Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

S.O.S.

Sziasztok.

Újabb kérdésem lenne. A G ASTRÁN néha kialszanak a kilóméteróra,fordulatszáméő,vízhőfokmérő,üzemanyag szintet megiláligitó izzók.

Előre is köszi a segitéget.

üdv.: petipali

Szerintem,ha néha világít néha nem akkor,valszeg kontakthiba lesz valamely csatlakozónál.

Egyszer rászánod az időt és szétborítod a műszerfalat, megmozgatod a csatikat kontaktspray ilyesmi.....

Valahol itt le van írva,hogy kell kivenni a műszerfalat(keresőben utána nézel),úgyszintén a fűtésszellőzés

világításnál kiveszed és kicseréled az izzót.Ennek még én is előtte vagyok,nekem se világít a szellőzőegység.

Azt már megnéztem,hogy a nehezebben szerelhető fajta az enyém,tehát nem a kapcsolóban van az izzó,hanem

mögöttük valahol és ki kell vegyem az egészet sajnos.De megvárom míg melegebb lesz,nehogy eltörjem a

műanyagokat.(meg kib@sott lusta vagyok).Megcsinálhatná valaki!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem,ha néha világít néha nem akkor,valszeg kontakthiba lesz valamely csatlakozónál.

Egyszer rászánod az időt és szétborítod a műszerfalat, megmozgatod a csatikat kontaktspray ilyesmi.....

Valahol itt le van írva,hogy kell kivenni a műszerfalat(keresőben utána nézel),úgyszintén a fűtésszellőzés

világításnál kiveszed és kicseréled az izzót.Ennek még én is előtte vagyok,nekem se világít a szellőzőegység.

Azt már megnéztem,hogy a nehezebben szerelhető fajta az enyém,tehát nem a kapcsolóban van az izzó,hanem

mögöttük valahol és ki kell vegyem az egészet sajnos.De megvárom míg melegebb lesz,nehogy eltörjem a

műanyagokat.(meg kib@sott lusta vagyok).Megcsinálhatná valaki!

Lejössz,én megszerelem neked! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem egy 2001-es G astrám van 1,4-es 16 szelepes kombim van a problémám a következő lenne, kb egy hónapja alapjáraton kicsit szaggat a motor hangja és 1-2-es fokozatban alig húz szinte nem is gyorsult, majd egy egy kanyarnál amikor kiraktam üresbe kis fordulatnál le is állt és a kijelzőn kivillant minden, később ugyan ez volta baja, szervízbe azt mondták gyújtástrafó, majd elvittem egy másik szervízbe ott a gyerek ránézett és azt mondta h valami eltömődés lesz mert a benzin mindig koszos és vegyek bele két tubus csodaszert attól lehet elmúlik ha nem akkor vigyem vissza és egy géppel kitisztítja, de valószínű hengerfejes lesz, a srác vásárhelyi és az Opel Aranyban dolgozott, az a bvaj h én egyáltalán nem értek hozzá, ha valakinek hasonló problémája vagy valami ötlete van az kérem segítsen.

Link to comment
Megosztás:

S.O.S.

Sziasztok.

Újabb kérdésem lenne. A G ASTRÁN néha kialszanak a kilóméteróra,fordulatszáméő,vízhőfokmérő,üzemanyag szintet megiláligitó izzók. Telesen sötét semmit nem látni , az ellenőrző (visszajelző ) lámpák és a kilométer számláló világít. A biztosíték jó, a fényező szabályzó forgatókerékre sem reagál.teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor csinálja. Elég gáz úgy beülni este, hogy most lesz vagy nem lesz fény. Esetleg lehet össze fügés, a múltkor írtam, hogy a a közép konzol világításom sem jó, még sajna nem volt időm szétszedni kicserélni az izzókat. lehet hogy a kettő összefügg? A világítás kapcsoló ki lett véve és hibátlan állapotban van, legalább is kívüröl. Aztán bellül mi lehet? Vegyek egy új kapcsolót? Menyibe kerül egy kapcsoló? Lehet csak kidobott pénz lenne. Valaki van valamit jó ötletete? Utoljára amikor megint eljátszotta már a szivargyújtó sem világított. Mi jöhet még?

Előre is köszi a segitéget.

