Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

De miért?

Én is kíváncsi lennék a magyarázatra.

Én is csodálkoztam rajta, mikor megvettem az enyémet.

Nem biztos, de azt mondták egyszer nekem, hogy váltássegítés a célja.

Nem mondom, hogy ez igaz, csak ezt hallottam.

Egyébként tényleg zavaró, főleg, ha araszolsz.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Mi tudja átvinni a rezgést a motortól? Ha a gumibakok jók? Esetleg a kuplung? vagy mi a...? álló helyzetben olyan mint ha nem menne egy henger pedig megy... alapon még a kormányon is érezni a rezgést. Járás közbe 50km/h-nál semmit 60km/h-nál szét akar esni.

Ötlet valakinek?

Szia! Kipufogó is át tudja vinni ha hozzá ér a kasznihoz. Nem akadt el valahol mostanság?

Én még F Astrámnál jártam úgy ,hogy az új gumibak nem volt jó bele de mi beleerőltetük mert alváz/motor szám alapján jónak kellett volna lenni. Na az is rázta mint az ítélet míg ki nem cseréltük egy tényleg belevalóra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért atmoszférikus motornál nincs gyilkos nyomaték alacsony fordulatszámon, a turbós az más téma, a belinkelt cikk is a turbósokról szól, főleg a dízelekről. Itt jó, ha van 130Nm, 2000-nél is még csak 170Nm környékén jár, szemben mondjuk egy 2L turbo benzines 250-300Nm-vel, vagy egy turbodízel 300+ nyomatékával szemben.

Pl az 1.9cdti, hogy az Opeloknál maradjunk, 1000f/min-nél tud 150Nm-t, 1900 környékén meg már 320Nm környéke. Ez a gyilkos a mechanikára nézve. Nézz meg egy nagyköbcentis amerikai motort. Azt kinyírja az alacsony fordulat? Vagy egy chopperben használatos motort? :) Az erő hirtelen, ugrásszerű növekedése terheli a csapágyazást, nem az erő maga... ;)

A benzin meg nem ömlik sehová, nem karburátoros autó ez. Itt már az ECU adagolja megfelelő paraméterek szerint. Ha van fedkompod, le tudod követni a pillanatnyi fogyasztás alapján a befecskendezés mértékét. Egyszer próbáld ki, meglepődsz.

Úgy gondolom, a cikkben extrém alacsony (1000-1200) fordulatszámról van szó, az 1800-2000 már nem számít annak. Nagyköbcentis (4000-és efölött) autóknál a fordulatszám autópálya tempóban leghosszabb fokozatban nem nagyon megy 2000 fölé. És így lezúznak több száz kilométert megállás nélkül. Beb@szna ha ettől tönkremenne a motor.

Más példa: sok éven át javítottam autóbuszokat. Rába D10-es turbódiesel motorokkal vannak szerelve a helyijáratok. Ötvennél jó ha forog ezret, 2200 környékén leszabályoz. De legnagyobbrészt 1000-es fordulat környékén működnek. Félmillió kilométer előtt nem gyakran kell megbontani őket.

Néhány műszaki adat: Rába D10 UTS 184

Max nyomaték: 1140Nm, 1100-as fordulaton. Max teljesítmény: 250LE, 1900nál. Akkor meg miről beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Kipufogó is át tudja vinni ha hozzá ér a kasznihoz. Nem akadt el valahol mostanság?

Én még F Astrámnál jártam úgy ,hogy az új gumibak nem volt jó bele de mi beleerőltetük mert alváz/motor szám alapján jónak kellett volna lenni. Na az is rázta mint az ítélet míg ki nem cseréltük egy tényleg belevalóra.

Szia!

Nem akadt el sehol már néztük nincs gond a kipufogóval. Igazán nem értem mitől tud ennyire rezonálni alapjáraton, még a kormányt is berázza. Gumibak megegyezik a kiszedettel semmit nem kellett erőltetni simán illeszkedett tehát szerintem jó.

