Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Z14XEP, Behr klíma, a belső levegő keringető gomb, mintha ott sem lenne.... Szerintetek mi lehet? Hallgatóztam, nincs semmi hang, azaz nem tengely törött, nem forog folyamatosan. Mintha ott sem lenne, hiába nyomkodom. Led kigyullad, de semmi nem változik... Nem szélvédőre fújás állapotról beszélek, de ott a led sem világít természetesen. Klímát akartam ma fertőtleníteni, amihez belső levegőre kellene átállítani, hát ez nem sikerült...

nézd meg kap e tápot a motor..

olyan is előfordult már hogy bedöglött az a motor..

ja meg gondolom nem estél abba a csapdába hogy ha ablakra van állítva a be fúvás..mert akkor nem lehet kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Tegnapi problémám tovább folytatnám. Az EGR szelep tisztítása megtörtént, de a helyzet nem változott, továbbra is rángat az autó intenzív gyorsításnál. Ami új volt, hogy ma az első indítás után, tehát hideg motornál 1-2 percig tökéletesen működött a motor és csak utána kezdett menet közben rángatni. Ezután megvolt a EGR tisztítás és a próbakör első 1-2 percében, tehát megint hideg motornál jól ment az autó, csak aztán kezdett rángatni. Köszönettel várom a további jó tanácsokat és hibalehetőségeket.

valami hibakód volt-e?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Tegnapi problémám tovább folytatnám. Az EGR szelep tisztítása megtörtént, de a helyzet nem változott, továbbra is rángat az autó intenzív gyorsításnál. Ami új volt, hogy ma az első indítás után, tehát hideg motornál 1-2 percig tökéletesen működött a motor és csak utána kezdett menet közben rángatni. Ezután megvolt a EGR tisztítás és a próbakör első 1-2 percében, tehát megint hideg motornál jól ment az autó, csak aztán kezdett rángatni. Köszönettel várom a további jó tanácsokat és hibalehetőségeket.

A benzin esetleg?Nem tankolás után jött elő a hiba?

Link to comment
Megosztás:

hát lehet nem ártana kitakarítani a vissza vezető csöveket is

Bocs hogy tudatlan vagyok, de milyen visszavezető csőre gondolsz. Amúgy a kiszerelt EGR szelep, a máshol bemutatott elrettentő fényképekhez képest az enyém még egészen tisztának tűnt. Semmiféle megszorulást vagy nehéz mozgást nem tapasztaltam, nem volt vastagon olajsáros. Esetleg,mint laikus kérdezem, hogy lambda szonda hiba okozhat-e ilyen tüneteket.

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy tudatlan vagyok, de milyen visszavezető csőre gondolsz. Amúgy a kiszerelt EGR szelep, a máshol bemutatott elrettentő fényképekhez képest az enyém még egészen tisztának tűnt. Semmiféle megszorulást vagy nehéz mozgást nem tapasztaltam, nem volt vastagon olajsáros. Esetleg,mint laikus kérdezem, hogy lambda szonda hiba okozhat-e ilyen tüneteket.

Korábban írtam nekem ugyanezek a tünetek voltak. Nálam a TR hiba okozta a problémát. Ha van lehetőség akkor egy próbakörre tegyetek bele egy másik TR hidat. Én is mindent kicseréltem ami szóba jöhetett +kidobtam egy fél tank benzint mert azt hittem az a rossz. Másik ha nincsen próba TR akkor szikra tester megmondja ha TR ludas.

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy tudatlan vagyok, de milyen visszavezető csőre gondolsz. Amúgy a kiszerelt EGR szelep, a máshol bemutatott elrettentő fényképekhez képest az enyém még egészen tisztának tűnt. Semmiféle megszorulást vagy nehéz mozgást nem tapasztaltam, nem volt vastagon olajsáros. Esetleg,mint laikus kérdezem, hogy lambda szonda hiba okozhat-e ilyen tüneteket.

valahol csak vissza megy az a korom szotty B)

gépre kellene tenni és adatok nézni..

akár lambda is lehet.. vagy légtömegmérő .. habár az neked nincs ..ami annak helyén van..levegő hőmérséklet mérő ,vagy mi a neve...

Link to comment
Megosztás:

valahol csak vissza megy az a korom szotty B)

gépre kellene tenni és adatok nézni..

akár lambda is lehet.. vagy légtömegmérő .. habár az neked nincs ..ami annak helyén van..levegő hőmérséklet mérő ,vagy mi a neve...

ECU motorhőfokmérőt is meglesném....

Link to comment
Megosztás:

valahol csak vissza megy az a korom szotty B)

gépre kellene tenni és adatok nézni..

akár lambda is lehet.. vagy légtömegmérő .. habár az neked nincs ..ami annak helyén van..levegő hőmérséklet mérő ,vagy mi a neve...

