Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali

Az EGR szelepem hibázik néha, nekieshetek én magamnak kitisztítani szerintetek?

Üdv

Hy!

Igen, nyugodtan kiszedheted. Nézd meg a szívótorkot is, ha korom van benne bőven, akkor azt is érdemes levenni és kitakarítani, csak a tömítésére vigyázz, vagy szerezz be újat, 1000 párszáz ft.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Igen, nyugodtan kiszedheted. Nézd meg a szívótorkot is, ha korom van benne bőven, akkor azt is érdemes levenni és kitakarítani, csak a tömítésére vigyázz, vagy szerezz be újat, 1000 párszáz ft.

Hali

Köszi a választ, viszont pont ma reggel találkoztam a szerelőmmel, jövőhéten úgy is vittem volna nagyszervízre hozzá a járgányt mert most vettem amúgy 3 hete, és olajcsere stb átnézi, azt mondta megcsinálja ő, meg le is vakolja.

Szerk:

Ja tényleg még valami, mit ad isten, felnyitom a motorháztetőt, és volt pofájuk valami teszkós 56Ah akksit belerakni(2.0DTI dízelbe) most találtam egy FIAMM 90Ah Titanium-ot 780A-es Indítóárammal(17ezerért meg tom venni). Csak nem fér el valószinű, de azt megoldom, egy kis flex stb. Nem lesz ugye gond a generátottal a nagyobb Ah miatt, csak lasabban tölti fel.? Mert ugye a gyári 72Ah lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Köszi a választ, viszont pont ma reggel találkoztam a szerelőmmel, jövőhéten úgy is vittem volna nagyszervízre hozzá a járgányt mert most vettem amúgy 3 hete, és olajcsere stb átnézi, azt mondta megcsinálja ő, meg le is vakolja.

Szerk:

Ja tényleg még valami, mit ad isten, felnyitom a motorháztetőt, és volt pofájuk valami teszkós 56Ah akksit belerakni(2.0DTI dízelbe) most találtam egy FIAMM 90Ah Titanium-ot 780A-es Indítóárammal(17ezerért meg tom venni). Csak nem fér el valószinű, de azt megoldom, egy kis flex stb. Nem lesz ugye gond a generátottal a nagyobb Ah miatt, csak lasabban tölti fel.? Mert ugye a gyári 72Ah lenne.

Levakolni/lefalazni? Vagy levakarni,kipucolni,mert nem mindegy...az előbbit felejtsd el,mert hibát vog előbb utóbb kidobni az EGR miatt,ezek má' nem a "régi" technika részei,mint pl. az omega X25DT...

Link to comment
Megosztás:

Azt olvastam egy kis szoftverbirizgával nem világít a hibajelző, meg máshol olvastam hogy van akinek alapból nem virnyákolt lefalazás után.

A szerelőm könyökből mondta hogy megcsinálja, lehet van valami trükkje, de majd kifaggatom.

Akksi témához? Ismeritek a FIAMM márkát, mennyire bevált? Olasz azt tudom, olvastam Fiat fórumon, volt akinek 6 évet bírt.

Link to comment
Megosztás:

Azt olvastam egy kis szoftverbirizgával nem világít a hibajelző, meg máshol olvastam hogy van akinek alapból nem virnyákolt lefalazás után.

A szerelőm könyökből mondta hogy megcsinálja, lehet van valami trükkje, de majd kifaggatom.

Akksi témához? Ismeritek a FIAMM márkát, mennyire bevált? Olasz azt tudom, olvastam Fiat fórumon, volt akinek 6 évet bírt.

Akksi az jó,elfogadható áron,a lefalazás meg nem egyszerű dolog,szerintem az egész nem ér annyit,mivel nyomatékot fog veszteni az amúgy is karcsú teljesítményből,de ti tudjátok,meg lehet próbálni.Ez is olyasmi,mint a részecskeszűrő kiírása...van,aki esküszik rá,de akkor minek tették bele.pl A8 3.0D audi.

Link to comment
Megosztás:

Váltókart minek cseréled ha szabad tudni :) Amúgy semmi különös, 3asba be szoknya fel, kis csavarhúzóval kipattintod a biztosító pöcköt és kihúzod.

