Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Fagyizás= menj el Fehérvárra autópályán, jó gyorsan

Néztétek hol lakik a cartárs? Jászárokszállástól Székesfehérfehérvár még légvonalban is ~130km, annyit azért nem kell menni...

@koczy:

Ez a fehérvári fagyizós dolog lassan szállóige itt a fórumon, a lényege annyi hogy keress egy nagyjából 50km-nyi autópályaszakaszt és azon menj végig az autóval úgy hogy a fordulatszámot végig olyan 5000 körül tartod (mivel ez ötödikben igencsak 160 km/h feletti sebességnek felel meg és itt senki nem kérhet téged arra hogy szándékosan szegd meg a KRESZ előírásait, ezért nyugodtan mehetsz negyedikben is, a lényeg a huzamosabb ideig magas fordulaton pörgetett motor), ez majd kiégeti a lerakódásokat a folytószelepből és a motorból. Mivel az ötlet első felvetője budapesti illetőségű volt, kézenfekvőnek tűnt hogy a fehérvári fagyizást ajánlja, ha már a két említett település között adott az autópálya és a távolság is nagyjából megfelelő (bár azt nem tudom hogy a fagyi mennyire jó fehérváron :rolleyes: ), így lett aztán szállóige a "fehérvári fagyizás".

Ezt a fajta kezelést amúgy nézetem szerint nem árt mondjuk félévente egyszer elkövetni, különösen akkor ha egyébként szinte csak városban és/vagy alacsony fordulatú kímélő üzemmódben van használva az autó.

Link to comment
Megosztás:

Néztétek hol lakik a cartárs? Jászárokszállástól Székesfehérfehérvár még légvonalban is ~130km, annyit azért nem kell menni...

@koczy:

Ez a fehérvári fagyizós dolog lassan szállóige itt a fórumon, a lényege annyi hogy keress egy nagyjából 50km-nyi autópályaszakaszt és azon menj végig az autóval úgy hogy a fordulatszámot végig olyan 5000 körül tartod (mivel ez ötödikben igencsak 160 km/h feletti sebességnek felel meg és itt senki nem kérhet téged arra hogy szándékosan szegd meg a KRESZ előírásait, ezért nyugodtan mehetsz negyedikben is, a lényeg a huzamosabb ideig magas fordulaton pörgetett motor), ez majd kiégeti a lerakódásokat a folytószelepből és a motorból. Mivel az ötlet első felvetője budapesti illetőségű volt, kézenfekvőnek tűnt hogy a fehérvári fagyizást ajánlja, ha már a két említett település között adott az autópálya és a távolság is nagyjából megfelelő (bár azt nem tudom hogy a fagyi mennyire jó fehérváron :rolleyes: ), így lett aztán szállóige a "fehérvári fagyizás".

Ezt a fajta kezelést amúgy nézetem szerint nem árt mondjuk félévente egyszer elkövetni, különösen akkor ha egyébként szinte csak városban és/vagy alacsony fordulatú kímélő üzemmódben van használva az autó.

VOA!

Köszönöm a kimerítő tájékoztatást az új Cartársak nevében <_<

Link to comment
Megosztás:

ÜDV!

Hivatkoznák a kézikönyvre:

Téma: RIASZTÓ

Eddig mindig világított az első 10 mp-ben, aztán villogott, de most gyorsan villog az első 10mp-ben a folyamatos világítás helyett, utána meg villog

vagyis először rendszerhibát ír, utána rendes működést

Ez hogy lehet? És ilyenkor mi a baj?

Az ajtók csukva vannak, azzal nincs gond!

19523188967.jpg

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

kb. 2hete vettem egy astra G 1.4-et nem is volt vele gondom egész ma reggelig.tegnap este haza értem leállítottam.

reggel indultam dolgozni és amikor be akartam indítani a gyujtást rá adtam de utánna semmit nem reagált nem is pörgeti meg az önindítót nem is kattan a müszerfalon a kijelzők rendessen világítanak nem is halványodnak el mint amikor az akksi le van merülve. Megköszönném ha tudna valaki valami megoldást vagy tippet hogy mi lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

kb. 2hete vettem egy astra G 1.4-et nem is volt vele gondom egész ma reggelig.tegnap este haza értem leállítottam.

reggel indultam dolgozni és amikor be akartam indítani a gyujtást rá adtam de utánna semmit nem reagált nem is pörgeti meg az önindítót nem is kattan a müszerfalon a kijelzők rendessen világítanak nem is halványodnak el mint amikor az akksi le van merülve. Megköszönném ha tudna valaki valami megoldást vagy tippet hogy mi lehet vele.

