Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ennél a fék és gáz kombó működik, de ha nem világít a lámpa, akkor nincs tárolt hibakód sem, felesleges olvasni. Gyújtásvezérlő itt nincs, motorvezérlő van, ami mindent csinál. De ha itt lenne valami gond, akkor világítana a lámpa. Minden elktronikus részegységet vizsgál a vezérlő és bárminek a hibája esetén kigyújtja a lámpát.

motorvezérlő-----mennyibe kerül 1db

már mondtak olyat,hogy 200 ezer 1 új,de használt kikódolt is 100-ba van

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 96-os 2.0-es Vekim mostanában alapjáraton ingadozik vagy leáll. És bizonyos fordulatnál dadog. Ilyenkor vissza kell váltanom vagy emelni a fordulatot.

Hallottam, hogy az alapjárat lehet az alapjárati motor, pillangószelep és a vákumcső koszosságától is. Nézegettem de én nem tudom, hogy merre található az alapjárati motor. Ha esetleg valaki leírná akkor kitiszítanám. Esetleg lehet, hogy az EGR-t is ellenőrizni kellene.

Amikor vettem akkor nagyon dadogott és alapjárat se volt, észrevettük, hogy az egyik hengerbe menő kábel sérült. Az ki is lett cserélve. Akkor elmúlott a dadogás is. De most ismételten visszajött. Pedig ezek a kábelek jók(amik a hengerből jönnek a motor tetején.)

És még egy dolog: a km órám nem működik. Hallottam, hogy az ABS-től kapja a jelet. Ez hol található? A motortérben van 2 db kábel ami nem tudom hova megy. Nem lehet, hogy az ABS-ből csúszott ki vmelyik és azért nincs sebességjel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 96-os 2.0-es Vekim mostanában alapjáraton ingadozik vagy leáll. És bizonyos fordulatnál dadog. Ilyenkor vissza kell váltanom vagy emelni a fordulatot.

Hallottam, hogy az alapjárat lehet az alapjárati motor, pillangószelep és a vákumcső koszosságától is. Nézegettem de én nem tudom, hogy merre található az alapjárati motor. Ha esetleg valaki leírná akkor kitiszítanám. Esetleg lehet, hogy az EGR-t is ellenőrizni kellene.

Amikor vettem akkor nagyon dadogott és alapjárat se volt, észrevettük, hogy az egyik hengerbe menő kábel sérült. Az ki is lett cserélve. Akkor elmúlott a dadogás is. De most ismételten visszajött. Pedig ezek a kábelek jók(amik a hengerből jönnek a motor tetején.)

És még egy dolog: a km órám nem működik. Hallottam, hogy az ABS-től kapja a jelet. Ez hol található? A motortérben van 2 db kábel ami nem tudom hova megy. Nem lehet, hogy az ABS-ből csúszott ki vmelyik és azért nincs sebességjel?

Pontos diagnózist nem lehet mondani ez alapján, de mindkettő amit említesz okozhat ilyen problémát. EGR, ha elkoszolódott és nem zár rendesen, akkor kaphat a motor kipuffogógázt alapjáraton is, amikor amúgy nem kéne kapnia. Ettől ingadozhat az alapjárat. De az alapjárati motor is okozhat ilyen hibát.

Én első körben EGR tisztítást (vagy inkább ideiglenes lefalazást) és alapjárati motor tisztítást javasolnék. Ha bármelyik megoldja a problémát, akkor már tudod mi a hiba. Az EGR maradhat lefalazva is.

Link to comment
Megosztás:

bontóban találsz 60 körül. plusz a beépítés, kódolás, talán 80ból meg úszható.

itt találsz bontott ECU-t garival.

http://www.autoalkatresz.hu/talalatilista/QLCY1LFWYFTOULYA98HTSDY6REK6EIIWJHMY4JQTD0Z8756UOY51QS8CP448AOE4PYHM7LEM4DYZK0JT5O95DKWCRCF6DPHCRJRQGDJ3YIC5FORR1OJ3Z66WWJM2RKIL888QL91DMK67IPPS6EY9ETZPK2L2QIDKU7DL5REQKP63QT9OL2H43QQQJ7SLFMH3U

motorvezérlő-----mennyibe kerül 1db

már mondtak olyat,hogy 200 ezer 1 új,de használt kikódolt is 100-ba van

Link to comment
Megosztás:

A befalazás alatt mit értesz? Mûszakin nem lehet vele gond?

