Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!

Kicsit megijedtem a napokban, a véleményetekre lennék kíváncsi :lol:

2007.05. Egynégyes, twinport g astra, 50.000km-el. Mobil1 0w40 motorolajjal (10hónap-8e km az olajban) , sok városi rövidtávval ....hengerfejes lenne?

A hűtővíz nem olajos, viszont csökkent a mennyisége, ~2deci fagyállót után kellett töltenem, eddig egyszer.

Az olajbeöntő-nyílásnál ezt kellett látnom, csináltam pár képet.

Más gond nincs, egyenletes jár a motor, nem eszi az olajat, nem nőtt a fogyasztásom.

Bár az F astrám is hasonlóan nézett ki sokszor, de nem volt hengerfejes.

Remélem ez sem az.

Most figyelem a hűtővizet és letakarítottam a nyílást+sapkát és nézem mennyi idő múlva lesz olyan.

Ezen kívül mit tudok még tenni?

Elviszed túrázni... :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kicsit megijedtem a napokban, a véleményetekre lennék kíváncsi :lol:

2007.05. Egynégyes, twinport g astra, 50.000km-el. Mobil1 0w40 motorolajjal (10hónap-8e km az olajban) , sok városi rövidtávval ....hengerfejes lenne?

A hűtővíz nem olajos, viszont csökkent a mennyisége, ~2deci fagyállót után kellett töltenem, eddig egyszer.

Az olajbeöntő-nyílásnál ezt kellett látnom, csináltam pár képet.

Más gond nincs, egyenletes jár a motor, nem eszi az olajat, nem nőtt a fogyasztásom.

Bár az F astrám is hasonlóan nézett ki sokszor, de nem volt hengerfejes.

Remélem ez sem az.

Most figyelem a hűtővizet és letakarítottam a nyílást+sapkát és nézem mennyi idő múlva lesz olyan.

Ezen kívül mit tudok még tenni?

Azért ilyen, mert rövid távokon hajtod.

Link to comment
Megosztás:

F1.34 20A valóban "reset"-elted a kijelzőt, és a rádiót. Ezt kbkbkb is kipróbálhatná. Hátha megjavul a kijelzője....

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez a reset-elés segített. Sajnos amikor nekiálltam nem tudtam melyiket kell kihúzni (nem olvastam DarthVödör hozzászólását :lol: ), így egyesével kihúztam az összeset és visszadugtam. Ma mindegy jó lett. Valakinek nincs egy biztosítéktábla leírása G astrához? Sajnos DarthVödör honlapján a kapcsolási rajz link-je (http://data.hu/get/4522429/schaltplanis.zip) nekem nem működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kicsit megijedtem a napokban, a véleményetekre lennék kíváncsi :lol:

2007.05. Egynégyes, twinport g astra, 50.000km-el. Mobil1 0w40 motorolajjal (10hónap-8e km az olajban) , sok városi rövidtávval ....hengerfejes lenne?

A hűtővíz nem olajos, viszont csökkent a mennyisége, ~2deci fagyállót után kellett töltenem, eddig egyszer.

Az olajbeöntő-nyílásnál ezt kellett látnom, csináltam pár képet.

Ahogy a többiek is írták,semmi gond ,a sok városi tötymörgés miatt lehet ilyen.

Időnként vidd el túrázni,hogy tisztuljon a tüdeje,meg bár nem tudom,hogy használod városban, próbáld meg

úgy,hogy 3.-nál feljebb nem kapcsolsz.Lehet picit többet fog fogyasztani,de egészségesebb lesz a motor! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez a reset-elés segített. Sajnos amikor nekiálltam nem tudtam melyiket kell kihúzni (nem olvastam DarthVödör hozzászólását :lol: ), így egyesével kihúztam az összeset és visszadugtam. Ma mindegy jó lett. Valakinek nincs egy biztosítéktábla leírása G astrához? Sajnos DarthVödör honlapján a kapcsolási rajz link-je (http://data.hu/get/4522429/schaltplanis.zip) nekem nem működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Milyen évjáratú a kocsi?

