Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni két dologban.

2001-es 1.2 16v Astra G-m van és az lenne a kérdésem ,hogy mikor kell a vezérlést lecserélni a motorban?

Olvasgattam a hozzászolásokat de 60000 és 120000 km között mindent olvastam. Most 83000 van az autómban.

A vezérléssel együtt a vízpumpát is le kell cserélni?

A másik problémám az, hogy ha álló helyzetben alapjáraton hirtelen gázt adok akkor egy rövid sipoló hangot ad a motor, de csak ha hirtelen felpörgetem akkor.

Eddig nem adott ilyen hangot.

Tudjátok esetleg mi lehet a gondja?

Köszi a segítséget!

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

amit te említettél, hogy ki lesz cserélve annak ezekhez semmi köze....a kutyacsont nem más mint a kanyar stab rúdja a gólyalábhoz...ha ez kopog és te "csak" teleszkópot cserélsz, akkor kopogás marad...ha a szilent nyöszög, már pedig ez biztos..akor megint hiába cseréled a teleszkópot....szóval ha a teleszkóp mérések szerint rendben van, akkor azt tök felesleges cserélni, hacsak nem kapott vmi ütést a gép...az említett hibáknál:

1. kopogás: ->ellenőrizd a kutyacsontot (tipus betegség)->cseréld

2. nyöszörgés: -> szilentek befújása gumi ápolóval vagy ha más nincs szilikon spray-el...ez csak tüneti kezelés, de időszakonként meg kell ismételni...

3. ha rossz a teleszkóp is mérésekkel igazolhatóan, akkor persze az is csere..de csak ettől ne várd a csend eljövetelét... :)

azt nem mondom, hogy nem kopoghat a telszkóp is, de elég ritkán főleg az első...és ráadásúl ettől még teljesen jól funkcionál....

A teleszkópokat mindenképp ki kell cserélni, a mérés az első telókra 42%-ot, a hátsókra pedig 56 %-ot mutattak.

Akkor valószínűleg ki kell cserélni a kutyacsontot is.

Viszont ha hátul kopog valami, az mire utal? Ugyan olyan kopogás, mint ami előlről jön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni két dologban.

2001-es 1.2 16v Astra G-m van és az lenne a kérdésem ,hogy mikor kell a vezérlést lecserélni a motorban?

Olvasgattam a hozzászolásokat de 60000 és 120000 km között mindent olvastam. Most 83000 van az autómban.

A vezérléssel együtt a vízpumpát is le kell cserélni?

A másik problémám az, hogy ha álló helyzetben alapjáraton hirtelen gázt adok akkor egy rövid sipoló hangot ad a motor, de csak ha hirtelen felpörgetem akkor.

Eddig nem adott ilyen hangot.

Tudjátok esetleg mi lehet a gondja?

Köszi a segítséget!

Sziasztok.

Szia! Én úgy tudom, hogy a vezérlést 60E-ként illik cserélni, és igen, vízpumpával együtt. Ezzel sztem nem érdemes várni, mert elég csúnya dolgokat tud csinálni, ha esetleg szakad....

A sípoló hangra sajna nem tudok mit mondani.

Link to comment
Megosztás:

A teleszkópokat mindenképp ki kell cserélni, a mérés az első telókra 42%-ot, a hátsókra pedig 56 %-ot mutattak.

Akkor valószínűleg ki kell cserélni a kutyacsontot is.

Viszont ha hátul kopog valami, az mire utal? Ugyan olyan kopogás, mint ami előlről jön.

Az lehet a kipufogó felfüggesztés is. Az is szokott kutyacsonthoz hasonló kopogást csinálni hátul

Link to comment
Megosztás:

A teleszkópokat mindenképp ki kell cserélni, a mérés az első telókra 42%-ot, a hátsókra pedig 56 %-ot mutattak.

Akkor valószínűleg ki kell cserélni a kutyacsontot is.

