Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ez a teleszkóp a motorháztetőhöz van, nem a csomagtartóhoz! Én sem láttam még négyajtóst teleszkóppal, szerintem mind rugós, ha valakinek van teleszkópos fotózza már le, hogy tényleg létezik.

Bazz, tényleg! Ezt nagyon benéztem! :)

Egyébként megbízható és korrekt a srác, én már rendeltem tőle (könyöktámaszt)

Link to comment
Megosztás:

Esetenkent tudok segiteni informaciokban. Viszont idekinn a Veccy B-k (Vauxhall Vectra) csak otajtosak. Ha lenne szabad tarolasi helyem rengeteg kocsit ossze lehetne horgaszni szinte fillerekert. A legutobbi amiert fajt a szivem az egy 2.5L-es V6-os Veccy fekete bor belsovel alkatresznek arultak. Ez a sajat 98298A544B344158A22157E1634ADC1F.jpg

... es ezt aruljak F440412A9FDF411A879F366B93B97DAC.jpg 495DC7C4B6414A34AE2B065152B11163.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na ilyen felniközepem hibádzik jobb hátulról.

Vajh hogyért adhatnak egy 2.5 A vekit?Egy későbbi körvonalazódó projektemhez kelleni fog.vagy legalább is az eleje... :)

Megkerdezem tole, mar ugy is irtam Neki. A sajatomat tavaly kenyszerusegbol vettem, amikor is a magyar allam kitalalta, hogy az uj biometrikus utlevelet csak Magyarorszagon tudjak elkesziteni. Az iden tavasszal lejarot meghosszabbitani nem sok valasztasunk volt, azaz tavaly nyaron mindenkepp el kellett intezni meg az iskolakezdes elott. Adott volt a feladat, 4 szemely utaztatasa Magyarorszagra, nyaridoszakban. Megoldas igazabol csak egy johetett szoba: kocsival. (A repulo nem, mivel valamivel el kellett volna jutni a szallastol a repterig mind idekinn, mind Magyarorszagon+ az utlevel ugyintezeskori utazasok) Maradt a megoldas, hogy venni kell valamit, ami kibirja a 2x2700km-t, de csak azert, mert a csaladi kisbusz hengerfejesnek tunt -pedig mint kiderult, csak az izzitogyertyak szarakodtak-, ami kb 1000Eur javitasi koltseget jelentett volna, igy olcsobb volt megvennem ezt a Veccyt 750-ert. Amugy nagy szorasban vannak kocsik alkatresznek. Nemelyt keves munkaval is ki lehetne javitani, de hat hely nincs hozza sajnos. Van hogy 0-100Eur-ert kapsz (igen, jol olvastatok, 0 azaz ingyen), van hogy 500 tipustol, eladotol stb fuggoen. Gondolom jol mehet annak a sracnak, akire itt hivatkoztak, hogy UK-bol hordja az alkatreszeket Magyarorszagra. Odaat konnyen, olcson lehet ilyen kategoriaju kocsikhoz jutni.

Link to comment
Megosztás:

Na ilyen felniközepem hibádzik jobb hátulról.

Vajh hogyért adhatnak egy 2.5 A vekit?Egy későbbi körvonalazódó projektemhez kelleni fog.vagy legalább is az eleje... :)

Esetleg egy kozeli fotot a hianyzo darabrol tudnal felrakni?

Oooo most lattam csak, az en jarganyomrol keszult kepre gondoltal? Azon viszont nincs kozep! Azon sima muanyag felnitarcsa van.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Már csak az érdekelne, hogy hol csinálták, mert nem rossz az ár! :D

Tatabánya mellett!A mostani autómon mindent vele csináltattam és azt,hogy mennyibe kerültek volna

ezek a munkák egy szakszervízben,még nem mertem kiszámolni.... :)

Az angol importos sráctol most Seat-hoz várok belső kilincseket,mert itthon 6000Ft/db-ért akarták adni

a bontóban meg hiánycikk,hála a gyári szuper anyagnak!

Racing-Bazáron láttam komplett bőr ülésgarnitúrát 40-ért! :)

Én csak álmodom ilyen ülésről...