Az EGR a kipuffogógázt vezeti vissza a szívótérbe, amit egy szelep szabályoz. Ez az EGR szelep. Egy lemezzel el kell zárni a kipuffogógáz útját, nagyjából ennyi a lefalazás. Műszakin nem mérik azt a káros anyagot (NO), amit az EGR-nek kellene csökkentenie, szóval ott nem lesz gond. Hogy pontosan hogyan, arra majd válaszolnak X20XEV-s márkatársak.

Link to comment
Megosztás:

A javítása olcsóbb és tartósabb is lehet. Valamikor olvastam, hogy 40 körül javítják a vezérlőtés utána nem lesz gond vele, ha tényleg az a gond.

Megtörtént a hiba olvasás. A hibát a motorvezérlő azon része okozta amely az AC-t működteti,a melegedéskor a vezérlő nem adott elég áramot/ a test volt kevés/ a relének és a relé nem maradt behúzott állapotban.

Most az AC közvetlen az aksiról kap testet és így most működik,csak gyujtás ráadáskor mindig megy az AC.

köszönök minden választ.

Link to comment
Megosztás:

EGR lefalazás!

egr ki, tömítés (fém) alá-helyett bevágni egy lemezt (sörös doboz oldala pl pont megfelel), csak a két kis lukat kell kivágni a rögzítő csavaroknak, majd egr vissza.

Műszaki ok, hiba nincs :)

Az enyém kb.3 éve van levakolva ,azóta ez a rész hibátlanul működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

pár hete vettem egy ausztriából frissen behozott 2001-es Vectra B 2.0 DTI caravant (Y20DTH) kitűnű műszaki állapot, gyönyörűen megkímélt belső.

az alján természetesen néhol megindult a korroziós folyamat, de még mostanában megtörténik rajta az alvázvédelmi beavatkozás. szerencsére másra nem kell költeni rá (egyelőre).

beépített navigációval felszerelt, természeten magyar nyelv nincs benne. segítséget szeretnék kérni, hogy magyar vagy európai navigációs térképhez, CD-n vagy letölthető formátumban hogyan lehet hozzájutni? bármilyen megoldás érdekel. illetve magyar nyelvű kézikönyv is érdekelne!

köszönöm a segítséget, válaszokat!

Üdv.!!

Link to comment
Megosztás:

Hol van a navi? Lent a hamutartó helyén? Tegyél fel képet róla :)

Hali!

nem lent. fent a kijelzőknél jobb oldalon. egy CD (német-asztria) van hozzá, túl sokra nem jutottam vele. pl. térkép sem jelent meg. GPS jel van. kormányról gombokkal vezérelhető, de túl sok beállítási lehetőség nem jön fel. vagy csak én vagy analfabéta hozzá, de nyomogattam elég sokat :)

jó lenne egy hozzáértő szaki kontakt, aki rá tudna nézni.. :)

hozok majd képet.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

nem lent. fent a kijelzőknél jobb oldalon. egy CD (német-asztria) van hozzá, túl sokra nem jutottam vele. pl. térkép sem jelent meg. GPS jel van. kormányról gombokkal vezérelhető, de túl sok beállítási lehetőség nem jön fel. vagy csak én vagy analfabéta hozzá, de nyomogattam elég sokat :)

jó lenne egy hozzáértő szaki kontakt, aki rá tudna nézni.. :)

hozok majd képet.

Szerintem felejtsd is el az egészet, 12 éves eszközről van szó, kb annyit ér, mint egy 12 éves számítógép win98 operációs rendszerrel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hello nekem van egy 1998-as opel vectra diseles ecoteces motorral és olyan problémám van hogy gázolaj mutató 12 liter körül van és vasárnap nem mentem vele és hétfő reggel nem indult be gázzal pumpáltam mire sikerült beinditani ép hogy nem merült le az aski de ha mindennap járok vele akkor nincs ilyen gond.és mikor beindult nagy füst volt és délután megint beindult mi lehet baj segitsetek légyszi hogy nagy a baj mert németben vok és hogy vigyem szervizbe vagy mit tegyek??