Viszont ha hátul kopog valami, az mire utal? Ugyan olyan kopogás, mint ami előlről jön.

ez nem ilyen egyszerű...menj el még egy másik helyre is...nem mind1 a viszonyítási pont....van ahol, a vadi új telók is max 55%-ot tudnak....érzel olyat hogy a kocsi fékezsénél nagyot bólint és hintázik utánna többször? próbáld ki egy erőteljesebb hirtelen lenyomás és utánna ha max 1-1.5 lengés követi az még jó....

hátul már nem ennyire egyértelmű....nekem 25%-os volt az egyika másik 50% körűl...és érdekes módon nem az halt meg ami már 6éve is szivárogtatta az olajat...de ez már túl nagy különbség volt...nagyon furán lengett a kocsi...csere bilstein gázos gátlókra teljes csend...és semmi hintázás...aztán féket szereltem hátul és lehet, ahogy felemeltem a gépet megrángattam a telót(mert olyankor az a végállás) a munka miatt, úgyhogy nem volt alá támasztva...azóta sajnos hallok kopogó hangot hátulról...de a telók tökéletesek...lehet nem is volt köze hozzá ennek a munkának, de én mégis úgy gondolom ezzel okoztam...szóval a teló kopog nálam is hátul valószínűleg, mert hiába sasolom mást nem találtam hátul, ami csinálhatja... :)

Link to comment
Megosztás:

ez nem ilyen egyszerű...menj el még egy másik helyre is...nem mind1 a viszonyítási pont....van ahol, a vadi új telók is max 55%-ot tudnak....érzel olyat hogy a kocsi fékezsénél nagyot bólint és hintázik utánna többször? próbáld ki egy erőteljesebb hirtelen lenyomás és utánna ha max 1-1.5 lengés követi az még jó....

hátul már nem ennyire egyértelmű....nekem 25%-os volt az egyika másik 50% körűl...és érdekes módon nem az halt meg ami már 6éve is szivárogtatta az olajat...de ez már túl nagy különbség volt...nagyon furán lengett a kocsi...csere bilstein gázos gátlókra teljes csend...és semmi hintázás...aztán féket szereltem hátul és lehet, ahogy felemeltem a gépet megrángattam a telót(mert olyankor az a végállás) a munka miatt, úgyhogy nem volt alá támasztva...azóta sajnos hallok kopogó hangot hátulról...de a telók tökéletesek...lehet nem is volt köze hozzá ennek a kopogásnak, de én mégis úgy gondolom ezzel okoztam...szóval a teló kopog nálam is hátul valószínűleg, mert hiába sasolom mást nem találtam hátul, ami csinálhatja... :)

Igen, ezt kipróbáltam. Ha lenyomom az autó eljét és hirtelen elengedem, már akkor is kb 3-at leng. Én Marelli gázos telót vettem előre, remélem jó lesz.

A hátsó teló cseréjét jövőre tervezem. Akkor tehát a futóműnek nem lehet nagy gondja, ha ott kopog valami?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én úgy tudom, hogy a vezérlést 60E-ként illik cserélni, és igen, vízpumpával együtt. Ezzel sztem nem érdemes várni, mert elég csúnya dolgokat tud csinálni, ha esetleg szakad....

A sípoló hangra sajna nem tudok mit mondani.

Szia.

Ezt hallottam én is, de úgy tudom, hogy az 1.2-esekbe vezérmű lánc van ami tovább elmegy, csak a vezérműszijasokat kell 60 ezrenként nem?

Ez az amit nem tudok.

Szia

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Ezt hallottam én is, de úgy tudom, hogy az 1.2-esekbe vezérmű lánc van ami tovább elmegy, csak a vezérműszijasokat kell 60 ezrenként nem?

Ez az amit nem tudok.

Szia

Hááááát.... Az biztos, hogy a láncos vezérlés jóval tovább bírja. De hogy azt mikor kell cserélni, azt nem tudom sajna. :)

Link to comment
Megosztás:

ez kicsit összetett mondat lett freeze, a kolléga a végén "kutyacsontot" fog keresni hátul is...

