Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

megnézték azt is nem lóg semmi meg a gumin is látszódna.

de egyébként kaptam másik garnitúrát azzal nem éreztem, de a félsz bennem volt akkor is

tényleg olyan érzés mintha lapos lenne a gumi mászikés érdekesen fordúl

Nem látszodik, s nem is látni azt a gumin minden esetben!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek ebben az esőben! :D

Érdeklődnék az ügyben tőletek,hogy:

Olvastam már valamerre,hogy az EGR szelepet le lehet lemezelni és hogy rengetegen jól jártak ezzel a dologgal!Erről mi a véleményetek?Ha valaki tudna nekem küldeni egy méretpontos rajzot akkor csináltatnék egyet!A motorszámom:Z16XE-s,tehát nem a vákumos hanem az elektromos vezérlésűről kellene nekem rajz,vagy bármely segítség!

Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek ebben az esőben! :D

Érdeklődnék az ügyben tőletek,hogy:

Olvastam már valamerre,hogy az EGR szelepet le lehet lemezelni és hogy rengetegen jól jártak ezzel a dologgal!Erről mi a véleményetek?Ha valaki tudna nekem küldeni egy méretpontos rajzot akkor csináltatnék egyet!A motorszámom:Z16XE-s,tehát nem a vákumos hanem az elektromos vezérlésűről kellene nekem rajz,vagy bármely segítség!

Előre is köszönöm mindenkinek!

Általános műszaki problémák 349. oldal! :icon4: A hasznos infókban is benne van.

Link to comment
Megosztás:

megnézték azt is nem lóg semmi meg a gumin is látszódna.

de egyébként kaptam másik garnitúrát azzal nem éreztem, de a félsz bennem volt akkor is

tényleg olyan érzés mintha lapos lenne a gumi mászikés érdekesen fordúl

Reggel átcseréltem a felniket!! Most sokkal masszívabb az uton, van tapadása a guminak!!

Szerintetek mi lőtte az elsőket, hogy szétfolyik és nincs rendes tapadása? Kormorán a gumi

Mi tévő legyek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Ismét hozzátok kell fordulnom.

Következő a problémám, első gumi vagy kormánymű nem értem!

Haladtam az úton és észre vettem, hogy jobbra könnyebben húz az autó , elmentem a gumishoz és átfogattam a gumikat így azért jobb lett de továbra is azt érzem, hogy könnyen fordul a kerék vagy ha kanyarba megyek mintha elfolyna a gumi és az autó egyenesen menne tovább! tapasztaltatok már ehhez hasonlót? vagy kormánymű? vagy szervó is csinálhat ilyet? nem értem!!!!!

Lehet szálszakadásos a gumi. Akkor is húz valamelyik irányba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem anno volt szálszakadásos gumim a verdán,picit húzott is jobbra a kocsi.De a jellegzetesebb az volt,hogy 60 km/h felett elkezdett remegni a kormány.

De nekem nem remeg!! csak pl : jobbra könnyebben fordul a kormány és nem stabil az autó! meg lett forgatva a gumi akkor pedig balra!

Link to comment
Megosztás:

De nekem nem remeg!! csak pl : jobbra könnyebben fordul a kormány és nem stabil az autó! meg lett forgatva a gumi akkor pedig balra!

Ha meg lett forgatva és így meg balra megy el könnyebben,akkor mégis csak az a kerék a ludas ami átkerült jobbról balra.A helyedben én megcserélném a hátsó kerekekkel az elsőket,úgy is fennáll-e a probléma.

Egyforma mind a négy gumid?Nem hiányzik egyik kerékről sem a centírozáskor felrakott súly?

Link to comment
Megosztás:

Ha meg lett forgatva és így meg balra megy el könnyebben,akkor mégis csak az a kerék a ludas ami átkerült jobbról balra.A helyedben én megcserélném a hátsó kerekekkel az elsőket,úgy is fennáll-e a probléma.

Egyforma mind a négy gumid?Nem hiányzik egyik kerékről sem a centírozáskor felrakott súly?

Közben láttam előre tetted a hátsó gumikat.Mennyi idős gumik ezek(DOT szám)?Egyforma mind a 4?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismerősömnek az érdi emelkedőn megfőtt a motorja (4 éves 1,4-es) - motorcsere lett a vége. Ahol javították, azt mondták típushiba - nekem is ez az évjárat és ez a motor - ezért érdekelne hallottatok-e róla. A bűnös alkatrész egy műanyag csatlakozó, ami a bemenetnél közvetlenül a motor blokk és a cső között van. Ez eltörött menet közben. Állítólag ki lehet cseréltetni fémre ezt a köztes részt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismerősömnek az érdi emelkedőn megfőtt a motorja (4 éves 1,4-es) - motorcsere lett a vége. Ahol javították, azt mondták típushiba - nekem is ez az évjárat és ez a motor - ezért érdekelne hallottatok-e róla. A bűnös alkatrész egy műanyag csatlakozó, ami a bemenetnél közvetlenül a motor blokk és a cső között van. Ez eltörött menet közben. Állítólag ki lehet cseréltetni fémre ezt a köztes részt.

igen igen... kiszokták cserélni fémre :D

Link to comment
Megosztás:

igen igen... kiszokták cserélni fémre :icon4:

Ebből a classicból elég sok mindent kispóroltak! :D

Meg azért már jó pár éve gyártva van ez a motortípus,rájöhettek volna ezekre a hibákra.

Vagy erre nem volt visszahívás?

Nekünk még a C Corsán a műanyagváltókulisszára volt visszahívás.

Link to comment
Megosztás:

De nekem nem remeg!! csak pl : jobbra könnyebben fordul a kormány és nem stabil az autó! meg lett forgatva a gumi akkor pedig balra!

Próbáld meg a centírozást. A céges kocsin egyszer 15grammos sújt tettek fel a szervízben 5 gramm helyett. Újracentírozás után tökéletes lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.