Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Értelek.

Hát nekem a gyári termosztátra engedménnyel együtt, Áfát, Bfát, levonva 16000Huf eredi gyári aluházzal együtt! :D

Hát mikor hallottam rögtön lehidaltam! :D

Nah szóval megint tevékenykedtem az autóval az elmúlt idő alatt! :)

Hát elvileg jó a termosztát, mert nem melegszik a cső!

Jelenség észre vétel:

-ha nincs fűtésem, hipp-hopp üzemi hőfokon van a vize, kb. 88-92 fok között játszogatik!

-ha van fűtésem, de nem olyan meleg mint az előtt volt mikor megvettem az autót, akkor nem megy fel az üzemi hőfokra a vizem, és nagyon nehezen kúszik felfele a mutató, kb. 80-85 fokos a vize!

-csak akkor van állandó fűtésem ha 2000-ig pörgetem a motort

-ha kicsit intenzíven nyomom akkor rögtön nem fűt, hanem hideget nyom, és ki is fúja a vizet a kiegyenlítő sapón

-csináltam vele olyat hogy vasúti rámpára álltam a kocsival mikor nem volt fűtésem, és elkezdtem túráztatni, és van úgy hogy 3000-ig pörgetem, akkor nyomta a meleget, és utána csak egy ideig nyomta menet közben, utána csak langyit nyomott!

-ha egy helyben álok vele és túráztatom akkor viszont nyomja a meleget, és van úgy hogy 3000-ig pörgetem!

-most hogy jobb idők vannak van fűtésem menet közben

ÉS LE VAN TAKARVA A KOCSIM ELEJE A LÖKÖSNÉL, CSAK A KÚLER HELYÉT HAGYTAM KI!

Hát nagyjából ennyi a hiba észrevételem! :D

A szerelő szerint hengerfejes, de csak lehet hogy a tömítés éget ki valahol, és bele dolgozik a rendszerbe terhelés alatt, de szerintem akkor mindig bele dolgozna, és látszana a tartályba is a légbuborék, de semmi jele neki!

Hát nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban!

Meg kifogytam az ötletekből is! :D

Nem zár rendesen a termosztát ,vedd ki ,tedd bele 1 fazék vízbe ,rakj tűzet alá és nézd meg hogy nyit és zár-e rendesen?!

Link to comment
Megosztás:

Nem zár rendesen a termosztát ,vedd ki ,tedd bele 1 fazék vízbe ,rakj tűzet alá és nézd meg hogy nyit és zár-e rendesen?!

Mindeközbe figyelje a hőfokot is. Csak azért mert nekem nyitott és zárt a termosztátom, csak nem az előírt hőfokon... (nem azért mert rossz lett berakva korábban)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Bocsek!

Ha jól emlékeszem még anno neked volt olyan gondod mint nekem, beszéltünk is róla, hogy hátul kattog kátyus úton valami a kerék táján. Rájöttél már hogy mi volt a probléma vele? Én azóta nem nézettem meg, mert ritkán tapasztalom (vagy csak nekem tünik úgy).

Link to comment
Megosztás:

Üdv Bocsek!

Ha jól emlékeszem még anno neked volt olyan gondod mint nekem, beszéltünk is róla, hogy hátul kattog kátyus úton valami a kerék táján. Rájöttél már hogy mi volt a probléma vele? Én azóta nem nézettem meg, mert ritkán tapasztalom (vagy csak nekem tünik úgy).

Hátsó stabilizátorszilenteket cseréltünk a szerelőm opelszervizes ismerőse javaslatára. Azóta az a kopogásom megszűnt, bár természetesen a futóműnek van még hangja. 900Ft volt a két db szilent ami kellett, úgyhogy nem egy nagy tétel. Egy próbát megér a cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó stabilizátorszilenteket cseréltünk a szerelőm opelszervizes ismerőse javaslatára. Azóta az a kopogásom megszűnt, bár természetesen a futóműnek van még hangja. 900Ft volt a két db szilent ami kellett, úgyhogy nem egy nagy tétel. Egy próbát megér a cseréje.

Nekem eddig tartott a kopogás mentes időszak!Most valami teljesen más lesz,mert más a hangja is,de tavaszig akkor így marad

ha olyan hangja lesz mint ha kalapáccsal ütnék mert kezd elegem lenni a sz@r futóművéből! :)

Link to comment
Megosztás:

Az a motor elektromos gázpedálos, nem?