:D

remélem nem :)

Hááááát.... Az biztos, hogy a láncos vezérlés jóval tovább bírja. De hogy azt mikor kell cserélni, azt nem tudom sajna. :)

Amikor már hallod, hogy csörög

Link to comment
Megosztás:

A teleszkópokat mindenképp ki kell cserélni, a mérés az első telókra 42%-ot, a hátsókra pedig 56 %-ot mutattak.

Akkor valószínűleg ki kell cserélni a kutyacsontot is.

Viszont ha hátul kopog valami, az mire utal? Ugyan olyan kopogás, mint ami előlről jön.

Áh ilyen kopogás nekem is van! Azt mondta egy srác, hogy a kifogóm csinálja a hangot, megnézettem és ( ha jól tudom) 3 bak tartja, és le voltak esve, plusz rosszul is állt. Megcsinálták, 6.000 ft-ért. Alig vártam, hogy kipróbáljam a kocsit, csinálja-e azt a hangot és láss csodát, ugyanúgy kopogott!

A hátsó ülés alatt-ról jön valahonnan a hang, mert beültem hátra. Jó úton, 30-40-km/h-s tempónál csinálja.

Viszont hétvégén gumi cserém volt, tehát le lett szedve a kerék és láttam, hogy a bal hátsó rugó tetején van egy korong valami, gondolom valamilyen védő szerepe van és az el van törve.

Csinálhatja azt a hangot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálatok mennyit bírnak ki az első ablaktörlő gumik? Az enyémek még nincsenek egy évesek, szépen is törölnek, de olyan hangosan nyikorognak, morogva futnak az üvegen, hogy ki kell cserélnem őket.

Más. Ebben a nedves időben csúnyán beharap a jobb első fékem. Ha kiszárítom, utána normálisabban lehet fékezni, de erős fékezésre akkor is blokkol a jobbos. Fékerőelosztásra gyanakszom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ebben a nedves időben csúnyán beharap a jobb első fékem. Ha kiszárítom, utána normálisabban lehet fékezni, de erős fékezésre akkor is blokkol a jobbos. Fékerőelosztásra gyanakszom...

Én meg sem néztem még, hogy bolokkol-e mind. Nem merek akkorát fékezni egy száraz úton, félek, hogy valami baja lesz a kocsinak. várom, hogy kicsit jegesedjen az út.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt kipróbáltam. Ha lenyomom az autó eljét és hirtelen elengedem, már akkor is kb 3-at leng. Én Marelli gázos telót vettem előre, remélem jó lesz.

A hátsó teló cseréjét jövőre tervezem. Akkor tehát a futóműnek nem lehet nagy gondja, ha ott kopog valami?

a hátsó futómű, elég sokat kibír...bár volt aki "padkás javítását" már nem viselte el, de elég sokat kibír....nem hiszem hogy annak bármi baja lehetne...

a kopogásról még annyit, hogyha le van terhelve a gép...legalábbis 4(embör)fő, akkor semmi hangja nincs....

Link to comment
Megosztás:

Én meg sem néztem még, hogy bolokkol-e mind. Nem merek akkorát fékezni egy száraz úton, félek, hogy valami baja lesz a kocsinak. várom, hogy kicsit jegesedjen az út.

amíg garis egész nyugodtan..inkább most derűljön ki, mint a jégen...szárazon jobban megfogod... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálatok mennyit bírnak ki az első ablaktörlő gumik? Az enyémek még nincsenek egy évesek, szépen is törölnek, de olyan hangosan nyikorognak, morogva futnak az üvegen, hogy ki kell cserélnem őket.

