Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

98-as Astra G 1.4 autóm van. Nincs szervízkönyvem és 110000 km-nél tartok. Ha jól tudom e körül van szervízelés. Mit ír a szervízkönyv, milyen cserék szükségesek (olaj, szűrők és gyertyán kívül). Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Cserélek Fékbetétet előre van 8000 e-ért olasz 10000- e-ért angol az olasz puhább porolósabb A tárcsám szintén angol szerintettek melyik a frankó?

Angol mi? :lol: :roll:

Az angol az GM???

Én itt is kardoskodnék a gyári mellett, biztosan vannak jobb betétek, de átlag, normál utcai autózásra a gyári sztem megfelelő.

Ettől csak akkor térnék el, ha biztos forrásból tudnám, hogy a másik sokkal jobb, vagy azonos minőség mellett sokkal olcsóbb!

Ha se nem olcsóbb, se nem jobb akkor nem kockáztatnék.

Én még nem találkoztam olyan alkatrésszel ami rossz minőségű lett volna GM felirattal!!

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti 16 ezer az utángyártott + 7 , 8, és 10 ezer!

Nem is tudom! A hátsók is rosszak!!!! Az egyik gyerek mondta hogy cseréljem le a dob-fékaimet tárcsa fékekkre!! Szerintetek? :lol:

Szerintem amennyiért megcsinálnák, abból az autód élete végéig meglenne a fékbetét....

Link to comment
Megosztás:

Gyanus nekem is...... Nem tudom azt mondták semmi extra nem kell csak az egyiket le a másikat fel! Bontóbol vegyek tárcsát stb....

De igazad lehet jó a dobfék is nemigaz? :lol:

Szerintem nem ilyen egyszerű a dolog. De Uhuhu majd jól megmondja :lol:

Link to comment
Megosztás:

A gyárban néhány tucat mérnök kitalálta hosszas kísérletezéssel, szaktudással , hogy hátra dobfék. Erre jön egy önjelölt okos, hogy jobb a tárcsa. Pazar.

barétom! olyanról hallotál már, hogy takarékosság? meg fapad? meg óccsó autóba alacsonyabb felszereltség? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Emlékezetem szerint jópár alkatrészt kell még cserélni a tárcsásításhoz, nem kevésbe kerül.

@tuzer:

A tárcsával valóban jobb fékhatást lehet elérni mint a dobbal, meg ( van ahol ez is szempont ) jobban néz ki, meg kevésbé melegszik, a gyárban azért raktak rá dobot mert:

- Akkora teljesítményhez / súlyhoz normál utcai közlekedésnél az is elég

- Hosszabb ideig kitart

- olcsóbb

Nekem is dob van hátul, és eddig még soha nem éreztem hogy kevés lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.