Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na akkor mégegyszer. Vettem egy komplett másik vectrát. Abból áttettem a tempomatot aminek minden vezetéke megvoltmár de mégsem működött. Végső reményként átraktam a motorvezérlőtis a gyujtáskapcsolóval de semmi.

Előzőekben átraktam a hátsó elektromos ablakokatis a zárvezérlővel eggyütt komplett kábelezéssel és működöttis 1 darabig. Majd egyszer nyitnám és látom h világit a piros lámpa onnantól rosszvolt megint nemlehetett tanítanisem!

A reménymiatti motorvezérlő és gyujtáskapcsoló átrakást követően minden remény nélkül csináltam egy próbát tanítani és meglepetésemre perfekt működött azóta jó!

nemtudom milehetett a hiba mért nemcsináltam ellem cserét!

Közük elvileg nincs egymáshoz! Vagy mégis? :)

Döntse el mindenki maga:D. De mindenesetre érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Oké, csak még mindig nem értem, mire akarsz kilyukadni ezzel.

A motorvezérlő+immodoboz+transponder egy egység, egymáshoz vannak programozva. Csak együtt lehet átszerelni őket, különben nem fognak működni. OP COM-mal programozni nem lehet.

A centrálzárvezérlő+távirányító szintén egy egységet képez, ezek szintén egymáshoz vannak programozva. Ezeket viszont OP COM-mal lehet programozni egymáshoz, egy meglévő távkapcsolót egy másik centrálzárvezérlőhöz, de csak akkor, ha típusazonos a távkapcsoló és a vezérlő (merthogy többféle típus létezett az évek során). A programozás, illetve minden elemcsere után tanítani kell a távkapcsolót.

Távkapcsoló: Tízenvalahány éves távkapcsolóról beszélünk, bármikor megadhatja magát benne az elektronika, az nem jelent semmit, ha gombnyomásra világít a LED rajta. Attól még nem biztos, hogy a jelet is kiadja az autó felé. Gyakori az érintkezési hiba is az elemnél. Szóval ilyenekre számítani kell. Van hogy teljesen megbolondul, és nem lehet tanítani, máskor meg tökéletesen működik. Sőt olyan is van, hogy elemcsere után nem veszti el a tanítást, és működik anélkül rendesen. Nekem előbbit művelte rendszeresen, viszont mióta kicseréltem az elem érintkezőket merevebbre, azóta tökéletes mindkét távkapcsoló.

Tempomat: X-es benzines motornál semmi köze nincs egyéb elektronikákhoz, illetve vezérlőkhöz az autóban. Saját "ECU"-ja van, H pontja egy vezetékkel be van kötve az OBD csatlakozó 8-as pontjára, ezen keresztül lehet programozni OP COM-mal (gyárival, nem a kínaival!) vagy Tech2-vel. Szóval cserégetheted a motorvezérlőket kedvedre, attól nem lesz jó.

Link to comment
Megosztás:

Rosszvolt a távirányítós rész de kiderült h, a vezérlője halt be az így kikellett xserélnem de mivel a donorbólvaló riasztósis így a komplett utastér kábelezésétis átkellett szerelnem mivel több vezetékes. Ezáltal lett átrakva a hátsó elektromosablakokis ahhozis kellett a kábelezés még az ajtókbanis! Meg persze a plusz utastér világítás és az ajtókbanis. Ezértlett cserélve!

az eredeti gyujtáskapcsolóm elszarta magát ezért cseréltem és ahhoz meg van a két immós távirányító de ehhez kellett a motorvezérlőis az immó miatt!

:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki segíteni mi lehet a baj a rádióm (car 400) csak a páratlan számra végződő rádióadókat fogja a speciel a 93.4 et szerettem volna fogni de még ha manuálisra állítom akkor is átugorja a páratlan számokat.

Előre köszi ha valaki tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki segíteni mi lehet a baj a rádióm (car 400) csak a páratlan számra végződő rádióadókat fogja a speciel a 93.4 et szerettem volna fogni de még ha manuálisra állítom akkor is átugorja a páratlan számokat.

Előre köszi ha valaki tud segíteni.

Most lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehet, hogy az gyárilag ilyen? Korábban tudta?

Elromolhat úgy, hogy csak a páros frekik vesznek el? Érdekes...