L-es, vagy S-es biztosíték van benne?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez a reset-elés segített. Sajnos amikor nekiálltam nem tudtam melyiket kell kihúzni (nem olvastam DarthVödör hozzászólását :lol: ), így egyesével kihúztam az összeset és visszadugtam. Ma mindegy jó lett. Valakinek nincs egy biztosítéktábla leírása G astrához? Sajnos DarthVödör honlapján a kapcsolási rajz link-je (http://data.hu/get/4522429/schaltplanis.zip) nekem nem működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Használatiból szedtem hátha segít:

oldal 1:

tabla1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

oldal 2:

tabla2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

2006-os, nem tudom, hogy L-es vagy S-es, azt honnan tudom megállapítani?

Akkor az S-es (pici biztosíték). Amit feljebb küldtek képeket az neked nem jó, az az M-es biztosíték tábla, ami a 2002 előttiekbe volt.

Küldd el a mailcímedet privátba, s elküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez a reset-elés segített. Sajnos amikor nekiálltam nem tudtam melyiket kell kihúzni (nem olvastam DarthVödör hozzászólását :lol: ), így egyesével kihúztam az összeset és visszadugtam. Ma mindegy jó lett. Valakinek nincs egy biztosítéktábla leírása G astrához? Sajnos DarthVödör honlapján a kapcsolási rajz link-je (http://data.hu/get/4522429/schaltplanis.zip) nekem nem működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

http://data.hu/get/4522429/schaltplanis.zip

pedig működik, 35-en leszedték...

Az oldalamon, sajnos nem autolink. Kijelölés, jobb klikk, megnyitás új lapon.

Link to comment
Megosztás:

Egyet nem értek ezekkel a biztosítékokkal kapcsolatban. Pl a rádiót hozza több biztosítékra. Akkor az infós kijelzőt is vagy két helyen? Ezek több helyről kapnak tápot és azért van több biztosítékhoz feltüntetve vagy felszereltség függő hogy melyik feleszereltség esetén melyik biztiről kap tápot. Viszont ha ez utóbbi, akkor nem értem miért nem lehet megcsillagozni, (pl VW leírás) hogy melyik szereltség esetén melyik biztihez mi tartozik. Mert most tegyük fel elmegy vmi ilyen fogyasztó árama, ami 3 helyre is van irva, és késő este van vak sötét, akkor a polgár egy darabig bogarászhatja a pöttöm szabad kézzel alig kivehető biztosítékokat.

Link to comment
Megosztás:

Egyet nem értek ezekkel a biztosítékokkal kapcsolatban. Pl a rádiót hozza több biztosítékra. Akkor az infós kijelzőt is vagy két helyen? Ezek több helyről kapnak tápot és azért van több biztosítékhoz feltüntetve vagy felszereltség függő hogy melyik feleszereltség esetén melyik biztiről kap tápot. Viszont ha ez utóbbi, akkor nem értem miért nem lehet megcsillagozni, (pl VW leírás) hogy melyik szereltség esetén melyik biztihez mi tartozik. Mert most tegyük fel elmegy vmi ilyen fogyasztó árama, ami 3 helyre is van irva, és késő este van vak sötét, akkor a polgár egy darabig bogarászhatja a pöttöm szabad kézzel alig kivehető biztosítékokat.

Link to comment
Megosztás:

Egyet nem értek ezekkel a biztosítékokkal kapcsolatban. Pl a rádiót hozza több biztosítékra. Akkor az infós kijelzőt is vagy két helyen? Ezek több helyről kapnak tápot és azért van több biztosítékhoz feltüntetve vagy felszereltség függő hogy melyik feleszereltség esetén melyik biztiről kap tápot. Viszont ha ez utóbbi, akkor nem értem miért nem lehet megcsillagozni, (pl VW leírás) hogy melyik szereltség esetén melyik biztihez mi tartozik. Mert most tegyük fel elmegy vmi ilyen fogyasztó árama, ami 3 helyre is van irva, és késő este van vak sötét, akkor a polgár egy darabig bogarászhatja a pöttöm szabad kézzel alig kivehető biztosítékokat.

Vannak olyan egységek, amiknek kell állandó, kapcsolt (gyújtás), és világítás jel, vagy feszültség is.

Ezeket sem lehet minden védelem ( biztosíték ) nélkül bekötni.

Pl. A rádió, megy gyújtásról is, gyújtás nélkül is. A gombok világítása, a lámpa felkapcsolásával bekapcsol, és a háttér szabályozásra is reagál.

