Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én még nem sok mindent cseréltem a szervízkönyv szerint... olajat sem 30e-ként cserélem, a benzin, levegőszűrőt is kevesebb km után, mint a "könyvben". Mindenesetre én 40e km-ként kilököm belőle a gyertyákat, ha jól néznek ki, ha nem :).

Szerintem jól teszed bármennyire is megy ez a longlájf olaj így úgy azért szerintem 30e km az nagyon durva.....és egy 10-15e km-kénti cserét meghálál a gép és azért anyagilag sem annyira vészes.....

Link to comment
Megosztás:

..teolcsóbban megúsztad...a hosszabb táv telejsen kipucolta vola azért is látod a kormot a kipuff végén...szóval ha legközelebb hosszabb távon mész...még adj neki egy 2 gombócosat :)

Úgy néz ki nekem sem cserés a tradfóhidam, ezekszerint a pillanatnyi anomáliát a sok városi tütymörgés okozta. Bár a nagy fogyasztást nem tom mire vélni. Több haver ankinek ilyenje van azt mondta hogy szerintük rossz helyen tankolok. Ezt még meg fogom próbálni. Jól kifogyasztom hogy már jó ideje világítson, aztán utána elmegyek olyan helyre tankolni ahol,haverok is tankolnak akiknek jól fogyaszt. Aztán kiderül mi a problem!

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki nekem sem cserés a tradfóhidam, ezekszerint a pillanatnyi anomáliát a sok városi tütymörgés okozta. Bár a nagy fogyasztást nem tom mire vélni. Több haver ankinek ilyenje van azt mondta hogy szerintük rossz helyen tankolok. Ezt még meg fogom próbálni. Jól kifogyasztom hogy már jó ideje világítson, aztán utána elmegyek olyan helyre tankolni ahol,haverok is tankolnak akiknek jól fogyaszt. Aztán kiderül mi a problem!

eddig hol tankoltál?

Link to comment
Megosztás:

eddig hol tankoltál?

Van nálunk egy olyan hogy automata benzinkút. Tehát kútfej és vagy a lóvét tömöd bele vagy a bankkártyát. Fogalmam sincsen melyik cég benzinét árulják. De többen is járnak oda és eddig senkinek nem volt vele baja. Már korábban is volt olyan hogy, messze voltam itthontól és máshol tankoltam és többet ment el, de akkor azzal magyaráztam, hosszút mentem és amiatt lett jobb. De volt időszak hogy átszoktam a 14 ft vel drágább shell hez és biza városiba az sem hozott akkor jobb eredményt. Most AGIP lesz szerintem! Nem tudom de szerintem ebbe az időbe nem hajtós vezetés mellet városba is meg kell álljon ez a Z1XE 8,5-9 literbe. Nekem a 9et mindenki maximumnak mondta. Ehelyett lassan már 12-13 fogyaszt szerintem itt igencsak nincsen rendbe vmi. De az a bajom hogy melegen a füstje sem büdös megy is hibakód sincsen igy meg nehéz kitalálni, mi lehet az ok.

Link to comment
Megosztás:

Van nálunk egy olyan hogy automata benzinkút. Tehát kútfej és vagy a lóvét tömöd bele vagy a bankkártyát. Fogalmam sincsen melyik cég benzinét árulják. De többen is járnak oda és eddig senkinek nem volt vele baja. Már korábban is volt olyan hogy, messze voltam itthontól és máshol tankoltam és többet ment el, de akkor azzal magyaráztam, hosszút mentem és amiatt lett jobb. De volt időszak hogy átszoktam a 14 ft vel drágább shell hez és biza városiba az sem hozott akkor jobb eredményt. Most AGIP lesz szerintem!

ha jól tudom Mo-ra a MOL visz benzint mindenhová (kivéve a határmenti SHEll, OMW stb stb)

Én mindig Shellnél, OMW_nél tankolok egyszer kényszerből MOL-nál tankoltam és amiatt állt meg az autó (több motor is megállt a vizes benzin miatt)

DE Ez EGYEDI eset!