Zsomat,várjuk a képet és esetleg megnézhetnéd hogy hasonló darabról linkeltem e be a képet! :D

Link to comment
Megosztás:

Tatabánya mellett!A mostani autómon mindent vele csináltattam és azt,hogy mennyibe kerültek volna

ezek a munkák egy szakszervízben,még nem mertem kiszámolni.... :D

Az angol importos sráctol most Seat-hoz várok belső kilincseket,mert itthon 6000Ft/db-ért akarták adni

a bontóban meg hiánycikk,hála a gyári szuper anyagnak!

Racing-Bazáron láttam komplett bőr ülésgarnitúrát 40-ért! :)

Én csak álmodom ilyen ülésről...

Zsomat,várjuk a képet és esetleg megnézhetnéd hogy hasonló darabról linkeltem e be a képet! :D

Nos, izé. A képek mobillal készültek, ezért elnézést. Túl sok minden nem látszik a telóból, mert eléggé benne van a sűrűjében, meg melóhelyen így is furán pislogtak rám, nem ha még be is másztam volna a csomagtartóba. :D

Íme:

DSC07289_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC07290_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A feliratról próbáltam csinálni közelit, de az csak gépre felrakva derült ki, hogy nem igazán sikerültek. Mindössze annyi látszik hogy "STAB-O-SHOC" valamint hogy "Hoher Druck; Nicht Öffnen; Nicht Erhitzen".

Ez nagyjából asszem annyit tesz, hogy "nyitó teló, ne nyisd ki, ne melegítsed fel".

Se méret nem látszik, se semmi egyéb. No meg a másik vége se, szóval még azt se tudom megsaccolni, hogy mérethelyes-e a hirdetésben szereplővel.

Ja, és az enyémben csak egy van, a másik oldalon kábelköteg fut.

Kicsit kezd már gyengülni egyébként, de látva azt, hogy mennyire be van applikálva kasztniba, elég gyorsan letettem róla, hogy kicseréljem. :)

Mondjuk ha nem hegynek orral állok , akkor simán megtartja még a tetőt.

Ha valaki részletesebben szeretné tanulmányozni, az szóljon. Tárlatvezetés hétköznap, Győrben, előre egyeztetett időpontban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, izé. A képek mobillal készültek, ezért elnézést. Túl sok minden nem látszik a telóból, mert eléggé benne van a sűrűjében, meg melóhelyen így is furán pislogtak rám, nem ha még be is másztam volna a csomagtartóba. :)

Íme:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100422/DSC072...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100422/DSC072...ltoltes.hu_.jpg

A feliratról próbáltam csinálni közelit, de az csak gépre felrakva derült ki, hogy nem igazán sikerültek. Mindössze annyi látszik hogy "STAB-O-SHOC" valamint hogy "Hoher Druck; Nicht Öffnen; Nicht Erhitzen".

Ez nagyjából asszem annyit tesz, hogy "nyitó teló, ne nyisd ki, ne melegítsed fel".

Se méret nem látszik, se semmi egyéb. No meg a másik vége se, szóval még azt se tudom megsaccolni, hogy mérethelyes-e a hirdetésben szereplővel.

Ja, és az enyémben csak egy van, a másik oldalon kábelköteg fut.

Kicsit kezd már gyengülni egyébként, de látva azt, hogy mennyire be van applikálva kasztniba, elég gyorsan letettem róla, hogy kicseréljem. :)

Mondjuk ha nem hegynek orral állok , akkor simán megtartja még a tetőt.

Ha valaki részletesebben szeretné tanulmányozni, az szóljon. Tárlatvezetés hétköznap, Győrben, előre egyeztetett időpontban. :D

Bar a nemet nem az erossegem, de a valodi jelentese, mivel gazrugorol van szo: magas nyomasu, ne nyisd ki, ne melegitsd fel, vagyis a szokasos szoveg, akarcsak a spray-eknel. Esetleg helyettesitheto, mivel mindegyiknek kell rendelkeznie egy szamsorral kb5-6 jegyu, ez alapjan lehet beazonositani.

