Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv!

Kicsit rég jártam erre, de az utóbbi 1 évben nem is volt gond a vectrával! Viszont nem is mentem vele többet 10e km-nél

Azért egy két dolog aggaszt, így kérdeznék:

A fogyasztás "picit" felugrott, eddig a 11-12l-t tartani tudta, most már 14-15l-re ugrott. Mondjuk van köztük azért rövidtáv is, mostanában elég sok.., van amikor csak 2-3km-t utazok vele, de azért mindig van két tankolás között hosszabb út is rövid állásokkal.

Lambda szonda talán 1,5éve volt cserélve új gyárira, katalizátor nincs is benne, nem tudom mitől lehet még benzinfaló szörnyeteg?

További kérdés, hogy mitől lehet az, hogy meleg motornál indításnál nem pöcre indul a kocsi, hanem van amikor 5-6mp indítózás is kell neki hogy elkapja. De olyan is van hogy meleg motornál is pöcre indul, de főként tekerni kell. Hideg motornál mindig azonnal indul.

Továbbra is egy x20xev automatáról lenne szó.

Amit amúgy 60-40 %-ban ethanol hajt (persze benzin javára) de a leírt hibák tiszta üzemelésnél is jelen vannak.

Link to comment
Megosztás:

Nos

hát kérdéseknek nincs még vége.Különösen nincs gondom most a vassal ,de van pár idegesítő bibije.

Az első hátha találkozott már közületek valaki ilyennel,-Indulásnál 1500-2000 között előröl fura hangok törnek fel,mintha rajta hagytam volna egy marék csavart a motoron,2000 felett nincs ez a jelenség,.

Amire én gondolok az a váltó legalább is bent ülve onnan jön a hang,vagy nem???

lehet esetleg a szívotorokból a lamellák??

álló helyzetben ha felpörgetem akkor nem jelentkezik csak ha mozgásban van az autó,és álltalában 1-2 fokozatban tehát kigyorsításnál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rakoncátlankodik a fűtésem. Eddig nem zavart annyira, munkába menet mire beértem csak akkor kezdett meleget nyomni, motorhőfok 80 körülire, vagy fölé kúszott. (4-5km-es táv, kb 10 perc, attól függ hány lámpát kapok el)

Hétfőn voltam ausztriába, és még akkor is éppen langyosat fújt be a fűtésszabályzó meleg sávjának közepére állítva, mikor stabilan 83 fokra beállt a motorhőfok. Nem is ez volt a legfurcsább, hanem ha kicsit feljebb tekertem, akkor meg már olyan meleget fújt, hogy vissza kellett venni. Egyszerűen nem találtam meg az arany középutat. :lol:

Régebben elég volt ilyen hidegekbe egy kicsit a meleg sáv elejére tekernem, és pulóverbe simán elvoltam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rakoncátlankodik a fűtésem. Eddig nem zavart annyira, munkába menet mire beértem csak akkor kezdett meleget nyomni, motorhőfok 80 körülire, vagy fölé kúszott. (4-5km-es táv, kb 10 perc, attól függ hány lámpát kapok el)

Hétfőn voltam ausztriába, és még akkor is éppen langyosat fújt be a fűtésszabályzó meleg sávjának közepére állítva, mikor stabilan 83 fokra beállt a motorhőfok. Nem is ez volt a legfurcsább, hanem ha kicsit feljebb tekertem, akkor meg már olyan meleget fújt, hogy vissza kellett venni. Egyszerűen nem találtam meg az arany középutat. :lol:

Régebben elég volt ilyen hidegekbe egy kicsit a meleg sáv elejére tekernem, és pulóverbe simán elvoltam.

Figyelj, ez igazából ilyen, sok mindent nem tudsz vele tenni. Ha lesz lehetőséged, majd nézz meg egy fűtésboxot, hogy működik. Szörnyen primitív, van egy csappantyú, ami keveri a hideg, meg a radiátoron keresztül áramló (meleg) levegőt. Ezt a csappanytút egy bowden mpzgatja, a bowdent meg a tekerő ráncigálja. A tekerő kerületén mérve kb fél-egy cm holtjátékkal, kopottságtól függően. Csak hogy világos legyen amit leírtam, eltekered a meleg irányba teljesen, majd visszatekersz rajta fél-1 centit, akkor jó eséllyel nem fog változni semmi, nem mozdít a csappanytún semmit a bowden :D. Én már ezt belekalkulálva tekergetem azt a hőmérséklet állítót :devlish:

Ha egyszer ki lesz szerelve a kesztyűtartód, akkor néz meg, hogy a tekerő hogy mozgatja a bowdent a fűtésbox jobb oldalán. Tekergesd jobbra, balra, és közben figyeld, hogy mikor mozdul meg a bowden. Jó eséllyel nálad is lesz 5-10 mm holtjátéka :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ha egyszer ki lesz szerelve a kesztyűtartód,

Ezt még nem tudtam kiszerelni!Valaki vagy beleragasztotta a csavarokat vagy olyan szinte megtépte hogy én mozdítani sem tudtam!

