Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na sikerült egy bontóból szereznem, 2 részből áll a tűzfalra való zajszigetelő filcféleség, és 1 részből a motorháztetőre való. 10K+postaktg volt, és majd keresek valakit aki beleteszi...Elég csöves dolog, hogy egy 2009-ben legyártott autóból kispórolják az ilyet. Tényleg rendkívül zavaró a motorhang 3000-es fordulat felett, ezért ezt valahogy tuti beszereltetem.

Ha berakattad, azért majd oszd meg velünk, hogy mi volt a menete a beszerelésnek, mennyi zajt csökkent stb.

ha motor kiszedés nélkül berakják, lehet hogy én is belevágnék

köszi

Link to comment
Megosztás:

Ha berakattad, azért majd oszd meg velünk, hogy mi volt a menete a beszerelésnek, mennyi zajt csökkent stb.

ha motor kiszedés nélkül berakják, lehet hogy én is belevágnék

köszi

Meg azt is, hogy ez gyárilag két darabból áll, vagy csak most akciósan kettévágták, hogy motorkiszedés nélkül be tudd rakni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ennyiért nem nagy befektetés a neppereknek sem , hogy a visszatekert km-számlálókban látható kamu kilométert megtámogassák egy kis optikai csalódással :lol:

+sebváltó gomb

+a kormány már kicsit drágább tétel mondjuk

Kormányra lehet még vigyázni, pl kormányvédővel, de a duda környékét nem tudod megúszni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kormányra lehet még vigyázni, pl kormányvédővel, de a duda környékét nem tudod megúszni :lol:

Nálam 141.000-nél kezdett berepedni a gumi a dudánál. Azóta szerencsére nem változott... láttam már olyan g astrát, ahol a duda be volt esve teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Nálam 141.000-nél kezdett berepedni a gumi a dudánál. Azóta szerencsére nem változott... láttam már olyan g astrát, ahol a duda be volt esve teljesen.

Nekem 145Ekm - a bal oldali dudagomb már púposodik, kezdi elengedni magát... Ezt nem tudták normálisan legyártani... Vagy, ha már ilyen gagyi, legalább ne az egész kormányt kéne cserélni..

Link to comment
Megosztás:

Nekem vészesen közeleg a második műszakim, és szeretnék vonóhorgot tenni fel. A (műszaki) problémám, hogy minél olcsóbban megússzam, de azért gagyi horgot nem tennék fel. Amit kinéztem az a BOSAL 028534.

Ajánlgattak auguszt horgot is, erről mi a véleményetek?

Esetleg tud valaki akciót, akciósan beszerezni stb. (ha igen, küldjön pü-t)

Műszakin szokták kérni a beszerelő papírt, mert ha nem, akkor magam tenném fel. Ja igen a fix vonóhorgot még üzembe lehet helyezni? Valahol olvastam, hogy valamikortól már csak a levehetőt engedélyezik EU-n belül.

Link to comment
Megosztás:

Meg azt is, hogy ez gyárilag két darabból áll, vagy csak most akciósan kettévágták, hogy motorkiszedés nélkül be tudd rakni. :lol:

Gyárilag 2 db-ból áll ez a tűzfal hangszigetelés...Mindkettő 41-42e Ft-ba kerül...Azt mondták ez egyik szervízben, hogy 3 óra munka, míg beszerelik...De ha megrendelem, 1 óra munkadíjat számítanak csak fel a beszerelésére....Inkább használtat hozattam Bp-ről 5000-ért, és másik 5000-ért a motorháztetőre (Opeléknél az is 45K lett volna anyagáron)

Én nem tudom berakni így sem - úgy sem, valakit majd keresek aki beteszi...Ezért a gart még nem vonhatják meg....

Link to comment
Megosztás:

Tényleg,ez a dudagomb milyen anyagból lehet?

Mivel az enyém még nem kopott ezért jó lenne találni (ha van)olyan szert ami megőrzi az anyag rugalmasságát!

Pl. mint a guminak a szilikon!Ha a bőrt is lehet ápolni nem létezik,hogy erre nincs szer!

Sziasztok,

Huu erre a duda témára én tudok egy nagyon jó megoldást emberek.

Az én dudám is ilyen volt és elvittem egy bőrműveshez, aki tökéletesen megcsinálta a 2 dudát asszem 3.000 ft-ért, ami nagyon jó ár. Elmész, fél óra és már kész is.

Csak ajánlani tudom mindenkinek: http://www.fellserkft.hu/magyar/cegismerteto.php

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Huu erre a duda témára én tudok egy nagyon jó megoldást emberek.

Az én dudám is ilyen volt és elvittem egy bőrműveshez, aki tökéletesen megcsinálta a 2 dudát asszem 3.000 ft-ért, ami nagyon jó ár. Elmész, fél óra és már kész is.

