Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Egy haverom mondta, aztán rákérdeztem egy rendőr ismerősömnél és megerősítette, hogy már jelezték feléjük is.

nem kötekvésből csak kérdem.

meg engem nem is érint...

akinek gyárilag van szerelve azokkal mi van? /bmw, ódi, stb/

vagy most csak azok akiknek nincs autómata állítás és nincs mosó.

Link to comment
Megosztás:

nem kötekvésből csak kérdem.

meg engem nem is érint...

akinek gyárilag van szerelve azokkal mi van? /bmw, ódi, stb/

vagy most csak azok akiknek nincs autómata állítás és nincs mosó.

Ha ez az ellenőrzés valóban beindul, akkor lesznek viták és ellentmondásos esetek az biztos.

Tuti akarnak majd olyat is büntetni akit nem kéne, meg olyat is elengedni akit meg meg kéne...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Legolcsóbb utángyártottat (asszem 5e/db) vettem még anno (3éve) és tökéletes még mindig a foncsoruk megminden.

Még úgy is ,h az egyiknek mostanában elhagytam az alsó kupakját.

köszi,keresgélek

ha meg a csatlakozás nem lehetséges, akkor megcsokizom, vagy direktbe kötöm, azzal nem lesz baj

avagy veszek párba új csatit...

na után gyártott, akkor mindegy milyen? csak ködlámpa legyen?

van egyáltalán különbség?

Link to comment
Megosztás:

nem kötekvésből csak kérdem.

meg engem nem is érint...

akinek gyárilag van szerelve azokkal mi van? /bmw, ódi, stb/

vagy most csak azok akiknek nincs autómata állítás és nincs mosó.

Ezt én is megkérdeztem az ismerősömtől és azt mondta, hogy a gyárilag szerelt autókat sem lehet üzembehelyezni ezzel a fényszóróval....elvileg garanciálisan kötelesek cserélni a kereskedők....

Link to comment
Megosztás:

Ezt egyszerre írtuk!!!

Én olyat is olvastam, hogy az eredetség vizsgát meg akarják szüntetni, de amannyiben valaki autót vásárol, azt a vásárlás után autómatikusan le kell műszaki-vizsgáztatni. Valamint 10 évnél fiatalabb kocsik, az első forgalomba helyezéskor négy évre mindenképpen megkapják a 4 év műszaki vizsgát, és ezzel együtt a zöldkártyát is, utána 10 éves koráig 2 év, amennyiben a kicsi nem lizinges vagy hitelterhelt, mert akkor csak 1 évet kap. Megint csak fejős tehénnek nézik az autósokat.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is megkérdeztem az ismerősömtől és azt mondta, hogy a gyárilag szerelt autókat sem lehet üzembehelyezni ezzel a fényszóróval....elvileg garanciálisan kötelesek cserélni a kereskedők....

na AZ lesz a nem egyszerű....

ha ez igaz, akkor ez is abszudisztán kategória

meg akkor papiron jan. 1től nem is lehetne ilyen autót eladni...

megint csak a szivatás, pénzbeszedés...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
..ha nem akarod leszedni a lökhárítót, úgy is meg lehet csinálni a kivágást (az egyik oldalt így csináltam, de a másiknál már leszedtem a lh.-t) csak úgy sokkal nagyobb szopás, egyébként pill. pákával vágtam, és nagyon jól vitte, meg sem kellett élezni egyszer sem :lol:

4488-ért nem is sok, 10ből megvan a pár

http://www.lucid.hu/index.php?productID=13468

de a "beszerelés"?

kivágást értem, de lehet azt ott valahova rögzíteni? mik ezek a csápok a képen?

szerk: vagy veszek lámpás lököst :huh:

http://www.expressz.hu/vegyes/hirdetes-16841803/

Link to comment
Megosztás:

4488-ért nem is sok, 10ből megvan a pár

http://www.lucid.hu/index.php?productID=13468

de a "beszerelés"?

