Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nincs 4051

Hm.. érdekes.

Korzikának köszönöm a vicces hozzászólását. :lol: Sajnos nem vizsgáztatni akartam. A hibakód valós, maximum a szám nem jó amit felírtam.

Többször végigfuttattam és mindig ezt a számsort kaptam a villogtatásnál de lehet, hogy rosszul értelmezem:

Gyújtást ráadom. Elalszik a kulcsos ikon, majd elkezd villogni.

Villog 4-et, majd szünet. Villog 10-et, szünet. 5-öt, majd az eddigieknél érezhetően hosszabb szünetet tart. Ezután villog 1-et. Megint hosszabb szünet és ezután kezdi elölről.

Többször levettem, majd ráadtam a gyújtást, hogy biztosan ez a sorrend helyes-e, de mindig ugyanerre az eredményre jutottam.

Lehet, hogy a hosszabb szünet az 1-es előtt jelent valamit? :lol: Ha szükséges tudok videót készíteni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen!Ott kezdődik és úgy már értelme is van:1405 = EGR!!!!

Video jó lenne azért(kommentálva-szinkronizálva,mint a híradóban),hogy biztosak legyünk! :lol:

Én is erre tippeltem. Meg is hajtottam egy picit a kicsikét. Azóta nem villant fel a kulcsos ikon. Menetteljesítményben sem érzek semmi változást.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a mai nappal megadta magát a kulcsom is. (a kormányom is, klímám is, záram is elkezdett akadni, és mindez egy napon...)

Szétszedtem. Jól láthatóan már volt forrasztva, javítva, nem is túl szépen, de mégis szebben mint ahogy most nekem sikerült.

Megforrasztottam, stabil, működik, de ferde, és csúnya lett... :lol:

Remélem legalább tartós...

forumra1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg forumra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg forumra3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Értem én, csak sajnos munka és egyéb ügyintézések miatt nem sok szabadidőm van sajnos. Általában este 8 után érek rá.

Esetleg lenne hibakód kiolvasód?

Én szívesen segítek, ha tudok. Opelhez van stekkerem meg programom is, 2005-ös évjáratig tudok kiolvasni mindenféléket. BP XVI. ker. nonprofit természetesen.

Link to comment
Megosztás:

stab pálcát ajánlatos egyben cserélni?

A jobboldali nagyon el van fáradva, de a bal az tökéletes

Márkába mit javasoltok?

Én 2 éve cseréltem legolcsóbb utángyártottra, párban persze. Köszönik remekül érzik magukat. (én inkább gátlókból vettem hogy jobbat azt nem tudom, de drágábbat "szaksz"-ot)

MC-Elek hosszászólására a reakcióm: Mázlim volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a mai nappal megadta magát a kulcsom is. (a kormányom is, klímám is, záram is elkezdett akadni, és mindez egy napon...)

Szétszedtem. Jól láthatóan már volt forrasztva, javítva, nem is túl szépen, de mégis szebben mint ahogy most nekem sikerült.

Megforrasztottam, stabil, működik, de ferde, és csúnya lett... :lol:

Remélem legalább tartós...

Ügyes voltál.

Ha majd netán tönkremegy egyszer, haverom (volt TV szerelő) 1.000ft + postaköltségért profin javítja.

Link to comment
Megosztás:

Naív dolog lenne azt feltételezni hogy csak egyféle fehér létezik a G Astrában, mert annál jóval több. Gyári színkódok szerint:

Mineralweiß

Schneeweiß

Chamonixweiß

Brillantweiß

Polarweiß

Casablancaweiß

Coloradoweiß

Cremeweiß

Perlweiß

Alpineweiß, stb.

:lol: :lol: :D :D ;) :P :D :D Jesszusom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy lehet e a kormánymüvön állitani valahol mert egy kicsikét "kopogós" vagy cserélni kell az egészet?

1.2-es 2001-es évjárat. Z12xe motoros.

Kérdés,hogy hol és mi kopog?!

Legtöbbször kopogni az "ú.n.":kutyacsont szokott(stabrúd),leginkább kátyúkon,bukkanókon hallani

jellegzetes koppanó hangját! :lol:

De lehet még esetleg a toronycsapágy is, annak inkább ropogó hangja van,a szilentek meg nyikorgással

jelzik csere utáni igényüket!

Szóval????

Link to comment
Megosztás:

Kérdés,hogy hol és mi kopog?!

Legtöbbször kopogni az "ú.n.":kutyacsont szokott(stabrúd),leginkább kátyúkon,bukkanókon hallani

jellegzetes koppanó hangját! :lol:

De lehet még esetleg a toronycsapágy is, annak inkább ropogó hangja van,a szilentek meg nyikorgással

jelzik csere utáni igényüket!

Szóval????

A stabilizátorokat kormányösszekötöket már kicseréltük de semmi változás ezért gondolom hogy a kormánymü lesz a bibi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.