Mivel a rádiónak nincs kijelzője, ezért, be kell kapcsolnia a TID-et is. Ennek ugyan úgy kell, állandó, kapcsolt, világítás, és háttér szabályozás is!

Ezért kell több biztosíték!

Az állandó, azért kell, hogy lekapcsolt gyújtásnál is tudd bekapcsolni a rádiót.

Meg azért, is hogy ne kelljen minden egyes bekapcsoláskor bepötyögni a biztonsági kódot.

A kapcsolt, azért kell, hogy be, vagy ki tudja kapcsolni a rádiót, ha ráadod, vagy leveszed a gyújtást. (ne maradjon bekapcsolva a rádió. lehalkítva sem)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok és szeretném megosztani a következő jelenségeket a 2003-as Z14XE motorszámú 1.4 16v kocsimról!

3éve vettem meg 68000km-el, most 98000-nél vagyok és amióta megvettem a következők történtek!

Vezérműszíj csere megvolt vízpumpával együtt és ezzel egyidejüleg olajcsere Metabond C3 LSX 5W30, olajszűrő,benzinszűrő,levegőszűrő és pollanszűrőcsere!

Természetesen a gyertyák cseréje is megvolt GM kétpolusura!

Hidegen pöcre indul,de amint bemelegszik a motor nem indul csak gázadásra....értelem szerűen ez EGR szelep probléma!

Meg is volt az ultrahangos tisztitás ami 1.5évet bírt és újra előjött a dolog!

De ez még oké mert nem is nagyon érdekel...

Eljött az első tél és mivel a szabad ég alatt alszik reggel miután beindítom kb.1km megtétele után 3.gyújtáskimaradás.(érezhető hogy csak 3 henger megy mert nincs erő,rángat)Hibakód olvasás megvolt.

Ilyenkor nem szoktam félre állni hanem egyenes szakasz kulcs kivesz 2-3másodperc majd újra inditok nagy gázzal és már megy is újra mind a 4 henger!

Na most a következő módon használom a kocsit,amit tudok hogy nem jó,de ha nincs más dolgom minek mennék a kocsival többet?!

Reggel beülök elindítom,szigorúan megvárom még a fordulatom visszaesik 1000-re majd indulok melózni ami 7,6km-re van és megállítom majd 8óra elteltével ugyan ez.Azaz napi 15,2km-nél többet nem megyek.

Nem is szoktam pörgetni,tudod ez nagy baj,mert az ecitech-es motorok igénylik.

Na de ezzel is megbarátkoztam,mert télen henger megállás amég a külső hőmérséklet nem éri el az 5fokot,amint fölötte van ez a dolog megszünik!Nyáron pedig EGR

De ezekkel a dolgokkal még együtt tudok élni(mondjuk rohadtul zavar),viszont most jön a fő problémám!

Olajcserém volt legelőször ugye az emlitett olajjal aztán a 2. cserére Metabond TOP 5W40-et öntöttem bele és elkezdett néha-néha kattogni a motortérből vmi,először nem foglalkoztam vele,mert heti 1-2szer csinálta és csak

amég be nem melegedett a motor!

De ahogy telt az idő egyre sűrübben és hosszabban kattogott hát utána jártam,szerelő azt mondta hidrotőke,de ne foglalkozzakvele,mivel melegen a mai napig elhallgat.

Tanácsot is kaptam cseréljem le az olajat hát mondom oké Metabond SPEED 10W40 ez se segített a mai napig szólnak a tőkék elindításkor és 7-8perc elteltével megszűnik!

Szétbontani nem igazán szeretném,mert ez is érdekes hogy ennyi km-el hidrotőkézni kellene(ami elég drága dolog)

Hidrotőke tisztítót nem szeretnék beleönteni,mert sztem semmit nem ér mivel nem gagyi olajat használok és évente cserélem! És nem folyamatosan kattog a tőke!

Tudom óriási hiba hogy napi ennyit megyek és ráadásul nem is pörgetem,de ha tudom hogy ilyen ez a tipusu astra, akkor vettem volna egy 10éves swiftet amivel nem lenne semmi ilyen gondom.

Hozzáteszem előtte egy 99-es swiftem volt 1.0 GL amivel semmilyen motorikus gondom nem volt csak a kopó alkatrészeket kellet cserélni.

Vkinek vmi ötlet,tanács bármelyik dologra?