Ez jó kérdés volt, eztet nem tudom :)

Az X20DTL is, mégsem lehetett sem a pedálos módszerrel kiolvasni, sem a csatlakozóssal. Úgy tudom, műszer kell hozzá. Vagy tévednék?

Mondjuk amiről én beszélek, az 97-es évjáratú.

Azért kérdezem, hogyha megint eljutok ahhoz az autóig, megnézném van-e hibakód tárolva. De ha csak műszerrel lehet, akkor ráér... :D

Link to comment
Megosztás:

Dízelben mennyire nehéz generátor és szervó szíjat cserélni?Gondolom a légszűrő kiszedésével kezdjem!

A probléma jelenleg még az hogy egy villáskulcs készletem maradt a művelethez!Megoldható vele vagy indulhatok a szerelőmhöz?

Légszűrőt nem kell kiszerelni. Egy 12-es és egy 14-es dugókulcs kell hozzá, villáskulccsal szerintem elégesélytelen.

Link to comment
Megosztás:

Légszűrőt nem kell kiszerelni. Egy 12-es és egy 14-es dugókulcs kell hozzá, villáskulccsal szerintem elégesélytelen.

Ettől féltem...mehetek kölcsön kérni...köszi Adam1,azt hittem nem lehet hozzáférni ha nem veszem ki,de elsőnek megpróbálom

ahogy írtad :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ettől féltem...mehetek kölcsön kérni...köszi Adam1,azt hittem nem lehet hozzáférni ha nem veszem ki,de elsőnek megpróbálom

ahogy írtad :D

Ki lehet szerelni, de igazából felesleges, mert nem az akadályoz a csavarok meglazításában :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet szerelni, de igazából felesleges, mert nem az akadályoz a csavarok meglazításában :D

Kiszedtem hogy jobban hozzáférjek,de amit kaptam dugókulcsot,nem lehetett hozzáférni vele a csavarokhoz,így egyenlőre elnapolva a csere!

Rendeltem a neten egy készletet,a jövő héten megjön,majd azzal,addig hidegen nyekereg...

Bár amilyen szerencsém van,legközelebb rádől a tízemeletesünk mindkét kocsira! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem hogy jobban hozzáférjek,de amit kaptam dugókulcsot,nem lehetett hozzáférni vele a csavarokhoz,így egyenlőre elnapolva a csere!

Rendeltem a neten egy készletet,a jövő héten megjön,majd azzal,addig hidegen nyekereg...

Bár amilyen szerencsém van,legközelebb rádől a tízemeletesünk mindkét kocsira! :lol:

Kell hozzá egy ~10 cm-es dugókulcs hosszabbító is :D

Link to comment
Megosztás:

Kell hozzá egy ~10 cm-es dugókulcs hosszabbító is :lol:

Látod,ez a baj hogy ezt nem említetted :D Természetesen megnéztem előtte hogy milyen kellene,de bíztam benne hogy hozzá férek ha

kiveszem a légszűrő házat!

Ha jól láttam a gázpedált vissza feszítő rugóm eltört,de a belső fele fogalmam sincs hogyan és hova lehetett rögzítve!

Esetleg nem tudod hogy milyen rugó való hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Látod,ez a baj hogy ezt nem említetted B) Természetesen megnéztem előtte hogy milyen kellene,de bíztam benne hogy hozzá férek ha

kiveszem a légszűrő házat!

Ha jól láttam a gázpedált vissza feszítő rugóm eltört,de a belső fele fogalmam sincs hogyan és hova lehetett rögzítve!

Esetleg nem tudod hogy milyen rugó való hozzá?

De tudom. Ha pótolni akarod, akkor venned kell bontóban egy balkormányosba való gázpedált. Mert rugót nem fogsz hozzá találnim, azt garantálom :lol:

Én is ezt tettem, 3000-ért adták a gázpedált, átraktam a rugót. A baj csak ezután jött, mert így a gázpedált jóval nehezebb benyomni, számomra idegesítően nehéz, ezért vissza ki is kötöttem a rugót :D Szóval ha nem emelkedett emiatt meg az alapjárat, akkor nem fontos pótolni.

Link to comment
Megosztás:

Látod,ez a baj hogy ezt nem említetted :lol: Természetesen megnéztem előtte hogy milyen kellene,de bíztam benne hogy hozzá férek ha

kiveszem a légszűrő házat!