Csak ajánlani tudom mindenkinek: http://www.fellserkft.hu/magyar/cegismerteto.php

Ez nem rossz, és ráadásul olcsó is, de itt is a távolság... Asszem, megvárom, amig kiszakad, használom inkább a jobbost, aztán megláttyuk....

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag 2 db-ból áll ez a tűzfal hangszigetelés...Mindkettő 41-42e Ft-ba kerül...Azt mondták ez egyik szervízben, hogy 3 óra munka, míg beszerelik...De ha megrendelem, 1 óra munkadíjat számítanak csak fel a beszerelésére....Inkább használtat hozattam Bp-ről 5000-ért, és másik 5000-ért a motorháztetőre (Opeléknél az is 45K lett volna anyagáron)

Én nem tudom berakni így sem - úgy sem, valakit majd keresek aki beteszi...Ezért a gart még nem vonhatják meg....

köszi. Pedig érdekelt volna, hogy hogy rakják be.

Link to comment
Megosztás:

A dudára a megoldás, ritkán szoktam dudálni, hogy ne kopjon. :lol:

Egyébként a silikon biztos jót tenne neki, csak hát az kicsit csúszik. Így nem annyira jó ötlet.

Ja, am megint nincs sárgalámpa. Egyik nap volt, másnap elmúlt. Hisztis egy fajta. Mint Nők.

Link to comment
Megosztás:

vásárlásnál nálam kitétel volt hogy ne cl2 legyen.

:lol:

nekem meg hogy ne legyen öregebb 4 évnél és kevés km legyen benne és megbízható helyről jöjjön.

Így aztán nekem a nem CLII nagyjábol ki is esett :lol:

De én elégedett vagyok, a zaj sem annyira zavar

Link to comment
Megosztás:

Nekem vészesen közeleg a második műszakim, és szeretnék vonóhorgot tenni fel. A (műszaki) problémám, hogy minél olcsóbban megússzam, de azért gagyi horgot nem tennék fel. Amit kinéztem az a BOSAL 028534.

Ajánlgattak auguszt horgot is, erről mi a véleményetek?

Esetleg tud valaki akciót, akciósan beszerezni stb. (ha igen, küldjön pü-t)

Műszakin szokták kérni a beszerelő papírt, mert ha nem, akkor magam tenném fel. Ja igen a fix vonóhorgot még üzembe lehet helyezni? Valahol olvastam, hogy valamikortól már csak a levehetőt engedélyezik EU-n belül.

Remélem nem kérik a beszerelő papírt, mert nekem sincs meg.

Még az előző tulaj tette fel (de még az is lehet, hogy gyári), viszont külcsot azt elfelejtett adni hozzá, így apósom egy bicikli-lakat kulcsát igazította a vonóhorog zárjához, azóta van 3 kulcsom hozzá :lol:

Link to comment
Megosztás:

A dudára a megoldás, ritkán szoktam dudálni, hogy ne kopjon. :lol:

Egyébként a silikon biztos jót tenne neki, csak hát az kicsit csúszik. Így nem annyira jó ötlet.

Ja, am megint nincs sárgalámpa. Egyik nap volt, másnap elmúlt. Hisztis egy fajta. Mint Nők.

Nem is azzal van baj, ha sokat dudálsz, hanem vezetés közbe az átlag ember oda rakja az úját, majd egy idő után elkezd ( vízhólyag szintű) képződmény kialakulni a dudán, aztán idegesíti az embert és elkezdi basztatni ( mint amikor valakinek az kezén vagy valahol van egy seb, állandóan piszkálja) és elkezd repedezni a gumi.

Amúgy az opelesek nagyon gyengére, vékonyra csinálták meg a duda részt és pluszba jön az, hogy az ember bőre zsíros és nincs jó hatással erre.

Link to comment
Megosztás:

Nem is azzal van baj, ha sokat dudálsz, hanem vezetés közbe az átlag ember oda rakja az úját, majd egy idő után elkezd ( vízhólyag szintű) képződmény kialakulni a dudán, aztán idegesíti az embert és elkezdi basztatni ( mint amikor valakinek az kezén vagy valahol van egy seb, állandóan piszkálja) és elkezd repedezni a gumi.

Amúgy az opelesek nagyon gyengére, vékonyra csinálták meg a duda részt és pluszba jön az, hogy az ember bőre zsíros és nincs jó hatással erre.

Az enyémbe 90 ezer van és bal felén nekem is púpos. Akkor ezek szerint ezen autókárpitos tud segiteni, gondolom a jobb fajta. Ilyen előlapot külön nem lehet venni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.