Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

...illetve ha tényleg termosztás a gond akkor Wahlert vegyél, amennyire tudom az a gyári beszállító is. Ugyan nem túl olcsó (11-18e Ft, helytől függően, de ezt termosztátházzal és tömítéssel együtt adják), de a többi márka tapasztalataim szerint nem megbízható, ami nem feltétlenül azt jelenti hogy rossz lenne, csak mondjuk nem az ígért 92°-os hőmérsékleten nyit, és a vízhőfokmérőd sosem lesz utána az ideális tartományban.

(Állítólag (én nem próbáltam) a régi Asconához való Wahler termosztát ugyanilyen és nagyságrendekkel olcsóbb mivel azt ház nélkül adják (valami 3-4000Ft rémlik), csak az a baj hogy a termosztátházhoz a tömítést külön nem lehet megvenni csak házzal együtt, pedig magát a termosztátházat alapos tisztítás után fel tudnád használni a mostanit is, nem feltétlenül kéne cserélni)

Z14XEP gyári (5521Ft): https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30700000-termosztat-es-alkatreszei/30700199-termosztat/143928-termosztat+termosztathaz-fedel-opel

Z14XE gyári (8136Ft) : https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30700000-termosztat-es-alkatreszei/30700199-termosztat/143932-termosztat-opel

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!


Nemrégen már érdeklődtem Nálatok az alábbi probrémáról, de eddig nem kaptam választ. Talán majd most.
Az autóm egy Caravan 1.6-os. A probléma a következő: a baloldali tetőléc hátsó bekötésénél beszivárog a víz a csomagtérbe.Le kellett szerelnem a kárpit elemet is, mert penészedett és a csomagtér szőnyege alá vezette a nedvességet. Amikor esőben a szabad ég alatt van az autó már sajnálom szegényt, mellesleg nagyon zavar a jelenség.
Hogyan lehetne orvosolni a problémát? A segítségetelőre is köszönöm.
U.i.: Ritkán fordulok hozzátok, de akkor mindig hasznos tanácsokat kapok!

Link to comment
Megosztás:

amit jelöltél meleg volt, amikor a vízhőfok visszajelző meg sem mozdult,és a másik cső, ami a hűtőbe megy,hideg volt... akkor csere... :(

Igen, ha a hűtőnek a teteje is meleg volt. Így esélyes sajnos. Feljebb linkeltem termosztátot a kocsidhoz... ;)

Link to comment
Megosztás:

amiket linkeltél,jók enyémhez is? nem hiszem, mert 1,6 16V, X16XEL motorkódú az enyém.

Jajj, NEM!

Ez való a tiedbe, de itt nagyon drága a gyári...

https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30700000-termosztat-es-alkatreszei/30700199-termosztat/143931-termosztat-opel-astra-g-1998-2009

Sztem a Hanspreisselvagy swag-al lehet próbálkozni. (gyárit én annyiért nem vennék, irreálisan drága, de miért? :goofy: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kipufogo problemam van, a szivosor utanni flexibilis cson van egy kis hezag jaro motornal ha alateszem a kezem erem is, hogy kijon a kipufogo gaz. Eleg nagy ahangja is. Szoval azt szeretnem kerdezni, hogymennyibe kerulhet korulbelul a cserelye es hogy gyakori problema ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kipufogo problemam van, a szivosor utanni flexibilis cson van egy kis hezag jaro motornal ha alateszem a kezem erem is, hogy kijon a kipufogo gaz. Eleg nagy ahangja is. Szoval azt szeretnem kerdezni, hogymennyibe kerulhet korulbelul a cserelye es hogy gyakori problema ez?

hello

a csövek ára itt van:

http://www.bardiauto.hu/webshop/meret-szerint/meretfle +

3000-5000ft a hegesztés kb

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én egy 2004-es 1.2 es g astra tulajdonos vagyok a problémám a következő:

kb olyan 2500 as fordulatnal bentröl olyasmi hangot halottam mintha vmi rezonálna és a motortér jobb oldalábol jött a hang

gázelvételnél és gázadásnál eggyaránt,késöbb kiderült h eggyértelmüen a motorbol jön a hang

ez a hang állo helyzetbe is megvan kb ugyan ennél a fordulatnál méghozzá elég eröteljes hang.ha vkinek volt már vmi hasonlo problémája legyenszives irjon hozzá

elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én egy 2004-es 1.2 es g astra tulajdonos vagyok a problémám a következő:

kb olyan 2500 as fordulatnal bentröl olyasmi hangot halottam mintha vmi rezonálna és a motortér jobb oldalábol jött a hang

gázelvételnél és gázadásnál eggyaránt,késöbb kiderült h eggyértelmüen a motorbol jön a hang

ez a hang állo helyzetbe is megvan kb ugyan ennél a fordulatnál méghozzá elég eröteljes hang.ha vkinek volt már vmi hasonlo problémája legyenszives irjon hozzá

elöre is köszi

A leírt jelenséget a hosszbordás feszítő cseréje oldotta meg. Nálam 3500-nál volt hallható.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kombim tankoláskor maga alá brunyál :(

Csak akkor, ha teletöltöm a tankot. Aláfeküdtem, megnéztem a vastag betöltő cső tetjét, nem látok hibát.

Az ulést felhajtva kivettem a jeladó feletti nagy kupakot, ott sem látom a tömítetlenséget.

A kutas mondta, hogy más Astra is csinálja ezt. Van ilyen típushiba, vagy egyedi az esetem?

Köszi:

Levente

Link to comment
Megosztás:

hi!

Én először lemosnám brigéciollal,mert a légáramlat bárhova elviszi az olajat.

Az is igaz, de meg kellene nézni a szűrőháznál hogy folyik-e. Ha folyik, akkor csere lesz belőle előbb-utóbb...

Nekem tavasszal kezdett el szivárogni, majd őszre már annyira folyt, hogy egy Bp-i út (500km) alatt 3-4dl olaj elment...

Nálam most a válto olajos, de ahogy néztem az mind a szellőzőből csapódik ki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kombim tankoláskor maga alá brunyál :(

Csak akkor, ha teletöltöm a tankot. Aláfeküdtem, megnéztem a vastag betöltő cső tetjét, nem látok hibát.

Az ulést felhajtva kivettem a jeladó feletti nagy kupakot, ott sem látom a tömítetlenséget.

A kutas mondta, hogy más Astra is csinálja ezt. Van ilyen típushiba, vagy egyedi az esetem?

Köszi:

Levente

Helló!

Nekem a Kadettem csinált ilyet egyszer, teletank elkezdett folyni. Kiderült hogy kilyukadt a tank, felül, de nem a keskenyebb, "toronyszerű" tetején, hanem az "alföld"ön. :D Úgyhogy csak teletanknál tudod csöpögni, ha fogyott pár liter, már nem.

Először forrasztani próbáltam, de nem segített, úgyhogy hegesztve lett.

Nem tudom, hogy hasonló-e egyáltalán a G Astrában, de megérné megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.