üdv.: petipali

Szia,

Hasonló esetem volt nekem is azzal a különbséggel, hogy nálam az index és a belső világítás sem működött. Teljesen véletlenszerűen csinálta. Elkezdett villogni, vagy pedig volt, hogy egyáltalán nem égett. Egyértelmű kontakthiba szerintem. Ha 1-nél több helyen jelentkezik, akkor a bizotsítéktáblában kell keresni a galiba okozóját. Nálam ez úgy derült ki, hogy amikor elkezdett szórakozni a világítás, akkor elkezdtem ütögetni a műszerfalat. Aztán rájöttem, hogy a biztosítéktábla takarójára kell 2-t odavágnom és abbahagyta. Félig kiszereltem a biztosítéktáblát, megmozgattam mindent rajta hátul is és azóta (1 éve) nem jelentkezik a fent említett hiba.

1 próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem,ha néha világít néha nem akkor,valszeg kontakthiba lesz valamely csatlakozónál.

Egyszer rászánod az időt és szétborítod a műszerfalat, megmozgatod a csatikat kontaktspray ilyesmi.....

Valahol itt le van írva,hogy kell kivenni a műszerfalat(keresőben utána nézel),úgyszintén a fűtésszellőzés

világításnál kiveszed és kicseréled az izzót.Ennek még én is előtte vagyok,nekem se világít a szellőzőegység.

Azt már megnéztem,hogy a nehezebben szerelhető fajta az enyém,tehát nem a kapcsolóban van az izzó,hanem

mögöttük valahol és ki kell vegyem az egészet sajnos.De megvárom míg melegebb lesz,nehogy eltörjem a

műanyagokat.(meg kib@sott lusta vagyok).Megcsinálhatná valaki!

Ha addig el nem borul az agyam én is így teszek valószínű megvárom míg melegebb lesz. Ha csak meg nem adja magát. Végleg.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Hasonló esetem volt nekem is azzal a különbséggel, hogy nálam az index és a belső világítás sem működött. Teljesen véletlenszerűen csinálta. Elkezdett villogni, vagy pedig volt, hogy egyáltalán nem égett. Egyértelmű kontakthiba szerintem. Ha 1-nél több helyen jelentkezik, akkor a bizotsítéktáblában kell keresni a galiba okozóját. Nálam ez úgy derült ki, hogy amikor elkezdett szórakozni a világítás, akkor elkezdtem ütögetni a műszerfalat. Aztán rájöttem, hogy a biztosítéktábla takarójára kell 2-t odavágnom és abbahagyta. Félig kiszereltem a biztosítéktáblát, megmozgattam mindent rajta hátul is és azóta (1 éve) nem jelentkezik a fent említett hiba.

1 próbát megér.

Szia.

Ezt a biztitáblás dolgot megpróbálom. Most, hogy mondod múltkor amikor piszkáltam a biztosítéktáblát utána jó lett. Igaz akkor mást is matattam.

Na mindegy. PRÓBA CSERESZNYE!

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem egy 2001-es G astrám van 1,4-es 16 szelepes kombim van a problémám a következő lenne, kb egy hónapja alapjáraton kicsit szaggat a motor hangja és 1-2-es fokozatban alig húz szinte nem is gyorsult, majd egy egy kanyarnál amikor kiraktam üresbe kis fordulatnál le is állt és a kijelzőn kivillant minden, később ugyan ez volta baja, szervízbe azt mondták gyújtástrafó, majd elvittem egy másik szervízbe ott a gyerek ránézett és azt mondta h valami eltömődés lesz mert a benzin mindig koszos és vegyek bele két tubus csodaszert attól lehet elmúlik ha nem akkor vigyem vissza és egy géppel kitisztítja, de valószínű hengerfejes lesz, a srác vásárhelyi és az Opel Aranyban dolgozott, az a bvaj h én egyáltalán nem értek hozzá, ha valakinek hasonló problémája vagy valami ötlete van az kérem segítsen.

Ha megy mindegyik hengered, önts bele (mármint a tankba) szeleptisztítót és egy hosszabb úton (+30-40 km) 4000-5000 körüli fordulaton hajtsd meg = fagyizás. Érdemes kipucolni az AGR szelepet is, meg a fojtószelepházat. Ezekkel próbálkozz először, aztán ha szerencséd van, leég a sok szutyok mindenhonnan. Hengerfejet akkor szokták lekapni, ha már nagyon elkokszosodott minden (szelepszorulás).

Különben olvass vissza, ez a gond alapbetegsége ezeknek a motoroknak. Sose hagyd ellustulni, a bemelegedett motort pörgetheted bátrabban.

Link to comment
Megosztás:

Kösz szépen bár sokkal okosabb nem lettem, az AGR szelepet kitakarították és a tankba is öntöttem ilyen löttyöt, de annyira nem huzattam ki (4-5 ezer fordulat) csak olyan 3.000-ig mentem és negyed tankhoz öntöttem két tubust, az elégett azóta megint csinálja, az lehet esetleg h benzinszűrő van nagyon eltömődve? A folytószelepház az nagymeló? amúgy 2003-as,,,nem 2001es, elvileg egy dokinőtöl vettem aki egyáltalűán nem huzatta és 63.000-et rakott csak bele 7 év alatt, mert 2. autó volt a családban. Ja és azt honnan tudom h megy minden hengerem?