Link to comment
Megosztás:

Nem ismeretlen dolog ez hogy egy rádió csak a páratlanra végződő frekvenciákat fogja: a Nemzetközi rádiószabályzat szerint az USA szabványú rádiók mind ilyenek. Ez eddig szép, viszont azt nem tudom hogy mi köze lehet a Car400-nak az USA-hoz? Lehet hogy amerikai piacra is gyártottak ilyen rádiót és neked volt szerencséd (szerencsétlenséged) egy ilyet kifogni?

Link to comment
Megosztás:

Lehet ott kell keresni a bibit, hogy vettem egy mid es kijelzőt eredetileg angol nyelvű volt és nem ismerte a rádiót elmentem egy computeres emberhez át lett állítva német nyelvűre és a rádiot is megismertette vele mert azt sem látta de ezzel egyidejűleg a km órához képest a computer km fogyasztás üzemanyag visszajelzés stb. nem fut egyformán a km órával előtte tökéletesen egyformán mutatott lehet valami adatot nem jól adott meg a i. Nem tudom mitévő legyek gondolkozom veszek egy cd t meg egy csatit mert már annyit kifizettem ilyen hozzá nem értőknek. Szerintetek a kínai cucc jó amit a focal on árulnak?

Ha valakinek van ötlete mit b.....tt el kérem ossza meg velem.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Lehet ott kell keresni a bibit, hogy vettem egy mid es kijelzőt eredetileg angol nyelvű volt és nem ismerte a rádiót elmentem egy computeres emberhez át lett állítva német nyelvűre és a rádiot is megismertette vele mert azt sem látta de ezzel egyidejűleg a km órához képest a computer km fogyasztás üzemanyag visszajelzés stb. nem fut egyformán a km órával előtte tökéletesen egyformán mutatott lehet valami adatot nem jól adott meg a ######i. Nem tudom mitévő legyek gondolkozom veszek egy cd t meg egy csatit mert már annyit kifizettem ilyen hozzá nem értőknek. Szerintetek a kínai cucc jó amit a focal on árulnak?

Ha valakinek van ötlete mit b.....tt el kérem ossza meg velem.

Köszi.

Én már csak azt nem értem, hogy miért szenvedsz azzal a hitvány semmirevaló gyári rádióval.

Még egy gagyi USB/SD kártyás fejegység is többet ér, mint a gyári. Ja, hogy nem a központi kijelzőn jeleníti meg a dolgokat? És akkor mi van? Megjeleníti a sajátján.

Link to comment
Megosztás:

Én már csak azt nem értem, hogy miért szenvedsz azzal a hitvány semmirevaló gyári rádióval.

Még egy gagyi USB/SD kártyás fejegység is többet ér, mint a gyári. Ja, hogy nem a központi kijelzőn jeleníti meg a dolgokat? És akkor mi van? Megjeleníti a sajátján.

Teljesem igazad van csak tetszett a kormányról működtetés van is egy spéci cd-s pajom azt beledobom.

Viszont a kijelző pontatlansága zavar keresek egy spéci villamosságit vagy lehet veszek egy progit mert szerintem nem jól adott meg bizonyos adatokat azért csal a fogyasztással meg mindennel.

De az is lehet rendelek egyet kínából oszt meglátom mit tudok alakítani.

Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren kérem ossza meg velem.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hiába veszel akármit, tudtommal csak Tech2-vel tudják normálisan rá programozni. Én is azért nem dobtam ki a gyári cd-t, mert el ment volna a kijelző, meg a multikormány. :icon1:

Teljesem igazad van csak tetszett a kormányról működtetés van is egy spéci cd-s pajom azt beledobom.

Viszont a kijelző pontatlansága zavar keresek egy spéci villamosságit vagy lehet veszek egy progit mert szerintem nem jól adott meg bizonyos adatokat azért csal a fogyasztással meg mindennel.

De az is lehet rendelek egyet kínából oszt meglátom mit tudok alakítani.

Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren kérem ossza meg velem.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hiába veszel akármit, tudtommal csak Tech2-vel tudják normálisan rá programozni. Én is azért nem dobtam ki a gyári cd-t, mert el ment volna a kijelző, meg a multikormány. :icon1:

És akkor mi van :) Az utólagos fejegységeknek van kijelzőjük, meg vannak nyomógombjaik :)

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Elemcsere után nem sikerült a gyári riasztós vectrám kulcsát újratanítani.

Elvittem márkaszervizbe, de 10e-t akartak kérni a kódlekérésért és a programozásért.

Tech2-vel varázsolt a srác, de mivel CDX-es az autóm és riasztós a vezérlő, nem engedi csak kóddal.