Vegyek egy LIQUI MOLY Szelep tisztító aztán ha már csak 5-6liter üzemanyag van benne öntsem bele,fel a pálya és huzassam meg(4.-be 5000fordulaton pl.20km)?

Pro-tec Benzines üzemanyagrendszer tisztító és védő adalékot már tettem bele az elmúlt 2 olajcserekor, a mostaninál nem tettem bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok és szeretném megosztani a következő jelenségeket a 2003-as Z14XE motorszámú 1.4 16v kocsimról!

3éve vettem meg 68000km-el, most 98000-nél vagyok és amióta megvettem a következők történtek!

Vezérműszíj csere megvolt vízpumpával együtt és ezzel egyidejüleg olajcsere Metabond C3 LSX 5W30, olajszűrő,benzinszűrő,levegőszűrő és pollanszűrőcsere!

Természetesen a gyertyák cseréje is megvolt GM kétpolusura!

Hidegen pöcre indul,de amint bemelegszik a motor nem indul csak gázadásra....értelem szerűen ez EGR szelep probléma!

Én erre nem ennék mérget! :lol: Az EGR más tüneteket produkál.

Egyébként olvass vissza, minden héten visszatérő téma!

Link to comment
Megosztás:

nem, nem, a szilárd jól írta amit írt.

DE:

leírta hogy mit produkál az autó

Éeírta hogy mi a hibát okozó alkatrész

Leírta hogy hogy lehetne megelőzni a bajt

Leírt hogy tud mindent, de mégse csinálja

Akkor most mi a kérdés, vagy Mi hogy tudnánk ezen segiteni????

A kattogást is okzhatja a 15 napi km hidegen.

ÉS válts vissza 5w-s olajra.

ugyanis az ennyi hidegen történő járásnál az olajjáratokba lerakódások keletkeznek, és valószinüleg azért kattog a tőke, mert nem jut elég olaj fel a hengerfejbe.

egy motor beltér mosóval átjáratni jó sokáig ( 20 perc vagy egy picit több, de mindenképp alapjáraton és álló helyzetbe,) majd bele az 5w-s olaj. próbálj meg valami más típust. ( pl opel 5w30)

ha nem hallgat el akkor hidrotőke meghalt, legrosszabb esetben a hidrotőke fészke kikopott, és akkor hengerfej csere....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

.

Eljött az első tél és mivel a szabad ég alatt alszik reggel miután beindítom kb.1km megtétele után 3.gyújtáskimaradás.(érezhető hogy csak 3 henger megy mert nincs erő,rángat)Hibakód olvasás megvolt.

Ilyenkor nem szoktam félre állni hanem egyenes szakasz kulcs kivesz 2-3másodperc majd újra inditok nagy gázzal és már megy is újra mind a 4 henger!

Hali

Ismerősömnek hasonló gondjai voltak, neki a szelep ragadt be.

Link to comment
Megosztás:

nem, nem, a szilárd jól írta amit írt.

DE:

leírta hogy mit produkál az autó

Éeírta hogy mi a hibát okozó alkatrész

Leírta hogy hogy lehetne megelőzni a bajt

Leírt hogy tud mindent, de mégse csinálja

Akkor most mi a kérdés, vagy Mi hogy tudnánk ezen segiteni????

A kattogást is okzhatja a 15 napi km hidegen.

ÉS válts vissza 5w-s olajra.

ugyanis az ennyi hidegen történő járásnál az olajjáratokba lerakódások keletkeznek, és valószinüleg azért kattog a tőke, mert nem jut elég olaj fel a hengerfejbe.

egy motor beltér mosóval átjáratni jó sokáig ( 20 perc vagy egy picit több, de mindenképp alapjáraton és álló helyzetbe,) majd bele az 5w-s olaj. próbálj meg valami más típust. ( pl opel 5w30)

ha nem hallgat el akkor hidrotőke meghalt, legrosszabb esetben a hidrotőke fészke kikopott, és akkor hengerfej csere....

Akkor elnézést kérek!

Nekem pl. azt csinálja, hogy 4.-ben 2500-as fordulatnál óvatos gázadásra ránt egyet az autó. Nem durva, de észrevehető és idegesítő.

Amikor kitakarítom-megjáratom a szelepet (már amennyire lehet) akkor egy ideig jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.