Link to comment
Megosztás:

Kösz szépen bár sokkal okosabb nem lettem, az AGR szelepet kitakarították és a tankba is öntöttem ilyen löttyöt, de annyira nem huzattam ki (4-5 ezer fordulat) csak olyan 3.000-ig mentem és negyed tankhoz öntöttem két tubust, az elégett azóta megint csinálja, az lehet esetleg h benzinszűrő van nagyon eltömődve? A folytószelepház az nagymeló? amúgy 2003-as,,,nem 2001es, elvileg egy dokinőtöl vettem aki egyáltalűán nem huzatta és 63.000-et rakott csak bele 7 év alatt, mert 2. autó volt a családban.

Szia!

Nekem a folytószelepháztól "csak" rángatott egyenletes tempónál kb 50-55-nél 5.ben.

Ha kipucolod/tatod nem ártasz neki. Amúgy nem nagy meló.

Link to comment
Megosztás:

S.O.S.

Sziasztok.

Újabb kérdésem lenne. A G ASTRÁN néha kialszanak a kilóméteróra,fordulatszáméő,vízhőfokmérő,üzemanyag szintet megiláligitó izzók. Telesen sötét semmit nem látni , az ellenőrző (visszajelző ) lámpák és a kilométer számláló világít. A biztosíték jó, a fényező szabályzó forgatókerékre sem reagál.teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor csinálja. Elég gáz úgy beülni este, hogy most lesz vagy nem lesz fény. Esetleg lehet össze fügés, a múltkor írtam, hogy a a közép konzol világításom sem jó, még sajna nem volt időm szétszedni kicserélni az izzókat. lehet hogy a kettő összefügg? A világítás kapcsoló ki lett véve és hibátlan állapotban van, legalább is kívüröl. Aztán bellül mi lehet? Vegyek egy új kapcsolót? Menyibe kerül egy kapcsoló? Lehet csak kidobott pénz lenne. Valaki van valamit jó ötletete? Utoljára amikor megint eljátszotta már a szivargyújtó sem világított. Mi jöhet még?

Előre is köszi a segitéget.

üdv.: petipali

Helló!

Nálam is eljátssza ezt mostanában, de ha megmozdítom a világításkapcsolót, akkor visszatér a fény a műszerfalra.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nálam is eljátssza ezt mostanában, de ha megmozdítom a világításkapcsolót, akkor visszatér a fény a műszerfalra.

Szia!

Nálam a fűtés tekerő gombjainak a panelje ilyen,bekapcsolom a világítást nem világít a panel,eltekerem valamelyiket a 3 közül valamelyik irányba csak egy picit, és már is világít.Valószínű, valamilyen érintkezési problem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam a fűtés tekerő gombjainak a panelje ilyen,bekapcsolom a világítást nem világít a panel,eltekerem valamelyiket a 3 közül valamelyik irányba csak egy picit, és már is világít.Valószínű, valamilyen érintkezési problem.

Nálam meg a szivargyújtót kell oldalba vágjam ,hogy pilácsoljon

Link to comment
Megosztás:

Nálam meg a szivargyújtót kell oldalba vágjam ,hogy pilácsoljon

Szia Lipi-G!

Akkor most frankón összejöttünk itt egy páran ezekkel a problémákkal,de sebaj,Én azt mondom ez legyen a legnagyobb problémánk az autónkkal,csak sajna ez nem ilyen egyszerű,mert valamikor a technika megmakacsolja magát,méghozzá elég rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy ha befogom a kipufogót akkor szabadna valamilyen hangot kiadnia? Hétvégén lett cserélve a középső dob és azóta nagyon morgós lett a kocsi hangja városban is, de autópályán 130-nál már egyszerűen elviselhetetlen. Befogtam a kipufogót és hallani egy erős sziszegő hangot.

Gyanítóm, hogy a szerelő egy gramm tömítő pasztát nem nyomott az illesztések közé hiába nyomtam a kezébe a tubust (nem igazán lehetett látni, hogy hiányozna belőle)..

Még valami. Azt nem tudom, hogy csinálja, de egyre kevesebbet eszik a kocsi. 7, majd 6,7, most meg 6 litert evett meg átlagosan. Mindhárom mérésperiódus között eltelt legalább 1500km. A vicc az, hogy egyre jobban nyomom neki....ezért nem értem.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.