Link to comment
Megosztás:

Úgy gondolom, a cikkben extrém alacsony (1000-1200) fordulatszámról van szó, az 1800-2000 már nem számít annak. Nagyköbcentis (4000-és efölött) autóknál a fordulatszám autópálya tempóban leghosszabb fokozatban nem nagyon megy 2000 fölé. És így lezúznak több száz kilométert megállás nélkül. Beb@szna ha ettől tönkremenne a motor.

Más példa: sok éven át javítottam autóbuszokat. Rába D10-es turbódiesel motorokkal vannak szerelve a helyijáratok. Ötvennél jó ha forog ezret, 2200 környékén leszabályoz. De legnagyobbrészt 1000-es fordulat környékén működnek. Félmillió kilométer előtt nem gyakran kell megbontani őket.

Néhány műszaki adat: Rába D10 UTS 184

Max nyomaték: 1140Nm, 1100-as fordulaton. Max teljesítmény: 250LE, 1900nál. Akkor meg miről beszélünk?

Hajódízel meg forog max 120-at, de ne hasonlítsunk már almát körtéhez. Logikus, hogy a D10 csapágyazása és olajnyomása ilyen fordulatra van tervezve. De nézz meg egy tipikus benzinmotor olajnyomást. Alapjáraton pl. 1bar, és 3000 fordulatnál 3bar, és aztán valahol meg le van korlátozva mondjuk 4000-től 4bar-ra. Ebből ha 1500 fordulaton veszel ki ugyanakkora nyomatékot, mint 3000 fordulaton, akkor az alacsonyabb olajnyomás miatt logikus, hogy nagyobb terhelés éri a csapágyazásokat.

Link to comment
Megosztás:

...de ne hasonlítsunk már almát körtéhez...

Így van, és pont emiatt felesleges egy viszonylag kis ccm-s benzinest egy fújt benzineshes, vagy még inkább egy dízelhez hasonlítani. Az, hogy milyen fordulatszámnál éri el a max olajnyomást, nagyban függ az olaj viszkozitásától is...

Link to comment
Megosztás:

Ebből ha 1500 fordulaton veszel ki ugyanakkora nyomatékot, mint 3000 fordulaton, akkor az alacsonyabb olajnyomás miatt logikus, hogy nagyobb terhelés éri a csapágyazásokat.

De hogy tudnál már 1500-as fordulaton annyi nyomatékot "kivenni" mint 3000-nél? A benzines szívómotorok, ahonnan végül is a vita indult, 1500-nál még csak éledeznek. Szó ami szó, a lényeg szerintem, hogy 1800-2000-es fordulaton ezek a motorok tartósan üzemeltethetők károsodás nélkül. Persze a szelepekre való szennyeződés lerakódása végett ajánlatos azért pörgetni is időnként.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kis segítséget szeretnék kérni: az első hamuzó nem akar becsukott állapotban maradni.

Kivettem az egész egységet, van egy rugó ami ki van valahonnan akadva és nem találom a helyét.

Tud valaki esetleg segíteni, hogy mi lehet a bibi, hová kellene beakasztani azt a rugót?

Vagy esetleg más probléma miatt nem akar csukott állapotban maradni a hamuzó?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kis segítséget szeretnék kérni: az első hamuzó nem akar becsukott állapotban maradni.

Kivettem az egész egységet, van egy rugó ami ki van valahonnan akadva és nem találom a helyét.

Tud valaki esetleg segíteni, hogy mi lehet a bibi, hová kellene beakasztani azt a rugót?

Vagy esetleg más probléma miatt nem akar csukott állapotban maradni a hamuzó?

Köszönöm

Valami nekem is ki van akadva mert eddig szépen lassan csillapítottan nyilt most meg kicsapódik. Majd eltöri a csuklóm :D

Link to comment
Megosztás:

Enyémnél a hideg indításkor észrevehető dadogás idegesít.

Próbáltam változtatni a vezetésen, jobban pörgetni a motort, de nem változott semmit.

Olyan mintha üzemi hőfokon sem lenne teljesen egyenletes a járása.

Régebben 2500 fordulaton mentem közúton 80-al 5-ben.

43000 van a kocsiban, Z14XEP. Motor mögötti Twinport modul is hangosabb mint új korában.

Folytószelepet ki akarom tisztítani, hátha az segít.

