Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!

EGR lesz.

Üdv X

Köszi! Kicsit bővebben tudnád ecsetelni?

Mert visszaolvasva a fórumon,akinek EGR gongja volt elég sokat szívott vele,de nekem semmi tünetet nem produkál,észre sem vettem volna ha csak kíváncsiságból ki nem villogtatom...

6 éve van már nálam és sosem volt még problémám a motorral! kopp,kopp...

Link to comment
Megosztás:

Helló,a hullámzó fékről! Levettük a tárcsát és a betéteket...fölszabályoztunk mindent a tárcsákat és a betéteket is!A probléba szinte megszűnt!Most vagy az új tárcsa volt a gond,vagy a betét kopott ferdén vagy mindkettő egyszerre nem tudom....minimálisan csinálja még de jóval szebben fékez mint eddig!Gondoltam megosztom veletek,hátha valakinek még jól jön egyszer ez az infó! :) üdv mindenkinek!:)

Link to comment
Megosztás:

Helo!

Van egy 1.4 16V '99évjáratú 3ajtós g astrám amin a hétvégén cseréltünk hengerfejtömítést(nem kellett síkolni) és most az a probléma, hogy ha a gázra lépek torpan ha elengedem felpörög de ha nagyon óvatosan lépek rá akkor szépen forog és nem is úgy indul ahogy kéne. Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Helo!

Van egy 1.4 16V '99évjáratú 3ajtós g astrám amin a hétvégén cseréltünk hengerfejtömítést(nem kellett síkolni) és most az a probléma, hogy ha a gázra lépek torpan ha elengedem felpörög de ha nagyon óvatosan lépek rá akkor szépen forog és nem is úgy indul ahogy kéne. Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Mi volt a gond? Miért kellett hf tömítést cserélni?

Amúgy én mechanikus hiba vonalon a szelepekre gondolnék elő sorban. Ha a szelep mozgása valamiért nincs rendben (pl hajlamos megragadni), akkor tud ez lenni a hibakép. (Az előző Astra-m csinálta pont ezt, egy kipufogó szelep nehezen mozgott...

Elektromos oldalról viszont sok minden lehet. Nem is biztos, hogy összefügg a hf tömítés miatti munkálatokkal. Sztem jobb lenne egy hibakód kiolvasás... A vezérlés nem lett mellérakva? Csak egy ötlet...

Link to comment
Megosztás:

Azért cseréltük mert átvolt évgve a 4-es hengernél és ette a vizet. A vezérműszíj, vízpumpa,segédkerekek újnak néznek ki de muszáj volt megbontani, hogy a hengerfejet letudjuk szedni. A dugók tetején látszódott beütődés mi arra gondoltunk hogy elszakadt a szíj benne valamikor. Ha a szelepekkel van a gond az mitől lehet neked mitől volt és hogy oldottátok meg? Ahoz a részéhez nem nyúltunk mert az jó volt de elég fura mert valami ciripel kicsit mintha a hidrotőke szólna de igazából nincs ötletem. A folytószelep bovdenját be kell még állítanom mert nagyon nagy a holtjáték ez lehet gond?A gyertyákat nem cseréltük ki lehet csak az a baj mert kapott vizet rendesen.

Mi volt a gond? Miért kellett hf tömítést cserélni?

Amúgy én mechanikus hiba vonalon a szelepekre gondolnék elő sorban. Ha a szelep mozgása valamiért nincs rendben (pl hajlamos megragadni), akkor tud ez lenni a hibakép. (Az előző Astra-m csinálta pont ezt, egy kipufogó szelep nehezen mozgott...

Elektromos oldalról viszont sok minden lehet. Nem is biztos, hogy összefügg a hf tömítés miatti munkálatokkal. Sztem jobb lenne egy hibakód kiolvasás... A vezérlés nem lett mellérakva? Csak egy ötlet...

Link to comment
Megosztás:

Azért cseréltük mert átvolt évgve a 4-es hengernél és ette a vizet. A vezérműszíj, vízpumpa,segédkerekek újnak néznek ki de muszáj volt megbontani, hogy a hengerfejet letudjuk szedni. A dugók tetején látszódott beütődés mi arra gondoltunk hogy elszakadt a szíj benne valamikor. Ha a szelepekkel van a gond az mitől lehet neked mitől volt és hogy oldottátok meg? Ahoz a részéhez nem nyúltunk mert az jó volt de elég fura mert valami ciripel kicsit mintha a hidrotőke szólna de igazából nincs ötletem. A folytószelep bovdenját be kell még állítanom mert nagyon nagy a holtjáték ez lehet gond?A gyertyákat nem cseréltük ki lehet csak az a baj mert kapott vizet rendesen.

