Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sajnos nem tudtam visszarakni rendesen, mert nem lehet hozzáférni, le kell szerelnem a jobb első lámpát ehhez.

Ez a lámpa leszerelés bonyolult? Mire kell figyelni közben? Együtt kell leszedni az indexel? Vagy külön?

Külön jön szét.Vagyis én szétszedtem mint majom a zsebórát.Azt a kiflit pedig én inkább kihagytam.Aztán lehet később megpróbálom visszahebrákolni, de buktatni kell hűtőt/ molyolni a lökössel.....Nem egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Külön jön szét.Vagyis én szétszedtem mint majom a zsebórát.Azt a kiflit pedig én inkább kihagytam.Aztán lehet később megpróbálom visszahebrákolni, de buktatni kell hűtőt/ molyolni a lökössel.....Nem egyszerű.

Úgy láttam, hogy a fényszóró kieszedése után helyére lehet tenni...

Link to comment
Megosztás:

Úgy láttam, hogy a fényszóró kieszedése után helyére lehet tenni...

Hát nem tudom.Én küzdöttem vele, de b@romi kevés helyem volt.A legjobban akkor férnék hozzá, ha kivenném vagy nagyon hátra buktatnám a hűtőt ami a klímahűtővel együtt van, és lent lenne a lökös teljesen. A hűtők rögzített állapotában még ott a klímaventi kerete is. Vagy csak én vagyok tehetségtelen! :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudnátok ajánlani Budapesten egy olyan szervízt, ahol feltehetőleg nem fognak nagyon lehúzni?

illetve ha a "Klíma" topikban ichabodgeza által feltett kérdésre valaki valami tippet tudna adni, azt is megköszönném!

a soroksári úti Opel Dunáról van infótok?

/ bocs, ha másik topikba kellett volna, gondoltam ez egy általános probléma, még ha nem is kimondottan műszaki :lol: és ez a topik pörög a legjobban

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudnátok ajánlani Budapesten egy olyan szervízt, ahol feltehetőleg nem fognak nagyon lehúzni?

illetve ha a "Klíma" topikban ichabodgeza által feltett kérdésre valaki valami tippet tudna adni, azt is megköszönném!

a soroksári úti Opel Dunáról van infótok?

/ bocs, ha másik topikba kellett volna, gondoltam ez egy általános probléma, még ha nem is kimondottan műszaki :lol: és ez a topik pörög a legjobban

Én leginkább Domonkos Attila szerelőt ajánlanám, ha lenne ideje dolgozni, mert annyian mennek hozzá, hogy még a telefont se tudja felvenni :lol: pedig nagyon ért hozzá és még olcsó is

A második javasolt szerviz ahol pl. ma is voltam, a 3.kerületben van csillaghegyen a piac mellett, Raffa kft asszem a neve, ők is értenek hozzá és viszonylag olcsók. Pl. ma a termosztát csere és a fékolaj csere volt 2l hűtőfolyadékkal 6800ft.

A harmadik az nem húz le, de nem is olcsó. Az pedig az M3-as melletti SDS autó, kifejezetten opeleket szerelnek. Nem a legolcsóbbak, de szépen dolgoznak, és nem állapítanak meg nem létező és általuk javított hibákat... pl. nekem nagyon zörgött az automata váltónál vmi mikor vettem a kocsit, már mindenki azt mondta, hogy nyomatékváltó csere, meg minden, úgy vittem el nekik, hogy tudták, ki adnék érte akár 50e-ret is a javításra. Ők megmondták, hogy kilazult pár csavar és tömítést is cseréltek 5000ft-ért összesen. Szóval ez korrekt. Maxabónál biztos teljes automata váltót cseréltek volna, ők egy mocskos banda. Hozzájuk sose vidd..

Amúgy az sds autó a termosz és fékolaj cserére 11.000Ft-os árajánlatot adott.

Link to comment
Megosztás:

...Én úgy gondolom, hogy a szívózaj csökkentése volt a cél azzal, hogy nekem pl. háromfelé van elágaztatva ez a szívórész. De lehet hogy tévedek.

Úgy tudom, hogy rezonátornak hívják, javítsatok ki ha tévedek, én is kérdezősködtem, hogy mire jó de nem igazán sikerült kideríteni. Nekem egyébként hiányzik, csak a helye van meg, már így vettem.

Link to comment
Megosztás:

A lámpa kivétele után én hozzáfértem ehhez a kiflihez. Én úgy gondolom, hogy a szívózaj csökkentése volt a cél azzal, hogy nekem pl. háromfelé van elágaztatva ez a szívórész. De lehet hogy tévedek.