Ha jól láttam a gázpedált vissza feszítő rugóm eltört,de a belső fele fogalmam sincs hogyan és hova lehetett rögzítve!

Esetleg nem tudod hogy milyen rugó való hozzá?

Fehérváron van egy rugós. Odaviszed neki és megmondod hogy egy ilyet kérek. Bármit megcsinálnak. Mi a garázsajtónknak a rugóját csináltattuk meg, mert a gyári cserealkatrész töredékébe került náluk. Tudom ajánlani őket: http://www.baloghrugo.hu/

Link to comment
Megosztás:

Fehérváron van egy rugós. Odaviszed neki és megmondod hogy egy ilyet kérek. Bármit megcsinálnak. Mi a garázsajtónknak a rugóját csináltattuk meg, mert a gyári cserealkatrész töredékébe került náluk. Tudom ajánlani őket: http://www.baloghrugo.hu/

Köszi Bocsek :lol:

Sajnos ez miatt 1000-1100 lett az alapjáratom,ha csak nem húzom vissza lábujjal a pedált állandóan!Ha bemelegszik,jobb a helyzet,de

ha nagyon hideg van,akkor a bovden is jobban beragad mert olyankor 1800-2000-nél marad a fordulat váltásoknál!

Ha már bemászok a pedálokhoz,megtisztítom,meg jól be is kenem huzalt mert biztos ráfér

Link to comment
Megosztás:

Köszi Bocsek :lol:

Sajnos ez miatt 1000-1100 lett az alapjáratom,ha csak nem húzom vissza lábujjal a pedált állandóan!Ha bemelegszik,jobb a helyzet,de

ha nagyon hideg van,akkor a bovden is jobban beragad mert olyankor 1800-2000-nél marad a fordulat váltásoknál!

Ha már bemászok a pedálokhoz,megtisztítom,meg jól be is kenem huzalt mert biztos ráfér

Nekem az adagolón lévő rugó gyengült meg egy kicsit, ezért volt magasabb az alapjáratom, 1000-1100 körül meleg motornál. Én ezért az adagolóra építettem fel pót rugót. Így most tökéletesen visszahúzza alaphelyzetbe. Ha a gázpedálon lévő rugó is be van kötve akkor már túl nehéz benyomni a gázpedált.

IMG00533-20091101-1227_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem az adagolón lévő rugó gyengült meg egy kicsit, ezért volt magasabb az alapjáratom, 1000-1100 körül meleg motornál. Én ezért az adagolóra építettem fel pót rugót. Így most tökéletesen visszahúzza alaphelyzetbe. Ha a gázpedálon lévő rugó is be van kötve akkor már túl nehéz benyomni a gázpedált.

Nekem a gázpedálnál tört le a kis tartó pöcök a rugóból!Ha jól láttam csak két csavar fogja a gázpedált,ugye?

Természetesen ehhez is krova kellene hosszabbítóval!(ilyenkor jövök rá,hogy mennyire hiányzik) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azután érdeklödnék hogy ti hogy álltok a hátramenet kapcsolásal mert nekem néha alig lehet beteni , néha kétszer , háromszor is kuplungolnom kell, rosszab esetben egyesben kicsit elöre gurulni , de általában esetek 70% visszont jól müködik. Ez mitöl lehet mert mondják sokan hogy ez opel betegség de én amikor megvetem 5 ével ezelöt még nem volt ijen most kezdte 1-2 éve és elég zavaró tud leni föleg ha az embernek gyorsan kellene tolatnia . Szóval esetleg találkozot valaki ezel a problémával és hogy mi lehet a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Azután érdeklödnék hogy ti hogy álltok a hátramenet kapcsolásal mert nekem néha alig lehet beteni , néha kétszer , háromszor is kuplungolnom kell, rosszab esetben egyesben kicsit elöre gurulni , de általában esetek 70% visszont jól müködik. Ez mitöl lehet mert mondják sokan hogy ez opel betegség de én amikor megvetem 5 ével ezelöt még nem volt ijen most kezdte 1-2 éve és elég zavaró tud leni föleg ha az embernek gyorsan kellene tolatnia . Szóval esetleg találkozot valaki ezel a problémával és hogy mi lehet a megoldás?

Nekem is néha gurulnom kell vele egy kicsit kuplung kíséretében hogy bevegye a rükit. Én már megszoktam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.