Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Még nem biztos a hegesztés. Lehet csak vetemedett és csak síkolás is elég. Viszont a motor többi részét rendesen hazavágta. A bontott motor sajnos lutri. És mire átpapíroznám ugyanott tartanék valahol. Így meg lesz egy felújított motor.

Csak hát az összeg rendesen pofán vágott <_<

HOPP HOPP HOPP!!!

A Z12XE motort hengerfejét nem lehet síkolni!!!

egy pici sikolás után is már összeér a szelep és a dugattyú!!!

ha vetemedett, görbe akkor kuka!

Link to comment
Megosztás:

Egy évvel ezelőtt lett megfúrva + hengerfej felújítás + ami ezekkel jár. Ha szereted az autódat, meg akarod tartani és meg tudod fizetni a felújítást, vágj bele. Én is kétkedtem, hogy nem lesz az már olyan, mint a régi, de a gépmunkát rendesen megcsinálták, uhuhu tanácsait követve magam járattam be szépen. Azóta is úgy jár, mint a Doxa, olajfogyasztás semmi. Eddig én nem bántam meg, hogy belevágtam.

Először én is köröztem a bontott motorok körül, de az egyikkel ez volt a baj, a másikkal meg a papír, meg az egész egy nagy bizonytalanság. Biztos ki lehetne fogni egy megkímélt darabot (bár 1.2-ből nincs annyi, mint 1.4-ből vagy 1.6-ból), de nekem annó göröngyösnek tűnt a dolog, ráadásul ismeretségem se nagyon volt a bontós világban, vagy a kintről behozott cuccokban...

Az autómat szeretem meg meg is akarom tartani. Főleg mert hitel is van rajta. Szóval én is belevágok. A pénzt meg valahogy összespórolom rá. Ha meg működik utána rendesen akkor örülni fogok neki. Az 1.2-es motoroknak meg elvileg úgysem sokkal nagyobb az élettartama. Kicsike ez a motor ehhez a nagy kasznihoz. Folyamatosan túl nagy terhelést kap. Főleg pl 5 személlyel autópályán.

Link to comment
Megosztás:

HOPP HOPP HOPP!!!

A Z12XE motort hengerfejét nem lehet síkolni!!!

egy pici sikolás után is már összeér a szelep és a dugattyú!!!

ha vetemedett, görbe akkor kuka!

Hát hozzáértőnél van. Ha ő nem tudja akkor a gépműhelyben ahova viszi ott csak konyítanak hozzá. De azért majd megemlítem neki. Ha kárt tesz benne az már úgyis az ő baja.

Köszi h szóltál! <_< Akkor azt hiszem keresek valami hengerfejet. Talán bontottat? Bár azt is síkolni illene. Szóval új kell rá?

Link to comment
Megosztás:

Hát hozzáértőnél van. Ha ő nem tudja akkor a gépműhelyben ahova viszi ott csak konyítanak hozzá. De azért majd megemlítem neki. Ha kárt tesz benne az már úgyis az ő baja.

Köszi h szóltál! <_< Akkor azt hiszem keresek valami hengerfejet. Talán bontottat? Bár azt is síkolni illene. Szóval új kell rá?

új nem kell, mert az vagy félmillió. bontott kell, amire adnak garanciát, hogy jó, és azt elvinni megméretni.

DE: a gépmühelynek sokszor fogalma sincs, hogy szabad e síkolni vagy sem. azt sem tudják milyen hengerfejet vittek oda, csak egy alu alkatrész.

szóval szóljál, nekik, vagy megszopod. ha más nem akkor a bosszúsággal, hogy megint nem lesz autód sokhétig...

ráadásul egy bejáratós motornak sem tesz igazán jót, hogy összeér, illetve egy idő után görbül a szelep, és nincs megfelelú kompresszio.

higgyél nekem baker, én már ezt nagyoncsúnyán beszoptam....

( amugy egy érintő síkolást még elbír a fej, de ha görbe azt már nem )

Link to comment
Megosztás:

Az autómat szeretem meg meg is akarom tartani. Főleg mert hitel is van rajta. Szóval én is belevágok. A pénzt meg valahogy összespórolom rá. Ha meg működik utána rendesen akkor örülni fogok neki. Az 1.2-es motoroknak meg elvileg úgysem sokkal nagyobb az élettartama. Kicsike ez a motor ehhez a nagy kasznihoz. Folyamatosan túl nagy terhelést kap. Főleg pl 5 személlyel autópályán.

Szia mennyi Km van a kocsiban hogy így elszált a motor? Mert nekem is 1.2-es motorú autóm van és kíváncsi lennék rá.Ha a hengerfejes lesz az 1.2-es motor és nem lehet sikolni akkor mi a teendő. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem mindíg mentős,és nem is akartam piszkáni!

Tessék,ezt csinálom családi vállalkozásban,ha nem vinnyogok:

Ilyen kívül a melóhely:

Ilyen belül(már nem ilyen tiszta):

És szeretem ezt is csinálni! :D

Apám bárkit megölne egy ilyen Szarvas János masináért. Én meg mehetnék vele a tormába!

Más: ma beszéltem egy ######ival a kopogós kormányművemről.

Szedjem ki, vigyem oda, oszt felújítja 45e-ért. <_< Hát ezzel még várok kicsit...

Link to comment
Megosztás:

Apám bárkit megölne egy ilyen Szarvas János masináért. Én meg mehetnék vele a tormába!

Más: ma beszéltem egy ######ival a kopogós kormányművemről.

Szedjem ki, vigyem oda, oszt felújítja 45e-ért. <_< Hát ezzel még várok kicsit...

Én beszéltem rá apámat erre,ő mást akart,de nem bántuk meg.

Ez a kopogós futómű engem is idegel,tegnap megemelve,semmi lógás,semmi kotyogás,semmi.passz.

Link to comment
Megosztás:

Szia mennyi Km van a kocsiban hogy így elszált a motor? Mert nekem is 1.2-es motorú autóm van és kíváncsi lennék rá.Ha a hengerfejes lesz az 1.2-es motor és nem lehet sikolni akkor mi a teendő. <_<

90 ezer van a kocsiban. Legalábbis óra szerint. Én 65 ezernél vettem át és nagyon vigyáztam rá. Amikor hozzám került tökéletesen működött. Szóval ez ennyit bírt. Remélem a tiéd tovább húzza...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.