Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

sziasztok.1 honapja lett véve egy 1.6-os g astra.most elöjött egy olyan hogy a müszerfalon menet közbe kigyuladt a kipufogojelzö lámpa (bocsi ha rosszul irtam :lol: ) ilyenkor mit érdemes csinálni és mennyibe fog kerülni kb nem tudjátok.még uj vagyok az autosok között :lol:

indulásnál néha dadog a motor :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.1 honapja lett véve egy 1.6-os g astra.most elöjött egy olyan hogy a müszerfalon menet közbe kigyuladt a kipufogojelzö lámpa (bocsi ha rosszul irtam :lol: ) ilyenkor mit érdemes csinálni és mennyibe fog kerülni kb nem tudjátok.még uj vagyok az autosok között :lol:

indulásnál néha dadog a motor :D

Ki kellene villogtatni a hibakódot. Gázt benyomod, és ráadod a gyújtást. 4-es csoportokba villog. 10 villogás=0, a többi meg értelemszerűn... Persze ha a kocsid tudja...

Link to comment
Megosztás:

Ma az egyik autóalkatrész boltban mondtak nekem olyan olajszűrő betétet, hogy szelep van rajta és ez a szelep nem engedi vissza az olajat. Indításnál így nincsennek csattogó hangok éppen ez miatt. Valami 1800Ft-ba kerül. Hallottatok már ilyenről?

Én úgy tudom, hogy minden szűrőnek tartania kell az olajat. Anno Off Ladával jártam úgy, hogy késő épült fel az olajnyomás. Szűrőcsere megoldotta. Ha nem így van :lol: , javítsatok ki!

Link to comment
Megosztás:

Ma az egyik autóalkatrész boltban mondtak nekem olyan olajszűrő betétet, hogy szelep van rajta és ez a szelep nem engedi vissza az olajat. Indításnál így nincsennek csattogó hangok éppen ez miatt. Valami 1800Ft-ba kerül. Hallottatok már ilyenről?

Olajszűrő betétről még nem hallottam ilyenről, olajszűrőről már igen. Érdeklődj a Vectra A topikban, ott volt róla szó nemrég.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az első szilentek fekvőrendőrön áthaladáskori nyiszogása ellen kell/lehet valamit tenni? Múltkor nézték át az autót, akkor nem mondták hogy cserélni kellene. Nem kopog, zörög, lengéscsillapítók is jók, csak nyiszog fekvőrendőrön.

Budapest XVI környékén tudtok-e klímaszerelőt ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az első szilentek fekvőrendőrön áthaladáskori nyiszogása ellen kell/lehet valamit tenni? Múltkor nézték át az autót, akkor nem mondták hogy cserélni kellene. Nem kopog, zörög, lengéscsillapítók is jók, csak nyiszog fekvőrendőrön.

Budapest XVI környékén tudtok-e klímaszerelőt ajánlani?

a zsemlékes utca vége felé van egy klímás...

vagy az újszászon http://csendi.hu/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Menet közben,elkezdett világítani a motorhiba jel,újraindítottam,és már nem világított,tárolja ilyenkor a hibát ? Egyébként nem volt érezhető jele,hogy nem jó valami. Mit tanácsoltok,kivillogtatás,vagy műszer?

XEL nél nehéz lesz a kivillogatás mert az nem E-gas os :lol: Úgyhogy ha ki akarod kerülni akkor max rövidre zárós módszer játszik. Amúgy onnan tudod hogy van-e tárolt hibakód, hogy amikor gyújtásra teszed akkor lámpateszt után a kis csavarkulcsos kocsinak is el kell aludni ha égve marad akkor van tárolva hiba és ki is olvasható/villogatható. Ha elalszik a lámpateszt után akkor nincsen tárolt kód akkor max a historyból tudod olvasni illetve lehet hogy nem állandósult hibák között megtalálod. De azt már csak OBD2es műszerrel/tech2 vel.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. multhéten cseréltük a két hátsó lengéscsillapítót illetve két hátsó rugót,mert már nagyon lent volt a segge a kocsinak,és fel is ütött sokszor. mostmár tökéletes,viszont a cserék után előjött egy nyiszorgó hang a jobb hátsó kerék felől...de valami eszméletlen idegesítő módon,ha csak simán egyenes úton megyek ahol csak minimálisan mozog a kocsi,akkor is nyiszorog,rosszabb úton meg pláne :\ a cserék előtt nemvolt semmi ilyen hang,azóta nyomja csak...valami tipp esetleg? valakinek volt már hasonló?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. multhéten cseréltük a két hátsó lengéscsillapítót illetve két hátsó rugót,mert már nagyon lent volt a segge a kocsinak,és fel is ütött sokszor. mostmár tökéletes,viszont a cserék után előjött egy nyiszorgó hang a jobb hátsó kerék felől...de valami eszméletlen idegesítő módon,ha csak sima egyenes úton megyek ahol csak minimálisan mozog a kocsi,akkor is nyiszorog,rosszabb úton meg pláne :\ a cserék előtt nemvolt semmi ilyen hang,azóta nyomja csak...valami tipp esetleg? valakinek volt már hasonló?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.