Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Már kezd elegem lenni a biztosíték táblámmal. :rolleyes: Kellett nekem hozzányúlni. Akárhogy próbálkoztam, nem bírtam kivenni, így azt se tudtam megnézni, hogy lecsúszott-e róla egy kábel.. Ráadásul visszaszerelni sem tudom.

Visszacsavartam a 2 csavart ami rögzíti és ugyanúgy lötyög. Ha hátranyomom a táblát és beakasztom a helyére, akkor fixen áll. Meg se moccan, de akkor is idegesít, hogy amikor kihajtom, akkor lóg és mozog össze vissza.

Legalább 20szor kicsavartam és vissza a csavarokat, de semmi. Jobbra balra mozgattam a táblát, de azt se látom, hogy hova kellene belekapnia a csavarnak. Van ott 2 lyuk, de azokba beleesnek.

Valakinek van egy technikai ötlete? <_<

ülést told hátra és homoríts vegyél fel egy fejlámpát a két csavarnak van két lyuk de a biztiház -zsanérján- van a fogadójuk

a teljes kivételhez ki kell venni a km órát és oldani kell a testellést nagy anyás csavar.

ja és nem árt a lámpakapcsolót kiszedni és a szürke csatiját is visszanyomni a műszerfalba, visszarakásnál hátulról tarts rá amikor berakod a lámpakapcsolót

mert olyan ideges leszel mint én voltam nem csatlakoztak össze rendesen és nem volt ködlámpám elöl és lámpa állításom

mire rájöttem hogy rosszul csatlakoznak szétszedtem a autó elejét.

amikor már kivannak oldva a dolgok kicsit neccesen lehet kifordítani a helyéről erőszak kell hozzá meg egy kis feszítés.

szerintem nem lazulhatott ki egyetlen kábel sem ugyanis súlyos károk nélkül nem lehet még a csatlakozókat sem kihúzni.

csak a fekete dobozt lehet hibaforrásként kezelni. ennek csatlakozása-vagy működési hibája lehet a probléma forrása

vagy csak valami relé fosta el magát cseréld fel egy másikkal ugyan azok a felsők kivéve index

nagy vonalakban ennyi amit érdemes tudnod

Link to comment
Megosztás:

ülést told hátra és homoríts vegyél fel egy fejlámpát a két csavarnak van két lyuk de a biztiház -zsanérján- van a fogadójuk

a teljes kivételhez ki kell venni a km órát és oldani kell a testellést nagy anyás csavar.

ja és nem árt a lámpakapcsolót kiszedni és a szürke csatiját is visszanyomni a műszerfalba, visszarakásnál hátulról tarts rá amikor berakod a lámpakapcsolót

mert olyan ideges leszel mint én voltam nem csatlakoztak össze rendesen és nem volt ködlámpám elöl és lámpa állításom

mire rájöttem hogy rosszul csatlakoznak szétszedtem a autó elejét.

amikor már kivannak oldva a dolgok kicsit neccesen lehet kifordítani a helyéről erőszak kell hozzá meg egy kis feszítés.

szerintem nem lazulhatott ki egyetlen kábel sem ugyanis súlyos károk nélkül nem lehet még a csatlakozókat sem kihúzni.

csak a fekete dobozt lehet hibaforrásként kezelni. ennek csatlakozása-vagy működési hibája lehet a probléma forrása

vagy csak valami relé fosta el magát cseréld fel egy másikkal ugyan azok a felsők kivéve index

nagy vonalakban ennyi amit érdemes tudnod

Ha ilyet kell tenned, akkor valami nem klappol. Egy kis sínbe kell beletolni alulról felfelé (persze az is biztosítva van, hogy csak úgy ne csússzon ki), hátra felé tuti meg sem szabad mozdulnia.

Visszatérve az alap problémára a csavar ellenanyái megvannak? Ezen az oldalon 29-es csoport utolsó zöld anyája néz így ki. A színe lehet más, de egy-egy ilyenbe kell beletalálnod. Ha jól emlékszem a bizti tartója egy C sín, aminek az egyik oldalán van két ilyen, a C sínt beletolod a műszerfal megfelelő sínjébe, majd a C másik oldaláról simán becsavarozod.