kivágást értem, de lehet azt ott valahova rögzíteni? mik ezek a csápok a képen?

szerk: vagy veszek lámpás lököst :huh:

http://www.expressz.hu/vegyes/hirdetes-16841803/

ott kell fölcsavarozni, gyárilag van benne műanyag, bepattintós anya és lemezcsavar a két fölsőbe, az alsóhoz nem kell anya csak a lemezcasvar. Okosba meg lehet csinálni rendes 6-os csavar+sima anyával is a két fölsőt, alulra meg 1 lemezcsavar. Az ellenpólusok a gyári lökös szerves részét képezik.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is megkérdeztem az ismerősömtől és azt mondta, hogy a gyárilag szerelt autókat sem lehet üzembehelyezni ezzel a fényszóróval....elvileg garanciálisan kötelesek cserélni a kereskedők....

Akkor kérd meg, hogy mielőtt marhaságokkal etetne járjon utána a témának! :huh:

Ez olyan otromba félreinformálás, mint a múltkori szélvédőcsere miatti újra műszakiztatás és újra papírozás.

A gyári kiépítettség minden műszaki normának megfelel. A műszaki normák pedig minimum az EU által szabályzottak, attól eltérni semelyik tagországnak nem áll módjában.

A fent említett történet csak azt lepi meg, aki nem járt még M.o. határain kívül vagy zárva tartja füleit. :lol: Az inkvizíció határainkon túl már régóta lesújt a szabálytalan világítóberendezéssel, szabálytalan fóliázással, stb. közlekedőkre. Kár is lobogtatni bárminemű papírt. Volt akit a bírságolás (súlyos eurók!) után visszafordítottak, mással pedig ott helyben lekapartatták a fóliát a bal1-jobb1 üvegéről.

Már cikkeztek is erről a témáról (talán Totalcar?), hogy itthon miért nem szankcionálják ezeket. Akkor az volt a válasz, hogy túlterheltek a rend éber őrei. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor kérd meg, hogy mielőtt marhaságokkal etetne járjon utána a témának! :huh:

Ez olyan otromba félreinformálás, mint a múltkori szélvédőcsere miatti újra műszakiztatás és újra papírozás.

A gyári kiépítettség minden műszaki normának megfelel. A műszaki normák pedig minimum az EU által szabályzottak, attól eltérni semelyik tagországnak nem áll módjában.

A fent említett történet csak azt lepi meg, aki nem járt még M.o. határain kívül vagy zárva tartja füleit. :lol: Az inkvizíció határainkon túl már régóta lesújt a szabálytalan világítóberendezéssel, szabálytalan fóliázással, stb. közlekedőkre. Kár is lobogtatni bárminemű papírt. Volt akit a bírságolás (súlyos eurók!) után visszafordítottak, mással pedig ott helyben lekapartatták a fóliát a bal1-jobb1 üvegéről.

Már cikkeztek is erről a témáról (talán Totalcar?), hogy itthon miért nem szankcionálják ezeket. Akkor az volt a válasz, hogy túlterheltek a rend éber őrei. :lol:

Biztos nincs idejük a sok zebrángyorsanelütömagyalogost, mégátférekakereszteződésendemégsem és a ezmégelégérettnarancssárgamégnempirosonátzúgok sofőrökkel kapcsolatos elbeszélgetések és adminisztrációs teendőik ellátása mellett.

Komolyan mondom 2006. augusztusa óta egyetlen rendőrt nem láttam az utak mellett. Ja egyszer igen, de azok alatt épp lerobbant az octavia.

