Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ablak betanítása: folyamatosan nyomod az ablakemelő gombját addíg amíg az ablak elér végállásig és még egy pár másodpercig is utána (elvileg egy kis kattanást kell hallanod), és ezt meg kell csinálni az összes ablak mindkét (alsó-felső) végállásánál, és utána működni fog a komfortfunkció.

Link to comment
Megosztás:

Ablak betanítása: folyamatosan nyomod az ablakemelő gombját addíg amíg az ablak elér végállásig és még egy pár másodpercig is utána (elvileg egy kis kattanást kell hallanod), és ezt meg kell csinálni az összes ablak mindkét (alsó-felső) végállásánál, és utána működni fog a komfortfunkció.

Ha ezt tudtam volna!

Akkor megkíméltem volna az ablakemelőt, meg az ujjaimat is :D

Link to comment
Megosztás:

Az okosítás úgy megyen:Elkezded gyújtáson vadul nyomkodni a le-fel bizgentyűt s egyszercsak muködik vala!! :D

Ne nyomogassátok össze vissza. Olvassátok el a kezelésit, abban nincsenek marhaságok.

Szóval a lényeg, hogy a végállást kell megtanítani vele. A legegyszerűbb, hogy úgyis fel van húzva az ablak (ha nincs, akkor húzd fel), akkor rányomsz a felfele gombra és nyomod addig, amíg nem hallasz kattanást. Ha a felsőt betanítottad neki, akkor az alsót már megtanulja magától. Még liftezni sem kell az ablakkal.

Link to comment
Megosztás:

... ablak bizgentyűt pedig sokat kell nyomogatni mire megokosodik, én menet közben csináltam, a bal oldali viszonylag hamar magához tért, de a jobbosnak kellett legalább tíz km mire ótómata lett.

Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy az ablakemelő mechanika akku kivétel esetén elfelejti hogy mi a dolga :D és nyomod a gombot folyamatosan még 2-3 sec ig miután fel/lehúzta az ablakot és egy kis kattanáss jelzi hogy átkapcsolt valami relé vagy hasonló, és utána menni fog az autómata fel le húzás.. Hogy melyik irányba kell nyomva tartani azt nem tudom már de ha minden igaz akkor a felfelé volt.. Nekem legalábbis sikerült :)

Roly

Link to comment
Megosztás:

Ne nyomogassátok össze vissza. Olvassátok el a kezelésit, abban nincsenek marhaságok.

Szóval a lényeg, hogy a végállást kell megtanítani vele. A legegyszerűbb, hogy úgyis fel van húzva az ablak (ha nincs, akkor húzd fel), akkor rányomsz a felfele gombra és nyomod addig, amíg nem hallasz kattanást. Ha a felsőt betanítottad neki, akkor az alsót már megtanulja magától. Még liftezni sem kell az ablakkal.

Nem akartam "marhaságokat" írni, de mivel ótóm Dajcsbu van, ebből kifolyólag a kezelési útmutató is Dajcs, én meg Dajcsu csak enni inni meg aludni tudok.... nnna szóval Ezt a dolgot nem tudtam és ezért osztottam meg veletek ablakom megjavulásának Tanulságos történetét.

Egyébként ha vkinek van teljes MAGYAR nyelvű kez útmutatója és ezt megosztaná velem, Nagyon megköszönném!!

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam "marhaságokat" írni, de mivel ótóm Dajcsbu van, ebből kifolyólag a kezelési útmutató is Dajcs, én meg Dajcsu csak enni inni meg aludni tudok.... nnna szóval Ezt a dolgot nem tudtam és ezért osztottam meg veletek ablakom megjavulásának Tanulságos történetét.

Ő, nem akartam személyeskedni, így megbántani sem senkit, ne vegye magára senki. Talán az jobb fogalmazás lett volna, hogy ott jó dolgok vannak leírva. :D

Egyébként itt egy kezelési link, használd egészséggel.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! el voltam veszve de olvasgatok azért....

Szóval: Nekem speciel a tömítést kellett cserélni csak...és megoldódott a probléma...Ja az egyik szerelő azt mondta nekem is , h radiátor csere de hála egy másik szerelőnek és uhuhunak csak tömités volt a gond nekem 12000-ből kijött...ja meg az a pár sőr ami elfogyott a takaríásnál és a kiszárításnál:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Vidd el egy szervizbe én már ennyit tutter nem kínlódtam volna ha nem megy. Sztem 5 perc alatt kicseréli neked az egyik ráérős szerelő ingyen.

Lehet hogy az lesz, nem hiszem el, mindig ezek az apróságok szívatnak meg! Még jó hogy az oldalsó és a hátsó világítás (beltéri) egyszerűbb lesz

Simán húzni próbáltad már? Valamit esetleg nem lehet még kipattintani? Javítási kézikönyvben nincs benne?

Még nem, pattintani igen, de le is tört valami, de nem baj. Könyvbe nem találtam a kiszedést. Annyit ír: VEGYEM KI!...

16275647004.jpg

még mindig az izzoval kinlódol?

