Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

gyors HELP kellene!- van egy B Vectrám- 1,6 16V Ecotec- olyan probléma jelentkezett az utóbbi 1 hónapban,hogy el kezdett a kocsi dadogni és egyre érzékenyebb a gázadásokra- baromira nekiált hörögni és dadogni,rángatni a legkissebb gázadásokra.-és ezt mind leginkább meleg motornál csinálja.

Segítsetek kérlek

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

gyors HELP kellene!- van egy B Vectrám- 1,6 16V Ecotec- olyan probléma jelentkezett az utóbbi 1 hónapban,hogy el kezdett a kocsi dadogni és egyre érzékenyebb a gázadásokra- baromira nekiált hörögni és dadogni,rángatni a legkissebb gázadásokra.-és ezt mind leginkább meleg motornál csinálja.

Segítsetek kérlek

Üdv

Szeva!

Látom, még senki nem írt semmit és bár nekem nem még nem volt ilyen gondom, de hozzáértők az alapjárati motor tisztítását szokták javasolni. Ha van időd olvass vissza a fórumon, sztem párszor már leírták. Remélem segítettem vmit!

z

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap megcsináltuk a gyújtást! kicseréltük a trafót a gyertyákat és a kábeleket! Előtte mint útóbb kiderült 2 hengerem nem ment! :rolleyes:

Aztán tegnap gyorsan jó autóval fel is mentem pestre meg haza (80 km)! Ma jöttem dolgozni :blink: és az autó 15 km megtétele után kigyuladt megint a motor visszajelző és megint torpan egyszerűen hiába nyomom padlóig a pedált nem pörög 2-3 ezernél tovább és persze nem is megy! kinyomom a kulungot és leáll az autó!

ötlet? Én már kifogytam! :lol: El vagyok keseredve, hogy fogok így haza menni?

Boldog karácsonyt mindenkinek! :D

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap megcsináltuk a gyújtást! kicseréltük a trafót a gyertyákat és a kábeleket! Előtte mint útóbb kiderült 2 hengerem nem ment! :rolleyes:

Aztán tegnap gyorsan jó autóval fel is mentem pestre meg haza (80 km)! Ma jöttem dolgozni :blink: és az autó 15 km megtétele után kigyuladt megint a motor visszajelző és megint torpan egyszerűen hiába nyomom padlóig a pedált nem pörög 2-3 ezernél tovább és persze nem is megy! kinyomom a kulungot és leáll az autó!

ötlet? Én már kifogytam! :lol: El vagyok keseredve, hogy fogok így haza menni?

Boldog karácsonyt mindenkinek! :D

1. AGR

2. tömegmérő

3. gyengusz AC

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap megcsináltuk a gyújtást! kicseréltük a trafót a gyertyákat és a kábeleket! Előtte mint útóbb kiderült 2 hengerem nem ment! :rolleyes:

Aztán tegnap gyorsan jó autóval fel is mentem pestre meg haza (80 km)! Ma jöttem dolgozni :blink: és az autó 15 km megtétele után kigyuladt megint a motor visszajelző és megint torpan egyszerűen hiába nyomom padlóig a pedált nem pörög 2-3 ezernél tovább és persze nem is megy! kinyomom a kulungot és leáll az autó!

ötlet? Én már kifogytam! :lol: El vagyok keseredve, hogy fogok így haza menni?

Boldog karácsonyt mindenkinek! :D

meg ha már kivillant a motor lámpa érdemes kivillogni gyorsan egy rövidre zárással a csatlakozón, és rögtön okosabb leszel ;)

Link to comment
Megosztás:

meg ha már kivillant a motor lámpa érdemes kivillogni gyorsan egy rövidre zárással a csatlakozón, és rögtön okosabb leszel :rolleyes:

Kivillogtattam:

P0100=Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P0110=Szívólevegöhömérséklel-jeladó funkció-rendellenesség

De ezt a kettőt járó motornál lehúztuk, hogy változik-e a motor járása!

a másik két hiba meg:

P0352=Gyújtótekercs B primer/szekunder funkció-rendellenesség ! Ez a legérdekesebb!

Az utolsó vagyis kivillogtatásnál az első:

P0505=Üresjáratifordulatszám-szabályozás funkció-rendellenesség

Gondolom az hogy nem jár a motor!