Link to comment
Megosztás:

köszi,keresgélek

ha meg a csatlakozás nem lehetséges, akkor megcsokizom, vagy direktbe kötöm, azzal nem lesz baj

avagy veszek párba új csatit...

na után gyártott, akkor mindegy milyen? csak ködlámpa legyen?

van egyáltalán különbség?

az összes ugy lámpánál is a gyári csatival van a csatlakozás...nem kell barkácsolni.... :lol: :lol:

ja és ha gyári a lökösöd, akár ködös akár nem, akkor meg van rajta minden felfogató fül is, csak a helye nincs kivágva....tapasztalat :huh:

Link to comment
Megosztás:

Biztos nincs idejük a sok zebrángyorsanelütömagyalogost, mégátférekakereszteződésendemégsem és a ezmégelégérettnarancssárgamégnempirosonátzúgok sofőrökkel kapcsolatos elbeszélgetések és adminisztrációs teendőik ellátása mellett.

Komolyan mondom 2006. augusztusa óta egyetlen rendőrt nem láttam az utak mellett. Ja egyszer igen, de azok alatt épp lerobbant az octavia.

1986 óta 3, azaz három alkalommal állítottak meg közúti ellenőrzésen!

Link to comment
Megosztás:

Biztos nincs idejük a sok zebrángyorsanelütömagyalogost, mégátférekakereszteződésendemégsem és a ezmégelégérettnarancssárgamégnempirosonátzúgok sofőrökkel kapcsolatos elbeszélgetések és adminisztrációs teendőik ellátása mellett.

Komolyan mondom 2006. augusztusa óta egyetlen rendőrt nem láttam az utak mellett. Ja egyszer igen, de azok alatt épp lerobbant az octavia.

én rám 2 hete lőttek....de blokkoltam a lézerüket :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

én rám 2 hete lőttek....de blokkoltam a lézerüket :huh: :lol:

Autópályán?

U.i.:

Ismerősöm köti az ebet a karóhoz, mondván őt autópályán, ködben "lőtték le". Mondtam, hogy ez valószínűtlen, mert a lézer csak sebességet mér és nem olvas rendszámot, meg az is nagy marha, aki tejföl sűrűségű ködben száguldozik.

Biztos vakriasztása volt.

Link to comment
Megosztás:

Autópályán?

nem, főúton...a városból kifelé olyan sunyin, hogy az hihetetlen hátulról teljesen egy bokor mögül(úgy hogy még egy kis bukanó is takarta félig a gépet, sötétkék régi oktáviából...szerintem ott volt bevétel...de szerncsére nálam nem...pár héttel előtte Tiszaújvárosnál kollégát lőtték meg civil trafipaxosok...50 helett 102, de lejjebb veszik, így csak 99, de ez az alsó határa a 90eFt-os büntinek...és ha civil fog meg, akkor csak fizetés de nincs jogsi ugrálás..legalábbis neki ezt mondták...nekem így a cucc fele ára már megvan spórolva :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem, főúton...a városból kifelé olyan sunyin, hogy az hihetetlen hátulról teljesen egy bokor mögül(úgy hogy még egy kis bukanó is takarta félig a gépet, sötétkék régi oktáviából...szerintem ott volt bevétel...de szerncsére nálam nem...pár héttel előtte Tiszaújvárosnál kollégát lőtték meg civil trafipaxosok...50 helett 102, de lejjebb veszik, így csak 99, de ez az alsó határa a 90eFt-os büntinek...és ha civil fog meg, akkor csak fizetés de nincs jogsi ugrálás..legalábbis neki ezt mondták...nekem így a blokkoló fele ára már megvan spórolva :huh: :lol:

Itt kezdődnek a problémák.....kolléga előbb részletezte.... minek is a blokkoló, ha az ember KRESZ szabályait betartva közlekedik? :lol: Már bocsánat a kötöszködésért.

Mellesleg ez érdekes téma. Én ha tehetem nem előzök. Csak a megengedettel megyek mindig. Többször előfordult, hogy megelőztek 110-120-al és 70km-rel arrébb találkoztunk a pirosnál...megéri?

