Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Olvassatok vissza, Uhuhu korábban írta hogy ez a probléma csak az 1.4 Twinportoknál áll fenn, azoknál is asszem 2005 és 2007 között. Ennyi még bennem is megmaradt, pedig engem nem érint a dolog. Jah és ha ő ezt írta akkor gondolom az Opel is tud a problémáról. Hogy visszahívás volt-e azt nem tudom, de ha lett is volna, aki nem első tulaja az autónak, ahhoz vajon hogy jut el a híre? Mert az első tulajt még csak-csak értesítik...

Első tulaj vagyok, garantáltan nem volt visszahívás...

Link to comment
Megosztás:

Először is üdv a fórumon.

Másodszor nagyon sajnálom, hogy ezt a köszöntést nem egy évvel ezelőtt tehettem meg, mert akkor valószínűleg most nem lennél szomorú. Sajnos ez egy sorozathiba volt. Volt olyan Cartárs is a fórumon aki az itteni hírek miatt vizsgálta meg a kocsiját és az utolsó pillanatban mentette meg a motort.

Nagyon köszönöm! Tudom én, csakhát ha nincs baj a vassal (mert lekopogom, semmi, de semmi gond nem volt vele eddig a kötelező szervizeket leszámolva nem kellett rá költeni), akkor minek bújja az ember a fórumokat. Megtanultam... Hát ezért... :rolleyes: De hátha azért történt ez most, hogy ismét fel legyen erre hívva a figyelem és most sokan meg a törés előtt meghúzassák azokat a fránya csavarokat. Én kifizettem a tandíjat, tanuljatok belőle :D

Link to comment
Megosztás:

Nekünk semmilyen előjel nem volt, mind a 3 autó aminél megtörtént, országúton vagy autópályán volt, tehát 100-130-as tempónál.

Egyszerűen elfogyott az ereje és kigyulladt a karácsonyfa a műszeregységen.

Komolyan mondom miért nem fogtok össze és csináltok egy próbapert. Ok, hogy egyszerűbb megvenni a csavarrögzítőt meg a tömítést, de az sem olcsó.

Egyébként én ebben a rohadt hidegben az olajbeöntőt vettem le, ott pont látszik egy csavar, de az nekem még nem mozog. A melegig kivárok mostmár.

Link to comment
Megosztás:

Hi. Nagyon régóta szenvedek az autóval, 2. henger hibaüzenettel. A végén elzárták" az egr. szelepet (lehet , hogy baromságot írók de valami ilyesmire emlékszem) mondták nem szabályoz jól (v. cserélni kell majd) és azóta ,egy hete nincsen hibaüzenet. Lehetett ez a gond?! Továbbá megfogadva az itteni tanácsokat kicsit legényesebben húzom a kocsit is. Viszont az aksit is cserélni kellett mert meghalt. Tegnap meg az indulás után egyszer csak leállt az autó, és igencsak nyüsszögve indult be. Nem romolhatott el a generátor?! Vagy ez mire utal? A régi aksival 3-4 alkalommal is volt ilyen, többek között ezért is cseréltem . Köszi..

Link to comment
Megosztás:

Hi. Nagyon régóta szenvedek az autóval, 2. henger hibaüzenettel. A végén elzárták" az egr. szelepet (lehet , hogy baromságot írók de valami ilyesmire emlékszem) mondták nem szabályoz jól (v. cserélni kell majd) és azóta ,egy hete nincsen hibaüzenet. Lehetett ez a gond?! Továbbá megfogadva az itteni tanácsokat kicsit legényesebben húzom a kocsit is. Viszont az aksit is cserélni kellett mert meghalt. Tegnap meg az indulás után egyszer csak leállt az autó, és igencsak nyüsszögve indult be. Nem romolhatott el a generátor?! Vagy ez mire utal? A régi aksival 3-4 alkalommal is volt ilyen, többek között ezért is cseréltem . Köszi..

Szia.

Ha az egér lezárás óta működik akkor valószínűleg ez volt ha hiba. Azonban azt tudod e hogy csak akkor lehet lezárni az egért ha épp tökéletesen működik! és nincs legalább egy indításig hibaüzenet. a 2 henger hibaüzenet pontosan mit írt ki?

Egyébként egy próbát megér az egért kiszereled, bekötöd direktbe egy aksira hogy jár e a pöcök. ha igen akkor működik.

a leállás lehet, fojtószelep, trafó, talán egér, és különféle jeladó, hidegen vagy melegen áll le?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm! Tudom én, csakhát ha nincs baj a vassal (mert lekopogom, semmi, de semmi gond nem volt vele eddig a kötelező szervizeket leszámolva nem kellett rá költeni), akkor minek bújja az ember a fórumokat. Megtanultam... Hát ezért... :rolleyes: De hátha azért történt ez most, hogy ismét fel legyen erre hívva a figyelem és most sokan meg a törés előtt meghúzassák azokat a fránya csavarokat. Én kifizettem a tandíjat, tanuljatok belőle :D

Nekem nem volt gond a kocsimmal, de érdekeltek a dolgok, így regisztráltam és nagyon sok hasznos általános és konkrét dolgot tanultam meg itt!

