volna. Benzinpupma vagy hasonló. nem tudom.. Viszont egy ideje nem csinálja. teljes csend gyújtás ráadásakor.. Indul meg minden , a sárga lámpa sem világít csak furának tartom hogy egyszer csak abbahagyta..

Mitől lehet ez? Lehet köze ahhoz hogy akkumlátor ki lett cserélve esetleg?

2. A múltkor szervízben kicserélték a vízpumpát is. azóta valahogy jobban melegszik a víz.. értem ezalatt régebben alig kapcsolt be a ventillátor. Most meg szinte állandóan megy.ha nem mozog a kocsi. ha alapjáraton forog akkor még télen is simán bekapcsol. Igaz visszahúti a vizet, szóval olyan 89-92 fok környékén ingadozik. Ez lehet attól hogy esetleg nem megfelelő a vízszállítása apumpának?

3. Ködlámpát szeretnék előre beszerelni sk otthon. A kivezetések megvannak előre felszalagolva amotortérben. hátsó ködlámpa már van az autón. Az elsőket külön kapcsolóra kell kötni külön relével? vagy ha rádugom a lámpákat akkor azok már üzemelni fognak?

Köszi előre is a váalszokat és elnézést ha volt már valamelyik kérdés, sajnos még nem jöttem rá hogy lehet jól keresni a fórumban!

Roland

Harmadikra itt a válasz. Van aki nem vesz külön főkapcslót és megoldja okosba, erről volt már eszmecsere. Ahogy a leírást is olvasod én a gyári kivitelezés mellett vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1. A kérdésem egy Astra 1.4 GCC hez kötődne.. Régebben mikor ráadtam a gyújtást akkor mindíg volt egy sistergős hang kb 1-2 másodpercig. olyan mintha valami feltöltött volna. Benzinpupma vagy hasonló. nem tudom.. Viszont egy ideje nem csinálja. teljes csend gyújtás ráadásakor.. Indul meg minden , a sárga lámpa sem világít csak furának tartom hogy egyszer csak abbahagyta..

Mitől lehet ez? Lehet köze ahhoz hogy akkumlátor ki lett cserélve esetleg?

2. A múltkor szervízben kicserélték a vízpumpát is. azóta valahogy jobban melegszik a víz.. értem ezalatt régebben alig kapcsolt be a ventillátor. Most meg szinte állandóan megy.ha nem mozog a kocsi. ha alapjáraton forog akkor még télen is simán bekapcsol. Igaz visszahúti a vizet, szóval olyan 89-92 fok környékén ingadozik. Ez lehet attól hogy esetleg nem megfelelő a vízszállítása apumpának?

3. Ködlámpát szeretnék előre beszerelni sk otthon. A kivezetések megvannak előre felszalagolva amotortérben. hátsó ködlámpa már van az autón. Az elsőket külön kapcsolóra kell kötni külön relével? vagy ha rádugom a lámpákat akkor azok már üzemelni fognak?

Köszi előre is a váalszokat és elnézést ha volt már valamelyik kérdés, sajnos még nem jöttem rá hogy lehet jól keresni a fórumban!

Roland

2. kérdésre:

Biztos, hogy a termosztát nyit rendesen? Mert ha nem akkor hamar melegszik a víz és amiatt előfordulhat, hogy gyakran kell menni a ventinek is.

szerk: mondjuk az is igaz, hogy ha nem nyit a termosztát, akkor a víz el sem jut a hűtőig

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.