Le lehet venni a kesztyűtartó ajtaját?Akkor nekiugranék egy nagy csavarhúzóval!

Link to comment
Megosztás:

Ezt még nem tudtam kiszerelni!Valaki vagy beleragasztotta a csavarokat vagy olyan szinte megtépte hogy én mozdítani sem tudtam!

Le lehet venni a kesztyűtartó ajtaját?Akkor nekiugranék egy nagy csavarhúzóval!

Szerintem, nem lehet. Egy rövid, de vastag csavarhúzóval próbálkozz.

Link to comment
Megosztás:

Ezt még nem tudtam kiszerelni!Valaki vagy beleragasztotta a csavarokat vagy olyan szinte megtépte hogy én mozdítani sem tudtam!

Le lehet venni a kesztyűtartó ajtaját?Akkor nekiugranék egy nagy csavarhúzóval!

Le lehet venni de csak akkor ha kint van az egész, hátulról van a bejárat (a 22-es csapdája)

Próbáld PH2-es betéttel és racsnis kulccsal hátha megindulnak a csavarok, nekem még fogó rásegítés is kellett, mikor először kivettem.

Link to comment
Megosztás:

És arra vigyázz nagyon, hogy ne fogazd le a csavart, mert akkor az életben nem tudod kiszedni.

Egy fém betétbe fog bele a csavar, ezért gyárilag ezeket jól meghúzzák.

Előnye, hogy szinte bármennyiszer ki-be szerelheted, sosem fog megszakadni a menet. Mindannyiszor jól meg lehet húzni, nem kell vele finomkodni.

Link to comment
Megosztás:

Le lehet venni de csak akkor ha kint van az egész, hátulról van a bejárat (a 22-es csapdája)

Próbáld PH2-es betéttel és racsnis kulccsal hátha megindulnak a csavarok, nekem még fogó rásegítés is kellett, mikor először kivettem.

Az fa...a! :lol:

Krovával,kis csavarhúzóval,hajlíthatóval is próbáltam,nem engedett a rohadék,de valamikor a csavarnak,a műanyagnak vagy valaminek engednie kell!

Kettő fogja ha jól emlékszem majd ha felidegesíti kiszaggatja. :devlish:

Ezen már gondolkodtam én is,mikor 1 óra próbálgatás után is csak lepattant róla a fogó! :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt még nem tudtam kiszerelni!Valaki vagy beleragasztotta a csavarokat vagy olyan szinte megtépte hogy én mozdítani sem tudtam!

Le lehet venni a kesztyűtartó ajtaját?Akkor nekiugranék egy nagy csavarhúzóval!

Flex kell neki, csak azt szereti... :devlish: :lol: :D :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos igen,mégpedig olyan helyen ahol vizsgáztatnak gázos autót mert ugye azt sem minden vizsga bázison vizsgáztatnak.Ez olyan minta vonóhorog.

Akkor össze is vonom, rárakom a levehető vonóhorgot is... mondjuk októberben volt vizsgán de ez van... kb nyárra lesz aktuális. Akkor kb 260e lesz a végösszeg, szép. Zavoli rendszer + 47 literes pótkeréktartály + levehető vmi egészen olcsó vonóhorog (nagyon ritkán kellene csak) és a vizsga ára.

Levehető vonóhorog B vectra - Erről mi a véleményetek? Évi kb 2-3 alkalommal lenne rá szükség, néha annyira sem, ellenben amikor kellene akkor nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Nos

hát kérdéseknek nincs még vége.Különösen nincs gondom most a vassal ,de van pár idegesítő bibije.

Az első hátha találkozott már közületek valaki ilyennel,-Indulásnál 1500-2000 között előröl fura hangok törnek fel,mintha rajta hagytam volna egy marék csavart a motoron,2000 felett nincs ez a jelenség,.