Légy gyakori látogató, hasznos lesz!

Meglátod, nagyon jó közösség ez itt!

Hi. Nagyon régóta szenvedek az autóval, 2. henger hibaüzenettel. A végén elzárták" az egr. szelepet (lehet , hogy baromságot írók de valami ilyesmire emlékszem) mondták nem szabályoz jól (v. cserélni kell majd) és azóta ,egy hete nincsen hibaüzenet. Lehetett ez a gond?! Továbbá megfogadva az itteni tanácsokat kicsit legényesebben húzom a kocsit is. Viszont az aksit is cserélni kellett mert meghalt. Tegnap meg az indulás után egyszer csak leállt az autó, és igencsak nyüsszögve indult be. Nem romolhatott el a generátor?! Vagy ez mire utal? A régi aksival 3-4 alkalommal is volt ilyen, többek között ezért is cseréltem . Köszi..

Szia az EGR vagy AGR (mindegy) szelep funkciója a bizonyos terhelés esetén fennálló tökéletlen égés során keletkező füstgáz visszavezetése az égéstérbe.

Alapvetően környezetvédelmi okból került kifejlesztésre, így kisebb a károsanyag kibocsátás.

Ennek lezárása a motor működése szempontjából nem hoz túl sok változást, bár valóban ez a barkács megoldások közé tartozik.

Megoszlanak a vélemények a lezárás helyességéről, de ezek a viták inkább elvi, mintsem műszaki indittatásúak.

Az én tapasztalatom az, hogy semmi különös változás nem esik, az előző kocsimon nekem is el volt zára.

De olyannyira nem számított a dolog még a károsanyag kibocsátásnál sem, hogy a 12 éves 212.000 km-t futott motorral rendelkező

tütümet tolták be CO mérésre egy 4 éves Skoda Octavia helyett, mert az enyémen jók voltak a CO értékek.

Az igaz, hogy újra volt gyűrűzve :P

Üdv...

Link to comment
Megosztás:

Olvassatok vissza, Uhuhu korábban írta hogy ez a probléma csak az 1.4 Twinportoknál áll fenn, azoknál is asszem 2005 és 2007 között. Ennyi még bennem is megmaradt, pedig engem nem érint a dolog. Jah és ha ő ezt írta akkor gondolom az Opel is tud a problémáról. Hogy visszahívás volt-e azt nem tudom, de ha lett is volna, aki nem első tulaja az autónak, ahhoz vajon hogy jut el a híre? Mert az első tulajt még csak-csak értesítik...

szia.

akkor csak a Z14XEP 2005-2007?

2001 gyártású viszont 2002 modellévű Z14XE nél nincs ez a probléma? lehet buta kérdés csak kicsit berezeltem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt még hozzátenném, hogy az egr hiba általában azért jelentkezik, mert elkokszolódik és megszorul.

Namármost, ha ezt úgymond kipucolják, és üzemképessé teszik, akkor megszűnik a hibakód.

Ha ekkor lezárják, akkor nem is lesz többé gond, hiszen nem lesz mitől elkokszolódnia.

De a kérdés továbbra is fenn áll! mitől kokszolódik el?

Figyeld az olajfogyasztásodat, mert ha ez a kokszolódása oka (égetett olaj) akkor az olaj más gondokat is tud okozni.

Gyakorlati tanács: Ez az autó szereti ha pörgetik, használd sportosan (persze óvatosan), vagy inkább úgy mondom, hogy dinamikusan.

Öreguras vezetési stílustól el tud szennyeződni a motor és efféle hibajelenségek jönnek majd.

No pá

Link to comment
Megosztás:

szia.

akkor csak a Z14XEP 2005-2007?

2001 gyártású viszont 2002 modellévű Z14XE nél nincs ez a probléma? lehet buta kérdés csak kicsit berezeltem :rolleyes:

Csak Z14XEP esetén, azaz egynégyes twinport esetén.

A két motor annyira nem egyforma, hogy még csak nem is egy motorcsaládban van.

Link to comment
Megosztás:

az everest esett le a szívemről :rolleyes:

Motorcsalád ügyileleg a te motorod inkább az enyémmel van rokonságban.

Bár ez sem igaz teljesen, mert a Z16XEP már egy továbbfejlesztett változat (nem csak a twp szelep miatt),

de alapvetően annak a családnak a leszármazottja, mint a tiéd.

Falusi módon a két család a "láncos, vagy szijas alapon" külömböztethető meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kicsit a vezérléses témához:

Nekem a vízpumpa szált el tavaj nyáron és annak nyiszorgó meg csattogó hangja volt. ugyszint ha szembe állsz a verdával, kicsit balfelől. Nekem is mentek vele a szelepek is meg minden. X16XEL

Üdv,

No ezért vették ki a vízpumpát a Z16XEP nél a vezérlés köréből:

DSC06040.jpg

Link to comment
Megosztás:

remélem az enyém még kibír 1hónapot ,akkor uhuhu doktorhoz nagyszervizre.

