Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Astra G 1.4 twinport tulajdonos vagyok, és olyan problémám van, hogy a középső kijelzőn az óránál mikor ráadom a gyújtást halványan világít egy 1997-es dátum, a fokot kiírja, de az óránál csak vonalakat ír. Aztán ahogy elindítom az autót minden elsötétül és annyi. Az autó 5 éves, még soha nem volt ilyen probléma. Esetleg merül az aksi, vagy mi okozhatja ezt??? Válaszokat előre is köszi! Üdv

Lehet akkor a kijelző lesz rossz.

Te voltál már a vezérműtengely lefogatócsavarok ellenőrzésén???

Kikövetkeztettem,hogy 2005-ös 1,4 Twinportod van és azoknak van ilyen problémájuk!

Link to comment
Megosztás:

Lehet akkor a kijelző lesz rossz.

Te voltál már a vezérműtengely lefogatócsavarok ellenőrzésén???

Kikövetkeztettem,hogy 2005-ös 1,4 Twinportod van és azoknak van ilyen problémájuk!

Köszi a tippet, még nem voltam ilyen ellenőrzésen! De akkor hamarosan sort kerítek rá! Még egyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000-es G astrám X14XE motorral olyat produkált amit még soha.

Pénteken tankoltam MOL kúton mentem vele kb. 20-25km-ert.

Szombat reggel -7 fok elindítom beáll 1000 alapjárat majd dadog és lefullad. /gondoltam a hideg/

Kicsit nyomkodtam a gázt és jó volt utána.

Mentem vele kb. 20km-ert.

Vasárnap -11 fok ugyan ez a jelenség. /gondoltam ujra a hideg/

Mentem 7-8 km-ert /hűtővíz már 70-80 között járt/ és kereszteződéshez gurultam

benyomtam a kuplungot 3000 fordulatról vissza 1000-re és lefulladt.

Ujra indítom utána semmi pedig még a városba párszor megálltam vele és kellett kuplungolni.

Hétfön +2 fok volt és kb. 10-15km-er után üzemmeleg motornál

4.ből 5.ikbe váltásnál 3000 fordulatról 500 ra esett vissza így nagyon hirtelen.

Elötte ilyet soha nem csinált.

Én a MOL kutas benzinre gyanakszom, hogy szar lehet és alapjáraton nem gyullad rendesen vagy nem tudom.

Kb. 35litert tankoltam bele mentem vele 120-130km-ert arra gondoltam tankolok rá 98-asat hátja javít a benzin minőségen és nem lesz ilyen baja.

Vagy alapjárati motor? Az csinálhat ilyet?

Valakinek van ilyen vagy hasonló tapasztalata?

Üdv.: Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000-es G astrám X14XE motorral olyat produkált amit még soha.

Pénteken tankoltam MOL kúton mentem vele kb. 20-25km-ert.

Szombat reggel -7 fok elindítom beáll 1000 alapjárat majd dadog és lefullad. /gondoltam a hideg/

Kicsit nyomkodtam a gázt és jó volt utána.

Valakinek van ilyen vagy hasonló tapasztalata?

Üdv.: Zsolti

Vagy 4 éve én az új Corsánkba tankoltam ilyen-valszeg vizes- benzint és pont így csinált!

Meg kéne próbálni leengedni,vagy kijárni belőle,feltölteni jó anyaggal.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel indítottam apám autóját /Renault megane scenic/ és mikor ráadom a gyújtást azt tapasztalom, hogy a kontroll lámpák csak halványan kezdenek el világítani,az autó nem indul(mintha az akksi merült volna le) majd a központi zár elkezdett nagyon gyorsan kattogni, a kontroll lámpa pedig ugyan olyan gyors ütemben villogni. Nézem az aksit látom az akkusaru ketté van törve. Előző este még rendben volt az autó. Tudom, hogy ez opel fórum de érdekelne, hogy mégis mitől lehetséges ez?

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel indítottam apám autóját /Renault megane scenic/ és mikor ráadom a gyújtást azt tapasztalom, hogy a kontroll lámpák csak halványan kezdenek el világítani,az autó nem indul(mintha az akksi merült volna le) majd a központi zár elkezdett nagyon gyorsan kattogni, a kontroll lámpa pedig ugyan olyan gyors ütemben villogni. Nézem az aksit látom az akkusaru ketté van törve. Előző este még rendben volt az autó. Tudom, hogy ez opel fórum de érdekelne, hogy mégis mitől lehetséges ez?