A dugattyúknál normális a "beütődés", gyárilag ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a hengerfej tömítés csere. Nem tudom mire vélni az "aggodalmakat".

Speciális szerszámok: -dugókulcs készlet, -torx,, illetve E torx készlet, -légkulcs, -nyomatékkulcsok, -vízpumpafogó, -tapétavágó. Szerintem ezek megtalálhatók minden műhelyben. Annak ellenére, hogy nem vagyok autószerelő és most először csináltam ilyet 7 óra alatt szedtem szét és 5 óra alatt raktam össze (kaja, kávé szünetekkel). A szétszedést hátráltatta a fogasszíj feszítő automata csavarjának lenyalódása. T40-es fejű 8.8-as puha sz.r csavar. Ha valakit érdekel leírom részletesen is X14XE-re vonatkozóan. A segítségem mindössze egy fórumtársunk leírása, illetve a csináld magad pár sora volt. A vízfogyasztás megszűnni látszik, a kiegyenlítő tartály nem bugyborékol, a vízcsöveket nem fújja fel, ma mentem vele 340km-t.

Még egyszer köszönöm grofbandi-nak!

http://kepfeltoltes.hu/view/131204/IMG_1368_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy tűnt, mintha a szelep csinálta volna. Erre a torpanására nem jövök rá mitől lehet. Azt hallottam, hogy ezeknél a trafó gyengepont és lehet az ment szét de már teljesen tanácstalan vagyok.

A dugattyúknál normális a "beütődés", gyárilag ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy tűnt, mintha a szelep csinálta volna. Erre a torpanására nem jövök rá mitől lehet. Azt hallottam, hogy ezeknél a trafó gyengepont és lehet az ment szét de már teljesen tanácstalan vagyok.

Sajnos a te motorodat nem ismerem, de akkor miért csak a szívó oldalon van beütődés. Ha elmegy a vezérlés az összecsap odabent ezt-azt, gondolom szabálytalan nyomokat hagyva maga után. A motorkerékpárom dugattyúin négy ilyen ahogy fogalmazol beütődés van.
Link to comment
Megosztás:

Köszi! Kicsit bővebben tudnád ecsetelni?

Mert visszaolvasva a fórumon,akinek EGR gongja volt elég sokat szívott vele,de nekem semmi tünetet nem produkál,észre sem vettem volna ha csak kíváncsiságból ki nem villogtatom...

6 éve van már nálam és sosem volt még problémám a motorral! kopp,kopp...

Helló!

Az én Egr hibám története (Z14XEP).

Kezdeti tünetek: melegen kicsit nehezebben indul. Ekkor még nem foglalkozol vele (mert beindult). Szerintem ilyenkor menthető szétszedés nélkül. Pályára fel és kormolni 20-20 km talán elég (fagyizás) fordulat 4000, vagy felette VÉGIG.

Majd néha kihagy egy-egy pillanatra, de azért működik. Először nincs sárga jel, majd néhány km után villog, majd világít (folyamatos hiba) ekkor már rángat mint a frász.

Végül nehezen, vagy be-se indul padlógáz nélkül. Végre beindul 2-3 henger kb. motor majd kiesik a kaszniból (most gyújtom fel:) hibakód 1405

Bontott egr-be még jó.

Üdv X

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az én Egr hibám története (Z14XEP).

Kezdeti tünetek: melegen kicsit nehezebben indul. Ekkor még nem foglalkozol vele (mert beindult). Szerintem ilyenkor menthető szétszedés nélkül. Pályára fel és kormolni 20-20 km talán elég (fagyizás) fordulat 4000, vagy felette VÉGIG.

Majd néha kihagy egy-egy pillanatra, de azért működik. Először nincs sárga jel, majd néhány km után villog, majd világít (folyamatos hiba) ekkor már rángat mint a frász.

Végül nehezen, vagy be-se indul padlógáz nélkül. Végre beindul 2-3 henger kb. motor majd kiesik a kaszniból (most gyújtom fel:) hibakód 1405

Bontott egr-be még jó.