Köszi a segítséget. Amúgy a váltógombom elég leharcolt állapotban van, és egy ismerőstől megörököltem egy váltókart (gombbal). Ha jól tudom új váltógombot csak az előző legyilkolása után lehet feltenni, szóval gondoltam egyszerűbb a kart kicserélni :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hali

Köszi a választ, viszont pont ma reggel találkoztam a szerelőmmel, jövőhéten úgy is vittem volna nagyszervízre hozzá a járgányt mert most vettem amúgy 3 hete, és olajcsere stb átnézi, azt mondta megcsinálja ő, meg le is vakolja.

Szerk:

Ja tényleg még valami, mit ad isten, felnyitom a motorháztetőt, és volt pofájuk valami teszkós 56Ah akksit belerakni(2.0DTI dízelbe) most találtam egy FIAMM 90Ah Titanium-ot 780A-es Indítóárammal(17ezerért meg tom venni). Csak nem fér el valószinű, de azt megoldom, egy kis flex stb. Nem lesz ugye gond a generátottal a nagyobb Ah miatt, csak lasabban tölti fel.? Mert ugye a gyári 72Ah lenne.

Ne tedd, elvileg nem lehet, csak a takarítás jöhet szóba- bár az is igaz, hogy attól még lehet, hogy meg tudja csinálni, frnr tudja. Nekem takarítás óta is rendben van

Levakolni/lefalazni? Vagy levakarni,kipucolni,mert nem mindegy...az előbbit felejtsd el,mert hibát vog előbb utóbb kidobni az EGR miatt,ezek má' nem a "régi" technika részei,mint pl. az omega X25DT...

Nem gond, feltölti az, csak nem 1-2 km-t mész vele minden nap hónapokon át. :)

Link to comment
Megosztás:

"Ne tedd, elvileg nem lehet" Miért?

Ha meggyőztök nem csinálom, mert azt sem akarom hogy roszabb legyen, megnézzük elég e neki a kitakarítás.

"Nem gond, feltölti az, csak nem 1-2 km-t mész vele minden nap hónapokon át." Ezt hogy érted?

Hogy miért?Mert a légtömegmérő-és a szívócső nyomás érzékelő közötti minimális eltérés lehet,de amikor az ECU azt mondja,most nytjuk az EGR-t,akkor bizony nyomáskülönbség lép fel...valami ilyesmi.

Akksi meg ha 72Ah,akkor az 72,nem 55,nem 92.

Link to comment
Megosztás:

nagyhirtelen eszembe jutott még egy dolog, amiben még egy kis segítségre szorulnék. a bal első elektromos ablakemelőm őrülten nyikorog, és az üveg is kicsit kifelé áll, annyira, hogy a kédert begyűri maga alá. van valahol valamilyen állítási lehetőség az ajtón belül, vagy mi módon lehetne egyenesbe hozni azt az üveget?

(illetve továbbra is érdekelne a hátsó ablaktörlő motor cseréje :icon1: )

előre is köszönöm mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

nagyhirtelen eszembe jutott még egy dolog, amiben még egy kis segítségre szorulnék. a bal első elektromos ablakemelőm őrülten nyikorog, és az üveg is kicsit kifelé áll, annyira, hogy a kédert begyűri maga alá. van valahol valamilyen állítási lehetőség az ajtón belül, vagy mi módon lehetne egyenesbe hozni azt az üveget?

(illetve továbbra is érdekelne a hátsó ablaktörlő motor cseréje :icon1: )

előre is köszönöm mindenkinek

Ha az ablak nyikorog,fúj be a guminál,ahol csúszik az ablak,de ha attól nyikorog,mert nagyon szorul és ezért is gyűri be a gumit,akkor kárpit le,párazáró fólia le és mögötte a csúszkánál két darab csavar kioldásával tudsz állítani rajta!

Nincs hátsó ablaktörlőm... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Túl sok ráérő időm volt ezért Vectrát vettem:)) Mocikód x2.0 dtl.98-as. Az "Így csináld......." ehhez is ad tippeket?

Köszi

Csak az Isuzu motor van benne és a benzinesek. 2.0 diesel nincs. Ehhez az Astra G szervizkönyvét kellene megszerezned.

Link to comment
Megosztás:

"Ne tedd, elvileg nem lehet" Miért?

