Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ne szomorkodj, ki kell 1 seprűnyéllel támasztani hátulról, aztán se nyekergés, se mozgás. Nekem még nem nyeki, de néha van benne ez az 1-2 mm-s mozdulás. Ha sok időm lesz, megkukkantom.

Majd letesztelem a H-t, abban is nyekergős-e?

A nyekergés annyira nem idegesít, mert felhangosítom a zenét oszt kész :(

Viszont a mozgás az igen :(

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de azért idegesít....

Vagy ne foglalkozzak vele? :?

2005-ös az autód ugye!? Mikor jött ez elő? Én február elején hoztam el, de még nem tapaszataltam, pedig majdnem verem a 100 kilót :( . Az egyetlen zaj eddig a pótféklámpa volt, mert nem feküdt fel az üvegre(5 ajtós). Kicserélték és most minden ok. Mondjuk csak 2600 km-nél tartok.

Link to comment
Megosztás:

2005-ös az autód ugye!? Mikor jött ez elő? Én február elején hoztam el, de még nem tapaszataltam, pedig majdnem verem a 100 kilót :( . Az egyetlen zaj eddig a pótféklámpa volt, mert nem feküdt fel az üvegre(5 ajtós). Kicserélték és most minden ok. Mondjuk csak 2600 km-nél tartok.

A forgalmi szerint az, de szerintem 2004-ben gyártották, mert januárban vettem át. Nem is tudom mikor jött elő. Most 5700 km körül van benne. Talán olyan 4 és 5ezer között.

Link to comment
Megosztás:

Fiúkák nem kell ám ész nélkül a sofőr űlésen dunni oszt nem fog nyekeregni!! Nekem pl. nem nyekereg, pedig már 150 ezerkm. körül van benne!! tessenek arra a kis időre a hátsó űlésre átfáradni! az kényelmesebb is! :roll: :shock: :(

:( :lol: :D :D :D :D :D B)

Link to comment
Megosztás:

Fiúkák nem kell ám ész nélkül a sofőr űlésen dunni oszt nem fog nyekeregni!! Nekem pl. nem nyekereg, pedig már 150 ezerkm. körül van benne!! tessenek arra a kis időre a hátsó űlésre átfáradni! az kényelmesebb is! :roll: :shock: :(

Te meg aztán azt honnan is tudod? :wink:

Aztán meg a hátsóülés is nyekeregni fog...

Nekem pl a mosógépem ajtaja nyekereg... :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

A nyekergés annyira nem idegesít, mert felhangosítom a zenét oszt kész :(

Viszont a mozgás az igen :(

Nálam fordítva. Az 1-2 mm-t lesz*rom, inkább a nyekergés idegesít... Főleg, ha már nagyon erősen csinálja... Én szeretek néha halk zene mellett is autózni. Én nem vagyok 100 kiló, sose feszültem neki a támlának, semmi "extra" dolog nem történt az első ülésen, mégis nyekereg. Már szinte újkora óta. Bár most meglepődtem, hogy még az idén nem kezdett rá... Pedig állt már mostanában egyszer-kétszer napon az autó és eléggé bemelegedett a belső tér... És ez az állapot általában a nyekergés "táptalaja" nálam.

Viszont ma sikerült egy másik nagyon idegesítő nyekergést, ropogást megszüntetnem. Eddig azt hittem, a vezető oldali ablak kattog-ropog állandóan amikor rázkódik, nyeklik a kasztni... De nem! A zár a ludas! Megzsíroztam a zárat és környékét és lám: másfél év nyekergés után sikerült elkussoltatnom! B*szki! Mennyit szívtam vele... Meg voltam győződve, hogy az ablak az oka, mert nyitott ajtónál is mintha sikerült volna reprodukálnom a hangot régebben, meg leengedett ablaknál mintha nem lett volna a zaj. De ma sikerült egy jó tesztpályát találnom, ahol gond nélkül próbálgathattam menet közben, és rájöttem, ha kinyitom az ajtót, megszűnik a hang... Bezsíroztam először picit a zárat, mint ahogy azzal régebben is próbálkoztam eleinte... még ezután is csinálta a hangot. Ezután bezsíroztam mindent a zár környékén, amire úgy gondoltam súrlódhat, plusz a zárba is nyomtam még egy picit, de most jól benyúltam a mélyére. Na ezek után viszont megszűnt teljesen a ropogás! Nem tudom, pontosan melyik volt a hatásos, de szerintem a zár mélyére benyomott zsír, mert utána picit megtörölgettem a zár környékét és a hang nem jött vissza. Szóval, ha valakinek elkezdene véletlenül fémesen ropogni, kattogni az ajtó, tudja, mi a megoldás!

Link to comment
Megosztás:

Fiúkák nem kell ám ész nélkül a sofőr űlésen dunni oszt nem fog nyekeregni!! Nekem pl. nem nyekereg, pedig már 150 ezerkm. körül van benne!! tessenek arra a kis időre a hátsó űlésre átfáradni! az kényelmesebb is! :roll: :shock: :(

A francba! A gépkönyvben ezt nem olvastam. :( :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt valahova fell kell jegyeznem!!

Ma Telo leírta a baszki és a leszarom szavakat!! És ezt tette 1 hozzászóláson belül!! Azé ez nem sámli baszki! :( :( :lol:

apppááámm tényleg.

a dolgozó lány életbe! hogy lehet ilyen kibaszott csúnyán beszélni? 8)

:D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az ajtózárakkal vigyázni kell. Nem csak az opelnél, hanem minden autónál. Ha egy kicsi mozgást is enged az ajtónak előbb-utóbb a zsanérok kikopnak és mozogni kezd. Akkor jó, ha be kell csapni, és a zár tartja az ajtót.

Nálam melegben a kasztni csavarodásakor illetve intenzívebb gyorsuláskor/lassításkor kattogott/ropogott. Gyakorlatilag nemsokkal az autó átvétele után (ez nyáron volt, melegben) elkezdte ezt... Csak nem lehet gyárilag ennyire rossz a zár? Vagy igen? Főleg a vezetőoldal csinálta, de néha nagyon nagy melegben enyhén a jobb oldal is beszállt. Egyébként más autónál (kollégám Focusa) is hallottam dettó ugyanezt a típusú hangot... Lehet, hogy vmekkora kis mozgástér azért megengedett, és már ez is képes ilyen hangokat produkálni? Vki mongyon már vmi megnyugtatót, hogy ugye nem kell zárat cserélnem... :? :?: Vagy ajtót...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.