Link to comment
Megosztás:

vagy Y17DT-ről? de tényleg... akár priviben :rolleyes:

Netet bogarászva találtam az előzőt is, sajnos a többi motorról nem nagyon van fenn használható ábra. Pedig hasznos, mert jól lehet látni a részegységeket, mit mi hajt, stb.

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyet kell tenned, akkor valami nem klappol. Egy kis sínbe kell beletolni alulról felfelé (persze az is biztosítva van, hogy csak úgy ne csússzon ki), hátra felé tuti meg sem szabad mozdulnia.

Visszatérve az alap problémára a csavar ellenanyái megvannak? Ezen az oldalon 29-es csoport utolsó zöld anyája néz így ki. A színe lehet más, de egy-egy ilyenbe kell beletalálnod. Ha jól emlékszem a bizti tartója egy C sín, aminek az egyik oldalán van két ilyen, a C sínt beletolod a műszerfal megfelelő sínjébe, majd a C másik oldaláról simán becsavarozod.

Na ilyenem nincs. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sztem ha láncos akkor valószínűleg lánc hajtja, nem szíj... :rolleyes:

De miért kelenne, hogy így legyen (már azt leszámítva, hogy került már be kép arról, hogy a lánc csak a vezérműtengelyt hajtja)? A vízpumpát a vezérléshez odakeverni a szíjas hajtásnál is hagy maga után némi kívánnivalót, de ott legalább a szíj nem az olajtérben fut, ha szivárog is a pumpa, akkor is kifolyik a víz a blokkon kívülre. De láncosnál az olajtérbe folyna be a víz, amit észre sem vennél jó ideig, miközben az olaj helyett pumpált víz rövid úton kinyírná a motort...

Link to comment
Megosztás:

Vezérmüláncos kocsinál a feszitőszíj hajtja meg a vízpumpát,és gyakorlatilag az volt a kérdés hogy mikor kell a vízpumpát cserélni vezérmüláncos kocsinál.Mivel a vezérmüszíjas kocsiknál a szíj csere esetén szokták a pumpát is cserélni.

Ott a pont... azt mondják, hogy bordás ékszíj cseréjekor érdemes a vízpumpát is cserélni. Ok: feszítve volt, ha leszeded az ékszíjat mondjuk 50-60-80e km után cserére, már ne fog ugyanúgy visszafeszülni, azaz szólni fog a vízpumpa csapágya. Jó kérdés, igaz-e, én 80-90e-nél cseréltem ékszíjat (és még így sem látszott a bordás szíjon semmi...), de utána szólt a vízpumpa... nem lötyög, nem kotyog, mégis szól... most vagyok csere előtt... remélem megszűnik a zúgás.

Uhuhu többet tud mondani...

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont... azt mondják, hogy bordás ékszíj cseréjekor érdemes a vízpumpát is cserélni. Ok: feszítve volt, ha leszeded az ékszíjat mondjuk 50-60-80e km után cserére, már ne fog ugyanúgy visszafeszülni, azaz szólni fog a vízpumpa csapágya. Jó kérdés, igaz-e, én 80-90e-nél cseréltem ékszíjat (és még így sem látszott a bordás szíjon semmi...), de utána szólt a vízpumpa... nem lötyög, nem kotyog, mégis szól... most vagyok csere előtt... remélem megszűnik a zúgás.

Uhuhu többet tud mondani...

Mennyi Km mentél a kocsival amióta cserélted az ékszíjat és amióta zúg a vízpumpacsapágy.Mert én nekem volt már ékszíjcserém de a vízpumpa még csendes./egyelőre/

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont... azt mondják, hogy bordás ékszíj cseréjekor érdemes a vízpumpát is cserélni. Ok: feszítve volt, ha leszeded az ékszíjat mondjuk 50-60-80e km után cserére, már ne fog ugyanúgy visszafeszülni, azaz szólni fog a vízpumpa csapágya. Jó kérdés, igaz-e, én 80-90e-nél cseréltem ékszíjat (és még így sem látszott a bordás szíjon semmi...), de utána szólt a vízpumpa... nem lötyög, nem kotyog, mégis szól... most vagyok csere előtt... remélem megszűnik a zúgás.

Uhuhu többet tud mondani...

Marhaság!( Bocs de ez már sok ),Akkor mért nem cseréltetsz generátor,vagy klima csapágyat is hisz az is feszitve volt?