Vagy valami szennyeződés/nedvesség lecsapató cucc. Az alján, a kanyarulat után nem sokkal van lefelé egy kis furat rajta. Gondolom itt tud kifolyni a víz. Illetve az enyémben apróbb szennyeződések voltak, innen gondolom, hogy szűrő, lecsapató szerepe van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.1 kérdés. X20DTH-ás Vectrám nagyon nehezen indul reggel miután beindul zakatol ezt pár másodperc után abba hadja de amig be nem melegszik rángat. szerintetek mi lehet vele?

Szia...Elsőkörben Agr-t pucold ki.......Ill a vákumcsöveket nézd át..Agr,Turbonyomás,Örvénylés..

Aztán minden kiderül....

Link to comment
Megosztás:

Maxabónál biztos teljes automata váltót cseréltek volna, ők egy mocskos banda. Hozzájuk sose vidd..

Szia..Csak érdeklődöm,h mi a baj a Maxabóval???Én 5 éve oda hordom az autóm és MAXIMÁLISAN megvagyok elégedve velük.....Telljesen korrektnek találom őket!!

Link to comment
Megosztás:

Vagy valami szennyeződés/nedvesség lecsapató cucc. Az alján, a kanyarulat után nem sokkal van lefelé egy kis furat rajta. Gondolom itt tud kifolyni a víz. Illetve az enyémben apróbb szennyeződések voltak, innen gondolom, hogy szűrő, lecsapató szerepe van.

Igazad lehet, mert nekem a harmadik elágazás egy olyan műanyag tartályba csatlakozik bele a kerék előtt mint az ablakmosó tartály csak éppen nincs benne semmi. Ma rakom be a tuninglámpákat a lámpamosóval, majd jobban megvizsgálom.

Link to comment
Megosztás:

Maxabónál biztos teljes automata váltót cseréltek volna, ők egy mocskos banda. Hozzájuk sose vidd..

Szia..Csak érdeklődöm,h mi a baj a Maxabóval???Én 5 éve oda hordom az autóm és MAXIMÁLISAN megvagyok elégedve velük.....Telljesen korrektnek találom őket!!

Még az F astrával volt nekem összetűzésem velük, hosszú story, de a semmiért kértek pénzt, nem intéztek semmit és még a hibájukból buktam több mint 100e-ret.. és még nekik állt feljebb..

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudnátok ajánlani Budapesten egy olyan szervízt, ahol feltehetőleg nem fognak nagyon lehúzni?

illetve ha a "Klíma" topikban ichabodgeza által feltett kérdésre valaki valami tippet tudna adni, azt is megköszönném!

a soroksári úti Opel Dunáról van infótok?

/ bocs, ha másik topikba kellett volna, gondoltam ez egy általános probléma, még ha nem is kimondottan műszaki :lol: és ez a topik pörög a legjobban

Szia! Én a Dunában dolgoztam ott van egy két jó szaki viszont 12E az óradíj. Ha gondolod Tudok onnan olyan szerelőt aki maszekban dolgozik a Dunán kívül és alkatrészt is lehet olcsón szerezni ha kell.

Link to comment
Megosztás:

..... kötegelő....szig.szalag.... :lol:

Neki estünk az autónak kicserélni a kábelköteget! Hát nem Jó :lol: Már ott indult a dolog hogy bár a computer csatija egyezik, ugyanúgy 4 tüske hiányzik belőle, de nem ugyanazok! Volt rajta 2 plusz csati ami az enyémen nincs, és 2 csati hiányzik róla! Azt meg tudjátok mondani, hogy a motor hátuljába ( majdnem egymás mellett van) megy 2 csati lefelé mind a 2 két vezetékes, azok mik? Mert onnan hiányzik az egyik az új kötegen! A másik meg nem hiányzik igazából hanem máshogy néz ki és nem tudom rácsatlakoztatni! A gyújtás elosztó alatt lévő csati ami nekem kék színű, ezen teljesen máshogy néz ki. Így ahogy warwolf is írta maradt a kötegelő meg a szig.szalag! :P Segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Neki estünk az autónak kicserélni a kábelköteget! Hát nem Jó :lol: Már ott indult a dolog hogy bár a computer csatija egyezik, ugyanúgy 4 tüske hiányzik belőle, de nem ugyanazok! Volt rajta 2 plusz csati ami az enyémen nincs, és 2 csati hiányzik róla! Azt meg tudjátok mondani, hogy a motor hátuljába ( majdnem egymás mellett van) megy 2 csati lefelé mind a 2 két vezetékes, azok mik? Mert onnan hiányzik az egyik az új kötegen! A másik meg nem hiányzik igazából hanem máshogy néz ki és nem tudom rácsatlakoztatni! A gyújtás elosztó alatt lévő csati ami nekem kék színű, ezen teljesen máshogy néz ki. Így ahogy warwolf is írta maradt a kötegelő meg a szig.szalag! :lol: Segítsetek!