Ha meggyőztök nem csinálom, mert azt sem akarom hogy roszabb legyen, megnézzük elég e neki a kitakarítás.

"Nem gond, feltölti az, csak nem 1-2 km-t mész vele minden nap hónapokon át." Ezt hogy érted?

Nem akarlak megbántani de minek vettél autót,?ráadásul olyat aminek ilyen hibája van?vettél volna olyat aminek nincs ilyen gondja a vétel árhoz hozzárakod a szerelési költségeket és vehetsz egy olyat amibe beleülsz és mész.

Ezt csak azért kérdezem mert ilyet írsz győzzetek meg,!!!????Minek? vakold le ,hegezd be ,flexeld ki.üsd ki a komp ból-----Mért nem ladát vettél.azzal nincsenek ilyen gondok.

Ha olvasod a fórumot mindenki az autó lehető legjobb állapotba hozásán fáradozik ahogy a tárcája engedi nem a lebutításon ha rossz nem javítható kicserélik javítatják stb ideiglenesen lehet megoldás de míg a benzinesek nem annyira érzékenyek a dieselek azért ezekre a dolgokra kényesebbek,ráadásul a 2.0 ek nem a legkitartóbb konstrukciók .

Tisztíttasd ki vagy csináld te magad ha nem segít cseréld ki,dögivel van alkatrész a vecrtákhoz.

Link to comment
Megosztás:

Akksi az jó,elfogadható áron,a lefalazás meg nem egyszerű dolog,szerintem az egész nem ér annyit,mivel nyomatékot fog veszteni az amúgy is karcsú teljesítményből,de ti tudjátok,meg lehet próbálni.Ez is olyasmi,mint a részecskeszűrő kiírása...van,aki esküszik rá,de akkor minek tették bele.pl A8 3.0D audi.

Hali!

Bocsi hogy belepofázok a beszélgetésbe, de attól hogy lezárja valaki az EGR szelepet nem fog nyomatékot veszteni az autó sőt pont hogy több lesz. Miért?

Mert az EGR szelep a kipufogó gáz egy részét vezeti vissza az égéstérbe és így valamennyi kormot és káros anyagot eléget. Ezzel viszont az ugye (jól működő EGR esetén) minimális teljesítményt veszít.

Másik nem mellékes szerepe a szelepnek kb 100-150ezer km alatt telekormolja a szívósort és szervizbe kell vinni. (de ez már mellékes mert ezeken még meg lehet otthon csinálni.

A részecskeszűrő valamint EGR is környezetvédelmi okokból van és a jobb besorolás miatt teszik bele a motorokba.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bocsi hogy belepofázok a beszélgetésbe, de attól hogy lezárja valaki az EGR szelepet nem fog nyomatékot veszteni az autó sőt pont hogy több lesz. Miért?

Mert az EGR szelep a kipufogó gáz egy részét vezeti vissza az égéstérbe és így valamennyi kormot és káros anyagot eléget. Ezzel viszont az ugye (jól működő EGR esetén) minimális teljesítményt veszít.

Másik nem mellékes szerepe a szelepnek kb 100-150ezer km alatt telekormolja a szívósort és szervizbe kell vinni. (de ez már mellékes mert ezeken még meg lehet otthon csinálni.

A részecskeszűrő valamint EGR is környezetvédelmi okokból van és a jobb besorolás miatt teszik bele a motorokba.

Igen,igen,csakhogy az ECU nem fogadja el normális körülménynek,ezáltal le is tilt...ez van,ha busnyázni akar itt egy két ember,vegyen tényleg zsigulit...

Link to comment
Megosztás:

Igen,igen,csakhogy az ECU nem fogadja el normális körülménynek,ezáltal le is tilt...ez van,ha busnyázni akar itt egy két ember,vegyen tényleg zsigulit...

Így van, az opelek (a dieselek elektromos adagolóval biztos) vészüzemre váltanak, ami azt eredménye hogy a fordulatszámot 3500ban maximalizálja és turbo kb semmit nem fog csinálni.

Ezért senkinek nem ajánlom hogy csak úgy ledugózza vagy lehúzza a vákumcsövet róla. Ettől függetlenül nem tesz jót a motornak hogy az oda vissza van vezetve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.