Link to comment
Megosztás:

ha jól tudom Mo-ra a MOL visz benzint mindenhová (kivéve a határmenti SHEll, OMW stb stb)

Én mindig Shellnél, OMW_nél tankolok egyszer kényszerből MOL-nál tankoltam és amiatt állt meg az autó (több motor is megállt a vizes benzin miatt)

DE Ez EGYEDI eset!

céges mol kártyával csak mol (néha befigyel mellé egy kis E85), és semmi baj eddig a benzin miatt (átlag 7-8 l/100)

Link to comment
Megosztás:

Hát ezek neves kutak ! Szerintem az ilyen kártyás autómata kutaknál vmi mocsok anyagot árulnak! Szal most AGIP!

Én világéletemben olcsó kutakál tankoltam itt zuglóban (ha úton vagyok, az persze más, ott olyan kút van,amilyen) a lukoilnál,előtte meg a jetnél. próbáltam más kutakat, SEMMI különbség nem volt a fogyasztásban soha. Szerintem az ilyen viszonylag nagy kúthálózatok nem kockáztatnak, a kicsi névtelenekkel lehet a baj csak. De ki tudja. Azért nem mindegy a literenkénti 10-15 Ft-os különbség, főleg úgy, h eddig semmi károm nem származott az ilyen olcsóbb kutakból. Névtelenhez nem mennék, de nagy kúthálózathoz igen. Auchan-teszkót még nem próbáltam, az nem túl szimpi, ráadásul az áruk drágább, mint pl a lukoilnak.

Link to comment
Megosztás:

Én világéletemben olcsó kutakál tankoltam itt zuglóban (ha úton vagyok, az persze más, ott olyan kút van,amilyen) a lukoilnál,előtte meg a jetnél. próbáltam más kutakat, SEMMI különbség nem volt a fogyasztásban soha. Szerintem az ilyen viszonylag nagy kúthálózatok nem kockáztatnak, a kicsi névtelenekkel lehet a baj csak. De ki tudja. Azért nem mindegy a literenkénti 10-15 Ft-os különbség, főleg úgy, h eddig semmi károm nem származott az ilyen olcsóbb kutakból. Névtelenhez nem mennék, de nagy kúthálózathoz igen. Auchan-teszkót még nem próbáltam, az nem túl szimpi, ráadásul az áruk drágább, mint pl a lukoilnak.

Akkor jártál már a gvadányin az apeh mellet... :)

A kerületbe ez a legolcsóbb ...

És probléma nincs vele.

Link to comment
Megosztás:

Na erre varjatok gombot :)

Kb egy hete vagy kettő nem jut el a lé a hátsó szélvédőre.

Gondoltam a fúvóka...

Nem az volt.

A motor jó

Ma nekiálltam ,hogy megnézem mi a baja.

Kibontottam a szivattyút ,lehúztam a csövet ,tető kárpitot kibontottam széthúztam ott is.

Nem bírtam átfújni a csővőn...

Kis kompresszor...az se

Tehát a csőbe van valami..

De hogyan amikor a tartályba van szűrő.

Javításra ötlet ,vagy rakjak bele új csövet.

Még megpróbálok co huzalt dugni bele.

Más ötletem nincs. :)

És nektek?

Link to comment
Megosztás:

Tankolás témához annyit tennék hozzá , h ha megyek haza Németországból ha csak tehetem minél kevesebbet tankolok Otthon...Ha mégis akkor igenis lehet észrevenni ÓRIÁSI nagy különbségeket... Otthon csakis shell vagy omv itt meg szinte csak a total ha már a bmw céges autok ott tankolnak kártyára és valóban jó a benya sőt a fogyasztásom is jobb mint az otthoni benyával....ja az ára, na otthon se olcsó itt se...:1.46euro/L

Link to comment
Megosztás:

Na erre varjatok gombot :D

Kb egy hete vagy kettő nem jut el a lé a hátsó szélvédőre.

Gondoltam a fúvóka...

Nem az volt.

A motor jó

Ma nekiálltam ,hogy megnézem mi a baja.

Kibontottam a szivattyút ,lehúztam a csövet ,tető kárpitot kibontottam széthúztam ott is.