Link to comment
Megosztás:

Nos, izé. A képek mobillal készültek, ezért elnézést. Túl sok minden nem látszik a telóból, mert eléggé benne van a sűrűjében, meg melóhelyen így is furán pislogtak rám, nem ha még be is másztam volna a csomagtartóba. :)

Íme:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100422/DSC072...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100422/DSC072...ltoltes.hu_.jpg

A feliratról próbáltam csinálni közelit, de az csak gépre felrakva derült ki, hogy nem igazán sikerültek. Mindössze annyi látszik hogy "STAB-O-SHOC" valamint hogy "Hoher Druck; Nicht Öffnen; Nicht Erhitzen".

Ez nagyjából asszem annyit tesz, hogy "nyitó teló, ne nyisd ki, ne melegítsed fel".

Se méret nem látszik, se semmi egyéb. No meg a másik vége se, szóval még azt se tudom megsaccolni, hogy mérethelyes-e a hirdetésben szereplővel.

Ja, és az enyémben csak egy van, a másik oldalon kábelköteg fut.

Kicsit kezd már gyengülni egyébként, de látva azt, hogy mennyire be van applikálva kasztniba, elég gyorsan letettem róla, hogy kicseréljem. :)

Mondjuk ha nem hegynek orral állok , akkor simán megtartja még a tetőt.

Ha valaki részletesebben szeretné tanulmányozni, az szóljon. Tárlatvezetés hétköznap, Győrben, előre egyeztetett időpontban. :D

Nem olyan bonyolult azt kicserélni! Mind a két vége csak egy gömb, amit le kell pattintani, az újat pedig fel. Ha nem találod meg az alkatrészt, akkor próbáld meg a bárdi webshop-jában megkeresni az autó évjárata és motorja szerint. Én rengeteg kütyüt megtaláltam az enyémhez. Ha nem tudod így sem beazonosítani, akkor meg kell kérdezni az opelt a gyári és az után gyártott miatt.

Link to comment
Megosztás:

Na ilyen felniközepem hibádzik jobb hátulról.

Vajh hogyért adhatnak egy 2.5 A vekit?Egy későbbi körvonalazódó projektemhez kelleni fog.vagy legalább is az eleje... :D

:) :) :D

Demónál amúgy szerintem még mindig ott van az a 3.0 V6, ami a Calibrában volt, szóval A Vekibe is belemegy :lol:

Esetleg egy kozeli fotot a hianyzo darabrol tudnal felrakni?

...

Szerintem arról nehezen :D

Link to comment
Megosztás:

Bar a nemet nem az erossegem, de a valodi jelentese, mivel gazrugorol van szo: magas nyomasu, ne nyisd ki, ne melegitsd fel, vagyis a szokasos szoveg, akarcsak a spray-eknel. Esetleg helyettesitheto, mivel mindegyiknek kell rendelkeznie egy szamsorral kb5-6 jegyu, ez alapjan lehet beazonositani.

Nekem se erősségem a német, ahogy ez látszik is tegnap esti hozzászólásomból. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem hely sem lenne hová tenni a teleszkópot a csomagtartóban! :lol:

Sajnos a féktárcsa cserénél vettük észre hogy a jobb oldali féltengelyen az (ABS?) fogaskereke egy helyen le van törve!

Nem néztem még meg alaposabban,de gondolom ezt nem lehet külön cserélni...

(valószínű ez miatt lép működésbe néha az ABS-em ha fékezek) :lol:

Esetleg valami ötlete valakinek,erre?Vagy ez a hiba független lehet ettől a dologtól?

Sajnos még nem jutottam el az Opel szervizig hogy gépre kötve mit írhat ki rá esetleg elektromos hibát...

Nem akarok féltengelyt cserélni... :devlish:

Legalább a folyamatos zörgés kezd megszűnni!Még 2 szilentcsere van hátra és tuti hogy teljesen csendes lesz!

8000 Ft darabja a hátsó kutyacsontszerű összekötőnek,nem semmi!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a féktárcsa cserénél vettük észre hogy a jobb oldali féltengelyen az (ABS?) fogaskereke egy helyen le van törve!

Nem néztem még meg alaposabban,de gondolom ezt nem lehet külön cserélni...