Amire én gondolok az a váltó legalább is bent ülve onnan jön a hang,vagy nem???

lehet esetleg a szívotorokból a lamellák??

álló helyzetben ha felpörgetem akkor nem jelentkezik csak ha mozgásban van az autó,és álltalában 1-2 fokozatban tehát kigyorsításnál inkább.

Szerintem valamelyik hővédő lemez lesz az! Nálam egyszer a kipufogó motortól hátrafelé kanyarodó ívénél lévő lemez rezonált valami elb@szott ordenáré hangon, legutóbb pedig - néhány hónapja - a hátsó kipufogó dob felett lévő lemez eresztette el magát. Szintén csak kigyorsításkor hallatszott igazán, helyben pörgetésnél nem volt annyira vészes.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valamelyik hővédő lemez lesz az! Nálam egyszer a kipufogó motortól hátrafelé kanyarodó ívénél lévő lemez rezonált valami elb@szott ordenáré hangon, legutóbb pedig - néhány hónapja - a hátsó kipufogó dob felett lévő lemez eresztette el magát. Szintén csak kigyorsításkor hallatszott igazán, helyben pörgetésnél nem volt annyira vészes.

Sajnos a hővédőim rendben vannak azok nem rezonálnak,ez más tipusú hang jellegzetesen mintha a váltóban eleresztette volna magát valami csapágy vagy ilyesmi mivel nem állandó hang és kimondottan csak gyorsításnál 1500 fellett 2000 alatt jelentkezik a két határ elhagyásával azonnal megszűnik a hang eléggé nehéz beazonosítani.Már gondolkoztam hogy egyik havert felkötöm a kocsi aljára és figyeljen :lol: :D :devlish: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Please Help!

Kellene egy doboz gyufa amit a tankba dobhatok! :lol:

Miért mindig karácsonykor jön elő a hiba! Alapjárat probléma. Van 3 db alapjárati motorom, az egyik a gyári ami xar, mert leállt az autó! Ezt régebben írtam is kb 1 éve, meg ingadozott meg szarakodott. Majd kicseréltem egy másikra ami szintén nem volt jó, pedig utángyártott zsír új volt. Visszavittem kicserélték, beraktam minden rendben.

Majd most meg megint szívat! Állok a piros lámpánál egyszer csak felpörög a motor 3000-re és vagy 5 másodpercig ott is marad majd visszaesik rendesen 800 körülre.

menet közben amikor váltok akkor is ezt csinálja! Felhívtam az embert akitől vettem tavaly az alapjáratit, mert ugye 2 év jótállás, korrekt ember vigyem vissza ad egy másikat, elmentem érte a rosszat el se kérte mondta, ha lesz időm akkor dobjam be és ennyi! Berakom az újat, az alapjárat ingadozik 1500 és 500 között folyamatosan. Leszedem visszateszem a másikat amit egy éve vettem semmi baja. Tök jó az autó. eltelt 3 hónap az autó megint szívat a hiba ugyanaz. Mondom mi lenne, ha a két alapjáratiból csinálnék egyet. Ugye szelep rész leszed másik motorra rá, nem jó! Autó leáll! Felteszem a másikat, az is a két különbözőből összerakva ingadozik! Vissza szerelve eredetire ahogy volt összerakom! Működik megteszek 5km működik! Király nem tudom mit csináltam, de működik! Leállok vele. áll az autó 2,5 órát! Majd megint beleülök, mert mennem kell. Erre az autó kuplung kinyomásra leáll. :D

És leáll minden megállásnál! Bármit csinálok! Nem tudom mi lehet a gond! Sárga lámpám nincs! A kábelek a motortérben a szigetelés töredezett, de úgymond ki van javítva! Persze kábel köteg bontóban nincs állítólag típushiba és amint bejön egy kábel már viszik is! És mindig karácsonykor jön elő! Elegem van!

Amúgy tök jó az autó, minden működik rajta, csak az alapjárat szívat állandóan!

Link to comment
Megosztás:

rövid kérdés:

a 2. at miért veszi nehezen az én vekim is és szinte mindegyik amit eddig próbáltam?