Nem tudtok olcsóbb megoldást? Nem szeretnék típusidegen központizár vezérlőt...

Egyébként érdekes, de a riasztó korábban nem is működött, csak a központi zár.

A tartalék távirányító persze már vásárláskor sem volt jó.

Villog pirosan, de nem tanul.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

MIvel nemrég vettem az autót, (X20XEV 1996 cdx) még nem sikerült megoldani egy permanens motorhibát.

A hiba lehet, h maga a motor :-Z

Valahol nyomja ki az olajat, nehezen melegszik be (ez talán termosztát) és gyorsan visszahűl, és a hűtővíz időnként eltűnik, néha meg normál szinten van. Nem levegősödik, tehát valszeg nem hengerfej.

Szelepfedél tömítést már cseréltem, ott is jött az olaj, persze a csavarmenetek már odavoltak úgyhogy az sem volt olcsó mire menet került bele.

Most ott tartok h szétszedem a teljes hűtőrendszert, cserélek hőfok jeladót, termosztátot, és hengerfejet, de ez így egyben már megint egy kisebb vagyon.

Valakinek lenne ötlete, mit keressek célzottan? Lehet h nem is függnek ezek össze.

Megint csak köszi előre is...

Link to comment
Megosztás:

A víz nem tűnhet el magától aztán meg előkerül. Nem lehet hogy levegős a rendszer?

MIvel nemrég vettem az autót, (X20XEV 1996 cdx) még nem sikerült megoldani egy permanens motorhibát.

A hiba lehet, h maga a motor :-Z

Valahol nyomja ki az olajat, nehezen melegszik be (ez talán termosztát) és gyorsan visszahűl, és a hűtővíz időnként eltűnik, néha meg normál szinten van. Nem levegősödik, tehát valszeg nem hengerfej.

Szelepfedél tömítést már cseréltem, ott is jött az olaj, persze a csavarmenetek már odavoltak úgyhogy az sem volt olcsó mire menet került bele.

Most ott tartok h szétszedem a teljes hűtőrendszert, cserélek hőfok jeladót, termosztátot, és hengerfejet, de ez így egyben már megint egy kisebb vagyon.

Valakinek lenne ötlete, mit keressek célzottan? Lehet h nem is függnek ezek össze.

Megint csak köszi előre is...

Link to comment
Megosztás:

A víz nem tűnhet el magától aztán meg előkerül. Nem lehet hogy levegős a rendszer?

Jogos.

Az lehet, hogy levegős, de akkor miért nem mindig csinálja?

Jön a hideg, úgyis lecserélem a teljes hűtőfolyadékot, akkor majd kiderül. CSak egyúttal lehetne javítgatni ha már tudom h valami xar.

A másik ami zavarbaejtő, hogy nem melegszik be a motor, de a víz forró ha kinyitom leállítás után (persze ilyenkor nyilván nyomás alatt van, ezen nem csodálkozom)

Ha a vízpumpa száll el, az mit produkál? Nem arra gondolok ha megszorul, hanem mittudomén. Mondjuk eltörik a lapátja vagy ilyesmi. (bocs ha ez hülyeség)

Link to comment
Megosztás:

Abszolút nem melegszik be a motor, vagy csak a mutató nem mutat semmit? Azt mondod hogy a víz meleg. Lehet hogy a vízhőfok jeladója megadta magát.

Jogos.

Az lehet, hogy levegős, de akkor miért nem mindig csinálja?

Jön a hideg, úgyis lecserélem a teljes hűtőfolyadékot, akkor majd kiderül. CSak egyúttal lehetne javítgatni ha már tudom h valami xar.

A másik ami zavarbaejtő, hogy nem melegszik be a motor, de a víz forró ha kinyitom leállítás után (persze ilyenkor nyilván nyomás alatt van, ezen nem csodálkozom)

Ha a vízpumpa száll el, az mit produkál? Nem arra gondolok ha megszorul, hanem mittudomén. Mondjuk eltörik a lapátja vagy ilyesmi. (bocs ha ez hülyeség)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kétnapja vettem egy vectrát a havertól akinek kiment a nafta és azóta nemindúl Eddig benyásaim voltak és nevágom a dízelt ez viszont 2.0 ás 98 as DTI . Mikor betankoltunk nemindult és azóta sem mikor a tankról levettem a két csövet nemjött belőlük semmi, az a kérdésem van e külön üzemanyag szivatyú ebeen a gépben vagy az adagolónak kéne felszivni ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.