Link to comment
Megosztás:

Itt kezdődnek a problémák.....kolléga előbb részletezte.... minek is a blokkoló, ha az ember KRESZ szabályait betartva közlekedik? :huh: Már bocsánat a kötöszködésért.

Mellesleg ez érdekes téma. Én ha tehetem nem előzök. Csak a megengedettel megyek mindig. Többször előfordult, hogy megelőztek 110-120-al és 70km-rel arrébb találkoztunk a pirosnál...megéri?

Én úgy gondolom olyan helyen ahol mást nem veszélyeztetek...és te se légy álszent...kimernéd lelkiismeret furdalás nékül jelenteni, hogy sosem mentél gyorsabban a megengedettnél...?

másik kollégámat kb fél éve vasuti sorompó (erdei kisvasút) az első táblánál fogták meg 50-el, hiába ment a msáodiktól már csak 25-el...90 papíros csekk lett a vége...te szeretnél egy ilyen csekket? kit veszélyeztetett ez a haverom?

Link to comment
Megosztás:

engem sem fogtak meg eddig és nem azért mert én is megyek mint az állat hidd el elég egy ilyen látszólag semmi szabály szegés és máris elgondolkodhatsz, hogy most a csekket adod fel vagy a gyereknek veszel vmit....

azt hogy a felét megspóroltam arra értem, hogyha a kollégám helyében lettem volna...engem kb 50-el akartak megfogni 40-es táblánál... de sok kicsi sokra megy...

Link to comment
Megosztás:

Én úgy gondolom olyan helyen ahol mást nem veszélyeztetek...és te se légy álszent...kimernéd lelkiismeret furdalás nékül jelenteni, hogy sosem mentél gyorsabban a megengedettnél...?

másik kollégámat kb fél éve vasuti sorompó (erdei kisvasút) az első táblánál fogták meg 50-el, hiába ment a msáodiktól már csak 25-el...90 papíros csekk lett a vége...te szeretnél egy ilyen csekket? kit veszélyeztetett ez a haverom?

Őszintén? Ki merem jelenteni.... Ennek legfőképp az az oka, hogy nem tartom még magam rutinos vezetőnek és nagyon féltem a gépet...egyszem családi gyermek.. :huh:

Itt nem a veszélyeztetésről van szó (nem csak). Előbb említettem édesapámat, aki már sok mindent megélt és nagyon jól vezet, saját hibájából még nem okozott balesetet. Több esetben is az mentette meg az életét, hogy megfelelő sebességgel közlekedett (kiugrott elé egy szarvas, főtengely törés menet közben, szakadó esőben durrdefekt egy kátyú miatt stb..)

Link to comment
Megosztás:

Őszintén? Ki merem jelenteni.... Ennek legfőképp az az oka, hogy nem tartom még magam rutinos vezetőnek és nagyon féltem a gépet...egyszem családi gyermek.. :huh:

Itt nem a veszélyeztetésről van szó (nem csak). Előbb említettem édesapámat, aki már sok mindent megélt és nagyon jól vezet, saját hibájából még nem okozott balesetet. Több esetben is az mentette meg az életét, hogy megfelelő sebességgel közlekedett (kiugrott elé egy szarvas, főtengely törés menet közben, szakadó esőben durrdefekt egy kátyú miatt stb..)

...aki ezt így ki meri mondani az más....is képes (ismered a mondást)....hogy mindíg a szabályokat teljes mértékben betartod..használtál már lakott területen ködlámpát? csak mert az is tilos ha nincs olyan körülmény....jó meretű a gumid az autón..ködben esőben mindíg az út és látási viszonyoknak megfelelően vezettél...? kicserélted az EÜ donbozdban a cuccokat?

de nem is sorolom, hidd el te egy álomvilágban élsz, ha szt hiszed sosem vétettél még, vagy csak hibátlannak érzed magad és nehéz ezt besimerni, hoyg te is ember vagy...(bocsi ez egy kicsit keményre sikeredett..de ez a véleményem)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.