Mondjuk az enyém még garis,meg 34,7e van benne,elmúlt 3 hét 1800km,fincsi...

én 3 hete voltam uhuhunál a 30.000-es szervizen és megnézettem ezt a vezétműtengely csapágyfedél csavarlazulás- témát a szerelővel.

Én úgy tudom, hogy nem arról van szó, hogy a gyárban nem húzzák meg, hanem ki tud lazulni egy idő után....

Nekem nem kellett utánhúzni (2007.05. Z14XEP, láncos twinportos) és a

szerelő srác azt mondta egyébként, hogy Murphy törvénye általában...Akinek ellenőrzik, azoknál nagy ritkán tud utánhúzni (nálam is tök jó volt, de legalább megnyugodtam), akinél meg nem nézik meg, annál......nos az úgy jár mint Barna cartárs sajnos.

Az biztos, hogy aki teheti nézesse meg, jobb félni , mint megijedni.

És mivel nem gyári nem-meghúzásról, hanem visszalazulásról van szó, így érdemes időszakonként ellenőriz(tet)ni.

Én 2-3évente ezt csekkolni fogom az nálam kb:20.-30.000km

Am szelepfedél-tömítés is visszament a régi, nem kellett újat rakni helyette. :rolleyes:

Ha csak ez van, az nem tom mennyibe fájhat, nekem nagyon korrektül sok mindent megcsináltak potom összegért, köztük kérésre ezt is ellenőrizték. Nem garis az autó már....

Link to comment
Megosztás:

én 3 hete voltam uhuhunál a 30.000-es szervizen és megnézettem ezt a vezétműtengely csapágyfedél csavarlazulás- témát a szerelővel.

Én úgy tudom, hogy nem arról van szó, hogy a gyárban nem húzzák meg, hanem ki tud lazulni egy idő után....

Nekem nem kellett utánhúzni (2007.05. Z14XEP, láncos twinportos) és a

szerelő srác azt mondta egyébként, hogy Murphy törvénye általában...Akinek ellenőrzik, azoknál nagy ritkán tud utánhúzni (nálam is tök jó volt, de legalább megnyugodtam), akinél meg nem nézik meg, annál......nos az úgy jár mint Barna cartárs sajnos.

Az biztos, hogy aki teheti nézesse meg, jobb félni , mint megijedni.

És mivel nem gyári nem-meghúzásról, hanem visszalazulásról van szó, így érdemes időszakonként ellenőriz(tet)ni.

Én 2-3évente ezt csekkolni fogom az nálam kb:20.-30.000km

Am szelepfedél-tömítés is visszament a régi, nem kellett újat rakni helyette. :rolleyes:

Ha csak ez van, az nem tom mennyibe fájhat, nekem nagyon korrektül sok mindent megcsináltak potom összegért, köztük kérésre ezt is ellenőrizték. Nem garis az autó már....

Ez a lényeg

Link to comment
Megosztás:

én 3 hete voltam uhuhunál a 30.000-es szervizen és megnézettem ezt a vezétműtengely csapágyfedél csavarlazulás- témát a szerelővel.

Én úgy tudom, hogy nem arról van szó, hogy a gyárban nem húzzák meg, hanem ki tud lazulni egy idő után....

Nekem nem kellett utánhúzni (2007.05. Z14XEP, láncos twinportos) és a

szerelő srác azt mondta egyébként, hogy Murphy törvénye általában...Akinek ellenőrzik, azoknál nagy ritkán tud utánhúzni (nálam is tök jó volt, de legalább megnyugodtam), akinél meg nem nézik meg, annál......nos az úgy jár mint Barna cartárs sajnos.

Az biztos, hogy aki teheti nézesse meg, jobb félni , mint megijedni.

És mivel nem gyári nem-meghúzásról, hanem visszalazulásról van szó, így érdemes időszakonként ellenőriz(tet)ni.

Én 2-3évente ezt csekkolni fogom az nálam kb:20.-30.000km

Am szelepfedél-tömítés is visszament a régi, nem kellett újat rakni helyette. :P

Ha csak ez van, az nem tom mennyibe fájhat, nekem nagyon korrektül sok mindent megcsináltak potom összegért, köztük kérésre ezt is ellenőrizték. Nem garis az autó már....

De egy cseppnyi rögzítővel el is feledhetnéd akár örökre. :lol:

( :rolleyes: Ha a P126-ot összetartotta talán az Astra sem rázná szét :D )

Link to comment
Megosztás:

De egy cseppnyi rögzítővel el is feledhetnéd akár örökre. :lol:

( :rolleyes: Ha a P126-ot összetartotta talán az Astra sem rázná szét :D )

hát nem tudom....

erre már én is gondoltam, de a csavarrögzítő az mennyire hőálló?

Mert ott azért nem szobahőmérséklet van ahová tenném, szétolvad és összekeveredik az olajjal az marha jó lesz :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.