Szeleptisztító folyadékot érdemes lenne kipróbálni?

Valaki?

Link to comment
Megosztás:

Először is üdvözlöm a fórumozokat!

Másodszor pedig előre elnézést kérek, ha már volt téma az alábbi probléma (sajnos nagyon sok hozzászólást kéne átbogarászni, és kb semeddig se jutottam vele)

Szóval:

Adott egy 2003-as 1.4-es ecotec G astra, ami az alábbi hibát produkálja:

Hideg motornál tökéletesen, pöccintésre indul, de ha bemelegszik, akkor már csak huzamosabb, kb 4-5 másodperces indítózás után indul (néha, ha hűvösebb van akkor melegen is pöccre, de csak 1szer)

Kitakarítottam a folytószelepet, a benne levő kis járatot is, az egr szelepet is. A gyertyák kb 10-12 e km-el ezelőtt voltak cserélve (1 polúsú bosch R6)

A benzinszűrőt nem cseréltettem mostanában, de tudtommal az nem igy befolyásolja a működést. Jah és néha meg megtorpan a kocsi 2-3000-re fordulatszámon, ami lehetne egr is, de az meg ha jól tudom szintén nem okoz ilyen indítási nehézséget. A motor amúgy szépen jár, és jó állapotban is van (150e km van benne)

Esetleg vkinek vmi tipp? (nem szeretnék feleslegesen cserélgetni dolgokat, mert nemsokára megy eladásra a kocsi)

Link to comment
Megosztás:

Először is üdvözlöm a fórumozokat!

Másodszor pedig előre elnézést kérek, ha már volt téma az alábbi probléma (sajnos nagyon sok hozzászólást kéne átbogarászni, és kb semeddig se jutottam vele)

Szóval:

Adott egy 2003-as 1.4-es ecotec G astra, ami az alábbi hibát produkálja:

Hideg motornál tökéletesen, pöccintésre indul, de ha bemelegszik, akkor már csak huzamosabb, kb 4-5 másodperces indítózás után indul (néha, ha hűvösebb van akkor melegen is pöccre, de csak 1szer)

Kitakarítottam a folytószelepet, a benne levő kis járatot is, az egr szelepet is. A gyertyák kb 10-12 e km-el ezelőtt voltak cserélve (1 polúsú bosch R6)

A benzinszűrőt nem cseréltettem mostanában, de tudtommal az nem igy befolyásolja a működést. Jah és néha meg megtorpan a kocsi 2-3000-re fordulatszámon, ami lehetne egr is, de az meg ha jól tudom szintén nem okoz ilyen indítási nehézséget. A motor amúgy szépen jár, és jó állapotban is van (150e km van benne)

Esetleg vkinek vmi tipp? (nem szeretnék feleslegesen cserélgetni dolgokat, mert nemsokára megy eladásra a kocsi)

Ez az indítási nehézség nálam is gyakran előjön, amikor rövid járatás után leállítom az autót, és újból el akarom indítani. Elindul, de sokat teker. Nekem van EGR hibakódom, mert a szelep megszorult, szerencsére zárva. A rángatás viszont nincs. Én első körben hibakódot olvastatnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss Opel tulajdonos vagyok. Egy G- Astrát sikerült vásárolnom, 1.4, 2003-as évjáratú, Z14XE motorkódú és 130e km van benne. Olyat produkál az autó, hogy ( legfőképp 2. fokozatban érezhető a legjobban) rángat gázadáskor és csak ezek után indul meg! Már a folytószelep alját és tetejét is megpucoltam ( kiszerelve)! Elég sáros volt ezért erre gyanakodtam, de nem jött össze, még mindig nem az igazi! Hallottam, hogy az EGR (AGR) szelep is csinálhatja ezt a hibát, de azt szétszedve sok kormot nem tapasztaltam rajta, pucolás után mennt vissza a helyére! Ha valakinek már volt hasonló problémája kérem válaszoljon, vagy valaki hozzáértőtől kérnék valami segítséget, mégis merre induljak el! Ja és hivakódot nem jelez az autó!

Üdv.!

Előre is köszönöm a segítséget!