(valószínű ez miatt lép működésbe néha az ABS-em ha fékezek) :devlish:

Esetleg valami ötlete valakinek,erre?Vagy ez a hiba független lehet ettől a dologtól?

Simán okozhatja ez.

Ha épp olyan helyzetben van a kerék, mikor fékezel, hogy a letörött fog van az ABS érzékelőnél, úgy látja a vezérlő egység egy pillanatra, hogy áll a kerék, és visszavesz a fékből.

Link to comment
Megosztás:

Cserélhető külön, szerezz egyet bontva aztán rá kell ügyeskedni.

Ez a mondatod számomra a hét legjobb híre! :devlish: Köszönöm a segítséget,utána nézek a bontóban!

Komárom mellett találtam egy srácot,na ő tényleg el akarja adni az alkatrészeit és nem aranyáron!

4000 Ft volt a féknyereg plusz egy ezres a hátsó "kutyacsont"!Szerintem jó áron volt...

Köszönöm még egyszer a segítséged...

Link to comment
Megosztás:

Simán okozhatja ez.

Ha épp olyan helyzetben van a kerék, mikor fékezel, hogy a letörött fog van az ABS érzékelőnél, úgy látja a vezérlő egység egy pillanatra, hogy áll a kerék, és visszavesz a fékből.

Igen,mert nem mindíg csinálja!Viszont ma kiderült hogy éles helyzetben viszont nem működik az ABS :lol:

Egy Ladás úgy döntött,hogy egy beláthatattlan kanyarban megfordul a záróvonalon a főúton! :devlish:

Félig sikerült is belecsúsznom az árokba,de szerencsére az autónak nem lett semmi baja!

Ha esetleg van valakinek egy kiszeparált féltengelye,átvenném tőle alkatrésznek...

Link to comment
Megosztás:

Ez a mondatod számomra a hét legjobb híre! :devlish: Köszönöm a segítséget,utána nézek a bontóban!

Komárom mellett találtam egy srácot,na ő tényleg el akarja adni az alkatrészeit és nem aranyáron!

4000 Ft volt a féknyereg plusz egy ezres a hátsó "kutyacsont"!Szerintem jó áron volt...

Köszönöm még egyszer a segítséged...

Ha jó áron árulja, akkor el kell tőle bizniszelni a komplet csuklót ha jó.

Amúgy sokszor jobb a gyári bontott, mint az utángyári dolgok bizonyos esetekben.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

valaki nem tudja véletlenül hogy a 96os vectra b meta alarm riasztót hogyan kell elindítani!? úgy vettem az autó hogy ki volt kapcsolva, de ha bekapcsolom az történik hogy kinyitásnál (távirányító) megszólal a sziréna és csak akkor hagyja abba ha kikapcsolom a spéci kulcsával! olyan mintha nem érzékelné hogy a távirányítóval lett kinyitva... nem értek hozzá, csak gondolom hogy valamiféleképpen egy kódot kell megadni. a riasztó indítása során, bármit nyomok, nyitok, tekerek, mindig villan 1et, de mindig csak 1et az index! leírást nem találtam hozzá, csak bekötési segédletet :devlish:

előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

valaki nem tudja véletlenül hogy a 96os vectra b meta alarm riasztót hogyan kell elindítani!? úgy vettem az autó hogy ki volt kapcsolva, de ha bekapcsolom az történik hogy kinyitásnál (távirányító) megszólal a sziréna és csak akkor hagyja abba ha kikapcsolom a spéci kulcsával! olyan mintha nem érzékelné hogy a távirányítóval lett kinyitva... nem értek hozzá, csak gondolom hogy valamiféleképpen egy kódot kell megadni. a riasztó indítása során, bármit nyomok, nyitok, tekerek, mindig villan 1et, de mindig csak 1et az index! leírást nem találtam hozzá, csak bekötési segédletet :lol:

előre is köszönöm a segítséget

Elvileg bekapcsoláskor 2× villan, kikapcs 1×. Lehet, hogy szervíz üzemmódban van.

Tessék egy kis infó a riasztódhoz: >>Katt ide!!!<< :devlish: Beszélni idegen???

Van magyarul is, de az nem teljes! Itt találod!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.