Nem bírtam átfújni a csővőn...

Kis kompresszor...az se

Tehát a csőbe van valami..

De hogyan amikor a tartályba van szűrő.

Javításra ötlet ,vagy rakjak bele új csövet.

Még megpróbálok co huzalt dugni bele.

Más ötletem nincs. :D

És nektek?

Próbáld meg kifújni,kipiszkálni a trutyit vhogy ha nem akkor cseréld ki a csövet, annyira nem lehet vészesen drága ez a cső, ha meg igen akkor tegyél bele Mz benzincsövet :) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szerintetek létezik olyan, hogy a friss, új 4 hetes kinyomó csapágy (LUK), tönkremegy és amiatt tünik el nekem a fékolaj a tartályból? És levegősödik le a kuplungom? Mivelhogy máshol nem láttam folyást sehol. Le volt mosva a motor és ....semmi nyom. A fékeknél sem. Vagy van olyan , hogy rosszul lett összerakva? Vagy ezt nem lehet eltéveszteni? Tanácstalan vagyok, remélem van termékgarancia.....:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szerintetek létezik olyan, hogy a friss, új 4 hetes kinyomó csapágy (LUK), tönkremegy és amiatt tünik el nekem a fékolaj a tartályból? És levegősödik le a kuplungom? Mivelhogy máshol nem láttam folyást sehol. Le volt mosva a motor és ....semmi nyom. A fékeknél sem. Vagy van olyan , hogy rosszul lett összerakva? Vagy ezt nem lehet eltéveszteni? Tanácstalan vagyok, remélem van termékgarancia.....:)

Inkább szerelési problémára gondolok...

Link to comment
Megosztás:

Akkor jártál már a gvadányin az apeh mellet... :)

A kerületbe ez a legolcsóbb ...

És probléma nincs vele.

igen,voltam ott, kb az a legolcsóbb meg a mogyoródin a lukoil. csak a gvadányi az nem önki :) én meg aztat szeretem.

a hátsó ablakmosón kívül most jó a verda? újabban ritkán járok erre, nagyon összejöttek a dolgaim...

Link to comment
Megosztás:

igen,voltam ott, kb az a legolcsóbb meg a mogyoródin a lukoil. csak a gvadányi az nem önki :) én meg aztat szeretem.

a hátsó ablakmosón kívül most jó a verda? újabban ritkán járok erre, nagyon összejöttek a dolgaim...

Kafa minden.

Zörög a bal első ajtóban valami...

Beköltöztek az egerek :)

Már értem...

Az egerek betonoztak a kocsiba :D és azért nem megy lé.

Nem mosták el a kőműves kapalat :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szerintetek létezik olyan, hogy a friss, új 4 hetes kinyomó csapágy (LUK), tönkremegy és amiatt tünik el nekem a fékolaj a tartályból? És levegősödik le a kuplungom? Mivelhogy máshol nem láttam folyást sehol. Le volt mosva a motor és ....semmi nyom. A fékeknél sem. Vagy van olyan , hogy rosszul lett összerakva? Vagy ezt nem lehet eltéveszteni? Tanácstalan vagyok, remélem van termékgarancia.....:)

hát ennyit tudnak az utángyártott alkatrészek....

Link to comment
Megosztás:

Na erre varjatok gombot :)

Kb egy hete vagy kettő nem jut el a lé a hátsó szélvédőre.

Gondoltam a fúvóka...

Nem az volt.

A motor jó

Ma nekiálltam ,hogy megnézem mi a baja.

Kibontottam a szivattyút ,lehúztam a csövet ,tető kárpitot kibontottam széthúztam ott is.

Nem bírtam átfújni a csővőn...

Kis kompresszor...az se

Tehát a csőbe van valami..

De hogyan amikor a tartályba van szűrő.

Javításra ötlet ,vagy rakjak bele új csövet.

Még megpróbálok co huzalt dugni bele.

Más ötletem nincs. :)

És nektek?

Az ablakmosó csöbe betesznek visszafolyás gátló szelepet(ez beragadhat). A szűrök miatt eldugulni nem tud a cső.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.