:D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Biztos,hogy szerelőt fogok cserélni! :D

Valószínűleg a fagyálló folyik,mert elzárt fűtéscsapnál nem fogy a folyadék a kiegyenlítő tartályból.

Ma megkérdezek egy másik szerelőt!Remélem,olcsón megúszom a szerelést! :)

Link to comment
Megosztás:

Ő, nem akartam személyeskedni, így megbántani sem senkit, ne vegye magára senki. Talán az jobb fogalmazás lett volna, hogy ott jó dolgok vannak leírva. :D

Egyébként itt egy kezelési link, használd egészséggel.

Köszi a linket, de sajna nem lelem.

Egyébként egyáltalán nem bántódtam meg!

Sőt!

Nagyon jó ez a fórum és bánom, h nem találtam meg előbb, rengeteg hasznos infoval gyarapodtam mert azért mindent :) én sem tudhatok!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az lesz, nem hiszem el, mindig ezek az apróságok szívatnak meg! Még jó hogy az oldalsó és a hátsó világítás (beltéri) egyszerűbb lesz

Még nem, pattintani igen, de le is tört valami, de nem baj. Könyvbe nem találtam a kiszedést. Annyit ír: VEGYEM KI!...

16275647004.jpg

:D

Nekem is ilyen beltéri csillárom van és simán egy mozdulattal kikapom belőle az izzót. :)

Link to comment
Megosztás:

Mint ahogy említettem nektek ez az első autóm, ezért sok dologban vannak még hiányosságaim.Ilyen a téli átállás.

Az lenne a kérdésem, hogy a hűtővizet milyen gyakran kell cserélni? Egyszer feltölti az ember, beállítja fagyállóval és azzal addig megy télen-nyáron ameddig akar, vagy minden szezon előtt érdemes cserélni? Nyáron sima ioncserélt víz, télen pedig fagyállóval higított?

Link to comment
Megosztás:

Mint ahogy említettem nektek ez az első autóm, ezért sok dologban vannak még hiányosságaim.Ilyen a téli átállás.

Az lenne a kérdésem, hogy a hűtővizet milyen gyakran kell cserélni? Egyszer feltölti az ember, beállítja fagyállóval és azzal addig megy télen-nyáron ameddig akar, vagy minden szezon előtt érdemes cserélni? Nyáron sima ioncserélt víz, télen pedig fagyállóval higított?

nem kell cserélgetni váltásnál,csak ellenőrizni a töménységét fagyállómérővel. Amugy szerintem ugy 4-5 évente illik lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a linket, de sajna nem lelem.

Egyébként egyáltalán nem bántódtam meg!

Sőt!

Nagyon jó ez a fórum és bánom, h nem találtam meg előbb, rengeteg hasznos infoval gyarapodtam mert azért mindent :) én sem tudhatok!

Belépve nézted? Másra nem tudok gondolni, mert kiveri a szemem a Letöltés felirat. :D Ha nem megy szólj, felteszem máshova.

Link to comment
Megosztás:

Nálam meg a két hátsó "csillár" :) nem műxik,így a család nem tudja a New York Times-t olvasni hátul.

Eddig még lusta voltam megnézni,de holnap rápillantok már,hogy mi baja.

Gyanús,hogy mindkét oldalon egyszerre menne ki a pilács!

Két hátsó villanyom nekem se müxik, na és mé?

Baxák meg akik egyszer belekókányoltak, első legnagyobb bajság, hogy egyszerűen hiányzik a foglalat amibe az izzót tenném, aztán megkerestem a tetőkárpit alatt a vezetékeket (szalagkábel, a végén oan érdekes csatival), de nincs bennük delej, mert az isten barma belemókut az első csillárnál is a vezetékek bekötésébe.

Na egy jó ideje itt tartok a hátsó óvasólámpákkal és ...aszottul elment a kedvem, h foglalkozzak velük. :D

Link to comment
Megosztás:

Belépve nézted? Másra nem tudok gondolni, mert kiveri a szemem a Letöltés felirat. :) Ha nem megy szólj, felteszem máshova.

Csakis belépve próbáltam s miután rákattintok a letöltésre, kiirja, h "ez bizony 404-es hiba, ellenőrizze jól gépelte-e be az url címet meg a keresett oldalt eltávolították... bla bla bla...! :D

Link to comment
Megosztás:

Mint ahogy említettem nektek ez az első autóm, ezért sok dologban vannak még hiányosságaim.Ilyen a téli átállás.

Az lenne a kérdésem, hogy a hűtővizet milyen gyakran kell cserélni? Egyszer feltölti az ember, beállítja fagyállóval és azzal addig megy télen-nyáron ameddig akar, vagy minden szezon előtt érdemes cserélni? Nyáron sima ioncserélt víz, télen pedig fagyállóval higított?

Télen nyáron Csak bekevert fagyálló, most arról nem akarok vitát nyitni, h a fagyálló keni-é vagy nem keni-é a vízpumpa csapágyát, de azért sokkal több minden motyó vann benne mint a ijoncserélt vizbe ami nem gátujja úgy a lerakódásokat, me azt azé jól tudjuk, h a "vizbül" csak "azokszigént" lehet valahogy kiszedni... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.