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra g 1.4 Twinportom van, 2005ös évjárat 160ezer km-el.. Probléma a következő: Reggel induláskor zörgő hangot hallani a motortérből. Ha engedem fel a kuplungot még nincs zörgés, de ha már a feléhez elérek és gurul az autó már zörög. Ha adok egy kis gázt még jobban zörög. 2es fokozatban ez megszűnik. Ha nagy gázzal indulok reggel akkor semmi zörgés sincs, csak egyesben ha alacsony a fordulatszám és úgy adok gázt. Napközben a probléma megszűnik, megyek pár km-t, kocsit újraindítom már sehol semmi zörgés. Vezérműlánc csere megtörtént, zörgés továbbra is fentáll.

Akinek van ötlete segítsen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra g 1.4 Twinportom van, 2005ös évjárat 160ezer km-el.. Probléma a következő: Reggel induláskor zörgő hangot hallani a motortérből. Ha engedem fel a kuplungot még nincs zörgés, de ha már a feléhez elérek és gurul az autó már zörög. Ha adok egy kis gázt még jobban zörög. 2es fokozatban ez megszűnik. Ha nagy gázzal indulok reggel akkor semmi zörgés sincs, csak egyesben ha alacsony a fordulatszám és úgy adok gázt. Napközben a probléma megszűnik, megyek pár km-t, kocsit újraindítom már sehol semmi zörgés. Vezérműlánc csere megtörtént, zörgés továbbra is fentáll.

Akinek van ötlete segítsen.

Sziasztok!

Opel astra g 1.4 Twinportom van, 2005ös évjárat 160ezer km-el.. Probléma a következő: Reggel induláskor zörgő hangot hallani a motortérből. Ha engedem fel a kuplungot még nincs zörgés, de ha már a feléhez elérek és gurul az autó már zörög. Ha adok egy kis gázt még jobban zörög. 2es fokozatban ez megszűnik. Ha nagy gázzal indulok reggel akkor semmi zörgés sincs, csak egyesben ha alacsony a fordulatszám és úgy adok gázt. Napközben a probléma megszűnik, megyek pár km-t, kocsit újraindítom már sehol semmi zörgés. Vezérműlánc csere megtörtént, zörgés továbbra is fentáll.

Akinek van ötlete segítsen.

Helló!

csinálj róla videót

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss Opel tulajdonos vagyok. Egy G- Astrát sikerült vásárolnom, 1.4, 2003-as évjáratú, Z14XE motorkódú és 130e km van benne. Olyat produkál az autó, hogy ( legfőképp 2. fokozatban érezhető a legjobban) rángat gázadáskor és csak ezek után indul meg! Már a folytószelep alját és tetejét is megpucoltam ( kiszerelve)! Elég sáros volt ezért erre gyanakodtam, de nem jött össze, még mindig nem az igazi! Hallottam, hogy az EGR (AGR) szelep is csinálhatja ezt a hibát, de azt szétszedve sok kormot nem tapasztaltam rajta, pucolás után mennt vissza a helyére! Ha valakinek már volt hasonló problémája kérem válaszoljon, vagy valaki hozzáértőtől kérnék valami segítséget, mégis merre induljak el! Ja és hivakódot nem jelez az autó!

Üdv.!

Előre is köszönöm a segítséget!

További szép napot!

Próbáld meg levakolni az EGR szelepet nekem segített igaz nekem X14XE motorkódú motor van az autóba, de szerintem majdnem ugyan az a két motor.

Nekem sem dobott hibakódot soha csak olyan 2000es fordulatig rángatott és főleg meleg motornál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Légszűrő mint a patyolat, falsot nem szív sehol az biztos. Gyújtásnál elvileg minden rendben van, le lett ellenőrizve.

Egyedül az injektorokhoz nem lett még nyúlva, de ha ki kell cserélni őket akkor szépen nézek ki 180 ezer kmnél......

Kokszolódásról, koromról sok mindent nem tudok mondani, mert a hengerfej nem lett leszedve, de kompresszió lett már mérve és az minden hengerben tökéletes.

