Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Megnéztem, és a legtöbb hiba elég jól le van írva.

Viszont van egy-kettő, ami elég röhejes, és nem típushiba listára való

(pl. a kipufogó minden katalizátoros autónál pár év alatt szétrohad, ez

fizika és kémia... :) ). Viszont kiemelnék párat, amivel nem értek egyet:

>Az 1.6 16V motor vezérműszíj vezető görgői tönkremennek

Na ja, ha valami gagyi utángyártottal pótolják nagyszervíznél...

>A korai ECOTEC motorok vezérműszíj feszítőjének csapágya beáll

Ugyanaz vonatkozik rá, mint a fentebb levő állításra.

>Erősen csavarodó karosszéria

Mihez képest? Egy KAMAZ-hoz viszonyítva tényleg... :)

Link to comment
Megosztás:

Ennek az oldalnak már volt vagy 20 elődje azokon sokkal korrektebben le volt írva és láss csodát még pontos is volt. Mikor még shima astrás voltam :) akkor nézegettem és emléxem, hogy lemerevedtem a gép előtt, mert amit fél év alatt kicseréltem/megcsinált(att)am rajta azott volt a leírásban :idea:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jobb napokat

Ferltettem ezt a kérdésemet a csevegéses rovatban, de ott nem értek rá a szaktársak. Most megpróbálom itt is. Tehát:

Csöpörög a hűtőmből a fagyálló. A tetejénél, illetve, ha szemben állunk a kocsival, bal kéz felé, az élénél. Lehelt ezzel vmit csinálni, vagy kuka, és új? Egy szerelő azt mondta erégebben, hogy nem lehet javítani, mert műanyag, vagy mivan.

Astra, 1993, de a hűtő cseréve volt, mert az elejét törték. Kábé 96-os lehet ez most.

Megnyugtató hozzászólásokat előre is köszönök.

S

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem a következő problémám van, a kuplungpedál "zörög" menet közben és álló helyzetben is! Ha kicsit ráteszem a lábamat, vagy felhúzom picit a pedált abbahagyja.Mitől lehet? :?

A másik meg kissé balra áll a kormányom, de a kocsi nem húz el semerre. Vajon elég lenne a kormányösszekötőn állítani ? :?:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a következő problémám van, a kuplungpedál "zörög" menet közben és álló helyzetben is! Ha kicsit ráteszem a lábamat, vagy felhúzom picit a pedált abbahagyja.Mitől lehet? :?

Mármint maga a pedál zörög ? Nem inkább maga a kuplung ? Ha ez utóbbi akkor az akár csúnya dolgokat is jelenthet: pl. kinyomócsapágy. Szerintem mutasd meg egy hozzáértőnek.

Link to comment
Megosztás:

A pedál szerintem, ha megfogom lehet a rázkódását érezni.

Ha picit lenyomom vagy lefogom vagy felhuzom abbahagyja.

Most cseréltem kuplungbovdent mert a gyári hmm ... megadta magát(elszakadt).

Egy kinyomócsapágy csere kb mibe fájhat ?

Akkor nyugodj meg nem hinném, hogy a kinyomócsapágyad a rossz :) :) :D

Az elég kegyetlen hangot ad... amúgy nagyon sokba fáj ám... :roll: :roll:

Viszont akkor szerintem nem jól lett beállítva az a kuplung, mármint a bovdencsere után... szerintem azt ellenőriztesd, mert a rosszul beállított kuplung nem biztos hogy rendesen kiemel, vagy megcsúszik... szal nem egészséges...

Link to comment
Megosztás:

A másik meg kissé balra áll a kormányom, de a kocsi nem húz el semerre. Vajon elég lenne a kormányösszekötőn állítani ? :?:

Vidd el egy futóműveshez, ők be tudják állítani.

Persze az is lehet, és szerintem inkább az a probléma, hogy rosszul áll a futómű.

Nekem 3500-ért állították be a nyáron, most a téli gumik felrakása után szintén nézettem, és 2500 volt mert nem kellett hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

A kuplungpedál rázása attól is lehet, hogy a kinyomószerkezeten eltört 1-2 lamella. Érdemes megnézetni, mielőtt tönkrevágja a kinyomócsapágyat és a nyelestengely-csapágyat.

A ferde kormányt az összekötőnél kell beállítani, bízd futóművesre. Itt Budaörsön pl. van egy nagyon jó, ha kell pü-ben adom az elérhetőségét.

Link to comment
Megosztás:

A kuplungpedál rázása attól is lehet, hogy a kinyomószerkezeten eltört 1-2 lamella. Érdemes megnézetni, mielőtt tönkrevágja a kinyomócsapágyat és a nyelestengely-csapágyat.

A ferde kormányt az összekötőnél kell beállítani, bízd futóművesre. Itt Budaörsön pl. van egy nagyon jó, ha kell pü-ben adom az elérhetőségét.

Én most cseréltem komplett F20-as váltót 1 hete.

És 5000 Eft vettem bele új kinyomócsapágyat.

A régi már nagyon rosz volt.Azóta 8) :)

A munkadíj a drága!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :evil:

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a helpeket! :)

De az az erdekes ha benyomom a kuplungot, ha kiengedem a motor felol a valtonak semmi hangja nincs! Meg menet kozben kb 2000-es fordulatnal mar semmi zorges ....

A kuplungpedalnal nem kene lenni valami rugonak egyebkent ? :?:

A másik kérdés! Ha kiiratom a kijelzore a pillanatnyi sebesseget meg lehet csinalni, hogy ne tunjon el 1mp-n belul ?

És mielott a pillanatnyi sebesseget mutatja a F betuvel kezdodo szam micsoda F 95,F 12 ???

Köszi!!!!! :smt023

Link to comment
Megosztás:

A kuplungpedalnal nem kene lenni valami rugonak egyebkent ? :?:

De van, és kell is zsírozni néha mert tud is nyikorogni, de az elég magas frekvenciájú súrlódó, nyikorgó hang, amit a műszerfal felől hallasz... DE csak akkor amikor benyomod, vagy kiengeded... tehát a pedál mozgása közben...

A bovden beállítását amúgy úgy tudod ellenőrzni, hogy fogsz egy mérőszalagot és megméred a távolságot a kormány alsó pereme és a kupungpedál közepe között felengedett és lenyomott állapotban is. A két érték közti különbségnek 125 és 132mm között kell lennie... ha nem így van akkor a bovden rosszul van beállítva.

Link to comment
Megosztás:

Véletlenül tudom. :)

12000 az alapcsomag, és egyenlőre csak az van. Opciók kicsit

később, de tavasszal már bizti.

G-be 10 karakteres kijelző van, úgyhogy ott valszeg azzal a programmal

tudna menni, mint a GSi-k board komputerénél. Viszont mivel Anti már

régóta ígérgeti a BC-t, még nem tudtam arra is ráfejleszteni. :D

De ami késik, nem múlik... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.