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam:

P0100=Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P0110=Szívólevegöhömérséklel-jeladó funkció-rendellenesség

De ezt a kettőt járó motornál lehúztuk, hogy változik-e a motor járása!

a másik két hiba meg:

P0352=Gyújtótekercs B primer/szekunder funkció-rendellenesség ! Ez a legérdekesebb!

Az utolsó vagyis kivillogtatásnál az első:

P0505=Üresjáratifordulatszám-szabályozás funkció-rendellenesség

Gondolom az hogy nem jár a motor!

Na akkor most kell megnézni, hogy a motortéri kábelköteged rendben van-e, kiemelten az ezekhez a hibakódokhoz tatozó dolgok vezetékét.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor most kell megnézni, hogy a motortéri kábelköteged rendben van-e, kiemelten az ezekhez a hibakódokhoz tatozó dolgok vezetékét.

És meg van a gond! Most értünk haza az autóval! Át kell húzni majd az összes kábelt ami a motortérben van! A szigetelés szinte az összes kábelről elöregedett és szét repedt le esett meg ilyenek és nagyon sok kábel összeért! Orvosoltuk ideiglenesen szigszalaggal de tényleg csak ideiglenesen, hogy az ünnepek alatt tudjam használni! Utána elektromos és áthuzatok mindent! Köszönöm a segítségeket! Warwolf beletrafáltál! :rolleyes: Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeket! Warwolf beletrafáltál! :blink: Köszi!

Sajnos szo.ptam ilyennel én is. :rolleyes:

Az áthúzgálás helyett célszerűbb szerezni egy jó állapotú motortéri kábelköteget, aminek a vezetékein a szigetelés rendben van.Én az előző gépnél ezt a költséget ill. időt nem vállaltam be.Inkább eladtam. :lol: A jelenleginél pedig fokozottan figyeltem erre a jelenségre! :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos szo.ptam ilyennel én is. :rolleyes:

Az áthúzgálás helyett célszerűbb szerezni egy jó állapotú motortéri kábelköteget, aminek a vezetékein a szigetelés rendben van.Én az előző gépnél ezt a költséget ill. időt nem vállaltam be.Inkább eladtam. :blink: A jelenleginél pedig fokozottan figyeltem erre a jelenségre! :lol:

--mindegyik fajta jó hozzá vagy motor függő, vagy computer függő? vagy hogy kell azt nézni? És milyen árban mérik?

Lenne egy X18XE kábelköteg, az jó az X20XEV-hez is? Nem tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

--mindegyik fajta jó hozzá vagy motor függő, vagy computer függő? vagy hogy kell azt nézni? És milyen árban mérik?

Lenne egy X18XE kábelköteg, az jó az X20XEV-hez is? Nem tudja valaki?

Szvsz 5-10e-.ft/db.Most már nem ragaszkodnak a bontósok sem, hogy csak motorral együtt jó.A 2.-ra nincs 5letem.Mackósajt volt ebbe a témába bele bújva jobban.

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam:

P0100=Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P0110=Szívólevegöhömérséklel-jeladó funkció-rendellenesség

De ezt a kettőt járó motornál lehúztuk, hogy változik-e a motor járása!

Csak megjegyzem, hogy ezen két érzékelőről még gyujtáson sem szabad a csatikat lehúzni, mert azonnali halálukhoz vezethet. Saját káromon tanultam!

Link to comment
Megosztás:

Szvsz 5-10e-.ft/db.Most már nem ragaszkodnak a bontósok sem, hogy csak motorral együtt jó.A 2.-ra nincs 5letem.Mackósajt volt ebbe a témába bele bújva jobban.

köszi! 4.-én nyit a bontó majd bemegyek és a körmükre nézek :rolleyes:!

Remélem lesz nekik! És ezzel erre a évre kifújt az autó hiba! Tudom nem fújt ki tuti lesz még csak mind ilyen kis hiba legyen!

Link to comment
Megosztás:

Csak megjegyzem, hogy ezen két érzékelőről még gyujtáson sem szabad a csatikat lehúzni, mert azonnali halálukhoz vezethet. Saját káromon tanultam!