Vagy széttörték, vagy megette az akku. Apámnál volt ilyen, ő nem nagyon figyel semmire. Így ráfaragott, mert akkut vett, holott csak saru kellett volna. Mivel az akkuba kémia folyamatok mennek végbe, ennek az eredményeként kirakodik ilyen fehér cucc, az eszi meg a sarut, és azért törik el egy idő után. Mondjuk ehhez min. 5 -8 év kell. Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Vagy széttörték, vagy megette az akku. Apámnál volt ilyen, ő nem nagyon figyel semmire. Így ráfaragott, mert akkut vett, holott csak saru kellett volna. Mivel az akkuba kémia folyamatok mennek végbe, ennek az eredményeként kirakodik ilyen fehér cucc, az eszi meg a sarut, és azért törik el egy idő után. Mondjuk ehhez min. 5 -8 év kell. Szerintem...

köszönöm a válaszod!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problámám van elkezdett rángatni az autó (G Astra 1.4 X14XE) motorféknél és gyorsításnál is de nem mindig ahogy olvasgattam a fórumot az AGR szelepnél kötöttem ki. Először ki pucoltam de semmi változás utána le lett takarva egy alu lappal és most is ez a probláma ugyan úgy rángat !

Valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problámám van elkezdett rángatni az autó (G Astra 1.4 X14XE) motorféknél és gyorsításnál is de nem mindig ahogy olvasgattam a fórumot az AGR szelepnél kötöttem ki. Először ki pucoltam de semmi változás utána le lett takarva egy alu lappal és most is ez a probláma ugyan úgy rángat !

Valakinek valami ötlet?

Hibalámpa nem ég?

Gyertyák mikor voltak cserélve?

Illetve esélyes még a gyújtótrafó.

Milyen körülmények között használod? Főként városban?

Link to comment
Megosztás:

Hibalámpa nem ég?

Gyertyák mikor voltak cserélve?

Illetve esélyes még a gyújtótrafó.

Milyen körülmények között használod? Főként városban?

Nem világít a hibalámpa gyertyák 1hete lettek cserélve . Az autót meg 80%város 20% városon kívül.

Link to comment
Megosztás:

Nem világít a hibalámpa gyertyák 1hete lettek cserélve . Az autót meg 80%város 20% városon kívül.

Folytószelep takarítás?Lerakódások kiégetése(tudod prémium benzin+magasabb fordulaton hosszabb távon megjáratni)

Valamint a városi vezetést próbáld meg úgy abszolválni,hogy ne kapcsolj fel pl. 50-nél 5.-be

elég ott a 3. is.Akkor nem rakódik le annyira!

Mondjuk én EGR hibakód nélkül biztos nem zártam volna le.

Link to comment
Megosztás:

Folytószelep takarítás?Lerakódások kiégetése(tudod prémium benzin+magasabb fordulaton hosszabb távon megjáratni)

Valamint a városi vezetést próbáld meg úgy abszolválni,hogy ne kapcsolj fel pl. 50-nél 5.-be

elég ott a 3. is.Akkor nem rakódik le annyira!

Mondjuk én EGR hibakód nélkül biztos nem zártam volna le.

Folytoszelep kipucolas megvol, mar ma reggel tankoltam bele harmadjara premium benzint inyektor tisztitos kutyafule. Egyebkent nem hasznalom a varosba az 5et mert nalunk kb 100 meterenkent van egy korforgalom.

Link to comment
Megosztás:

Folytoszelep kipucolas megvol, mar ma reggel tankoltam bele harmadjara premium benzint inyektor tisztitos kutyafule. Egyebkent nem hasznalom a varosba az 5et mert nalunk kb 100 meterenkent van egy korforgalom.

Szerintem érdemes lenne megnézni egy másik trafóval. Nincs a közelben ismerős, akinek hasonló autója van, amiből át lehetne rakni egy próbára?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem érdemes lenne megnézni egy másik trafóval. Nincs a közelben ismerős, akinek hasonló autója van, amiből át lehetne rakni egy próbára?