Más. Ebben a nedves időben csúnyán beharap a jobb első fékem. Ha kiszárítom, utána normálisabban lehet fékezni, de erős fékezésre akkor is blokkol a jobbos. Fékerőelosztásra gyanakszom...

nálam most valeo van fent...volt ami 1 évet sem bírt márkás cuccból...ez a valeo(penge verzió) pedig külön jelzéssel van ellátva hogy szerinte meddig jó még....ez már jelez, de eléggé jól töröl még...majd tavasszal fogom legfelkebb kicserélni, mert a jég mint szike rakja rendbe az éleit elég hamar....

A féken nincs vmi komolyabb korrziós nyomod? az okozhat ilyen jelenséget....vagy annak vmi miatt más az anyaga és korrózióra hajlamosabb..egy kis felületi oxid és már adott a jelenség

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ülés alatt-ról jön valahonnan a hang, mert beültem hátra. Jó úton, 30-40-km/h-s tempónál csinálja.

Viszont hétvégén gumi cserém volt, tehát le lett szedve a kerék és láttam, hogy a bal hátsó rugó tetején van egy korong valami, gondolom valamilyen védő szerepe van és az el van törve.

Csinálhatja azt a hangot?

Én ezen már át estem. Néztem a hővédő borkolatot a hátsódob fölött hátha azon kocog, de nem !

A zörgést végül is a hátsódob és a középső kapcsolódása adta ! A két dob közötti kapcsolódást 2db rugós csavar biztosítja ami kicsit laza volt.A két csonk külön is elmozdulhatott de közte ott a "tűzkarika" ami a nyomórugok miatt tömített(nem fújt ki).A mozgástól  az a tömítőkarika valamennyire kilapult és ott mozgott hangot adva a két felfekvő felület.

Megoldás. Csavarlazító a két csavarmenetre és kiteker.

               A csavarfejek alá 2db 8-asfakötésű alátét.

              Volt otthon kipufogóglett, avval a karika és a két csonk talpa megken.

              Bronzpaszta(ez is volt) a menetre és összeszerelés.

Próbaút és láss csodát :tökéletes!!

Ui:  új tömítő karika két csavarral és rugóval a tökéletes..(így +csak jó)

Remélem segítettem . 

Link to comment
Megosztás:

Én ezen már át estem. Néztem a hővédő borkolatot a hátsódob fölött hátha azon kocog, de nem !

A zörgést végül is a hátsódob és a középső kapcsolódása adta ! A két dob közötti kapcsolódást 2db rugós csavar biztosítja ami kicsit laza volt.A két csonk külön is elmozdulhatott de közte ott a "tűzkarika" ami a nyomórugok miatt tömített(nem fújt ki).A mozgástól  az a tömítőkarika valamennyire kilapult és ott mozgott hangot adva a két felfekvő felület.

Megoldás. Csavarlazító a két csavarmenetre és kiteker.

               A csavarfejek alá 2db 8-asfakötésű alátét.

              Volt otthon kipufogóglett, avval a karika és a két csonk talpa megken.

              Bronzpaszta(ez is volt) a menetre és összeszerelés.

Próbaút és láss csodát :tökéletes!!

Ui:  új tömítő karika két csavarral és rugóval a tökéletes..(így +csak jó)

Remélem segítettem . 

Köszi a választ :) de én annyira kezdő vagyok, hogy tuti nem bírnék megcsinálni ilyet:S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálatok mennyit bírnak ki az első ablaktörlő gumik? Az enyémek még nincsenek egy évesek, szépen is törölnek, de olyan hangosan nyikorognak, morogva futnak az üvegen, hogy ki kell cserélnem őket.

Más. Ebben a nedves időben csúnyán beharap a jobb első fékem. Ha kiszárítom, utána normálisabban lehet fékezni, de erős fékezésre akkor is blokkol a jobbos. Fékerőelosztásra gyanakszom...

téves,nézd meg a nyerget, nincs e elszakadva a porvédő a csúszkán,esetleg fecskendővel egy kis szilikon zsírt el szokott birni,meg kell járatni....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.