Ki kell majd töröltetnem a hibákat, de remélem nem mondták be az unalmast! Nem vettem észre nagyon változást! Talán csak annyit, hogy mióta az új gyertya van benne talán egy kicsit érzékenyebb lett a gázadásra!

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam:

P0100=Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P0110=Szívólevegöhömérséklel-jeladó funkció-rendellenesség

De ezt a kettőt járó motornál lehúztuk, hogy változik-e a motor járása!

Hello

X20XEV-hez van egy felesleges légtömegmérőm. Ha esetleg szükséged lenne rá írj és megoldjuk.

Link to comment
Megosztás:

Hello

X20XEV-hez van egy felesleges légtömegmérőm. Ha esetleg szükséged lenne rá írj és megoldjuk.

Oké köszönöm! Majd januárban töröltetem a hibákat cserélem a kábelköteget, ha gond lesz vele akkor írok és megbeszéljük! Kábelköteged nincs fölösbe véletlenül, valami jó állapotú? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írtam pár oldallal előbb,hogy a X16XEL- Vectrám nagyon rángat és erőtlen-mintha az egyik henger megállna.- rá dugta egy ismerős gépre és kihozta a Kopogás-érzékelőt és EGR szelep hibát, valamint lamda szonda hibát írt ki. Én személy szerint a gyújtás elosztó trafóra meg a kábelekre gyanakodtam-és arra meg semmi hibát nem írt ki.- Lehet hogy az EGR szelep ilyen jellegü hibákat produkál? (rángatás,megtorpan, 3hengeres rrrrrr-hang stb.) hozzáteszem az első 1-2km hidegen tünetmentes.

Segítsen valaki mert már nem tudom mi van vele- Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az EGR szelep ilyen jellegü hibákat produkál? (rángatás,megtorpan, 3hengeres rrrrrr-hang stb.) hozzáteszem az első 1-2km hidegen tünetmentes.

X16XEL-nél 3 hiba lehet:AGR/gyújtótrafó/Lambda.Ezek nevezhetőek típushibának is.Hidegjáratnál az AGR még nem dolgozik X16XEL-nél.Szedd ki, takarítsd ki, és zárd le.Utána már nem koszolódik el, és nem fog beragadni, ami rendellenes motorjáráshoz vezetne, mint pl. egyenetlen vagy 0 alapjárat,+rángatás mint ha csak 3 henger menne.

Amúgy a lambdára pedig rá kell mérni, hogy milyen értékeket hoz.A cseréje nem drága ( mint pl. a 4 vezetékesé X20XEV;X25XE=42e.ft), a BOSCH megvan 8-10e.ft-ból.

Link to comment
Megosztás:

X16XEL-nél 3 hiba lehet:AGR/gyújtótrafó/Lambda.Ezek nevezhetőek típushibának is.Hidegjáratnál az AGR még nem dolgozik X16XEL-nél.Szedd ki, takarítsd ki, és zárd le.Utána már nem koszolódik el, és nem fog beragadni, ami rendellenes motorjáráshoz vezetne, mint pl. egyenetlen vagy 0 alapjárat,+rángatás mint ha csak 3 henger menne.

Amúgy a lambdára pedig rá kell mérni, hogy milyen értékeket hoz.A cseréje nem drága ( mint pl. a 4 vezetékesé X20XEV;X25XE=42e.ft), a BOSCH megvan 8-10e.ft-ból.

Köszi a gyors választ- És az AGR-hol található a motoron? az ugye nem ugyan az mint az EGR?

Ja és hogy értetted hogy zárjam le és akkor nem koszolódik?

Link to comment
Megosztás:

De ugyanaz, csak az egyik németül van, a másik meg angolul

AbGasRückführung vs. Exhaust Gas Recirculation

Francba- az pont olyan lehetetlen helyen van- de minden esetre a szerelőnek akkor ezt megmondom, hogy ezzel kezdjen ha neki nincs más tippje és ha nem tudja megjavítani-mert az tuti hogy Opel szervizt ez nem fog látni a 10.000res órabér miatt sőt az ismerősömnek kötelező szervizen a fáradt olajat öntötték neki vissza.-igaz ezt bárki meg csinálhatná de ők it nálunk Szombathelyen megcsinálták az Opelnél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.