Van egy astras ismerosom de neki 1.6os motor van benne :lol: nem tudom annak a trafoja jo e az enyembe.

Link to comment
Megosztás:

Vagy 4 éve én az új Corsánkba tankoltam ilyen-valszeg vizes- benzint és pont így csinált!

Meg kéne próbálni leengedni,vagy kijárni belőle,feltölteni jó anyaggal.

ööö legjobb tudomásom szerint a benzin nem tud keveredni a vízzel. Ha te vizezett benzint tankolsz, akkor a víz lemegy a tank aljára, és amíg el nem fogy onnét vízzel kéne működnie az autódnak, és ez még a nagy autógyártóknak se megy. Ha pedig a kúton csapnak a több hektó benzinhez mittudomén 40-50 liter vizet, akkor az első ember csak vizet fog tankolni, és a többi csak benzint.... érted a rációt!

Tudom, ez csak kukacoskodás volt..:lol:

Kérdés:

G astra cabrio új fékbetét, és tárcsa, és az új tárcsa a kerületén kezdett el előszür kopni, és nem egyenletesen mindenhol, mindkét oldalon kb egyformán. Ez porbléma, vagy majd lassan lekopik annyira, hogy az egész felületén fogni fog a betét? Kicsit keményebben is kell fékeznem ahhoz, hogy fékhatás legyen, de azért fog rendesen.

Küsszi a választ:

SZP

Link to comment
Megosztás:

ööö legjobb tudomásom szerint a benzin nem tud keveredni a vízzel. Ha te vizezett benzint tankolsz, akkor a víz lemegy a tank aljára, és amíg el nem fogy onnét vízzel kéne működnie az autódnak, és ez még a nagy autógyártóknak se megy. Ha pedig a kúton csapnak a több hektó benzinhez mittudomén 40-50 liter vizet, akkor az első ember csak vizet fog tankolni, és a többi csak benzint.... érted a rációt!

Tudom, ez csak kukacoskodás volt..:lol:

Hát azért ennyire nem egyszerű a történet. A víz valóban nem keveredik el a benzinnel, ellenben ha 50 l benzinbe bejut mondjuk 1 dl víz, akkor az az 1 dl nem egy gombócba fog lenni, hanem több száz, ezer kis buborékod lesz. Ezek a kis buborékok pedig random elvándorolnak a hengerekig, ahol aztán benzin híján nem akaródzik sehogyan sem menni az a robbanásos dolog. Aztán richtig akkor fog odajutni, amikor előzöl vagy valamiért épp menni kellene. Utóbbi mondjuk már csak Murphy effektus. :lol:

Link to comment
Megosztás:

G astra cabrio új fékbetét, és tárcsa, és az új tárcsa a kerületén kezdett el előszür kopni, és nem egyenletesen mindenhol, mindkét oldalon kb egyformán. Ez porbléma, vagy majd lassan lekopik annyira, hogy az egész felületén fogni fog a betét? Kicsit keményebben is kell fékeznem ahhoz, hogy fékhatás legyen, de azért fog rendesen.

Ezt nem sikerült teljesen dekódolnom. Most akkor újak a tárcsák is meg a betétek is? Gyári cuccokat tettél bele? Gondolom azért a betét is meg a tárcsa is kopik, csak nem teljes felületen?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem sikerült teljesen dekódolnom. Most akkor újak a tárcsák is meg a betétek is? Gyári cuccokat tettél bele? Gondolom azért a betét is meg a tárcsa is kopik, csak nem teljes felületen?

Igen újak, mivel a gyári heroin áron lett volna ezért U.GY. De németországból való, nagy alkatrész kereskedőket megkerülve hordja egy srác. Herzog márkájú a tárcsa, a betét pedig nem tudom ,de az is német.(nem optimal, mert az csak ugye kínait átcsomagol). Lehet elkúrtam valamit a cserekor??

Nem gondolnám....

Ha pedig kis buborákokba lenne a víz, akkor kb hűtené a hengert belülről. Erre voltak régi saaboknál példa.

50 líterbe egy deci...az nem dráma szerintem..:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.