Plusz azt hogy lehet megorvosolni,hogy a váltónál ez a gömb ne lógjon a fészkében? ixym738x18nowpoy1c6l_thumb.jpg

Mivel az müanyag golyó és nem igazán lehet kapni ilyet igazából sehogy,DE mivel a golyó két oldalán van bevágás amit minimálisan lehet feszegetni anélkül hogy letörjön,oda valami normál ,nem 100 ft os ragasztóval bele kell ragasztani egy vékony lapkát mindkét oldalra ami kicsit ki tartja valami műanyag féléből de csak annyit hogy azért visszaférjen a helyére és elvileg megoldható,viszont a hátránya hogy ha tovább kopik egy idő után már nem tudsz mit kezdeni vele.

Link to comment
Megosztás:

Please Help!

Kellene egy doboz gyufa amit a tankba dobhatok! :lol:

Miért mindig karácsonykor jön elő a hiba! Alapjárat probléma. Van 3 db alapjárati motorom, az egyik a gyári ami xar, mert leállt az autó! Ezt régebben írtam is kb 1 éve, meg ingadozott meg szarakodott. Majd kicseréltem egy másikra ami szintén nem volt jó, pedig utángyártott zsír új volt. Visszavittem kicserélték, beraktam minden rendben.

Majd most meg megint szívat! Állok a piros lámpánál egyszer csak felpörög a motor 3000-re és vagy 5 másodpercig ott is marad majd visszaesik rendesen 800 körülre.

menet közben amikor váltok akkor is ezt csinálja! Felhívtam az embert akitől vettem tavaly az alapjáratit, mert ugye 2 év jótállás, korrekt ember vigyem vissza ad egy másikat, elmentem érte a rosszat el se kérte mondta, ha lesz időm akkor dobjam be és ennyi! Berakom az újat, az alapjárat ingadozik 1500 és 500 között folyamatosan. Leszedem visszateszem a másikat amit egy éve vettem semmi baja. Tök jó az autó. eltelt 3 hónap az autó megint szívat a hiba ugyanaz. Mondom mi lenne, ha a két alapjáratiból csinálnék egyet. Ugye szelep rész leszed másik motorra rá, nem jó! Autó leáll! Felteszem a másikat, az is a két különbözőből összerakva ingadozik! Vissza szerelve eredetire ahogy volt összerakom! Működik megteszek 5km működik! Király nem tudom mit csináltam, de működik! Leállok vele. áll az autó 2,5 órát! Majd megint beleülök, mert mennem kell. Erre az autó kuplung kinyomásra leáll. :D

És leáll minden megállásnál! Bármit csinálok! Nem tudom mi lehet a gond! Sárga lámpám nincs! A kábelek a motortérben a szigetelés töredezett, de úgymond ki van javítva! Persze kábel köteg bontóban nincs állítólag típushiba és amint bejön egy kábel már viszik is! És mindig karácsonykor jön elő! Elegem van!

Amúgy tök jó az autó, minden működik rajta, csak az alapjárat szívat állandóan!

Arra nem gondoltál hogy az alapjárat szabályzó az jó valami más gond lehet ott

Link to comment
Megosztás:

Akkor össze is vonom, rárakom a levehető vonóhorgot is... mondjuk októberben volt vizsgán de ez van... kb nyárra lesz aktuális. Akkor kb 260e lesz a végösszeg, szép. Zavoli rendszer + 47 literes pótkeréktartály + levehető vmi egészen olcsó vonóhorog (nagyon ritkán kellene csak) és a vizsga ára.

Levehető vonóhorog B vectra - Erről mi a véleményetek? Évi kb 2-3 alkalommal lenne rá szükség, néha annyira sem, ellenben amikor kellene akkor nagyon...

Persze az jó hogy levehető,csak egy dologra még mielőtt beleszaladnál egy majdan egy jogi problémába.

Ha a vonóhorgod levehető és valaki beléd szalad akkor amikor nem vontatsz de fent van a horgod indokolatlan károkozás címén igényperrel élhet feléd mivel ha levetted volna a horgot nem keletkezik akkora kár az autólyán,ezzel csak azt akarom mondani hogy abban az esetben jobb ha leveszed.Természetesen még mielőtt valaki megkérdezné ha nem levehető ez nem áll fenn :lol:

ja és ha van mübizonylat csak akkor

Link to comment
Megosztás:

Arra nem gondoltál hogy az alapjárat szabályzó az jó valami más gond lehet ott

De akkor mi lehet a gond? Csöveket megnéztem azok jók nem repedezettek! Ha valami jeladó lenne a rossz akkor nem dobna hibát? Ráadásul most ahogy jöttem vele haza durrogott is a kipufogó! Valami ötlet, hogy mivel lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.