Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok srácok! ha van csajszi is köztetek akkor sorry :rolleyes:

Nos a következő problémával kell szembe néznem: A motor diagnosztika hiba kódot menet közbe fel-fel dobálja meg kialszik a lámpa, az utolsó tankolásom óta 10,1-re jött ki a fogyasztásom ami rengeteg. 40-60%-ba rakok bele etanolt és igen rendesen használom a légkondit de akkor sem lehet több mint 10 liter.

Azt mondta a szerelőm ( még nem voltam nála), hogy szerinte lamda szonda lesz, azt mondta vigyem el majd megnézi...

Szerintetek?

Ja a lényeg: X14XE

Hali! Ha sokat klimázgatsz és városi rövidtávokat mész ráadásul etanollal akkor simán lehet 10 a fogyi. Én is idegeskedtem hogy mekkora balhé ez hogy ilyen sok és rájöttem hogy más haverok G jei szintén ennyit tudnak ha ennyire mostoha körülmények között van használva. Városi rövidtáv+klíma a legrosszabb kombó fogyasztás ügyileg. Mivel nálad van sárga lámpa is ezért ott biztos hogy vmi motorbalhé is van. Jó lenne kiolvasni hogy miért is világit a sárga. Utána sokan itt többet tudnánk hozzászólni!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ha sokat klimázgatsz és városi rövidtávokat mész ráadásul etanollal akkor simán lehet 10 a fogyi. Én is idegeskedtem hogy mekkora balhé ez hogy ilyen sok és rájöttem hogy más haverok G jei szintén ennyit tudnak ha ennyire mostoha körülmények között van használva. Városi rövidtáv+klíma a legrosszabb kombó fogyasztás ügyileg. Mivel nálad van sárga lámpa is ezért ott biztos hogy vmi motorbalhé is van. Jó lenne kiolvasni hogy miért is világit a sárga. Utána sokan itt többet tudnánk hozzászólni!

Nos kiolvastattam és azt írta hogy lamda szonda szakadt vagy valami hasonlót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok! ha van csajszi is köztetek akkor sorry :rolleyes:

Nos a következő problémával kell szembe néznem: A motor diagnosztika hiba kódot menet közbe fel-fel dobálja meg kialszik a lámpa, az utolsó tankolásom óta 10,1-re jött ki a fogyasztásom ami rengeteg. 40-60%-ba rakok bele etanolt és igen rendesen használom a légkondit de akkor sem lehet több mint 10 liter.

Azt mondta a szerelőm ( még nem voltam nála), hogy szerinte lamda szonda lesz, azt mondta vigyem el majd megnézi...

Szerintetek?

Ja a lényeg: X14XE

Szia!

- A fogyasztásod ilyen körülmények között normális.

- A lámpázásod feltehetőleg az etanol számlájára írható, nem rég volt szó róla. De lehet, hogy tévedek.

Link to comment
Megosztás:

lenne egy hülye kérdésem.

tegnap ritka pillanat, kocsival mentem melóba.

nem tudom az számít e valamit de reggel egy nagyobb vízen is át kellett menni.

szóval a lényeg.

du. indultam volna el és a kézifék beragadt. olyan volt mint amikor télen befagy.

kicsit megindítottam a kocsit a fék kipattant de azóta ha fékezek olyan karistoló hang jön hátulról mint amikor elkopott a fékpofa.

tudom, hogy nem láttok bele de ha valakinek van valami ötlete mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

lenne egy hülye kérdésem.

tegnap ritka pillanat, kocsival mentem melóba.

nem tudom az számít e valamit de reggel egy nagyobb vízen is át kellett menni.

szóval a lényeg.

du. indultam volna el és a kézifék beragadt. olyan volt mint amikor télen befagy.

kicsit megindítottam a kocsit a fék kipattant de azóta ha fékezek olyan karistoló hang jön hátulról mint amikor elkopott a fékpofa.

tudom, hogy nem láttok bele de ha valakinek van valami ötlete mitől lehet?

Fékezz néhányat és el fog múlni.

Link to comment
Megosztás:

én is ebben bízom.

amúgy tegnap is volt vele egy kisebb köröm, ma az asszony ment vele.

és ma is csinálta.

csak hihetetlen nekem, hogy kb. 8 óra alatt "összerohad" a fék.

Párás időben kézifék behúzása nélkül is hajlamos ilyenre. Megrozsdásodik a tárcsa vagy a dob, aztán néhány fékezésig adja ezt a hangot.