Vagy az akksid szar, vagy pedig valami érintkezési hiba van.

Nézd meg első körben hogy a saruk milyen állapotban vannak, van-e érintkezés!

Link to comment
Megosztás:

Vagy az akksid szar, vagy pedig valami érintkezési hiba van.

Nézd meg első körben hogy a saruk milyen állapotban vannak, van-e érintkezés!

ha akksi lenne, akkor halványulna a műszerfal nem?

Ugyanazok világítanak, mint eddig? Pontosabban olyan nem világít, aminek nem kellene, pl kulcsos autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni műszaki probléma kapcsán (Opel Astra G 1.4 2002-es évjárat). A sztori:

- 6 hete történt, hogy piros lámpánál elkezdett remegni az autó és a töltsé lámpa is felgyulladt. Benzinkúthoz kiálltam, utána már nem is indult. Szerelő (nem ismerrős) elvontatta, tájékoztatása alapján a számítógép AGR (vagy EGR?) problémát jelzett, kipucolta

- előbbiekre rá két héttel ugyancsak alapjáraton kocsi megint beremeg, miután leállítom nem idul, ezúttal autóklubbos szerelő jön: elmondtam neki a korábbi esetet, szelepet kiszerelte, megkapargatta, autó újra indul. Véletlenül:) volt neki otthon egy újnak mondott szelep (állítólag neki is hasonló problémája volt régebben, ahhoz szerezte be teszt célra), kérésemre kicserélte. Tanácsára vettem még égéstér tisztítót és rá egy napra autópályán meghajtottam.

- tökéletesen tünetmentes ezt követően már nem is volt az autó: reggelente (hideg motornál) remegés, motor nehezen pörög fel, majd hirtelen nagyon (felbőg), indításnál néha csúszik a fogaskerék - kb. egy héttel a csere után forgalomban megállt az autó (közvetlenül utána nem is indult). Másik autóklubbos szerelő ki, szelepet kiszerel, tisztának látja, számítógépen lekéri a hibákat, csak a szelepet adta ki megint (azelőtt, hogy kiszerelte) (egyéb paramétereket is nézett). AGR (EGR) problémát kizárja a tünetek alapján (függetlenül a számítógéptől), konkrét tanáccsal nem tud szolgálni (autó egyébként még azelőtt indítható volt, hogy a szelepet kiszerelte volna).

Itt tartok jelenleg és márkaszervízen gondolkozok, illetve azon, hogy hátha van valami tippetek, hogy mi lehet a probléma. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni műszaki probléma kapcsán (Opel Astra G 1.4 2002-es évjárat). A sztori:

- 6 hete történt

Itt tartok jelenleg és márkaszervízen gondolkozok, illetve azon, hogy hátha van valami tippetek, hogy mi lehet a probléma. Előre is köszönöm!

Az egr csatlakozó biztosítóját én kivettem, ha sz@rakodik az egr, lehúzom a csatit, és sárgával megyek tovább.

Szerintem próbáld ki így, járj vele pár napot, ha hibamentes, akkor goto 10 :rolleyes: Vagyis csak fájdalmas megoldás van.

Nálam csak akkor jön elő, mikor hosszabb útra megyek (>50 km). Akkor jön elő, monoton 1 óra vidéken 90-100-al.

Múltkor már meg sem álltam, rángass te getszi <_< Párszor kihúzattam, és visszaállt :D De ettől még probléma, csak nem fogok 50 pénzt rádobni a tűzre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni műszaki probléma kapcsán (Opel Astra G 1.4 2002-es évjárat). A sztori:

- 6 hete történt, hogy piros lámpánál elkezdett remegni az autó és a töltsé lámpa is felgyulladt. Benzinkúthoz kiálltam, utána már nem is indult. Szerelő (nem ismerrős) elvontatta, tájékoztatása alapján a számítógép AGR (vagy EGR?) problémát jelzett, kipucolta

- előbbiekre rá két héttel ugyancsak alapjáraton kocsi megint beremeg, miután leállítom nem idul, ezúttal autóklubbos szerelő jön: elmondtam neki a korábbi esetet, szelepet kiszerelte, megkapargatta, autó újra indul. Véletlenül:) volt neki otthon egy újnak mondott szelep (állítólag neki is hasonló problémája volt régebben, ahhoz szerezte be teszt célra), kérésemre kicserélte. Tanácsára vettem még égéstér tisztítót és rá egy napra autópályán meghajtottam.

