Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Kimértem, Ugye GND / JEL / +5V, na a test és az +5 volt oké, motor járása közben alapjáraton 1.34v körül ugrál az érték, hol leesik 0.99-re hol 2-3v, attól függően, hogy a fordulatszám hogy ugrál.

Ha jóltudom a jelnek 1v-nak kell lennie stabilan nem?

üdv

Na hát igazából fogalmam sincs... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Kimértem, Ugye GND / JEL / +5V, na a test és az +5 volt oké, motor járása közben alapjáraton 1.34v körül ugrál az érték, hol leesik 0.99-re hol 2-3v, attól függően, hogy a fordulatszám hogy ugrál.

Ha jóltudom a jelnek 1v-nak kell lennie stabilan nem?

üdv

Ha stabilan 1 Volt lenne a jel, akkor nem látszódna, hogy mennyit változik a vákuum. ;)

A vezérlő a jel változásából tudja, hogy mekkora a vákuum a szívótorokban...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel aAtra F 97' ben a bal hátsó ajrón ha fel van húzva az ablak becsöpög a víz, kocsi mosásnál vettem észre, pedig nem fölfelé irányítottam a sugarat. Mit kéne csetélni és mi a neve? Előte is köszönöm.

Nekem is ezt csinálja.... mer' a gyerek sose tekeri fel végig az ablakot, csak addig amíg az üveg éle eltűnik a kéderben. Büdös kölök... ?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ezt csinálja.... mer' a gyerek sose tekeri fel végig az ablakot, csak addig amíg az üveg éle eltűnik a kéderben. Büdös kölök... ?

Ha nem lefelé áll zárt állapotban a kkézitekerő az is le tud rázkódni, nekem is beázik a bal hátsó de csak irányított vízsugárnál, esőnél nem szóval nem piszkálom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

az mitől lehet hogy indítani akarok kivillan a sárga lámpa

és elmegy az áram??

az immobilizálás az beleszólhat.

mer ott van 1 fekete vezeték ami lóg

köszi Gabi

C14Nz 1.48v

Igen, valószínű, hogy az immo tiltja a rendszert, chip megvan a kulcsban? Pótkulccsal próbáltad már indítani?

Link to comment
Megosztás:

Ehhez képes az Nz-met anno nem nagyon hatotta meg, haver azonos motorú astrája meg egyenesen jobban ment, ha lehúztuk.

Kíváncsi lennék, hogy ment "egyébként" :evilgrin:

Én amikor a korm.összekötőt vettem le és levertem a csövét a injektorházról, hát nem akart az menni dobta a hibákat és lefulladt.

Link to comment
Megosztás:

Igen, valószínű, hogy az immo tiltja a rendszert, chip megvan a kulcsban? Pótkulccsal próbáltad már indítani?

Értem

nem még azzal nem próbáltam!a

A chip meg van a kulcsban

az imobol 1 fekete vezeték lóg ki akkor az lehet a baj?

Módosítva : Oponel
Link to comment
Megosztás:

Értem

nem még azzal nem próbáltam!a

A chip meg van a kulcsban

az imobol 1 fekete vezeték lóg ki akkor az lehet a baj?

Mivel az immo az csak egy RFID chip olvasó és a motorvezérlőben vannak tárolva a kulcs kódjai, így esélyes, hogy ha egy vezeték lóg ki, a motorvezérlő nem kap arról infót, hogy a jó chippel akarják indítani és ezért nem is indul be. Az más tészta, hogy az önindító ilyen esetben pörgeti a motort, csak a motorvezérlő nem hagyja beindítani a gépjármű belsőégésű motorját.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan mérted? Mert nekem lehúzott MAP-csatival csak fuldoklott és dobta a hibalámpát. :icon1:

Van a map szenzor csati, gyújtás le, húzd le majd keresd meg a testet. Ha megvan gyújtás vissza és az ellenkező oldal pedig +5v, ha oké, akkor dugd vissza a stekit a szenzorra és röffensd be a kocsit. Én pl. tűs végü multi.-val mértem ki, hogy kicsit megszúrtam a középső kábelt. Mivel anyire be van csomagolva, hogy márként nem fértem hozzá.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e, szeretném a segítségeteket kérni.

Elromlott az Astrám (F-es 1994-es kombi) bal első ablakemelője. Bontottat, utángyártottat is találtam a neten, DE a képeken különböző emelőkarok vannak, mármint formára nem egyeznek!

Tudtok nekem képet feltenni egy ablakemelőről, ami az én autómba jó? Mert nem szeretnék rosszat venni!

Köszönöm

Módosítva : Pipic
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e, szeretném a segítségeteket kérni.

Elromlott az Astrám (F-es 1994-es kombi) bal első ablakemelője. Bontottat, utángyártottat is találtam a neten, DE a képeken különböző emelőkarok vannak, mármint formára nem egyeznek!

Tudtok nekem képet feltenni egy ablakemelőről, ami az én autómba jó? Mert nem szeretnék rosszat venni!

Köszönöm

Éva

Üdv, elektromos...kézitekerő? A képen egy elektromosat látsz:

1588581-20140910-VtyLKl.jpg

Ha kézietekerős arról is tudok képet csinálni, valahol lent van nekem a pincében a régi. Amúgy mi baja van neki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e, szeretném a segítségeteket kérni.

Elromlott az Astrám (F-es 1994-es kombi) bal első ablakemelője. Bontottat, utángyártottat is találtam a neten, DE a képeken különböző emelőkarok vannak, mármint formára nem egyeznek!

Tudtok nekem képet feltenni egy ablakemelőről, ami az én autómba jó? Mert nem szeretnék rosszat venni!

Köszönöm

sztem ebböl nem sok fajta van

3 v 5 ajtós, kézi v villanyos(mondjuk itt van több fajta)

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek! :-)

Mechanikus kellene 5 ajtósra, kombi a drágaságom.

Már eddig is nehezen járt, hétfőn letekertem, vissza már csak félig ment... "félre" emelte az üveget. Így az üveget óvatosan cm-cm-re felhúztam közben alátekertem a "tartót". És így most fix... csakhát félek hogy egy nagy döcc és ha nincs a helyén az üveg akkor potty...:-/

Ja igen, nem én szerelném meg, de a szerelőm látatlanban azt mondta vegyek emelőt! :)

Módosítva : Pipic
Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek! :-)

Mechanikus kellene 5 ajtósra, kombi a drágaságom.

Már eddig is nehezen járt, hétfőn letekertem, vissza már csak félig ment... "félre" emelte az üveget. Így az üveget óvatosan cm-cm-re felhúztam közben alátekertem a "tartót". És így most fix... csakhát félek hogy egy nagy döcc és ha nincs a helyén az üveg akkor potty...:-/

Ja igen, nem én szerelném meg, de a szerelőm látatlanban azt mondta vegyek emelőt! :)

akkor az mind efforma, az mind1, hogy sedan, hackback vagy CARAVAN (3 ajtósnál más az ajtó mérete)

és egyébként a Caravan az 4 ajtós nem? mint a sedan

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.