Csak ha zúg,lóg a csapágy,vagy ha szivárog a fagyálló akkor cseréljük láncos motornál a vízszivattyút.

Az ékszíjakat meg nem ész nélkül feszítünk.

Link to comment
Megosztás:

Marhaság!( Bocs de ez már sok ),Akkor mért nem cseréltetsz generátor,vagy klima csapágyat is hisz az is feszitve volt?

Csak ha zúg,lóg a csapágy,vagy ha szivárog a fagyálló akkor cseréljük láncos motornál a vízszivattyút.

Az ékszíjakat meg nem ész nélkül feszítünk.

Tudtommal a szíjat nem mi feszitjük hanem autómata nem? vagy csak olyanoknál aminél a vezérlés szíjas és nem láncos? Mert az enyémnél autómata feszítős

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a szíjat nem mi feszitjük hanem autómata nem? vagy csak olyanoknál aminél a vezérlés szíjas és nem láncos? Mert az enyémnél autómata feszítős

Persze, igaz csak elragadott a hév, a feszitők ma már többnyire automaták.

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98-as x17dtl-es motorú autónk, következő hiba lépett fel először chek lámpa világít, autó nem gyorsul. 2500-as fordulatszám felett a lámpa elalszik és újra normális. Néhány napja azt csinálja időnként, hogy fordulatszámmérő 0-án marad vagy vissza esik, motor rángatva erőtlenül jár! Voltam Opel szervízben persze ott nem csinálta, olvastak egy P1635-ös meg egy P400 as hibakódot! Segítségeteket köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98-as x17dtl-es motorú autónk, következő hiba lépett fel először chek lámpa világít, autó nem gyorsul. 2500-as fordulatszám felett a lámpa elalszik és újra normális. Néhány napja azt csinálja időnként, hogy fordulatszámmérő 0-án marad vagy vissza esik, motor rángatva erőtlenül jár! Voltam Opel szervízben persze ott nem csinálta, olvastak egy P1635-ös meg egy P400 as hibakódot! Segítségeteket köszönöm

A 400-as az AGR/EGR.

A 1635 az biztos ?én ilyet nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumon!

A szelepen kívül nem takarítottak ki semmit? Hiába a tiszta v. új szelep, ha körötte minden trutyis maradt!

Ki lett tisztítva a szelep környéke is a szerelők szerint. Hogyan lehet házi módszerrel megnézni, hogy működik-e a szelep? Ha leveszem az EGR szelepet és rajtahagyom az elektromos kábeleket járó motor mellett, akkor láthatom, hogy nyit-e vagy sem?

Köszi szépen.

ipaq3850

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne. Az AGR szelepet hogyan vagyis inkább mivel tudom kitisztítani mert tiszta retek nem akarom hogy cserélni kelljen em lenne rá most pénzem. Előre is köszönöm a válazokat és további szép estét.

Üdv

A GY.I.K-ban le van írva. :rolleyes: 4.oldal,2.beírás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98-as x17dtl-es motorú autónk, következő hiba lépett fel először chek lámpa világít, autó nem gyorsul. 2500-as fordulatszám felett a lámpa elalszik és újra normális. Néhány napja azt csinálja időnként, hogy fordulatszámmérő 0-án marad vagy vissza esik, motor rángatva erőtlenül jár! Voltam Opel szervízben persze ott nem csinálta, olvastak egy P1635-ös meg egy P400 as hibakódot! Segítségeteket köszönöm

A leírt hibák, egyébként Egr hibára utalnak? Az elektromos vagy a vákuumos részére?

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn megyek a szerelőhöz hogy átnézze a kocsit a horvátországi utazás elött kicseréltetem az üzemanyagszűrőt és megnézetem vele a vízpumpát mivel annyit beszéltünk róla hogy már magam sem tudom eldöntení hogy kell-e cserélnem most a nagy út elött.Azt nem mondanám hogy zörög mivel elég nehéz meg állapitani láncos motornál de a pumpa feszitőgörgöje mintha enyhe nyolcasként forogna.Lehet hogy optikai csalódás de inkább nézze meg a szerelő.Nehogy nekem útközben meglepetés érjen.Valakinek volt már hasonló észrevétele ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.