- tökéletesen tünetmentes ezt követően már nem is volt az autó: reggelente (hideg motornál) remegés, motor nehezen pörög fel, majd hirtelen nagyon (felbőg), indításnál néha csúszik a fogaskerék - kb. egy héttel a csere után forgalomban megállt az autó (közvetlenül utána nem is indult). Másik autóklubbos szerelő ki, szelepet kiszerel, tisztának látja, számítógépen lekéri a hibákat, csak a szelepet adta ki megint (azelőtt, hogy kiszerelte) (egyéb paramétereket is nézett). AGR (EGR) problémát kizárja a tünetek alapján (függetlenül a számítógéptől), konkrét tanáccsal nem tud szolgálni (autó egyébként még azelőtt indítható volt, hogy a szelepet kiszerelte volna).

Itt tartok jelenleg és márkaszervízen gondolkozok, illetve azon, hogy hátha van valami tippetek, hogy mi lehet a probléma. Előre is köszönöm!

Szerintem AGR-t lezárni,fojtószelepházat kitakarítani és kész!

Az AGR -re van itt külön topik nézd meg ott,nem nehéz egy ismerős szerelővel könnyen meg lehet csinálni a fojtószelepházzal együtt!

Merre felé lax? Ha tudnánk esetleg szerelőt is ajánlhatnak az arrafelé valósiak!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem AGR-t lezárni,fojtószelepházat kitakarítani és kész!

Az AGR -re van itt külön topik nézd meg ott,nem nehéz egy ismerős szerelővel könnyen meg lehet csinálni a fojtószelepházzal együtt!

Merre felé lax? Ha tudnánk esetleg szerelőt is ajánlhatnak az arrafelé valósiak!

Az F-en nekem is le volt zárva. Soha nem volt semmi problémám vele utána és a CO is jó volt mindig műszakin

Link to comment
Megosztás:

hello hello. van egy g. astrám. kiégett a bal első tompitott. miylen izzó kell bele? és hogy tudok hozzáférni? mert nézegettem de gőzöm nicns h kéne leszedni,kihúzni akármi smile.gif

H7.Keresd meg a motortérben a lámpa foglalatában az égő helyét,elfordítod a műanyagot ,kiveszed az égőt az újat ugyanúgy berakod ,

ellenőrzöd és örülsz!

Link to comment
Megosztás:

Nekem magas a CO,de majd etanollal megyek a zöldkarira és akkor <_< .

Ezen még nincs lezárva az AGR,de az első rángatózás után le lesz!

Azt mondják, hogy AGR nélkül is meg lehet ütni a ZK-szintet (persze, ha nincs letárolt 04XX-kódja). Egyébként a le-leragadó szelepet még egy több órás áztatással (én nitro-ban „szoktam”) életre lehet kelteni ideig-óráig. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

G astrám szellőztető ventillátorjának az előtét ellenállásában van egy olvadó biztositék. Ez folyamatosan lefüstöl.

Ha kicserélem benne kb. 3-4 percig megy aztán kiolvad. Arról nem is beszélve, hogy az ellenállás vörösen izzik...

Szerintem annak nem kellene izzani és a biztositéknak meg pláne nem kellene kiolvadni...

Mi lehet a gond szerintetek??? Találkoztatok már ilyennel???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni műszaki probléma kapcsán (Opel Astra G 1.4 2002-es évjárat). A sztori:

- 6 hete történt, hogy piros lámpánál elkezdett remegni az autó és a töltsé lámpa is

majd hirtelen nagyon (felbőg), indításnál néha csúszik a fogaskerék - kb. egy héttel a csere után forgalomban megállt az autó (közvetlenül utána nem is indult).

hol van ilyenkor freeze? -_- :D bocsi ezt nem hagyhattam ki... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.