Hali!

Fotókat tudnál feltenni, hogy legyen valami egyéb támpont?

Milyen autóból való a köteg?

Link to comment
Megosztás:

Igaza van Zotyának, látni kellene.

na akkor megpróbálok berakni képet! sajna az én kábelkötegemet már visszaraktuk az autóba így arról nem csináltam sajna képet, de remélem ez is elég lesz!

11237245561_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az első képen a kékkel jelölt csatlakozó az nekem nincs, hanem teljesen másképp néz ki. De ez még megoldható mert elvágom ráforrasztom az én csatimat és kész.

A pirossal jelölt az már érdekesebb, mert ott 2 csati található, de az enyémben 3 csati van egy 3 vezetékes az itt is meg van az megy a pillangó szelep mögé, és kettő 2 vezetékes az meg lefelé megy a motor hátuljára, de itt csak egy van! nincs rajta csati mert azt levágták még az se gond, csak hiányzik egy csati és nem tudom mi az! Ráadásul még képet se tudok róluk csinálni mert ott megy az összes cső (benzin, vákum, stb.). a sárgával jelölt az számomra ismeretlen nekem ilyenem nincs!

A második képen van a kékkel jelölt cucc ami nekem van a kocsiban!

5048654782_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A harmadik képen csak azt lehet látni, hogy a piros jelölésű kábeleknek hol kellene lemenni a helyükre! Vagyis csak a ket vezetékes csatiknak amiből csak egy van ezen a kötegen

101_4677_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az utolsó képen szintén egy ismeretlen csati látható amit én nem tudok, hogy mi mert nekem olyanom nincs!

101_4679_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az én autóm az egy 97' X20XEV CDX

A kábelköteg meg egy 2000 X20XEV a felszereltséget nem tudom.

Remélem valaki megérti ezt a nagy összevisszaságot és tud segíteni. Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Az én autóm az egy 97' X20XEV CDX

A kábelköteg meg egy 2000 X20XEV a felszereltséget nem tudom.

Remélem valaki megérti ezt a nagy összevisszaságot és tud segíteni. Köszi előre is.

Hello!

Holnap reggel megszakértem az én autómon, hátha rájövök valamire!

De valahogy keríteni kellene egy 2000 évjáratúhoz való kapcs.rajzot, a '97-hez van!

Köszi! Annak örülnék :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az én autóm az egy 97' X20XEV CDX

A kábelköteg meg egy 2000 X20XEV a felszereltséget nem tudom.

Remélem valaki megérti ezt a nagy összevisszaságot és tud segíteni. Köszi előre is.

Hello!

Holnap reggel megszakértem az én autómon, hátha rájövök valamire!

De valahogy keríteni kellene egy 2000 évjáratúhoz való kapcs.rajzot, a '97-hez van!

Megtaláltam egy korábbi link alapján [http://www.vectra16v.com/slp.html] az elektromos rajzokat, és ahogy néztem, a csatlakozók eltérésén kívül van egy másik probléma is. Írtad, hogy az ECU csatlakozóban 4 tüske nem ugyanazon a helyen van a régi és az új kötegben, a rajz szerint az újabb vezérlő kimenet kiosztása nagyon sok ponton eltér, nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez a köteg a régi vezérlővel egyáltalán nem kompatibilis, szinte az egész csatlakozót (ECU-re menő) át kellene fűzgérelni, hogy jó legyen!!!

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én a Dunában dolgoztam ott van egy két jó szaki viszont 12E az óradíj. Ha gondolod Tudok onnan olyan szerelőt aki maszekban dolgozik a Dunán kívül és alkatrészt is lehet olcsón szerezni ha kell.

szia!

köszönöm. igazából azért érdekes a hely, mert kb 3 percre van tőlem. ha nem találok jobb megoldást - és alkatrészcsere kell mindenképp, akkor hozzád fogok fordulni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen!!- elindítottam az x16xel B-s Vectrám és kitolattam az udvarról majd leállítottam.

rá kb 5percre megint elindítottam hogy induljak -mire beraktam 1-be leállt és azóta nem indul.

Az önindító teker de a motor nem röffen.

Mi a nyavaja lehet ez?

HELP

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.