Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az egyiket megtaláltam, azt amelyik az Ölmangel jelet irja ki. Ez a nivópálca mellett található. Tulajdonképpen a motorblokk vizszintes nyulványán van és belelóg a karterbe. De a másikat nemtalálom.... :unsure: Azt amelyik a másik olajhibaüzenetet adja.... és az elektromos rajzokban sem találom. ????????????

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok, merre van az (vagy azok) a jeladók, amelyek az olajszintről tájékoztatják a gyári BC-t? Megjelenik néha-néha az Ölmangel és a Motoröl Stand jelzés, de az olajnivó rendben van....

Ha a GSi-ből indulok ki, akkor haldoklik a jeladód, ami a szintet nézi.Ma nekem is kiírta szüretbe menet, hogy oelmangel.Para 1000rel, szőlőbe kiérve géptető feltép, aztán szintet megnéz.Mondanom sem kell, bő 3/4-ig volt a szint.Szal mondtam a BCnek, hogy ne szop@ssuk 1mást, mert van más dolgom is.Azóta nem írta ki. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ha a GSi-ből indulok ki, akkor haldoklik a jeladód, ami a szintet nézi.Ma nekem is kiírta szüretbe menet, hogy oelmangel.Para 1000rel, szőlőbe kiérve géptető feltép, aztán szintet megnéz.Mondanom sem kell, bő 3/4-ig volt a szint.Szal mondtam a BCnek, hogy ne szop@ssuk 1mást, mert van más dolgom is.Azóta nem írta ki. :unsure:

Nekem is csak néha... hosszu utakon általában jön be. Levettem a jeladó csatlakozóját. befujom kontaktspray-el, hátha... de ha azt mondod, hogy tipikus GSI-re akkor itt sem adok nagy reményt a megjavulásra. Ami viszont zavar, hogy egyszer a másik jelzés is bejött (Motoröl Stand), vajon ez honnan veszi a jelet?

Link to comment
Megosztás:

Mert a C20XE nincs lebutítva ECOTEC cuccal.Amúgy ezzel a motorral sincs gond, egyelőre.De 2000rpm alatt halálos.Utána már éled, de az 1410kg az csak 1410kg na...Az Xe meg eléggé hirtelen motor....

Hm.... s mit szóljanak azok, akiknek 1.6-os van, ha te a 2 literrel nem vagy elégedett :unsure: De tény, hogy az enyémet is az izmosabb 1.9-es csodaTDI-k simán legyorsulják. Jába na, késön ébred a ménes. Pedig azt hittem, hogy gyorsabb egy 1.8 benzinesbe mint az 1.9 dizelbe - lóerőben ugyanott vannak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Van egy 2.0 dti B Vectrám. Kifogyott az üzemanyag; hoztam kb. 5l, amit bele is öntöttem, de nem indul. A szomszédom állítása szerint légteleni kell. Mit jelent ez, ill. hogyan kell megtenni ?

Köszönöm,

Csaba

Azok a mocik nagyon nehezen türik,ha szárazra járatják őket!tegyél még bele legalább 5lityót és próbálj meg indítózni,de csak rövideket,nehogy kinyírd az önindítót!

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom, nem csak azok a mocik tűrik nehezen, hanem a tendencia egyre inkább ebbe az irányba halad, a mai közös nyomócsöves dízelek például súlyosan károsodhatnak amennyiben teljesen kifogy belőlük a gázolaj, tehát tessék leszokni erről hogy az utolsó cseppet is kiautózzuk a tankból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2.0 dti B Vectrám. Kifogyott az üzemanyag; hoztam kb. 5l, amit bele is öntöttem, de nem indul. A szomszédom állítása szerint légteleni kell. Mit jelent ez, ill. hogyan kell megtenni ?

Köszönöm,

Csaba

javaslom a gázolajszűrő feltöltését mert az fent van a motornál és lehet tök üres.

ha nem megy akkor kettesben húzathatod. nekem mikor egy hétig állt a DTI hengerfej nélkül akkor kb 300m-t húztuk mert a bika sem bírta a tekerést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.