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felejtsd is el az egészet, 12 éves eszközről van szó, kb annyit ér, mint egy 12 éves számítógép win98 operációs rendszerrel.

Igen esélyes, hogy kénytelen leszek elfelejteni. nem is fűztem hozzá hiú ábrándokat.

az az egy db CD is annyira karcos, hogy nem is látja. köszi a véleményt.

egyébként mit kell/érdemes tudni erről a motorról? 2.0.DTI y20dth, fogyasztás, problémák, előnyök, hátrányok?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Igen esélyes, hogy kénytelen leszek elfelejteni. nem is fűztem hozzá hiú ábrándokat.

az az egy db CD is annyira karcos, hogy nem is látja. köszi a véleményt.

egyébként mit kell/érdemes tudni erről a motorról? 2.0.DTI y20dth, fogyasztás, problémák, előnyök, hátrányok?

köszi

Azt meg tudod nézni, hogy milyen navi van benne? Csak a kíváncsiság kedvéért. Típusa érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Igen esélyes, hogy kénytelen leszek elfelejteni. nem is fűztem hozzá hiú ábrándokat.

az az egy db CD is annyira karcos, hogy nem is látja. köszi a véleményt.

egyébként mit kell/érdemes tudni erről a motorról? 2.0.DTI y20dth, fogyasztás, problémák, előnyök, hátrányok?

köszi

Adagolóval szoktak lenni problémák, amiket egyrészt a rossz minőségű gázolaj, másrészt a konstrukció okozza: 1000 bar környékén fecskendez be (míg a hagyományos adagolók 100-200 bar-on), így az egész konstrukció jobban ki van helyezve. Mindegy, lényeg az, hogy a vásárláskor érdemes belekalkulálni az árba egy adagoló felújítást (kb 150-200 e Ft), ami vagy előjön, vagy sem.

Ezen kívül a légtömegmérő meg az EGR szokott még szarakodni, ezek viszont jóval egyszerűbb és olcsóbban javítható problémák.

Hogy jót is mondjak, ez már egy egész kultúráltan járó diesel motor, és teljesen jól mozgatja a kasztnit. 101 lóereje átlagos használat mellett nem egyenlő egy 1,6 16V 101 lóerejével. Fogyasztás olyan 5,5-6,5 liter környékén alakul használattól függően.

Tempomatot egyszerű beszerelni, ha éppenséggel nincs!

Link to comment
Megosztás:

Adagolóval szoktak lenni problémák, amiket egyrészt a rossz minőségű gázolaj, másrészt a konstrukció okozza: 1000 bar környékén fecskendez be (míg a hagyományos adagolók 100-200 bar-on), így az egész konstrukció jobban ki van helyezve. Mindegy, lényeg az, hogy a vásárláskor érdemes belekalkulálni az árba egy adagoló felújítást (kb 150-200 e Ft), ami vagy előjön, vagy sem.

Ezen kívül a légtömegmérő meg az EGR szokott még szarakodni, ezek viszont jóval egyszerűbb és olcsóbban javítható problémák.

Hogy jót is mondjak, ez már egy egész kultúráltan járó diesel motor, és teljesen jól mozgatja a kasztnit. 101 lóereje átlagos használat mellett nem egyenlő egy 1,6 16V 101 lóerejével. Fogyasztás olyan 5,5-6,5 liter környékén alakul használattól függően.

Tempomatot egyszerű beszerelni, ha éppenséggel nincs!

Az adagoló problémának mik a jelei, mire figyeljek? rángat, döcög?

tempomat van.

teljesen jól mozog z autó elégedett vagyok vele így 3 hét használat után

fogyasztása az első teljes tank elfogyasztás után 6,8 ra alakult (70város-30kinti aránnyal), de még szoknom kell az autót. előtte grande puntot használtam :)

köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Találsz két műanyag csavart a lámpán. Talán nyolcas imbusz jó hozzá. Egyikkel vízszintesen, másikkal függőlegesen állítod.

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy valaki tudja-e, hogy lehet-e állítani a fényszóró magasságát (elektromosan állítható)?

Ugye 3 fokozatban állítható, ha szükség van rá, az enyémen a bal első eléggé lefelé világít, sötétben szinte alig látok a bal felével, csak refivel.

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.