Üdv X

Nekem is kormolásnak indult, aztán hf tömítés lett belőle. 70km 4500-5500-as fordulaton plusz vpower100. :)
Link to comment
Megosztás:

Sajnos a te motorodat nem ismerem, de akkor miért csak a szívó oldalon van beütődés. Ha elmegy a vezérlés az összecsap odabent ezt-azt, gondolom szabálytalan nyomokat hagyva maga után. A motorkerékpárom dugattyúin négy ilyen ahogy fogalmazol beütődés van.

Konstrukció kérdése, lehet, hogy a szívószelepek hamarabb kezdenek nyitni, és azért van a szívó oldalon a beütődés. Ha minden dugattyún egyforma, akkor az úgy van csinálva. Ha eltér a méretük, akkor az elszálló vezérlés miatt verődtek össze.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az én Egr hibám története (Z14XEP).

Kezdeti tünetek: melegen kicsit nehezebben indul. Ekkor még nem foglalkozol vele (mert beindult). Szerintem ilyenkor menthető szétszedés nélkül. Pályára fel és kormolni 20-20 km talán elég (fagyizás) fordulat 4000, vagy felette VÉGIG.

Majd néha kihagy egy-egy pillanatra, de azért működik. Először nincs sárga jel, majd néhány km után villog, majd világít (folyamatos hiba) ekkor már rángat mint a frász.

Végül nehezen, vagy be-se indul padlógáz nélkül. Végre beindul 2-3 henger kb. motor majd kiesik a kaszniból (most gyújtom fel:) hibakód 1405

Bontott egr-be még jó.

Üdv X

És ha nincs a közelben pálya? Forgassam szét 3. 4. fokozatban? :D Nekem is picit rosszalkodott a hétvégén...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az én Egr hibám története (Z14XEP).

Kezdeti tünetek: melegen kicsit nehezebben indul. Ekkor még nem foglalkozol vele (mert beindult). Szerintem ilyenkor menthető szétszedés nélkül. Pályára fel és kormolni 20-20 km talán elég (fagyizás) fordulat 4000, vagy felette VÉGIG.

Majd néha kihagy egy-egy pillanatra, de azért működik. Először nincs sárga jel, majd néhány km után villog, majd világít (folyamatos hiba) ekkor már rángat mint a frász.

Végül nehezen, vagy be-se indul padlógáz nélkül. Végre beindul 2-3 henger kb. motor majd kiesik a kaszniból (most gyújtom fel:) hibakód 1405

Bontott egr-be még jó.

Üdv X

Na de nálam pont az a helyzet,hogy ezek közül egyiket sem csinálja! Melegen is indul azonnal,nincs rángatas fordulattól függetlenül,és a lámpa sem villan ki! (egyébként ez egy 1.2 z12xe motor)! És tényleg csak kíváncsiságból villogtattam ki,hogy dob e valamit...Hát ezt dobta!

Mostanában igyekszem én is magasabb fordulaton használni 3500-4000! Pályán nagyon ritkán megyek vele,és nem nagyon akarom egy hengerfejjel végezni...:-)

Ezek tudatában mit csinálják az EGR-el? Takarítsam ki,aztán falazás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne!

1:

A motor bemelegedése után egyszer elkezd rángatni! Olyan mintha 3 henger menne! Ha leállok vele és hűl egy kicsit kb 45perc.. És akkor megint jól megy. majd ha felmelegszik megint előjön a hiba! Nincs EGR szelepem (Z18xe) Szerelő azt mondta, h szerinte a lambdaszonda..

2:

Szerelő mondta, h próbáljam meg, h lehúzom a lambdaszondát! Igaz gyengébb lesz de akkor kiderül, h az e probléma!

Szerintetek? Szerintem nem tesz jót a kipufogónak... De egy rövidke próbát megérne!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne!

1:

A motor bemelegedése után egyszer elkezd rángatni! Olyan mintha 3 henger menne! Ha leállok vele és hűl egy kicsit kb 45perc.. És akkor megint jól megy. majd ha felmelegszik megint előjön a hiba! Nincs EGR szelepem (Z18xe) Szerelő azt mondta, h szerinte a lambdaszonda..

2:

Szerelő mondta, h próbáljam meg, h lehúzom a lambdaszondát! Igaz gyengébb lesz de akkor kiderül, h az e probléma!

Szerintetek? Szerintem nem tesz jót a kipufogónak... De egy rövidke próbát megérne!