Tegnap gépre tettük de vagy a program volt gyenge, vagy a program kezelője de nem látott semmi rendelleneset. A jövőhéten új helyen új próba, de addig is a lehetőségeket keresem. Amúgy szakszervizben hibakód kiolvasást kb. mennyiért végeznek?

Link to comment
Megosztás:

Korábban írtam nekem ugyanezek a tünetek voltak. Nálam a TR hiba okozta a problémát. Ha van lehetőség akkor egy próbakörre tegyetek bele egy másik TR hidat. Én is mindent kicseréltem ami szóba jöhetett +kidobtam egy fél tank benzint mert azt hittem az a rossz. Másik ha nincsen próba TR akkor szikra tester megmondja ha TR ludas.

Gondolom a trafón külsőleg ránézésre semmi nem árulkodik a hibájáról.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem szakszervíben 4000 volt.Szakiknál nem tom mennyi lehet.

Tegnap gépre tettük de vagy a program volt gyenge, vagy a program kezelője de nem látott semmi rendelleneset. A jövőhéten új helyen új próba, de addig is a lehetőségeket keresem. Amúgy szakszervizben hibakód kiolvasást kb. mennyiért végeznek?
Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg egy másik(biztosan jó) akksival!Önindító teker?Gyertyák jók?

Benzint kap?

Ui: a kisbetűket elvitte a zegér?

Sziasztok!! az önindító az asszem hogy teker, gyertyákat nem néztem, de bocs, hogy ennyire hülye vagyok, de nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, tehát egyedül nem nagyon jutnék valamire is :)

Benzint tuti kap, az az egy biztos!! De a többibe nem vagyok az :S B) Muszáj leszek elvinni egy szerelőhöz, hogy teljesen nézze át......:D Ti mit gondoltok így esőre mi lehet a baj??

Link to comment
Megosztás:

Hoppá! Frissen felújított motorban van eddig 300 km és nyomja ki az olajat az új tömítésnél :D

Jövő héten vihetem vissza. Azt hinné az ember innentől kezdve mi lehet a probléma vele :)

Pénteken elhoztam az autót ismét. A hengerfej tömítéssel voltak gondok de megcsinálták most nem folyik az olaj. (kíváncsi vagyok meddig)

De most meg olyan dízeles hangja van az autónak :( Lehet már csak én vagyok túl vájt fülű de egy motorfelújítás után elvárná az ember, hogy tökéletes munkát végezzenek. Amikor kész volt szép simán járt a motor. Most meg amióta hengerfejtömítést azóta kerreg. Lehet kezd a 10W40 alkalmatlan lenni?! B) Vagy valamivel megint visszaviszem...

Link to comment
Megosztás:

Pénteken elhoztam az autót ismét. A hengerfej tömítéssel voltak gondok de megcsinálták most nem folyik az olaj. (kíváncsi vagyok meddig)

De most meg olyan dízeles hangja van az autónak :D Lehet már csak én vagyok túl vájt fülű de egy motorfelújítás után elvárná az ember, hogy tökéletes munkát végezzenek. Amikor kész volt szép simán járt a motor. Most meg amióta hengerfejtömítést azóta kerreg. Lehet kezd a 10W40 alkalmatlan lenni?! B) Vagy valamivel megint visszaviszem...

megsíkolták a hengerfejet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy kiszállok az autóból és ahogy csukom be az ajtót hozzáérek kívülről a fém részéhez mindig megráz!

Úgy emlékszem kb egy éve valakinek már volt ilyen problémája, de nem találtam rá sajnos. Mitől lehet ez?

ez nem csak valami statikus elektromosság??

Link to comment
Megosztás:

"Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy kiszállok az autóból és ahogy csukom be az ajtót hozzáérek kívülről a fém részéhez mindig megráz!

Úgy emlékszem kb egy éve valakinek már volt ilyen problémája, de nem találtam rá sajnos. Mitől lehet ez? "

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__...-de-vajon-miert

http://vili.pmmf.hu/jegyzet/elektrom/emt_1_1.htm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy kiszállok az autóból és ahogy csukom be az ajtót hozzáérek kívülről a fém részéhez mindig megráz!

Úgy emlékszem kb egy éve valakinek már volt ilyen problémája, de nem találtam rá sajnos. Mitől lehet ez?

Bármi is okozza egy a lényeg vigyázz nehogy úgy járj mint az Usa-ban a csajszi!!! Tankolt visszaszállt a kocsiba, kiszállt megfogta a pisztolyt szikra...bumm! Szóval figyelj oda!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.