Link to comment
Megosztás:

lenne egy hülye kérdésem.

tegnap ritka pillanat, kocsival mentem melóba.

nem tudom az számít e valamit de reggel egy nagyobb vízen is át kellett menni.

szóval a lényeg.

du. indultam volna el és a kézifék beragadt. olyan volt mint amikor télen befagy.

kicsit megindítottam a kocsit a fék kipattant de azóta ha fékezek olyan karistoló hang jön hátulról mint amikor elkopott a fékpofa.

tudom, hogy nem láttok bele de ha valakinek van valami ötlete mitől lehet?

Érdemes megnézned a kézifékkötelet is. A végein van porvédő, ha az megsérül, elhasználódik, a ki-be húzogatáskor szépen kúszik befelé a sár, víz, télen a latyak. Ez a trutyi aztán teljesen kitölti a kötél és a köpeny közötti hézagot, aztán használhatatlan lesz a kézifék (télen meg be is fagy). Ha nincs szerencséd és nem pattan ki, akkor a mindig fogó fék miatt megégnek a betétek, és a dob is elvetemedhet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvastam jó pár oldalt, de nem találtam olyat, ahol előfordult volna olyan probléma, ami velem esett meg (ha mégis van, akkor elnézést mindenkitől). 2001-es Astra G-m van (Z14XE). Néhány napja beadta a motorvezérlő elektronika hibajelet az autó indításakor. Semmi gond nem volt vele utána, ugyanúgy ment mint előtte. Ezután néhányszor el lett indítva, de a probléma az volt, hogy hideg motornál majdhogynem simán elindult, viszont meleg motornál elég nehezen vagy sehogy se... Elvittem szerelőhöz, hibakódolvasás: trafóhibát olvasott ki a gép, közben ugye 4-5 indítás, utána el se indult, ott kellett hagynom,reggel pöccre tudták indítani. Másnapra megjött a trafó, kicseréltük, de következő nap egy melegindítás után ismét alig indult - hibajel újra bejött -, ill. 500m után megállt az autó->vontatás, utána trailer... A trafó be lett vizsgálva, állítólag jó, viszont nincs szikra. A trafó csatlakozója kapja a jelet indításkor, gyertyák újak, AC pumpa megy->benzinnyomás van, injektorok köpik a benzint ahogy kell, riasztót kikötöttük (hátha ez tilt le valamit), de szikra azóta sincs. Van valakinek ötlete? Immobiliser lehet? Lambdaszonda? Akkuhiba? Már semmi ötletem nincs. Hibakódolvasáson még nem volt...:D))) Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hali

Zörgéssel kapcsolatos kérdésem lenne. A kocsiban főleg hűvösebb időben előjön egy zörgés, melynek forrását már régóta kerestem. Néztem már a szélvédő alatti légbeömlő műanyagpanelt, az utólag beszerelt rádiót, de most végre elkaptam a zaj forrását. Ez pedig nem más, mint maga a kilométeróra egysége, vagy esetleg a műszer előtti műanyag keret is szóba jöhet. Pontosan nem tudom melyik lehet, mert zörgéskor bármelyiket megfogom, elhallgat. Valaki találkozott már ezekkel az egységekkel, mint zajforrással? Mi okozhatja a zörgést, hogy tudnám elcsitítani?Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérdezném itt a szakikat, hogy a hátsó ajtóm (kombi) beragadt, sikerült belülről kinyítni, de nem bírok rájönni a problémájára. Ugyanis hiába nyomom a gombot....nem csinál semmit. Központi záras, az mükszik szépen.......jobbra balra fordítja a müanyag részt. Na de miért nem sikerül kinyítni az ajtót? Megpróbálok egy pár képet felrakni, hátha valaki észreveszi, hogy esetleg eltört rajta, benne valami kis pöcök esetleg amit én nem veszek észre. Pedig Isten bizony én kukkoltam fél órán keresztül és nem láttam törés nyomot sehol :D.