Nem lesz baja a kipufogónak attól, hogy lehúzod a szondát, főleg rövid távon. Lehet, hogy motorhőmérőt sem ártana megnézni, hogy jól mutat-e, és nem csak egy ponton, hanem bemelegedés folyamán végig.

Nekem most úgy tűnik, hogy az OFF autómon ilyen hibával szívok. Elindulok 0 fokról, jól mutatja a hőmérsékletet, kb. jól is megy az első 50 méteren. Majd 200 méterrel arrébb úgy csinál, mint egy karburátoros szivató nélkül, gázadásra torpan, majd ha fixen tartom a pedált, akkor összeszedi magát. Ahogy melegszik, később enyhül a torpanás, üzemmelegen már kb. jó ismét. Na erre most jöttem rá, hogy a motorvezérlő amit lát hőmérsékletet, az úgy tűnik nem a valóság. Indításkor még jó, majd 200 méter múlva már 20 fokosnak látja a motort, 500 méter múlva 40-45 fokosnak. Ekkor fűtőventilátort bekapcsolva természetesen még simán hideg levegő jön be, vagyis nem lehet ennyi fokos a hűtővíz. Majd innen aztán egyre lassabban kúszik a hőmérséklet felfelé, és végül amikor már a termosztát nyit, akkor már ott van ismét a helyén, 90-95 foknál. Tehát a két szélén látszólag jó, de középen van benne egy púp. Most hogy ez attól van, hogy nem belevaló a szenzor és más a karakterisztikája, vagy pedig tönkrement, nemtudom. De utóbbi a valószínű, mert szűk két éve, amikor vettem, akkor nem viselkedett ilyen hülyén.

Link to comment
Megosztás:

Ezen mind a két oldalon van de most nem is ez zavar mert eddig a hhengerfejet kivéve jó volt de most meg szar. Ma megint leszedem a vezérműfedelet és megnézem jó helyen van e csak az a baj, hogy valaki elbaszta a feszítő csavarját és úgy kellett felküzdeni a szíjat.

Sajnos a te motorodat nem ismerem, de akkor miért csak a szívó oldalon van beütődés. Ha elmegy a vezérlés az összecsap odabent ezt-azt, gondolom szabálytalan nyomokat hagyva maga után. A motorkerékpárom dugattyúin négy ilyen ahogy fogalmazol beütődés van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne!

1:

A motor bemelegedése után egyszer elkezd rángatni! Olyan mintha 3 henger menne! Ha leállok vele és hűl egy kicsit kb 45perc.. És akkor megint jól megy. majd ha felmelegszik megint előjön a hiba! Nincs EGR szelepem (Z18xe) Szerelő azt mondta, h szerinte a lambdaszonda..

2:

Szerelő mondta, h próbáljam meg, h lehúzom a lambdaszondát! Igaz gyengébb lesz de akkor kiderül, h az e probléma!

Szerintetek? Szerintem nem tesz jót a kipufogónak... De egy rövidke próbát megérne!

Én kérnék kölcsönbe egy gyújtótrafót!

Link to comment
Megosztás:

Ezen mind a két oldalon van de most nem is ez zavar mert eddig a hhengerfejet kivéve jó volt de most meg szar. Ma megint leszedem a vezérműfedelet és megnézem jó helyen van e csak az a baj, hogy valaki elbaszta a feszítő csavarját és úgy kellett felküzdeni a szíjat.

Ugyan így jártam, fentebb írtam is. Egy opel szervízes szerelőt kérdeztem, hogy mit tanácsol. Idézem: "le kell flexni a picsába". Ez igen! Ez itt a probléma, ezért és a hozzá hasonló hozzá állású szakbarbárok miatt mertem hozzáfogni a hf tömítés cseréhez. Persze igen ritkán vannak kivételek!
Link to comment
Megosztás:

Na de nálam pont az a helyzet,hogy ezek közül egyiket sem csinálja! Melegen is indul azonnal,nincs rángatas fordulattól függetlenül,és a lámpa sem villan ki! (egyébként ez egy 1.2 z12xe motor)! És tényleg csak kíváncsiságból villogtattam ki,hogy dob e valamit...Hát ezt dobta!

Mostanában igyekszem én is magasabb fordulaton használni 3500-4000! Pályán nagyon ritkán megyek vele,és nem nagyon akarom egy hengerfejjel végezni...:-)

Ezek tudatában mit csinálják az EGR-el? Takarítsam ki,aztán falazás?

Tisztítás szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.