Ja még annyit, hogy az egyik szervízben azt állították, hogy biztosan vizes benzint tankoltam valamelyik kútnál, és a víz tönkretehette az egész üzemanyagellátó rendszert is akár. De akkor érezni kellene a különbséget mindíg szerintem, és nem javulna meg attól, ha leállítom......

Amit az érzékelőről írtál, az gyanús lehet tényleg, mert amúgy mikor böfögve jár az már maga a vészüzemmód lehet szerintem. Mert hiába olyan hangja van, mintha egy henger nem menne, de megy mindegyik, ez is le lett ellenőrizve.

Még a főtengely impulzus jeladóra is gondoltam, mert egyszer az cserélve lett már rajta, igaz nem így rendetlenkedett miatta, hanem egyszerűen megállt, egy vasúti átjáróban természetesen.

De arra gondoltam, esetleg alacsony fordulaton valamiért nem működik rendesen.....

Nekem hasonló a gondom, csak F astrával. Trafó, gyertyák, gyertyakábelek, benzinszűrő, motorhőfokjeladó cserélve, de az autó továbbra is úgy viselkedik hidegen, mintha 3 hengerezne, pedig megy minden henger, kompresszió is jó. Injektorokat kivettük, indítózás közben figyelve látszólag szépen porlasztanak, egyik sem pisil, vagy csöpög. Gyertyák kormosak. Télen olyat is csinált, hogy ha kinyomtam a kuplungot leállt és csak nehezen indult be ha azonnal indítóztam és akkor is remegett az egész, de ha vártam pár percet és úgy próbáltam akkor pöccre indult. Amit megfigyeltem, hogy ez a hiba tankolás után 1 nappal jött elő. Ezért is lett benzinszűrő cserélve, de nem lett jobb. Hibakód nincs. Gépre téve az élő adatokból az látszik, hogy valami elviszi a gyújtást és a kopogásszenzor értékei sem jók, de pl ha jár 10-15 percet és felmelegszik üzemmelegre, akkor úgy ahogy beáll és megszűnik a remegés is. Kaptam egy olyan tanácsot, hogy lehet a főtengely fogaskeréknek van kikopva az ékje és picit el van mozdulva és az okozhat ilyen hibát. Sajnos még nem tudtam megnézetni idő hiányában. Egyébként ha hosszabb távot megyek vele nem jelentkezik a hiba. Valakinek még valami egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg levakolni az EGR szelepet nekem segített igaz nekem X14XE motorkódú motor van az autóba, de szerintem majdnem ugyan az a két motor.

Nekem sem dobott hibakódot soha csak olyan 2000es fordulatig rángatott és főleg meleg motornál.

Köszi! Majd megpróbálom, de hibakódot nem fog beírni vakolás után?

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Majd megpróbálom, de hibakódot nem fog beírni vakolás után?

Én is megcsináltam.

Ez alapján csináltam meg és semmi rángatás semmi hibakód.

https://sites.google.com/site/gastraokossagok/motor-reszegysegek#TOC-Levakol-s:

Igaz mivel a félrefordított szelep működik még így szabadon tud nyitni-zárni a motortérben azért nincs sárga lámpa.

Szerk.: grofbandi megelőzött. Bocsi. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy ma leállítottam a motort, majd miután újra ráadtam a gyújtást (kb 2 perc telt el)és fordítottam tovább a kulcsot, nem indult be az autó, nem is csinált semmit, egyszerűen a kulcs odaforgott, mint mikor normálisan beindul, de semmi, a gyújtás rajtamaradt. Kivettem a kulcsot, kicsit vártam vele, majd újra beindult. Ezután eltelt pár óra hossza, mentem is az autóval, majd most este ismét indítottam volna be, és ugyanígy nem csinált semmit, megnyomkodtam a kulcs helyét kézzel, aztán jó lett. Délelőtt az sem lehetett baj, hogy hideg indítás van, mivel előtte közvetlen mentem vele. Németbe járok ki, nem lenne jó így járni kint pálya melletti kutakon, illetve sehol sem. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a baj? Még sosem csinált ilyet.
Opel Astra G 1.6 CDX (2000) 16V

Előre is köszönöm! Szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.