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070249_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070250_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070251_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070252_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070253_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070254_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100726/P1070255_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvastam jó pár oldalt, de nem találtam olyat, ahol előfordult volna olyan probléma, ami velem esett meg (ha mégis van, akkor elnézést mindenkitől). 2001-es Astra G-m van (Z14XE). Néhány napja beadta a motorvezérlő elektronika hibajelet az autó indításakor. Semmi gond nem volt vele utána, ugyanúgy ment mint előtte. Ezután néhányszor el lett indítva, de a probléma az volt, hogy hideg motornál majdhogynem simán elindult, viszont meleg motornál elég nehezen vagy sehogy se... Elvittem szerelőhöz, hibakódolvasás: trafóhibát olvasott ki a gép, közben ugye 4-5 indítás, utána el se indult, ott kellett hagynom,reggel pöccre tudták indítani. Másnapra megjött a trafó, kicseréltük, de következő nap egy melegindítás után ismét alig indult - hibajel újra bejött -, ill. 500m után megállt az autó->vontatás, utána trailer... A trafó be lett vizsgálva, állítólag jó, viszont nincs szikra. A trafó csatlakozója kapja a jelet indításkor, gyertyák újak, AC pumpa megy->benzinnyomás van, injektorok köpik a benzint ahogy kell, riasztót kikötöttük (hátha ez tilt le valamit), de szikra azóta sincs. Van valakinek ötlete? Immobiliser lehet? Lambdaszonda? Akkuhiba? Már semmi ötletem nincs. Hibakódolvasáson még nem volt...:D))) Előre is köszönöm mindenkinek!

A miénk sem indul melegen, vagy csak nehezen :wacko:

Álltam a sorban a lámpánál, ott meg egyszerűen leállt, nem indult be, letéptem az útról, vártam egy kicsit, utána nagy keservesen végül beindult...

Link to comment
Megosztás:

A miénk sem indul melegen, vagy csak nehezen :D

Álltam a sorban a lámpánál, ott meg egyszerűen leállt, nem indult be, letéptem az útról, vártam egy kicsit, utána nagy keservesen végül beindult...

Akkor jobb vagy nálam, nekem 30indítózásra se mutat hajlandóságot arra, hogy akár csak egyet is pöffenjen:D

Link to comment
Megosztás:

A motorkód Z14XE (1.4 16V benzines)

Akkor tudsz úgy hibakódot nézni, hogy fék és gáz be tövig, ráadod a gyújtást, és akkor elkezdi kivillogni a problémáját. 10 villogás jelenti a nullát, a többi értelemszerűen, és négyjegyűek a hibakódok. Persze két szám között hosszabb szünet van. Írd be ide, hogy miket olvastál így ki.

Link to comment
Megosztás:

Akkor jobb vagy nálam, nekem 30indítózásra se mutat hajlandóságot arra, hogy akár csak egyet is pöffenjen:D

Meg kellene próbálni rádugott Tech2-vel elindulni és így felmelegíteni, majd utána figyelni, hogy mi változik. Egyébként míg meg nem javul, ne nagyon erőltesd az önindítót, mert gallyra mehet az is, meg az akksinak se tesz jót a non-stop indítózás.

Link to comment
Megosztás:

Meg kellene próbálni rádugott Tech2-vel elindulni és így felmelegíteni, majd utána figyelni, hogy mi változik. Egyébként míg meg nem javul, ne nagyon erőltesd az önindítót, mert gallyra mehet az is, meg az akksinak se tesz jót a non-stop indítózás.

Ezt csak egyszer játszottuk el, mikor próbálgattuk, utána feltöltöttük az akksit. Nem ismerek olyat, akinek van Tech 2-je...

Link to comment
Megosztás:

Akkor tudsz úgy hibakódot nézni, hogy fék és gáz be tövig, ráadod a gyújtást, és akkor elkezdi kivillogni a problémáját. 10 villogás jelenti a nullát, a többi értelemszerűen, és négyjegyűek a hibakódok. Persze két szám között hosszabb szünet van. Írd be ide, hogy miket olvastál így ki.

Ééértem, ezt a módszert még nem hallottam. A gond az hogy tőlem 10km-re van most a verda az apósomnál, ő meg nincs otthon. Hol fog villogni és micsoda:-)))? Holnap eljátsszuk ezt és írok hogy mit dobott ki.

Link to comment
Megosztás:

Ééértem, ezt a módszert még nem hallottam. A gond az hogy tőlem 10km-re van most a verda az apósomnál, ő meg nincs otthon. Hol fog villogni és micsoda:-)))? Holnap eljátsszuk ezt és írok hogy mit dobott ki.

Elolvastam a mit tapasztaltál.

Valakinek már volt ilyen nyűgje .....

Egyként is eléggé jeladó gyanús vezérmű vagy főtengely ,ha jól emlékszek :D

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam a mit tapasztaltál.

Valakinek már volt ilyen nyűgje .....

Egyként is eléggé jeladó gyanús vezérmű vagy főtengely ,ha jól emlékszek :D

Mondasz valamit... Ha jól emlékszem, ki lett véve a főtengely jeladó, ellenállást mértek (volna) rajta, de valamiért nem sikerült...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.