Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nyelestengely-csapágy is lehet a morgó hang. Opel váltóknál nem túl ritka, hogy hamar megadja magát. Ha lábbal felhúzod a kuplungpedált a műszerfalig, akkor el kell hallgatnia a morgó hangnak, amennyiben a kinyomócsapágy. Ha nem hallgat el, hanem ugyanúgy morog, akkor szívás. :?

Link to comment
Megosztás:

igen és ezek a szerelők azt fogják neked tanácsolni ha egy kicsit több munka van a javitással mint amennyi egy levegőszűrőhöz erőfeszítésbe egy levegőszűrő cseréje kerül, hogy add el, mert szar, mert drága, mert blablabla...

Ez egy nagyon jól megfogalmazott mondat volt.......de azért ércsük :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

redline írta:

"igen és ezek a szerelők azt fogják neked tanácsolni ha egy kicsit több munka van a javitással mint amennyi egy levegőszűrőhöz erőfeszítésbe egy levegőszűrő cseréje kerül, hogy add el, mert szar, mert drága, mert blablabla...

f@szom az ilyen szerelőkbe.....méghogy szerelő....

tudom, hogy ennyiért kurvadrága az a hidrotőke de mérlegeld hogy mi egyebet tudsz vele tönkretenni ha igy használod!?!!??"

Szerintem nem olyan rosszak ezek a szerelők:

1. A hidrotőke cseréje annyira nem nagy művelet (végignéztem a tisztítást, láttam), meg aztán nekik bevételt jelent.

2. Ha rámbeszéli, hogy "úristen mingyárszétesikamotorod neked16újhdrotőkekell derötönazonnyomba", és rávesz engem, hogy rajta keresztül rendeljek meg 16db hidrotőkét+beszerelést, akkor az alkatrészár kedvezményén és a munkadíján egy délután alatt keres 60 rongyot rajtam. (persze nem mentem volna bele, mert egészen én sem vagyok hülye, de mind1)

Ehelyett azt mondta, hogy ne törődjek vele. Ez az én véleményemmel is egybevág, hiszen eddig csak laci4 c20xe motorját hallottam lényegesen jobb hangon járni, egy párat picit jobb hangon vagy ugyanolyan hangon mint az enyém, az összes többi (90%) ... huhh ...

Ezek után csak esztétikai kérdésnek tekintem a néha szarozó hidrotőkéimet - ami amúgy nagyon zavarja a lelkemet.

F@szom inkább azokba a szerelőkbe, akiknek egy zörgő ajtókárpitra az a reakciójuk, hogy motorgenerálozni kell de azonnyomba.

UI: Na, elmentem az...-hoz, összepróbálom a kocsit egy-két gsivel, hogy kiderüljön, rendben van-e még a motor.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem olyan rosszak ezek a szerelők:

1. A hidrotőke cseréje annyira nem nagy művelet (végignéztem a tisztítást, láttam), meg aztán nekik bevételt jelent.

2. Ha rámbeszéli, hogy "úristen mingyárszétesikamotorod neked16újhdrotőkekell derötönazonnyomba", és rávesz engem, hogy rajta keresztül rendeljek meg 16db hidrotőkét+beszerelést, akkor az alkatrészár kedvezményén és a munkadíján egy délután alatt keres 60 rongyot rajtam. (persze nem mentem volna bele, mert egészen én sem vagyok hülye, de mind1)

barátom Te melyik országban élsz? :) :D :D

itt olyan hülyék az emberek, hogy eddig ők nem jutnak el......ő cska azt látja, hogy nem egy fékbetét kell cserélnie vagy egy zörgó kipufogót kell egy bilincscsel megjavítania.

:D

Link to comment
Megosztás:

Béla!

Helyszínt légyszi ne erőltesd... :twisted:

:roll:

(kitöröltem)

Üdv.: Atommanó

BOCCCCCSSS! :oops: :oops: (Hol a térdelős emotikon?)

Amúgy egy géesít sem találtam...

...ahogy én a rendőrséget ismerem, internetes fórumokon publikálhatod előre hogy kiirtod a családod, azt is szarják le, ha egyáltalán olvassák...

Link to comment
Megosztás:

Béla!

Helyszínt légyszi ne erőltesd... :twisted:

:roll:

(kitöröltem)

Üdv.: Atommanó

manó

mit gondolsz a rendörség nem tudja hol szoktak talizni ....

egyébként rá vagy kattanva randesen a moderálásra

de hát ez addig lessz csak igy amig uj a dolog aztan ugyis lenyugszol

nem kéne ennyire eröltetni ... de te tudod

csak jotanacs ...

udv

Sonique

Link to comment
Megosztás:

IQBéla

Ne felejtsd, az én verdámba pár évvel fiatalabbak az alkatrészek 8)

Bár az utsó Racing alkalmával kicsit fura volt vmi. Olyan fura hangott adott, mintha vmi folyadék frocskölt volna vhol.. vagy mintha vmi forgo alkatrészre akadt volna vmi..mondjuk sár, és azt verte volna le..(ezt nem hinném,álló kocsi volt)lehet csak a kiegyenlitöbe nyomta a hütövizet? nem tom.. azota nem hallottam.

Ja meg akkor jol megnéztem a motorteret.. meghallgattam.. természetesen nem produkálta a hangot, és nem láttam semmi nyomát bárminemü folyásnak.

Meg még azt is csinálta, h racing közben, amikor produkálta a hangot, az elvonta a figylemem, ezért késön váltottam,leszabályzott(maxRpm) ée arra a rövid pillra felvillant töltés lámpa is... nah mindegy.. azota semmi galiba...(ilyen téren)

No meg mióta bekerült Mo.ra, azaz nálam van. Kb. egy év alatt, ennnek is kezd csúnyább hangja lenni. (igen igen.. mert nálam van :twisted: )

Pláne ha kicsit meghajkurászom. Érdekes, h akkor az a olyan 2ezres fordszám környéki rezonálás is jobban elöjön.. pláne motorféknél.. viszont a motornak más téren szebb lesz a hangja.. mondjuk ugy inkább h kipufnak.. olyan mélyebb morgosabb :)

Link to comment
Megosztás:

Ja!! és úgy néz ki, bejött a hátsó ajtó csörgés tipped!! Vmelyik nap vhol álltam.. vártam vmire.. nyitott csimiajtóval.. és szemembe ötlött az a kis gumibigyó.. megtekertem.. utána érezhetö volt a változás.. szerintem kijebb jöt, ugyanis amikor kinyitottam az ajtót, szinte ugrott egyett felfelé. Kicsit ezért visszább tekeretem. Azóta mintha csendesebb ..nem akarom elkiabálni, talán meg is szünt a csörgése!

Még majd macskakövön vagy földuton kiderül :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.