Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy először tavaly kezdődött, hogy mikor kicsit jobban odalépek a gázra felpörög a motor, a fordulatmérő is kitér lényegesen, de az autó mégsem gyorsul kellően. Kicsit olyan érzésem van mintha a kuplung csúszna, de ezt a szerelőm cáfolta... A probléma megszűnt kb 5 hónapja mikor a vezérműszíj csere volt, de a napokban újra előjött ez a hiba. Szinte mindegyik sebességi fokozatban észlelhető. Astra G 1.6 16V 2000-es évjárat...

Van valakinek bármi ötlete a hibával kapcsolatban? Hol keresgéljek?

Előre is köszönöm!

Lehet csak el van lustulva!Városi autó?

Link to comment
Megosztás:

Szerelőm szerint semmi baja a kuplungnak... Ami lemaradt hogy nem mindig csinálja... van hogy 1-2 napig semmi...

van hogy minden nap... :S

volt hogy hidegen is csinálta, volt hogy csak melegen... igazából ezért nem jöttem még rá hogy hol lehet a baj.

Kerékcsapágyak, fékek kizárva...

Link to comment
Megosztás:

Csak egy kósza gondolat:

Nem lehet, hogy a főtengelyszimeringed engedi az olajat, és attól csúszik meg a kuplung?

Honnan veszi a szerelőd, hogy a kuplungnak nincs baja?

Ha a motor felpörög, de az autó nem gyorsul, akkor annak csúsznia kell!

Vagy szétesik a féltengely, vagy a váltó, de az nem javul meg!

Link to comment
Megosztás:

Csak egy kósza gondolat:

Nem lehet, hogy a főtengelyszimeringed engedi az olajat, és attól csúszik meg a kuplung?

Honnan veszi a szerelőd, hogy a kuplungnak nincs baja?

Ha a motor felpörög, de az autó nem gyorsul, akkor annak csúsznia kell!

Vagy szétesik a féltengely, vagy a váltó, de az nem javul meg!

vagy elcsúszik a felniken a gumi <_< :angry:...

/OFF

Link to comment
Megosztás:

Most így hirtelen megfogtál, de ha jól emlékszem meg vannak világítva... majd rácsekkolok. Ha viszont meg vannak világítva, akkor valószínű neked izzócsere lesz a megoldás...

Igen meg van világítva,kettő darab izzó kell hozzá talán 200ft és olyan fél óra kicserélni,nem nagy kunszt már jó párszor csináltam!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

1.4es astrámnál időnként kigyullad a check engine lámpa a műszerfalon. csak időnként,és miután leállítom,utána semmi. úgy vettem észre hogy akkor gyullad ki,mikor huzamosabb ideig nagy fordulaton megy a motor, pl autópályán megyek..vagy huzamosabb ideig dombon fölfelé. valami ötlet esetleg? ill a hibajelzést hogyan s lehet kimutatni? régebben olvastam,de nem rémlik már...kuplung,fék,gáz vmi ilyesmi

nah probléma megoldva. voltunk opel szervízbe,kiolvasták a hibát,mily meglepő agr szelep..úgyhogy mivel 30ezret nem adok ezért a fölösleges cuccért,így megoldottuk úgy ahogy visszább linkeltem (agr szelep le,lyukat lezárni,agrről lehúzni a kábelt). azóta a torpanás teljesen megszűnt,szép egyenletes,ráadásul érezhetően jobban húz a kocsi,agr-el így utólag olyan volt mintha lelett volna folytva a motor...úgyhogy mindenképp ajánlom ezt annak akinek hasonló problémája van

Link to comment
Megosztás:

Nem tom mi lett a vassal,erőtlen lett.Nagy gáz kell,hogy elindulja,mert fullad.Tegnap egy ferde bejáróról,úgy álltam ki,mint az öregek,nagy gáz,csuszakuplung,máskülönben nem jön fel.Az összes szűrő 3000km-s.hibakód nincs,se villogtatva,se kiolvasva.

tanács,ötlet....

<_<

Link to comment
Megosztás:

Nem tom mi lett a vassal,erőtlen lett.Nagy gáz kell,hogy elindulja,mert fullad.Tegnap egy ferde bejáróról,úgy álltam ki,mint az öregek,nagy gáz,csuszakuplung,máskülönben nem jön fel.Az összes szűrő 3000km-s.hibakód nincs,se villogtatva,se kiolvasva.

tanács,ötlet....

<_<

És amúgy alapjáraton nem áll le? Indul könnyen? A féked nem foghat?

Link to comment
Megosztás:

Kuplung?

Ha kuplung lenne akkor csúszna és nem fulladna nem?

Üzemanyagszűrő (bár írtad, hogy minden szűrő cserélve volt)

Én mostanában pedig azt vettem észre, hogy mintha erősebb lenne a motorfékem mint eddig (bár lehet, hogy csak beképzelem). Létezhet olyan hiba, aminek ez az előjele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.